Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2006., 16:12   #101
Quote:
diki kaže:
Evo nekoliko pitanja glede hranjenja svjetlošću:
1.možemo li bar pretpostaviti mogućnosti našeg metabolizma za takav način prehrane?
2. postoji li način da se foton (valjda se tako kaže) pretvori u kemijsku energiju u ljudskom organizmu?
3. što je s našim očima koje su izložene svjetlosti? Jesu li u njima crvena krvna zrnca (zbog krvnih žila) pod direktonim utjecajem fotona ( mislim da se taj izraz rabi za "česticu" svjetlosti) pa gledanjem u sunce dolazi do promjena u krvi?
4. postoji li sličnost između hemoglobina i klorofila?
1. Ne.

2. Postoji, ali ne na onaj način koji ti i Lestat implicirate. Fotoni u fotopigmentnim stanicama oka omogućuju vid tako da ih pigmenti (rodopsini) apsorbiraju i ta energija im služi za izazivanje električnog potencijala kojim se podražaj prenosi do mozga gdje vidimo sliku. Fotoni mogu i "potaknuti" neke reakcije u organizmu npr. proizvodnju melanina pa potamniš ljeti s druge strane ako se dugo izlažeš prejakom suncu možeš dobiti melanom tj. fotoni su reagirali sa DNK iz stanica kože i doveli do različitih oštećenja koje obično zovemo mutacijama, "mogu te razveseliti" pa više nisi tako depresivna (skandinavija...), ubiju ti bakterije i gljivice na koži, neutraliziraju neke toksine, mogu te zagrijati...

3. Pa ako su ti oči izložene svjetlosti obično se otvor irisa smanjuje
Valjda fotoni prolaze i do žilnice, pojma nemam, zapravo prolazi mala količina njih vjerojatno i do kapilara-krvi-hemoglobina u koži. Ali to zračenje hemoglobin ne može koristiti jer eritrociti nemaju te metaboličke mogućnosti...

4. -klorofil: porfirinski prsten sa 4 dušika u središtu na koja je vezan magnezij
-hemoglobin: tetramerni protein koji se sastoji od dvije dimerne podjedinice (α1β1 i α2β2), svaki pojedinačni lanac ima porfirinsku molekulu hema sa željezom u središtu (ukupno 4 atoma Fe)
-zajednički im je porfirin koji usput dolazi i u mnogim drugim biološkim moleekulama

Treba istaknuti da u fotosintezi iliti hvatanju svjetlosne energije i njezinom prevođenju do kemijske energije i organskih molekula ne sudjeluje samo klorofil nego prvo nekoliko vrsta klorofila, zatim i drugih tipova pigmenata, čitav niz enzima (samo Ru-BP karboksilaza može zauzeti pola ukupne mase proteina lista) u jako složenim reakcijama , štoviše razvio se i poseban te poprilično složeni organel (kloroplast) kojemu je glavna funkcija "hvatanje" fotona.

markirala si sa biologije, kemije, fizike, matematike a kaj reći; ženska pamet
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 16:41   #102
Quote:
morbidangel kaže:

3. Pa ako su ti oči izložene svjetlosti obično se otvor irisa smanjuje
Valjda fotoni prolaze i do žilnice, pojma nemam, zapravo prolazi mala količina njih vjerojatno i do kapilara-krvi-hemoglobina u koži. Ali to zračenje hemoglobin ne može koristiti jer eritrociti nemaju te metaboličke mogućnosti..

Hvala


markirala si sa biologije, kemije, fizike, matematike a kaj reći; ženska pamet
(ironija mode on) hvala bogu na muškoj pameti (ironija mode off)
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 20:15   #103
http://en.wikipedia.org/wiki/Hira_Ratan_Manek

http://www.freedomcrowsnest.org/foru...ic.php?t=17965

http://www.eyeorbit.org/article.php?...60416081459368

Mr. H. C. Mehta :
Mr. H. C. Mehta is a post graduate of 1976 from IIT Mumbai. He worked with M/s. Tata Consulting Engineers, Mumbai from 1972 to 1981. From 81 to date he is with M/s. Power System Consultants. His main areas of specialization are Power System Protection, Power System Analysis, Power Plant Engineering and Testing - Commissioning of major projects.
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 20:19   #104
čovjek nije slijep

http://ayurvedaplus.com/images/curren3.jpg
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 20:27   #105
Quote:
Lestat kaže:
Opet ću ponoviti - neka je stručna komisija koja je ispitivala Ratan Maneka sastavljena od najvećih idiota - to ne može umanjiti njegov uspjeh u nejedenju od toliko dana - a neka su i najveći idioti svjedočili njegovu gledanju u sunce - to ne može umanjiti njegov uspjeh u sačuvanju dobrog vida!
odsad se ponavljam
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 20:36   #106
a gle što točno piše.


