Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2008., 00:41   #2601
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Ma sad sam se opet zbedirala jer sam test za HPV, koji je došao negativan, tj. bris za HPV radila 11 dana od briseva za klamidiju i ureaplazmu i kak da ja sad znam negon svega ovoga je li stvarno negativan ili su mi, ne znam, s ovim brisevima "otišle" zaražene stanice, da se tako izrazim?
Vidi,
postoji na netu sajt " 21dan"
Idi na google i pronadji...tamo ces naci broj na koji uvek mozes zvati i pitati ginekologa za savet, i sve sto eventualno nije jasno. Jako fina lekarka radi, i jako je ljubazna...sve objasni potanko.
Pozovi njih i objasni ...sigurna sam da ce ona znati pravi odgovor
..a i smirice te.
Abrakadabraa is offline  
Old 23.02.2008., 00:45   #2602
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Vidi,
postoji na netu sajt " 21dan"
Idi na google i pronadji...tamo ces naci broj na koji uvek mozes zvati i pitati ginekologa za savet, i sve sto eventualno nije jasno. Jako fina lekarka radi, i jako je ljubazna...sve objasni potanko.
Pozovi njih i objasni ...sigurna sam da ce ona znati pravi odgovor
..a i smirice te.
Hvala na savjetu, ali odlučila sam se smiriti i ne paničariti više, isto kako su mi rekli da ne radim ovaj mjesec PAPU nego da pričekam idući da prođe bar mjesec dana od terapije antibioticima zbog klamidije i ureaplazme, a s puno ginića sam pričala, rekli bi mi i da ne radim još bris na HPV...

I ne mogu se više živcirati, dosta mi je svega, istrugali su mi taj jadni cerviks a živce da ne spominjem...
howyesno is offline  
Old 23.02.2008., 00:48   #2603
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, ali odlučila sam se smiriti i ne paničariti više, isto kako su mi rekli da ne radim ovaj mjesec PAPU nego da pričekam idući da prođe bar mjesec dana od terapije antibioticima zbog klamidije i ureaplazme, a s puno ginića sam pričala, rekli bi mi i da ne radim još bris na HPV...

I ne mogu se više živcirati, dosta mi je svega, istrugali su mi taj jadni cerviks a živce da ne spominjem...
Potpuno te razumem. I ja se isto osecam. Promenila sam 3 lekara, 3 razlicita nalaza sam dobila. Zaista da poludis. Ali sad, sta je tu je. Sto ti kazes, sacekacu jos ovo da prodje, pa da vidimo.
Abrakadabraa is offline  
Old 23.02.2008., 00:51   #2604
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Potpuno te razumem. I ja se isto osecam. Promenila sam 3 lekara, 3 razlicita nalaza sam dobila. Zaista da poludis. Ali sad, sta je tu je. Sto ti kazes, sacekacu jos ovo da prodje, pa da vidimo.
Ja gledam svoj nalaz na kojem piše na kraju HPV-DNA nije dokazana i ne dam nikome da mi drugačije kaže

Mislim da će mi frendovi otet taj papir i spaliti ga, he he...
howyesno is offline  
Old 23.02.2008., 00:53   #2605
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Ja gledam svoj nalaz na kojem piše na kraju HPV-DNA nije dokazana i ne dam nikome da mi drugačije kaže

Mislim da će mi frendovi otet taj papir i spaliti ga, he he...
Slusaj, i ne treba da das .Taj papir je tvoj PLACEBO !!
Abrakadabraa is offline  
Old 23.02.2008., 00:55   #2606
Nego reci mi, boli li tebe stomak, u doljnjem delu, posle tih antibiotika i vaginaleta..jer mene od sinoc , od kako ih popi, boli..a inace nema obicaj..hm...
Mislim jel to normalna reakcija.....
Abrakadabraa is offline  
Old 23.02.2008., 00:56   #2607
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Slusaj, i ne treba da das .Taj papir je tvoj PLACEBO !!
E, da, da ne zachatavam samo, frendica je dobila nalaz PAPE sa abnormalnim skvamoznim stanicama, čini mi se, tako nešto, i radila je test na bakterije i HPV nepunih mjesec dana nakon toga i nisu joj rekli da treba čekati, eto, tako da se možda to sa čekanjem od 6 tjedana odnosi samo na PAPU
howyesno is offline  
Old 23.02.2008., 00:58   #2608
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Nego reci mi, boli li tebe stomak, u doljnjem delu, posle tih antibiotika i vaginaleta..jer mene od sinoc , od kako ih popi, boli..a inace nema obicaj..hm...
Mislim jel to normalna reakcija.....
Pročitaj si nuspojave lijeka.

