Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 13:06   #3341
molim malu pomoc/komentar.
u novogradnji od cca. 100 kvadrata imam podno, dvije razdjelne kutije gornji kat 5 krugova+lojtre; donji kat 5 krugova.
u razdjelnim kutijama nemam posebno termo ventil niti pumpu niti termometar, ali imam topmetre za svaki krug te obični ventil.
cirkulacijska pumpa je ispod unutarnje jedinice TP.
Inače grijanje/topla voda/hladenje(budučnost) je rješeno isključivo TP (Daikin Altherma).

grijanje sam upalila jučer i sada ga pokušavam izbalansirati.
termostat mi je stavljen u dnevni boravak, stavila sam ga da mi stalno bude željena temperatura 24, ali do sada još nismo došli do te temperature.
grijanje se pali/gasi, dijelovi poda se zagriju dok neki drugi dijelovi ne.
Pošto nemam termometar da bi provjerila temperaturu ulazne vode u podno, samo sam popipala sve cijevi u ormariću i mogu reći da mi u svaki krug ulazi topla voda.

koliko sam shvatila iz davnih postova trebala bih poriktati protoke i to bi trebala raditi kod ulaza vode znaci koristeci topmetre, dok bi ventili (kod izlaza vode) trebali biti odvrnuti do kraja.
dali bi to bio ispravan pristup?
kolimoli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 17:38   #3342
Quote:
kolimoli1 kaže: Pogledaj post
koliko sam shvatila iz davnih postova trebala bih poriktati protoke i to bi trebala raditi kod ulaza vode znaci koristeci topmetre, dok bi ventili (kod izlaza vode) trebali biti odvrnuti do kraja.
dali bi to bio ispravan pristup?
da
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 07:30   #3343
U novogradnji imam predviđenu visinu podova za podno grijanje od 10 cm.
U tih 10 cm treba ići sva izolacija, cijevi, glazura pločice. Da li je to dovoljna visina?

Ako je bitno, ispod prizemlja se nalazi podrum, čija je stropna ploča izolirana sa 5 cm stiropora.
Gin Tonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 08:09   #3344
Quote:
Gin Tonic kaže: Pogledaj post
U novogradnji imam predviđenu visinu podova za podno grijanje od 10 cm.
U tih 10 cm treba ići sva izolacija, cijevi, glazura pločice. Da li je to dovoljna visina?

Ako je bitno, ispod prizemlja se nalazi podrum, čija je stropna ploča izolirana sa 5 cm stiropora.
10cm je malo na knap, no može se izvesti. Ako ti visine nadvoja sobnih vrata i prozora dopuštaju podigni predviđenu visinu poda za još koji centimetar. U 10 cm možeš smjestiti:
3cm izolacija
6cm glazura
1cm podna obloga (pločice)

Na tome još 1cm možeš izgubiti na raznim neravninama betona i malo debljem ljepljnu pločica pa se dolazi na realnih 11cm ukupne debljine poda

s tim debljinama sam ja radio na katu kuće iznad grijanog prizemlja, no u prizemlju iznad podruma bez obzira na stiropor odozdo ja bih išao na barem 5-7cm izolacije ispod što ti daje 13-15 cm debljinu poda.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 08:45   #3345
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
10cm je malo na knap, no može se izvesti. Ako ti visine nadvoja sobnih vrata i prozora dopuštaju podigni predviđenu visinu poda za još koji centimetar. U 10 cm možeš smjestiti:
3cm izolacija
6cm glazura
1cm podna obloga (pločice)

Na tome još 1cm možeš izgubiti na raznim neravninama betona i malo debljem ljepljnu pločica pa se dolazi na realnih 11cm ukupne debljine poda

s tim debljinama sam ja radio na katu kuće iznad grijanog prizemlja, no u prizemlju iznad podruma bez obzira na stiropor odozdo ja bih išao na barem 5-7cm izolacije ispod što ti daje 13-15 cm debljinu poda.
Visina nadvoja mi je sada 216 cm.
Bilo je u planu staviti 2cm stiropora + 5 cm čepastog stiropora + 5 cm glazure + 1,5 cm pločice, ali u tom slučaju bi mi bila preniska vrata, pa nisam pametan kaj da radim. Projektanti zeznuli stvar jer su predvidili samo 10 cm.

