Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2011., 22:19   #21
Quote:
thermojetics kaže: Pogledaj post
.....da mi je svaka minuta bila preduga.....
Pepice, TJ se sat pokvario, kak ne kužiš?
babicana4 is offline  
Old 12.03.2011., 22:20   #22
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Joj, krepala bih bez karfiola! Ja njega baš volim, paše mi i kuhan, i sorov i pečen i sa svim i svačim
i ja ga volim na sve načine,najviše zapečen sa vrhnjem ali je vrhnje sad
Quote:
LinoLinaSk kaže: Pogledaj post
D: anin kruscic sa svjezim sirom i maslinama u njemu, sa zlicom ajvara.
MO: nessica sa mlijekom
R: pilece bijelo meso sa snitom sira, sat vremena kasnije jos 10 cevapa
MO: 4 kuglice ( ljesnjak i susam )

Sad sam si skuhala kakao, al me pere neka kriza. Nisam gladna, al bih trpala nesto u zelucu

Inace, jucer nakon faksa po difoltu isli na kavu, pa popila hladnu nessicu, naravno bez secera, a onda jos i kakao s mlijekom, zasecereno, sa slagom. Naravno da je to ona biljna hopla. Nije mi bilo bas drago, al nisam se grizla previse. Vise me brine trenutno stanje, ima da posustam..
Ma kakvi posustati,kad te uhvati kriza pojedi nešto masno,ja uzmem listić maslaca i stavim na jezik,ili pojedem malo slanine bez ičega,to me odmah odvuče od bilo čega zabranjenoga..
Quote:
st biba kaže: Pogledaj post
da li se mogu jesti hrenovke? recimo omotane pancetom pa zapeći?
Na lchf-u izbjegavamo sve industrijski prerađeno,a salama i hrenovka su namirnice pune koje kakvih e-ova i dodataka i ima svega samo ne onoga jestivoga,bolje nešto domaće a ako nemaš mislim da su bolje i kranjske jer u njima bar vidiš komadić mesa,nije sve samljeveno u kašu....
Quote:
thermojetics kaže: Pogledaj post
Ekatice
Čestitam na izgubljenim kilicama.
Ja napravila Baba Ghanoush i tak nije loše a nije ni nešto posebno.
Da ga jedem negdje nikad ne bi pogodila što je unutra.
Volim probat sve novo ali me mrzi to pripremati....
[QUOTE=fatlies;32300458]dobar plan

jedna sitnica: kad quotas, tj citiras, nemoj pobrisati ono prvo sto stoji u zagradama npr ovako
Quote:
ekatica kaže: Pogledaj post
jer se onda ne vidi citat
Primila na znanje
ekatica is offline  
Old 12.03.2011., 22:24   #23
Quote:
thermojetics kaže: Pogledaj post
Kad bi se moglo smršaviti od karfiol dijete. Jedeš sve osim karfiola
dobar ...ali ja volim karfiol, pogotovo zapečen sa sirom i šunkom...njam
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Old 12.03.2011., 22:25   #24
Smile

Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Ekato, a skoro si se rasplakala - gle sad koja je gužva. Hvala, dobro sam. Današnji dan nije baš za pamćenje, uglavnom sam surfala . Za sutra imam u planu prave aktivnosti.
Čestitam na karakteru - mislim gledati u sir i reći mu: NE! to ne može svatko
Ma ja sam ti baš,baš karakter.....a sira mi pun fridž,bilo u lidlu na akciji sve 25% sniženo,maslac kupila za 8,99 a danas je 13,99....a do sad je bio najpovoljniji 11,99....eto ti ga na,važno da mi živimo relaksiranije,nema veze što cijene divljaju....mi smo takve zbog lchf-a,a od čega je relaksiranija naša ministra???mislite da je i ona na lchf-u???
ekatica is offline  
Old 12.03.2011., 22:27   #25
Wink

Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Pepice, TJ se sat pokvario, kak ne kužiš?
Ne zekajte TJ ona uvijek iskreno sve prizna,a tko prizna....pola mu se doda
ekatica is offline  
Old 12.03.2011., 22:30   #26
Quote:
thermojetics kaže: Pogledaj post
Ovih dana sam malo eksperimentirala sa UH.
Bila 3 dana na min UH i prvu večer normalno odvježbam svoje pola sata biciklo, pola sata brzo hodanje, 15 min vježbe za kraljeznicu i istezanja.
Drugi dan odvježbam sve ali malo teže (previše sam se umorila)
Treći dan jedva izdržim svega po 15 min. Mišići na nogama me tako jako boljeli da mi je svaka minuta bila preduga.
Skužim da je zbog manjka UH jer sam poslije treninga jela svježi sir ona teorija da se mišić ne može nahranit od čistog proteina je valjda točna.
Pojedem ja bananu da se mišići što prije nahrane
Sledeći dan pojedem komad zapečenog tijesta sa sirom (bio je post) i gle čuda navečer opet vježbam i ništa ne boli.
I tak ja zaključim da bih trebala jesti svega po malo i jučer se špageta sa tunom nisam mogla najesti a sinoć završim na nutelli na žlicu
I danas opet novi zaključak "nema kod mene svega po malo, nekih stvari se ipak moram odreći"
hm..ne kužim ali to je sigurno do organizma..ja full puno plivam i hodam ali mene ne bole mišići, nisu ms nikada boljeli na LCHFu..

