Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 15:54   #2001
Ma meni LCHF odgovara , daleko od toga da ne. već meni su najgori vikendi kao ovaj npr.šta je bio, izađem van s društvom ( sve parovi jel ) i svi bi na hamburger išli meni naravno muka od pomisli na to ali stomak kruli nenormalno, i šta sad....svi otišli , naručili pa naručila i ja zato mi je grozno što je takvih "izleta" sve više, i nemam izbora jednostavno, a nemogu bit gladna ili nosit zdjelu sa sobom i hodat tako gradom
dianna is offline  
Old 18.04.2011., 16:04   #2002
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
Ma meni LCHF odgovara , daleko od toga da ne. već meni su najgori vikendi kao ovaj npr.šta je bio, izađem van s društvom ( sve parovi jel ) i svi bi na hamburger išli meni naravno muka od pomisli na to ali stomak kruli nenormalno, i šta sad....svi otišli , naručili pa naručila i ja zato mi je grozno što je takvih "izleta" sve više, i nemam izbora jednostavno, a nemogu bit gladna ili nosit zdjelu sa sobom i hodat tako gradom

tako je, nosi neko jelo sa sobom. možda glupo izgleda, ali mnogi tako čine. ti si i često gladna (možda i ta tvoja štitnjača...) pa imaj si uvijek sa sobom nešto dozvoljeno. tako ćeš izbjeći takve situacije. npr. lješnjake u džepu ili slično

doma imaj uvijek npr. slatko vrhnje. začas napraviš šlag, dodaš malo voća i evo deserta. ili kakao napraviš. napeci si annine kruščiće da ih uvijek imaš ako voliš krušaste stvari. imaj i tvrdog sira. važno je planiranje.
npr. jednom ili dvaput tjedno odeš u nabavu i kupiš si te osnovne LCHF namirnice.
Pepica is offline  
Old 18.04.2011., 16:09   #2003
To be, or not to be na LCHF - ja kažem "biti". Ako dobro pamtim za sada nas je tri (ekatica, polli i ja) čiji potomci su također na lchf. Pa ne bismo valjda dozvoljavale djeci da budu na lchf da to smatramo privremenim i faličnim načinom ishrane. Moja kći je ranijih godina u ovo doba gutala ogromne količine gastala i dr. sredstava za smirenje bolova u želucu. Ove godine je sve fantastično dobro - nikakvih tegoba nema
babicana4 is offline  
Old 18.04.2011., 16:11   #2004
dianna, to su samo izgovori. možeš bacit pecivo iz hamburgera. ako se radi o McDonaldsu, mpžeš naručiti sezonsku salatu. kad si u gradu u žurbi, u svakom Konzumu ima onaj zrnati sir sa žličicom, to mi je bila glavna hrana prije 2 tjedna u bolnici. bolje i tako nego kruh s kobasicom. ako si doma i nemaš vremena ni volje zs kuhanjem, smućkaš salatu, tunu i kiselo vrhnje. uostalom, da si dulje od tjedan, dva na LCHFu, ne bi ti krulio želudac od gladi i izdržala bi jedan večernji izlazak. sorry što sam direktna, i što te ne tješim, nadam se da ćeš se možda osvijestiti
misscow is offline  
Old 18.04.2011., 16:16   #2005
Quote:
misscow kaže: Pogledaj post
da si dulje od tjedan, dva na LCHFu, ne bi ti krulio želudac od gladi i izdržala bi jedan večernji izlazak. sorry što sam direktna, i što te ne tješim, nadam se da ćeš se možda osvijestiti
ovo potpisujem

ja sam jedno jutro pojela šnitu DJK sa maslacem i do 4 popodne nisam bila gladna, niti mi je krulio želudac, niti mi se vrtilo, niti sam se tresla ...sve mi se to prije dešavalo