Hira Ratan Manek (born September 12, 1937) claims that since June 18th, 1995, he has lived exclusively on water, and occasional tea, coffee, and buttermilk.


According to his website, three extended periods of his fasting have been under observed control of scientific and medical teams.
...

However, contact with Dr. Andrew Newberg has revealed that Hira only stayed at University of Pennsylvania for brain scans on studies of meditation, not his ability to fast indefinitely. Dr. Andrew Newberg had denied ever undertaking the 130 day study. Dr. Andrew Newburg had explicitly forbidden his e-mail from being distributed. He is freely contactable by e-mail for those who wish to verify the above statements.

lijepo piše. joe cell ide na orgon, ovaj stari se napaja orgonom iz sunca,
__________________
.

Zadnje uređivanje luiz : 31.01.2009. at 13:23.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 21:04   #107
Thumbs up

Da, u pravu si Endimion - svi izvori koji tvrde da je postio i gledao u sunce su diskutabilni! Ja osobno ne vjerujem u potpunosti da su oni točni (da bih ih i ja prihvatio morali bi proći još hrpu testova raznih verificiranih znanstvenika), ali nitko ne može reći da su i lažni jer nitko još nije dokazao da on to nije učinio!

Sve u svemu, čak i ti moraš priznati da je čovjek u najmanju ruku intrigantan jer se velika pompa digla oko njega a nigdje još nisam naišao na članak gdje se on proglašava lašcem i šarlatanom!

I rest my case!!!!!!!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 21:14   #108
gledanje u Sunce bez zaštite oštećuje oči čovjeka. ----> to stoji. nepobitno. dokazano je, događa se. ljudi kupuju zaštitu. točka.

dakle, ili je čovjek izvanzemaljac ili... a eto.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 19:23   #109
gledao sam na rubu znanosti kad su o njima govorili (čini mi se da je na toj emisiji bilo), vrlo zanimljivo
toplival is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 22:15   #110
sjećam se kad je bila ta emisija, ne samo sa solarnim yogijima već i sa puno drugih potresnih stvari koje znanost naravno odbacuje i ne pokušava objasniti,a koliko je ta epizoda, u biti bila potresna , govori i to da je Krešo završio emisiju riječima tipa:ne preokupirajte se previše stvarima koje ste večeras čuli. Sutra ćete se rano ustati , ići na posao i ništa neće biti drugačije
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:16   #111
Evo danas se otvara prilika postaviti pitanja HIRA RATAN MANEKU osobno!

PREDAVANJE CE ODRZATI DANAS (U CETVRTAK) U 21 h U DVORANI 'CESKI DOM' U SUBICEVOJ 20 U ZAGREBU.
ULAZ JE BESPLATAN.

Dođite ako možete, sat vremena predavanja i onda pitanja

(molim admina da danas do 21 sat drži temu podignutu)

Evo sto je napisao Kresimir Misak o njemu na svom blogu:

Quote:
----------------------------------------------------------------------------------------------------
OBJED OD SUNCA

Hira Ratan Manek - strojarski inženjer star preko 70 godina, iz južne indijske države Kerale koji NE JEDE VEĆ 13 GODINA.
Do sada je nekoliko puta dopustio da ga pregleda nacionalna i međunarodna zajednica liječnika. Međunarodni tim sačinjen od 21 doktora u Ahembadabadu (Gujarat, Indija) promatrao ga je 411 dana tijekom 2000. i 2001. godine, 24 sata na dan. Cijelo to vrijeme jedino što je unosio u sebe bila je voda - i sunčeve zrake. Endokrinolog dr. Navneet Shah u srpnju 2001. je zapisao: Svakoga dana mjeren mu je puls, pritisak krvi, disanje, temperatura, izlučivanje urina, težina itd., a hematološki i biokemijski testovi provođeni su periodično. ECG je mjeren redovito, provjera ultrazvukom, EEG, CT-sken i M.R.I.-sken mozga napravljeni su nakon jedne godine, a tim sastavljen od liječnika opće prakse, fizičara, kirurga, kardiologa, endokrinologa i neurologa redovito ga je i periodično pregledavao od prvog dana posta. Osim što je izgubio 19 kilograma u prva tri mjeseca i što su mu se smanjili puls i brzina disanja, nije bilo (s 18 na 10 udisaja u minuti) drugih medicinskih abnormalnosti. Nakon uzbuđenja koje je izazvalo otkriće u Ahmadabadu, Hira Ratan Manek je pozvan na Thomas Jefferson University i State University of Penn u Philadelphiji u SAD-u. Pod nadzorom je postio 109 dana, što je završilo 27. listopada 2001. Promatrana je i ispitivana njegova mrežnica, pinealna žlijezda (ili epifiza) te mozak, a snimljeno je i 700 fotografija tih organa.
Neki nisu jeli čak 20 i više godina. Zbog svega toga i NASA je pozvala Maneka na proučavanje. 130 dana je živio pod strogim nadzorom dok u srpnju 2002. godine znanstvenici NASA-e u izvještaju nisu potvrdili da je Manek zaista to vrijeme preživio samo na vodi i suncu. Američka svemirska agencija se nada da bi ta tehnika mogla biti korisna kako bi se na budućim svemirskim letovima riješio problem skladištenja i održavanja hrane. U prijevodu - nadaju se da bi se astronauti budućnosti mogli hraniti sunčevim svjetlom.
Amerikanci, kao poznati ljubitelji kratica, tu su pojavu nazvali HRM-fenomenom, po inicijalima njegova imena, te pokrenuli HRM-projekt koji se bavi pitanjem kako preživjeti samo od energije sunca.