Ja sam pila Sumamed u konjskim dozama, 3 dana po gram, i pola sata nakon što bih popila prvo bolni grčevi u želucu, a zatim obavezno, jel, proljev...
Sva sreća pa sam pila navečer kad sam bila doma, he he
howyesno is offline  
Old 23.02.2008., 01:02   #2609
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Pročitaj si nuspojave lijeka.

Ja sam pila Sumamed u konjskim dozama, 3 dana po gram, i pola sata nakon što bih popila prvo bolni grčevi u želucu, a zatim obavezno, jel, proljev...
Sva sreća pa sam pila navečer kad sam bila doma, he he
Ja sam dobila jednokratnu terapiju od 2 grama....5 komada odjedanput...
I neke vaginalete...Ono, nije da me strasno boli, ali osecam promene...nesto se desava unutra...hm...pa reko dal je to normalno..
Abrakadabraa is offline  
Old 23.02.2008., 01:04   #2610
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
E, da, da ne zachatavam samo, frendica je dobila nalaz PAPE sa abnormalnim skvamoznim stanicama, čini mi se, tako nešto, i radila je test na bakterije i HPV nepunih mjesec dana nakon toga i nisu joj rekli da treba čekati, eto, tako da se možda to sa čekanjem od 6 tjedana odnosi samo na PAPU
Ne znam, videcemo sad kada meni stignu rezultati pape...koju sam radila dve nedelje posle prve....i to jos lekar rekao da nema veze...pa ako bude losa, znaci stvarno nema veze...jer je prvi nalaz dobar...
Uh, nesmem ni da mislim na tu soluciju.
Abrakadabraa is offline  
Old 23.02.2008., 13:46   #2611
Nesto iz grupe metronidazola...flazil se zove mislim...
Meni nije bilo muka ali jesam imala blaga probadanja...
Abrakadabraa is offline  
Old 23.02.2008., 15:39   #2612
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
Nesto iz grupe metronidazola...flazil se zove mislim...
Meni nije bilo muka ali jesam imala blaga probadanja...
ma ne to, nego metronidazol nije antibiotik, vec antimikrobni kemoterapeutik

ne znam, u rh se koristi medazol, ovaj flazil nalazim spomenut na nekakvim makedonskim forumima, nikad cula za to
Suey is offline  
Old 23.02.2008., 17:49   #2613
Quote:
Abrakadabraa kaže: Pogledaj post
molim??

evo:



Font Size
A
A
A

* 1
* Next »


* metronidazole Index
* Glossary



Medication Written by Pharmacists Reviewed by Doctors

Pharmacy Author: Omudhome Ogbru, PharmD
Medical and Pharmacy Editor: Jay W. Marks, MD
GENERIC NAME: metronidazole
BRAND NAME: Flagyl

DRUG CLASS AND MECHANISM: Metronidazole is an antibiotic effective against anaerobic bacteria and certain parasites. Anaerobic bacteria are single–celled, living organisms that thrive in environments in which there is little oxygen (anaerobic environments) and can cause disease in the abdomen (bacterial peritonitis), liver (liver abscess), and pelvis (abscess of the ovaries and the Fallopian tubes). Giardia lamblia and ameba are intestinal parasites that can cause abdominal pain and diarrhea in infected individuals. Trichomonas is a vaginal parasite that causes inflammation of the vagina (vaginitis). Metronidazole selectively blocks some of the functions within the bacterial cells and the parasites resulting in their death.
nope, krivo

http://www.belupo.cz/Default.aspx?si...azole_mono.htm

Metronidazol
Metronidazol je antimikrobni lijek i antiprotozoik, odnosno antiinfektivni lijek i antiseptik u ginekološkoj primjeni, derivat nitroimidazola. Metronidazol NIJE antibiotik nego antimikrobni kemoterapeutik! Koristi se i sustavno u obliku tableta. Osim na Trichomonas vaginalis, metronidazol djeluje i na bakterije kao što su vrste Clostridium, Bacterioides, a efikasan je i protiv ameba. Mehanizam djelovanja mu se temelji na redukciji nitro skupine u molekuli metronidazola u stanicama bakterija i protozoa. Tako nastala forma lijeka uzrokuje razdradnju DNA bakterija i protozoa. Primjenjen u obliku vaginaleta ne ulazi previše u krvotok pa nema štetne toksičnosti niti sistemskih nuspojava.
Registrirani u RH za 2006: Medazol (BELUPO)

