Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2013., 22:03   #1
Predrag Lucić uvrijedio Bošnjake

Udruženje građana žrtava rata 92-95 “16. april” iz Ahmića izdalo je saopćenje za javnost povodom izvedbe koja se ovih dana pojavila na YouTube, a na kojoj je snimak pjesme o Ahmićima hrvatskog novinara i književnika Predraga Lucića od 22. februara, 2013. godine.

Performans ove nimalo ukusne satire održan je u sklopu promocije nove poetske zbirke Lucića pod nazivom “Mjesec iznad Splita” u prostorijama Muzičkog centra ‘Pavarotti” u Mostaru.
Quote:
Preživjeli i porodice žrtava jednog od najmonstruoznijih masakara nad civilnim stanovništvom u protekloj agresiji na Bosnu i Hercegovinu, ne prihvataju ovakav način satiričnog ismijavanja zločinaca iz vlastitih redova naroda kojem pripada Lucić, pri tome se ne obazirući na senzibilitete preživjelih žrtava i porodica nevino stradalih.

Bez obzira na kredibilitet Lucića i njemu sličnih glasnih kritičara tadašnjeg hrvatskog režima, zločin ne može biti predmet satire posebice u okolnostima dominantnog odbijanja suočavanja većine sa zločinima iz prošlosti i odbijanja odgovornosti za zločine koji su počinjeni u ime te većine.

Smatramo da niko nema pravo poigravati se sa osjećajima žrtava i preživjelih posebice u apsurdnim okolnostima Balkana gdje takve ideje, zbog izostanka zdravih procesa suočavanja s prošlošću, po pravilu završe kao uvredljivi navijački slogani i parole huligana i fašista.
http://m.cazin.net/article/?article-id=984

Što mislite o ovakvoj vrsti satire i o fb-komentarima ispod teksta u poveznici?
ultraWrote is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 22:16   #2
Kreten je u prevelikoj želji da još više istakne zločine koji se pripisuju hrvatskoj strani, prešao granicu dobrog ukusa. Mislim očito je da mu se jebe za žrtve, bez obzira tko su, bitno mu je srati po Hrvatima.
Lord DrEdd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 20:20   #3
Furiozno pretjerano..Tko poznaje g.Lucića vjerojatno će reći da više voli dobru čašicu nego nekog vrijeđati.
Sekula Pilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 20:38   #4


Ovom se sasvim sigurno nije nadao,to je trebao biti samo još jedan u nizu napada na Hrvate,a ono se Bošnjaci našli uvrijeđeni.

Jedan feralovac otišao toliko daleko u svojoj mržnji prema svemu hrvatskom da je ta mržnja postala toliko odvratna pa vrijeđa sve koji dođu u kontakt sa njim.

Luciću Ustašo .
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 20:51   #5
Quote:
Sekula Pilat kaže: Pogledaj post
Furiozno pretjerano..Tko poznaje g.Lucića vjerojatno će reći da više voli dobru čašicu nego nekog vrijeđati.
davno je on popio čašicu previše...
sprda se s zločinom, publika se jedva suzdržava da se ne počne otvoreno smijati.
bjednici, feralovci.
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 23:46   #6
Da nije protivno pravilima foruma na pomen Lucića bih stavio samo desetak ovakvih smajlića
deSandoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 10:06   #7
Na bilo koju temu u svezi ratova, povjesti i politike u bivšoj Jugi, jednostavno je NEMOGUĆE zauzeti bilo kakav stav sa kičmom da pritom ne uvrijediš najmanje jednu naciju ili bar socijalnu skupinu....
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 17:02   #8
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Na bilo koju temu u svezi ratova, povjesti i politike u bivšoj Jugi, jednostavno je NEMOGUĆE zauzeti bilo kakav stav sa kičmom da pritom ne uvrijediš najmanje jednu naciju ili bar socijalnu skupinu....
da, ali moraš biti majstor da uvrijediš oba naroda čiji su pripadnici bili uključeni u jedan zločin, bilom kao žrtve, bilo kao počinitelji.

kada netko jako smrdi, ako ogavno i gnjusno zaudara, onda se svima okreće želudac pri pomisli na spodobu. nema to veze s nacionalnošću, političkim uvjerenjima, itd. to je - tako.
Bunga Bungalow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 17:05   #9
Što mislite o ovakvoj vrsti satire i o fb-komentarima ispod teksta u poveznici?[/QUOTE]

Ništa osim da u Hrvatskoj više nema humora a da se netko ne uvrijedi Laku noć Hrvatska
DD3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:36   #10
Quote:
DD3 kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovakvoj vrsti satire i o fb-komentarima ispod teksta u poveznici?
Ništa osim da u Hrvatskoj više nema humora a da se netko ne uvrijedi Laku noć Hrvatska[/QUOTE]

Kako? Pa nije ovo u Hrvatskoj. Dao sam poveznicu s Cazin.net, a Cazin nije u Hrvatskoj, ovo ispod komentiraju ljudi Bošnjaci iz cazinske krajine.