Nevjerojatno mi je da uz sve majstore, arhitekte, projektante, nadzorne inženjere, ja moram učiti struku, gledati kaj su zeznuli, kako to sad ispraviti i pokrpati.
Gin Tonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 14:50   #3346
Quote:
Gin Tonic kaže: Pogledaj post
Visina nadvoja mi je sada 216 cm.
Bilo je u planu staviti 2cm stiropora + 5 cm čepastog stiropora + 5 cm glazure + 1,5 cm pločice, ali u tom slučaju bi mi bila preniska vrata, pa nisam pametan kaj da radim. Projektanti zeznuli stvar jer su predvidili samo 10 cm.

Nevjerojatno mi je da uz sve majstore, arhitekte, projektante, nadzorne inženjere, ja moram učiti struku, gledati kaj su zeznuli, kako to sad ispraviti i pokrpati.
Ako je 216 nadvoj, planiraš 200 svijetli otvor vrata, štok ti uzme cca max 3cm i ostaje ti 13cm za debljinu poda.

Meni je prije 5 godina u projektu bilo 14cm visina poda u prizemlju, pa sam podigao na 16 koliko su mi dopuštali nadvoji nakon gotovih grubih građevinkih radova.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 23:09   #3347
Kod mene je završni sloj sa keramikom nešto preko 14 cm, 5 cm stiropora i 6-7 cm estrih elektro podno grijanje i kramika.

Žao mi je što kod mene nije predviđeno i viši pod da bi dobio veću debljinu stiropora a ovih 10 cm kod Gin Tonic sa završnim slojem je po meni malo s tim da moraš računati još 1.5 cm tanji estrih za keramiku.

BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 23:10   #3348
HLADAN POD!?

UGRADILI SMO PODNO GRIJANJE. Temperatura zraka je 22,5 i sasvim je ugodno ali pod je HLADAN. Dali je to normalno? Ja sam zamišljala kako ću šetati bosa po pločicama a ono bez papuča hladno. HELP!
pavlinahappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 07:16   #3349
Nemam nekih velikih iskustava osim svoga u ovih par mjeseci koliko smo u novoj kući ali ne mora pod biti vruć da bi grijao..
Kod nas isto 21-22 a pod nije vruć, nego je jednostavno blago topal, ono ni hladan ni vruć..

Mi imamo laminat po podu, a u kupaonici gdje su pločice se osjeti toplije pod nogom.. dakle ovisi i o podlozi..
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 10:29   #3350
Quote:
pavlinahappy kaže: Pogledaj post
UGRADILI SMO PODNO GRIJANJE. Temperatura zraka je 22,5 i sasvim je ugodno ali pod je HLADAN. Dali je to normalno? Ja sam zamišljala kako ću šetati bosa po pločicama a ono bez papuča hladno. HELP!
Slučaj krivih očekivanja. Kod podnog grijanja pod nikada neće biti vruć. A da ljudsko tijelo (35-36C) doživi nešto kao toplo, taj predmet mora biti na bliskoj ili višoj temperaturi. Tj. pod bi trebao biti na 30ak C. Što je puuuuno pretoplo za trajni boravak. Sjetite se osjećaja hodanja bosom nogom po asfaltu ljeti.
Za kupaonice je 30C u redu jer se tamo boravi kraće vrijeme, ali za stan je 30C previše. Ljepota podnog grijanja i jest u tome da je ugodno toplo u prostoriji a ne osjeća se od kuda dolazi toplina.
Alternativno, možete malo podići temperaturu poda za par stupnjeva u odnosu na sadašnju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Termozona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 19:50   #3351
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
Mi imamo laminat po podu, a u kupaonici gdje su pločice se osjeti toplije pod nogom.. dakle ovisi i o podlozi..
Znači funkcionira laminat na podnom??
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:00   #3352
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Znači funkcionira laminat na podnom??
Iz prve ruke - da.
hegedus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:31   #3353
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Znači funkcionira laminat na podnom??
Još jedna potvrda iz prve ruke. Naravno, u kombinaciji sa skupljim laminatom predviđenim za podno grijanje + ona antinoise podloga koja je predviđena za podno grijanje. Iako na pločicama se dosta jače osjeti što je i logično.
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 11:39   #3354
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Još jedna potvrda iz prve ruke. Naravno, u kombinaciji sa skupljim laminatom predviđenim za podno grijanje + ona antinoise podloga koja je predviđena za podno grijanje. Iako na pločicama se dosta jače osjeti što je i logično.
Antinoise podloga? Ona se stavlja i pod troslojni parket??
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 13:48   #3355
Moze se..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 16:19   #3356
Quote:
kolimoli1 kaže: Pogledaj post
molim malu pomoc/komentar.
u novogradnji od cca. 100 kvadrata imam podno, dvije razdjelne kutije gornji kat 5 krugova+lojtre; donji kat 5 krugova.
u razdjelnim kutijama nemam posebno termo ventil niti pumpu niti termometar, ali imam topmetre za svaki krug te obični ventil.
cirkulacijska pumpa je ispod unutarnje jedinice TP.
Inače grijanje/topla voda/hladenje(budučnost) je rješeno isključivo TP (Daikin Altherma).