Registar lijekova u RH 2006:

G01 Ginekološki antiinfektivi i antiseptici
G01A Ginekološki antiinfektivi i antiseptici
G01AA Antibiotici
klindamicin – Dalacin V, Klimicin V
nistatin + oksitetraciklin - Geonistin
G01AD Organske kiseline
mliječna kiselina - Vagisan
G01AF Derivati imidazola
ekonazol – Ecalin
klotrimazol – Plimycol, Canesten
metronidazol – Medazol
mikonazol – Rojazol, Gyno-Daktarin
G01AX Ostali antiinfektivi i antiseptici
polikrezulen – Albothyl
povidon-jodid – Betadine
interferon (ljudski, leukocitni, nativni) – Interferonski vagitoriji

osim toga:

http://sprojects.mmi.mcgill.ca/cases...azole_mono.htm

http://www.rxlist.com/cgi/generic/metronidaz.htm

taj flagyl je zapravo isto sto i medazol kod nas koji proizvodi belupo,pa ce u rh prije prepisati medazol nego taj flagyl,

ali nije to antibiotik, stara moja. otkud si to skinula?
Suey is offline  
Old 23.02.2008., 17:59   #2614
Pravo da ti kazem , meni je ginekolog rekao .."evo dacu ti Flazil...on je jako dobar antibiotik..francuzi ga proizvode..blabla...."onda sam posla na net , i na ( cini mi se ) wikipediji, nasla slican text ovome sto sam ga zakacila...a sad , malo cas , takodje...samo sam ukucala u google flagyl i metroblabla....i izbaci ti svugde isto...

Ludilo kad cak ni oko lekova ne mogu da se sloze.

Ma nebitno. Najvaznije je dal on pomaze ili ne....
Abrakadabraa is offline  
Old 23.02.2008., 18:48   #2615
Pazite, meni je HZZO ginekolog za liječenje dao Dalacil, kao za liječenje ureaplazme i kalmidije, a on liječi druge bakterije, tj. dao mi je krivu kremu!

Svom srećom pa čitam upute prije korištenja, pa sam nazvala privatnicu kojoj vjerujem i potvrdila mi je da ovaj nema pojma i da ne koristim to
howyesno is offline  
Old 23.02.2008., 19:24   #2616
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
nije antibiotik, pisalo bi na uputstvima da jest

na wikipediji ne pise da je antibiotik:

http://en.wikipedia.org/wiki/Metronidazole
Ne znam sta bi ti vise rekla. Ja to pronadjoh na netu...verovala ti meni ili ne...
evo ti linka
http://www.medicinenet.com/metronidazole/article.htm

Ali zaista , nebitno...antibiotik ili ne.....samo da radi radnju.
Abrakadabraa is offline  
Old 23.02.2008., 20:52   #2617
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
hm, a čuj... ja pijem već 4 mj yasmin, a i kad se tek otkrio sam pila nekih godinu dana... nije mi nikad nitko rekao da je to povezano, i da ne bi smjela...

imala sam akne i kad smo kontrolirali hormone, ženski su bili smanjeni, muški povišeni pa su pilule jedino rješenje...