IZVJEŠTAJ ENDOKRINOLOGA

Dr. Navneet Shah, endokrinolog, u srpnju 2001. zapisao je:

Medicinske provjere: Svakoga dana mjeren mu je puls, pritisak krvi, disanje, temperatura, izlučivanje urina, težina itd., a relevantni hematološki i biokemijski (temeljni i nekoliko složenijih) provođeni su periodično (mjesečno ili svakih 14 dana.). ECG je mjeren redovito, provjera ultrazvukom, EEG, CT-sken i M.R.I.-sken mozga napravljeni su nakon jedne godine, a tim sastavljen od liječnika opće prakse, fizičara, kirurga, kardiologa, endokrinologa i neurologa redovito ga je i periodično pregledavao od prvog dana posta. Osim što je izgubio 19 kilograma (u prva tri mjeseca, nakon toga daljnjeg gubitka težine nije bilo) i što su mu se blago smanjili puls i brzina disanja (s 18 na 10 udisaja u minuti), nema drugih medicinskih abnormalnosti, što je zapanjujujuće. Čak su i mentalne funkcije i funkcije mozga potpuno normalne. Jedva da ima ikakvih nalaza vrijednih spomena. Stolicu je prestao imati nakon 16. dana posta, a proizvodnja urina se održava na oko 600 do 800 kubičnih centimetara. Šećer u krvi je 60 do 90. Nema acetona. Svi drugi parametri su normalni.>

http://www.solarhealing.com/
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:32   #112
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Evo danas se otvara prilika postaviti pitanja HIRA RATAN MANEKU osobno!

PREDAVANJE CE ODRZATI DANAS (U CETVRTAK) U 21 h U DVORANI 'CESKI DOM' U SUBICEVOJ 20 U ZAGREBU.
ULAZ JE BESPLATAN.

Dođite ako možete, sat vremena predavanja i onda pitanja

(molim admina da danas do 21 sat drži temu podignutu)

Evo sto je napisao Kresimir Misak o njemu na svom blogu:




http://www.solarhealing.com/
pa pišite malo o tome vi koji ste bili na predavanju
na pr. da li je govorio o tehnici koju on radi uz gledanje u sunce
Rany is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:38   #113
Baš bi bilo zanimljivo to naučit ako je to istina
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 15:19   #114
Svi koji su zainteresirani za ponovni dolazak HRM- moli da posjete http://hrm.blog.hr/.

Hvala
Dr.Bashir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 08:09   #115
solarna yoga

2 mjeseca sam svako jutro gledala u Sunce, tocno po njegovim uputstvima
i moram priznati da nisam primijetila da mi se nekaj lose s ocima desilo.
Jedino kaj sam se bolje osjecala... Zao mi je kaj sam prekinula jer je kasnije
bilo dosta oblacnih dana. Ipak, mislim da cu nastaviti na proljece.

Imate sva objasnjenje na youtube, samo utipkajte njegovov ime.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 23:23   #116
@jozephina, brzo još nije kasno:
Reptilska kaciga: jedina učinkovita stopostotna zaštita za sve sungazere, vrlo povoljna cjena, samo 2 ritualne žrtve, predbilježite se odmah, isporuka 2012.
Evil Reptile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 22:31   #117
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
2 mjeseca sam svako jutro gledala u Sunce, tocno po njegovim uputstvima
i moram priznati da nisam primijetila da mi se nekaj lose s ocima desilo.
Jedino kaj sam se bolje osjecala... Zao mi je kaj sam prekinula jer je kasnije
bilo dosta oblacnih dana. Ipak, mislim da cu nastaviti na proljece.