I kakav je to humor? Ja sam strogo protiv takvog humora. Ne razumijem zašto se misli da je reakcija Bošnjaka pretjerana?

http://www.tportal.hr/kultura/knjize...e-zlocina.html

Dobro, što bi bilo da čovjek u Jeruzalemu ispjeva nešto u ovom stilu:

Cic mic
Aušvic
Tončica Himler
žena će biti
od junačkog Hajnija

Mislite da bi to Židovima bilo smješno? Ja vas ljudi nimalo ne razumijem.
ultraWrote is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:55   #11
Vratilo mu se kao bumerang.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:56   #12
Možete vi mene i ubiti ako hoćete, ali ja to ne mogu shvatiti i šlus!
Ja razumijem da se pisac okomi na političku korupciju i općenito korupciju, kriminal, nepotizam, pad standarada, socijalne teme...
Ali, da se preko nečijih leševa radi satira, to ne mogu razumjeti i gotovo. To jednostavno nije normalno, to je vrsta nekrofilije.
I onda se čude ovakvim reakcijama?
ultraWrote is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 16:09   #13
A ko je onaj kaj se tak sretno i od srca smije kraj umjetnika Lucića na snimci?
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 16:37   #14
Kreten je u prevelikoj mržnji prema HVO-u napisao morbidnu satiru pa je najednom kod onih maloumnijih bosanskih muslimana postao ustaša i genocidaš.

Temeljna želja mu je bila da ogadi HVO, što radi već više od desetljeća pa je prevršio mjeru.
Sukus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 16:39   #15
Quote:
Bunga Bungalow kaže: Pogledaj post
da, ali moraš biti majstor da uvrijediš oba naroda čiji su pripadnici bili uključeni u jedan zločin, bilom kao žrtve, bilo kao počinitelji.

kada netko jako smrdi, ako ogavno i gnjusno zaudara, onda se svima okreće želudac pri pomisli na spodobu. nema to veze s nacionalnošću, političkim uvjerenjima, itd. to je - tako.
Ma dovoljno je da si cetnik.

I to ne govorim tek tako, sukob Hrvata i Muslimana u osnovi i je cetnicko maslo, koje je jedino/najvise njima i odgovaralo, kako tada tako i sada.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:11   #16
Quote:
ultraWrote kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovakvoj vrsti satire
Sve najgore.


Quote:
i o fb-komentarima ispod teksta u poveznici?
Čine me žalosnim.

Da nije bilo teksta najvjerojatnije ne bi bilo tih komentara. Da nije bilo pjesmice najvjerojatnije ne bi bilo niti teksta. Da nije bilo pjesmice vjerojatno ne bi bilo niti tih komentara. Dam se kladit da tu postoji i uzročno-posljedična veza.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:54   #17
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Ma dovoljno je da si cetnik.

I to ne govorim tek tako, sukob Hrvata i Muslimana u osnovi i je cetnicko maslo, koje je jedino/najvise njima i odgovaralo, kako tada tako i sada.
Temeljna zabluda kod mnogih Hrvata iz RH.
Sukus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 19:55   #18
Meni se čini da dijelu ekipe koja se zgraža nad podijelom Bosne, to uglavnom služi kao povod na napad na politiku 90-tih, a da ih bošnjaci kao žrtve i ne zanimaju toliko...

Sjetimo se jako hladnog dočeka mnogih kolumnista prema filmu Angeline Jolie, a da su počinitelji Hrvati, vjerujem da bi film bio dočekan s oduševljenjem
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:15   #19
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni se čini da dijelu ekipe koja se zgraža nad podijelom Bosne, to uglavnom služi kao povod na napad na politiku 90-tih, a da ih bošnjaci kao žrtve i ne zanimaju toliko...

Sjetimo se jako hladnog dočeka mnogih kolumnista prema filmu Angeline Jolie, a da su počinitelji Hrvati, vjerujem da bi film bio dočekan s oduševljenjem
Ja se sjećam samo kako ju je popljuvala Vedrana Rudan nešto u stilu "šta će ta Amerikanka opet soliti nama Balkancima pamet" Regionofilstvo na entu
thatfeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 01:42   #20
Ako mi netko može objasniti što su to Bošnjaci i koje su vjere. Molio bih.
Ja sam u školi učio da u BiH postoje Hrvati, Srbi i Muslimani s tim da za vrijeme Tita Muslimani nisu bili priznati kao nacija.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.