budući da sam radila i pauzu od godinu dana i nije se u vezi hpv-a ništa promijenilo, neću više prestajat s yasmin..
ja sam procitala da nakon sto se izljecis od hpv-a da ne smijes jos 5 godina koristiti pilule jer i one imaju utljecaj na grlic vrata maternice i oni znaju izazvati cinove
__________________
Zagi hr
zagi hr is offline  
Old 23.02.2008., 21:48   #2618
Quote:
zagi hr kaže: Pogledaj post
ja sam procitala da nakon sto se izljecis od hpv-a da ne smijes jos 5 godina koristiti pilule jer i one imaju utljecaj na grlic vrata maternice i oni znaju izazvati cinove
i kaj bi ja sad trebala? ako prestanem pit, hormoni će mi opet skakat ko ludi...
popričat ću o tome s Ljubom, al ne vjerujem da ću prestat pit... ja to moram radi akni, imam 22 godine i nemam šta čekat sudbinu da to sama riješi ako nalazi kažu da su hormoni za to krivi...
sweet is offline  
Old 24.02.2008., 11:29   #2619
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
i kaj bi ja sad trebala? ako prestanem pit, hormoni će mi opet skakat ko ludi...
popričat ću o tome s Ljubom, al ne vjerujem da ću prestat pit... ja to moram radi akni, imam 22 godine i nemam šta čekat sudbinu da to sama riješi ako nalazi kažu da su hormoni za to krivi...
sweet, ne slusaj to, ne moras ih prestati piti, niti ja isto nisam prestala, a pijem ih vec 7 godina i grlic mi je cist - evo, kod mene one nisu igrale nikakvu ulogu u tome kad je cerviks cist, a kondilomi na rodnici!

pitala sam ja ljubu prekjucer i rekao je da nemaju utjecaja i da ih mogu i dalje piti, nije nikada dokazana veza izmedju cin-a i oralne kontracepcije samo me pitao koje pijem (cilest). i meni su rijesile akne i bolne menstruacije, a preporucuju se i kod policisticnih jajnika

uostalom, svi ginekolozi dosad kod kojih sam dosad isla (i svi odreda poznati) su mi rekli isto, nemoj se nista brinuti oko toga!

eventualno mozes uz njih piti i folnu, ne moras visoke doze kao ja (uostalom, smanjila sam na 5 mg), dovoljno ti je 800 mcg (samo pazi da unosis i dovoljno B12)!

jedino sto je dokazano u nekom istrazivanju da su zene koje su uzimale kontracepciju imale manju razinu folne u organizmu, ali da je to ujedno utjecalo na razvoj cin-a nije dokazano

uostalom, razmatra se veza izmedju kontracepcije i raka endometrija, a to je nesto drugo (jer visoke kolicine estrogena igraju ulogu kod nastanka ovog tumora, recimo diane35 imaju dosta visoku dozu jer su one hormonska terapija,a ne kontracepcija, zato se i smiju koristiti 3 mjeseca samo)

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...rak_tijela.asp
Suey is offline  
Old 24.02.2008., 12:15   #2620
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
sweet, ne slusaj to, ne moras ih prestati piti, niti ja isto nisam prestala, a pijem ih vec 7 godina i grlic mi je cist - evo, kod mene one nisu igrale nikakvu ulogu u tome kad je cerviks cist, a kondilomi na rodnici!

pitala sam ja ljubu prekjucer i rekao je da nemaju utjecaja i da ih mogu i dalje piti, nije nikada dokazana veza izmedju cin-a i oralne kontracepcije samo me pitao koje pijem (cilest). i meni su rijesile akne i bolne menstruacije, a preporucuju se i kod policisticnih jajnika

uostalom, svi ginekolozi dosad kod kojih sam dosad isla (i svi odreda poznati) su mi rekli isto, nemoj se nista brinuti oko toga!

eventualno mozes uz njih piti i folnu, ne moras visoke doze kao ja (uostalom, smanjila sam na 5 mg), dovoljno ti je 800 mcg (samo pazi da unosis i dovoljno B12)!

jedino sto je dokazano u nekom istrazivanju da su zene koje su uzimale kontracepciju imale manju razinu folne u organizmu, ali da je to ujedno utjecalo na razvoj cin-a nije dokazano

uostalom, razmatra se veza izmedju kontracepcije i raka endometrija, a to je nesto drugo (jer visoke kolicine estrogena igraju ulogu kod nastanka ovog tumora, recimo diane35 imaju dosta visoku dozu jer su one hormonska terapija,a ne kontracepcija, zato se i smiju koristiti 3 mjeseca samo)

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...rak_tijela.asp
ma prije sam na svoju ruku prestala piti yasmin, baš da vidim šta će biti, i osim što mi je lice opet bilo grozno, nije se ništa nit pogoršalo nit poboljšalo što se tiče cinova..
pijem folnu od twinlaba, al ne uzimam b12, u čemu ga ima i di ga mogu uzet?
sweet is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.