Možda bolje da piješ onaj ISO tonik...ok ima tam i fruktoze i UH ali bolje to nego tijestenina zapečan i nutela na žlicu...halo? kaj je to nutela? jel to vidjelo lješnjaka i kakaa..hm...

napravite si sami nutelu od mljevenih preprženih lješnjaka, kako praha, stevie, maslaca..i eto...opala sam sa stolca kad je mama došla neki dan sa tom idejom..viš kak mozak dobro radi na ketone i super ideje dolaze..
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Old 12.03.2011., 22:30   #27
De ste zemskeeeeeeee!!! Sirimo se, sirimo.... Svaka nam cast svima na tome Vidim da ste dobre volje i da je sve kako treba.. blinkly daj reci sta stavljas u svoje sokove: da li ih miksas u blederu ili cedis u sokovniku? Norveska: svaka cast malisi: Kako vam zavidim na sparogama...jesu se pojavile.. danas sam dosta bila napolju...divno je..
vinicka is offline  
Old 12.03.2011., 22:38   #28
Kod doktora nisam bila godinama i ne namjeravam tako skoro jer uvijek me isprepadaju sa glupostima....

Stolica mi je normalne boje jedino što hehe, kako da to sad objasnim, lakše izlazi...onako, podmazano...a grčevi su više mislim od šoka crijeva što sad dobivaju malo krutiju i masniju hranu, kakti zdraviju....vidjet ću koliko će to trajati. Pojačala sam si zelenjavu u sokićima i ostavila samo mango i bananu kao podlogu, pa ću vidjeti.

A ovih dana ću otići na kompletnu kontrolu krvi čisto iz radoznalosti da vidim nakon šest mjeseci što će biti. Da dokažem sebi samoj a i ostalima da je to to. Nakon godina traženja i mučenja, napokon uživanje u hrani bez grižnje savjesti.

A sad pozdrav svima, odoh u krpice. Ujutro je ranom zorom ustajanje, noćkas
blinkly is offline  
Old 12.03.2011., 22:40   #29
e stvarno smo se raspisale..10 000 ...bravo...čestitam nam...
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Old 12.03.2011., 22:47   #30
Quote:
fatlies kaže: Pogledaj post
sta kazete cure da smo ispisale 10 000 postova
mozda tome treba i nazdraviti

a gle ovo: 10,683 postova a 259,341 citanja 25 puta vise citanja nego pisanja uauuuuuu sta smo popularne
A koliko je još izbrisanih postova,nisam jednom odgovorila na neki post,a njega više nema,tebi se isto to događalo.

Ekato
ti si naučila i multikvotati,ketoni su super za moždane vijuge,ja sam izuzetak koji potvrđuje pravilo

TJšto je pisac htio reći ?Jedeš,vježbaš,boli,jedeš,vježbaš,ne boli.
Rudolfa is offline  
Old 12.03.2011., 22:50   #31
Moj najdraži zeleni sok je

jedan mango
jedna banana (manja)
bunt peršina (ili koprive, lobode, mišjakinje, špinata, blitve, kelja, melise, listova cikle, listova mrkve, listova rotkvice, ili koje god lišće pronađem na vrtu a da sam uvjerena da nije otrovno)
dvije čaše vode 2,5dcl

ispadne kao gusta krema....u početku mi je trebalo jedno dva tjedna da se priviknem na taj ukus...a onda....gledam travu i slinim za njom. Zavolila sam sve vrste zelenila. Brokulu i cvijetaču malo rjeđe koristim jer ipak ostanu njihove mrvice pa mi to malo teže ide niz grlo, možda bi bilo dobro ih malo na paru prokuhati pa onda zmiksati

Nekako mi je osnova banana ili mango, pa vrtim ovisno o sezonskom voću. Banana/jabuka +zelenjava, mango/kruška + zelenjava.....istražujem koji mi okusi pašu i što mi tijelo traži. Ako mi se odjednom jedu kruške ja odem kupim dvije kruške i dva dana radim zelenjavu s kruškom. ....


miksam u blenderu onom za frape raditi

Sok si radim kad nažicam od šogorice robota pa si onda jednom tjedno napravim sok od cikle, limuna i mrkve jer imala sam slabo željezo i sad evo već duuuugo sam supač.