a mama i šogorica su u međuvremenu jele peciva i jedva su dočekale 4h i ručak
Killer Whale is offline  
Old 18.04.2011., 16:16   #2006
babicana4, ja bademovo brasno sama napravim, tj sameljem bademe ili kupim vec samljevene. poprilicno sam sigurna da je to isto kao i kupovno bademovo brasno .
__________________
...
panties is offline  
Old 18.04.2011., 16:17   #2007
Quote:
misscow kaže: Pogledaj post
dianna, to su samo izgovori. možeš bacit pecivo iz hamburgera. ako se radi o McDonaldsu, mpžeš naručiti sezonsku salatu. kad si u gradu u žurbi, u svakom Konzumu ima onaj zrnati sir sa žličicom, to mi je bila glavna hrana prije 2 tjedna u bolnici. bolje i tako nego kruh s kobasicom. ako si doma i nemaš vremena ni volje zs kuhanjem, smućkaš salatu, tunu i kiselo vrhnje. uostalom, da si dulje od tjedan, dva na LCHFu, ne bi ti krulio želudac od gladi i izdržala bi jedan večernji izlazak. sorry što sam direktna, i što te ne tješim, nadam se da ćeš se možda osvijestiti
Evo, misscow me pretekla, prebrza je za mene od kad je na LCHF straight , a htjela sam pitati: zar u McDonaldsu nema salata? I kako se konzumentima ne gadi jesti ono okruglo u pecivu od nečeg nedefiniranog sličnog mljevenom kartonu što užasno smrdi na loj , pa ja kad prolazim Jurišićevom kraj njihovog lokala zadržim dah da ne osjetim vani na ulici taj smrad
babicana4 is offline  
Old 18.04.2011., 16:19   #2008
Quote:
panties kaže: Pogledaj post
babicana4, ja bademovo brasno sama napravim, tj sameljem bademe ili kupim vec samljevene. poprilicno sam sigurna da je to isto kao i kupovno bademovo brasno .
Hvala, tako i ja radim, a ponadala sam se da ga negdje ima za kupiti
babicana4 is offline  
Old 18.04.2011., 16:22   #2009
a prije ce biti da ih kod vas ima, kod nas nisam nikad vidjela, a inace sam iz BiH
__________________
...
panties is offline  
Old 18.04.2011., 16:38   #2010
Dobar dan svima!

Danas baš neki dan ništamiseneda,totalno kilava,a nisu UH razlog

D:avokado i svježi krastavac na salatu,2 pečena bjelanjka (ostali od jučer od šatoa),komad djk-a.Nije me baš dugo držalo sitom,negdje 3 sata.

MO:10 badema
R:karfiol na salatu i tuna
V:vidjet ćemo,mislim bolonjez i zelena salata
Možda još uzmem malo borovnica (za koje mi jaaaaaako fali šlag)
Kava i dalje bez ičega,čista crna.Užas.Samo jedna na dan.

Pa da vidimo dali kod mene djeluje zk.Ako izdržim.
SENIYOYO is offline  
Old 18.04.2011., 16:41   #2011
curke moje evo i mene danas prijavak
kava sa k.uljem ,još jedna kava zbog glavobolje
D: 5 čevapa + salata od kuka svi me na poslu gledaju i u moju zdjelicu jedna kolegica komentariše ali i proba pa jede samnom pa ti uvijek neke salate praviš
R: šnicle koje sam pravila po TJ receptu bez vrhnja + zelena salata
ja neznam za vas ali ja se ne mogu napiti vode do sada 2 l vode + 1l mineralne +2 šolje čaja
polli is offline  
Old 18.04.2011., 16:42   #2012
Meni je LCHF nešto odlično,ali ZK mi baš ne paše,fali mi slatko vrhnje.

Ali isto tako mislim da mi jaaaaaako koči mršavljenje.

E sada ako na zelenoj ne skinem bar koju kilicu ima da se
SENIYOYO is offline  
Old 18.04.2011., 16:43   #2013
Quote:
panties kaže: Pogledaj post
a prije ce biti da ih kod vas ima, kod nas nisam nikad vidjela, a inace sam iz BiH
Blago meni i netko moj ja sam iz Hercegovine pp ako si blizu da se čujemo
polli is offline  
Old 18.04.2011., 16:46   #2014
Glede uzimanja hrane sa sobom, ja uvijek imam sa sobom u torbi lješnjake i bademe za grickanje (kad idemo npr. u šetnju s prijateljima, oni uvijek ili ližu sladolede ili se jedu kolači ili se kupe kokice ili burek...), a ja lijepo iz svog super-saka izvadim lješnjake i bademe i grickam... tako da i ako ogladnim u šetnji, uvijek imam privremeno rješenje (inače i u ladici na poslu redovno imam cca pol kile badema i lješnjaka ).

Da pitam iskusnije za dvije stvari :
1. ajvar - kupovni: da ili ne? ako da, koji? ili ga sve radite same?
2. maslac od kikirikija - da ili ne? ako da, koji? ili ga isto same radite?
delloise is offline  
Old 18.04.2011., 16:46   #2015
Quote:
SENIYOYO kaže: Pogledaj post
Meni je LCHF nešto odlično,ali ZK mi baš ne paše,fali mi slatko vrhnje.

Ali isto tako mislim da mi jaaaaaako koči mršavljenje.