grijanje sam upalila jučer i sada ga pokušavam izbalansirati.
termostat mi je stavljen u dnevni boravak, stavila sam ga da mi stalno bude željena temperatura 24, ali do sada još nismo došli do te temperature.
grijanje se pali/gasi, dijelovi poda se zagriju dok neki drugi dijelovi ne.
Pošto nemam termometar da bi provjerila temperaturu ulazne vode u podno, samo sam popipala sve cijevi u ormariću i mogu reći da mi u svaki krug ulazi topla voda.

koliko sam shvatila iz davnih postova trebala bih poriktati protoke i to bi trebala raditi kod ulaza vode znaci koristeci topmetre, dok bi ventili (kod izlaza vode) trebali biti odvrnuti do kraja.
dali bi to bio ispravan pristup?
i samog me to zanima, moj je radio 5 sati i tek tada je poceo grijati, treba mu 5 dana ....
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 16:32   #3357
Quote:
kolimoli1 kaže: Pogledaj post
molim malu pomoc/komentar.
u novogradnji od cca. 100 kvadrata imam podno, dvije razdjelne kutije gornji kat 5 krugova+lojtre; donji kat 5 krugova.
u razdjelnim kutijama nemam posebno termo ventil niti pumpu niti termometar, ali imam topmetre za svaki krug te obični ventil.
cirkulacijska pumpa je ispod unutarnje jedinice TP.
Inače grijanje/topla voda/hladenje(budučnost) je rješeno isključivo TP (Daikin Altherma).

grijanje sam upalila jučer i sada ga pokušavam izbalansirati.
termostat mi je stavljen u dnevni boravak, stavila sam ga da mi stalno bude željena temperatura 24, ali do sada još nismo došli do te temperature.
grijanje se pali/gasi, dijelovi poda se zagriju dok neki drugi dijelovi ne.
Pošto nemam termometar da bi provjerila temperaturu ulazne vode u podno, samo sam popipala sve cijevi u ormariću i mogu reći da mi u svaki krug ulazi topla voda.

koliko sam shvatila iz davnih postova trebala bih poriktati protoke i to bi trebala raditi kod ulaza vode znaci koristeci topmetre, dok bi ventili (kod izlaza vode) trebali biti odvrnuti do kraja.
dali bi to bio ispravan pristup?
Mene, za početak, zanima i nije mi jasno kako to da se grijanje pali i gasi, a zadana temperatura nikad nije dostignuta? Podno grijanje bi u tom slučaju trebalo konstantno raditi.
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 02:29   #3358
Ljudi moji, molim pomoć jer nemam blage veze o podnom grijanju, no to bi ionako prepustila majstorima...no prije upuštanja u to sve - mogu li uopće staviti podno grijanje u stan koji se grije na gradsku toplanu (stan se nalazi u Novom Zagrebu - Mamutici)?

Sorryte ako je glupo pitanje, ali nisam uopće stručna.

Fala bok!
frida_merkuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 08:24   #3359
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Znači funkcionira laminat na podnom??
Da funkcionira bez problema, samo laminat mora biti baš za podno i imaš onu foliju koja ide ispod njega baš isto za podno sa rupicama po sebi da propušta toplinu...
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 15:09   #3360
Quote:
frida_merkuri kaže: Pogledaj post
....no prije upuštanja u to sve - mogu li uopće staviti podno grijanje u stan koji se grije na gradsku toplanu (stan se nalazi u Novom Zagrebu - Mamutici)?.....
Možeš, a majtori će biti "izuzetno zadovoljni" kad moraju nositi nekoliko kubika betona na 9. kat!
...ili organiziraj Omladinske radne akcije!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.