Mrvku, ciklu a kad pronađem i đumbir ću ubuduće naribati i ubacivati u zelene sokiće.

uh uh jedva ćekam da vrt krene.....
blinkly is offline  
Old 12.03.2011., 22:55   #32
Quote:
vinicka kaže: Pogledaj post
De ste zemskeeeeeeee!!! Sirimo se, sirimo.... Svaka nam cast svima na tome Vidim da ste dobre volje i da je sve kako treba.. blinkly daj reci sta stavljas u svoje sokove: da li ih miksas u blederu ili cedis u sokovniku? Kako vam zavidim na sparogama...jesu se pojavile.. danas sam dosta bila napolju...divno je..
Naravno da smo dobre volje,pa proljeće nam pokucalo...a mi svi do ljeta fit...jeeee
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
A koliko je još izbrisanih postova,nisam jednom odgovorila na neki post,a njega više nema,tebi se isto to događalo.

Ekato
ti si naučila i multikvotati,ketoni su super za moždane vijuge,ja sam izuzetak koji potvrđuje pravilo

TJšto je pisac htio reći ?Jedeš,vježbaš,boli,jedeš,vježbaš,ne boli.
Ma svašta ja naučila ovdje,i avatara staviti(je da sam sad zaboravila al glavno da je 1.put uspjelo)a moš mislit ketona na ZK
ekatica is offline  
Old 12.03.2011., 23:08   #33
Smile

jesam sama...kao pale na svijetu
ili da to pitam lastana,lastane pomozi....samo da uhvatim modru lastu
ekatica is offline  
Old 12.03.2011., 23:09   #34
Pitam se koliko će nastavaka imati tema o LCHF?prvi dio je rekordno brzo napisan i još brže rasprodan.

Možda je i server imao problema zbog naše teme.

Nego dobila sam pjetla,što da radim s njim?

Ja znam samo onu Balaševićevu-Imo sam jednog petla,bio je pravi đavo...
Rudolfa is offline  
Old 12.03.2011., 23:14   #35
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Pitam se koliko će nastavaka imati tema o LCHF?prvi dio je rekordno brzo napisan i još brže rasprodan.

Možda je i server imao problema zbog naše teme.

Nego dobila sam pjetla,što da radim s njim?

Ja znam samo onu Balaševićevu-Imo sam jednog petla,bio je pravi đavo...
rudi, ne rekoh ti koliko mi je drago da imas tako fino iskustvo i da si dobro..a za petla..nemam pojma, al babica ga je spominjala:ili ne ..bila je kokos: valjda supa, pa meso u pastetu...
vinicka is offline  
Old 12.03.2011., 23:15   #36
Quote:
ekatica kaže: Pogledaj post
jesam sama...kao pale na svijetu
ili da to pitam lastana,lastane pomozi....samo da uhvatim modru lastu
Ma nisi sama,nego baš mi je zao što je Ivica Bednjanec preminuo,meni je Modra lasta isto bila draga.
Rudolfa is offline  
Old 12.03.2011., 23:19   #37
Joj mast vam lupila u glavu a meni UH
Oću reći da moram jesti više UH da bi mogla vježbati svaku večer. Ovi iz čokolade mi nisu dovoljni jer kod mene je najčešće bilo proteini plus malo čokolade a luda baba znam.

Odo vani na Sinana Sakić neću se penjati na njega nadam se a i tko zna ako udarim po alkoholu
thermojetics is offline  
Old 12.03.2011., 23:23   #38
hvala na odgovoru, meni je evo kraj prvog tjedna i izvrsno se osjećam skužila sam (ponovo sam sve isčitala ) da sam ustvari na zelenoj kuri jer nisam cili tjedan uopće jela mliječno (nisam baš neki obožavatelj) vagala se još nisam ni neću do kraja drugog tjedna neću se opterećivat pozdrav svima
st biba is offline  
Old 12.03.2011., 23:24   #39
Quote:
thermojetics kaže: Pogledaj post
Joj mast vam lupila u glavu a meni UH
Oću reći da moram jesti više UH da bi mogla vježbati svaku večer. Ovi iz čokolade mi nisu dovoljni jer kod mene je najčešće bilo proteini plus malo čokolade a luda baba znam.

Odo vani na Sinana Sakić neću se penjati na njega nadam se a i tko zna ako udarim po alkoholu
tko ti je to?
ajme sad sam guglala.
nemoj da moram pješke u BG ako bude takva muzika u autu.
Pepica is offline  
Old 12.03.2011., 23:24   #40
Quote:
st biba kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru, meni je evo kraj prvog tjedna i izvrsno se osjećam skužila sam (ponovo sam sve isčitala ) da sam ustvari na zelenoj kuri jer nisam cili tjedan uopće jela mliječno (nisam baš neki obožavatelj) vagala se još nisam ni neću do kraja drugog tjedna neću se opterećivat pozdrav svima
super, javljaj nam kako ide.
Pepica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.