E sada ako na zelenoj ne skinem bar koju kilicu ima da se
nemoj tako evo i meni nije ZK pasala zbog jogurta i mladog sira mislila sam nema šanse da izdržim,pa bi probala po tjedan dana pa prekinula ali na ZK sam tri tjedna uz dva brljanja i tek mi prošli tjedan počeo metalni okus u ustima i počela mršati tj smršala preostala 2kg
polli is offline  
Old 18.04.2011., 16:52   #2016
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
Ma meni LCHF odgovara , daleko od toga da ne. već meni su najgori vikendi kao ovaj npr.šta je bio, izađem van s društvom ( sve parovi jel ) i svi bi na hamburger išli meni naravno muka od pomisli na to ali stomak kruli nenormalno, i šta sad....svi otišli , naručili pa naručila i ja zato mi je grozno što je takvih "izleta" sve više, i nemam izbora jednostavno, a nemogu bit gladna ili nosit zdjelu sa sobom i hodat tako gradom
Pa zašto ti muka ti samo u glavi moraš sa sobom raščistiti moji prijatelji i sada me gledaju i čude se ja ništa samo se nasmijem kad odemo u gril naručim čevape ili hamburger,kulturno otvorim kiflu i jedem ono što je unutra tj meso i salatu zašto moraš pojesti kiflu da bi nekoga zadovoljila ili što bitno je da zadoovoljiš samu sebe ,uvijek u torbi imaj ili bademe,lješnjake, kikiriki tako da i grickati možes da te ne uhvti manija za nekim pecivom dok šetaš tako ja radim.
polli is offline  
Old 18.04.2011., 16:55   #2017
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
To be, or not to be na LCHF - ja kažem "biti". Ako dobro pamtim za sada nas je tri (ekatica, polli i ja) čiji potomci su također na lchf. Pa ne bismo valjda dozvoljavale djeci da budu na lchf da to smatramo privremenim i faličnim načinom ishrane. Moja kći je ranijih godina u ovo doba gutala ogromne količine gastala i dr. sredstava za smirenje bolova u želucu. Ove godine je sve fantastično dobro - nikakvih tegoba nema
da da ali sve je stvar psihe evo mk ce biti 7 dana dok jos kao stomak ne spane a nije svjesna da se tako hrani već nekoliko mjeseci s tim da je jela kruh obični ponekada i rižu,krompir ..,to je izbacila sada i uopće joj teško ne pada a inače mi kćer imala problema sa stomačićem tako da sada baš i nema a i alergije su se u dobroj mjeri povukle
polli is offline  
Old 18.04.2011., 17:01   #2018
Quote:
Killer Whale kaže: Pogledaj post
imam pitanje u vezi čokoladnog kolača
kako točno ispade taj kolač....kao biskvit ili bude mekši i sočniji
zanima me jer bi ja preko njega još stavila kremu od čokolade i slatkog vrhnja koja se fino stvrdne, ali me strah da sve zajedno ne bude premekano
inače sam tu kremu stavljala na biskvit, ali sad bi na ovaj kolač jer je po LCHF
ja sam prvila čokoladni kolač ako je isti što mislimo i meni je ispao kao biskvit možes slobodno kremu gore jer i ja mislim ga praviti ali kao tortu za Uskrs ajmo cure ideje na sunce
polli is offline  
Old 18.04.2011., 17:06   #2019
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Doro jutro,dobar dan,evo me na GO,što je dobro,kavica se popila,dijete otpratilo u školu a ja odoh uživati,idem preti prozore.
Za ručak će biti šampinjoni,jaja i zelena salata.
dobar ti užitak ja nisam na GO ali idem prati prozore mogla si pomoći
polli is offline  
Old 18.04.2011., 17:25   #2020
Quote:
panties kaže: Pogledaj post
e, da, problem je najvise u tome sto ja voce i povrce uopce ne jedem jer mi ih zeludac ne podnosi .

ali ako nista, smanjila sam maksimalno UH, koliko god mogu (kokosovo, bademo brasno su mi otkrice stoljeca! a sve zahvaljujuci vama).
a zbog čega?
jesi probala sirovi špinat,jesti kao salatu?meni je to najbolje za želudac,a također sam dobila savjet da je za želudac odličan svježi sok od špinata i mrkve u omjeru 1:2. koromač? cvjetača? ako treba samo skuhano..
ja se vratila na brašnasto,zbog gastritisa,jer je bilo strašno bolno. još 2-3 dana ću biti na toj dijeti,pa ću onda vidjeti..
helly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.