Imate sva objasnjenje na youtube, samo utipkajte njegovov ime.
Mozes malo objasniti kakve si psih-fiz promjene na bolje osijecala?
.,kako si spavala,dali ti je trebalo manje sna,dali si imala oscilacije u raspolozenju,dali si bila manje umorna,jesi li bila sretnija,kako si reagirala na stres i na neg. situacije????..i tako to
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:56   #118
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, MoW, tipovi NE MOGU živjeti na vodi i suncu. to je bretharijanstvo, stvar koja nema veze s pameću.
ljudi su termodinamicki otvoreni sustav (znas li sto je to?) i prema tome nema apsolutno nikakve šanse da će netko živjeti na vodi i sunčevoj svjetlosti.
to bi značilo da tijelu daješ vodu i fotone, a tijelo ispušta znoj, prhut, mast, urin, fekalije i svejedno može opstati na neki nepojmljivi način.
gdje je tu logika? to i dijete vidi da nema smisla...

to je nemoguće i to je glupost i to znanost nikad nije potvrdila. daj mi jedan valjani dokaz da je to moguće. kladim se da ga nigdje nećeš naći.

ne možeš "znati" kako iskoristiti primljenu svjetlost jer ljudsko tijelo o tome ne može odlučivati. prije svega, energija teži maksimalnom rasipanju. tu čak ni tjelesni sustavi ne mogu puno.

bez uvrede, ali ne znaš osnove fizike i onda je shvatljivo tvoje pozitivno mišljenje o tome.
Vidim da je već bila tema pa da ne otvaram novu

Dakle zadnji post je iz listopada 2006. U međuvremenu se nešto dogodilo što je sažeto u ovom intervju Hira Ratan Manekom

http://www.svjetlost-online.com/content/view/118/31/

A ovaj post Endimion17 Mi je izvrsno posluži da postavim nekoliko izvoda iz intervjua

Moja je tvrdnja bila da solarna joga nije samo dobra za zdravlje, nego da zahvaljujući Suncu tijelo može sve duže i duže živjeti bez hrane. To bi moglo biti rješenje i za putovanja u svemir. Prvi put pod nadzorom sam živio 211 dana uzimajući samo vodu, nakon čega me pregledao tim liječnika; drugi put sam bez hrane i samo pijući vodu proveo 411 dana. To je bio velik eksperiment za koji je znao cijeli svijet, jer u medicinskoj ekipi bili su liječnici sa svih strana svijeta, a vodio ju je predsjednik Indijske liječničke komore. Neprekidno sam bio s njima, u svakom trenutku bi uz mene bila po dva ili tri liječnika, i na prvoj stranici njihova izvješća jasno stoji da sam bio pod promatranjem svake sekunde, da ni u jednom trenutku nisam bio sam. To je potaklo znanstvenike i istraživače NASA-e koji izučavaju utjecaj svjetla na ljudski organizam da me pozovu u SAD. Na Sveučilištu Thomas Jefferson i Sveučilištu Pennsylvania promatrali su me tijekom 130 dana, koje sam proživio samo pijući vodu. Nakon toga su objavljeni i neki članci u medicinskim časopisima. No, kako vježbanje ove joge ništa ne košta, postoji jedna prepreka u glavama, oni ne žele doći u sukob s cijelom liječničkom zajednicom. Jer da oni otvoreno kažu da ovo donosi zdravlje, to bi automatski bio udarac za medicinsku struku i znanost.
Pa onda

Zatim je uslijedio još jedan veliki eksperiment u indijskom gradu Ahmedabadu, gdje me tijekom 411 dana posta promatrala međunarodna ekipa u kojoj je bio 21 liječnik i kojoj je na čelu bio predsjednik indijske liječničke komore. Izvješće o tom eksperimentu objavljeno je u indijskom medicinskom časopisu u ožujku 2001. godine gdje se navodi sve što je tijekom pokusa zamijećeno. Zatim sam bio na promatranju na sveučilištima Thomas Jefferson i Pennsylvania, gdje su me promatrali vodeći svjetski stručnjaci, poput Georgea C. Brainarda koji je stručnjak za pinealnu žlijezdu, Andrewa Newberga, stručnjaka za mozak, psihijatra Mauriea D. Pressmana i mnogi drugi. George C. Brainard je znanstvenik čiji rad podupiru NASA i Državni zavod za zdravstvo. On se bavi utjecajem svjetla na ljudski organizam. Andrew Newberg također uživa potporu američkih znanstvenih ustanova. On je proučavao moždanu aktivnost osobe koja živi od sunčeve energije i ne uzima hranu. Bili su tu i drugi liječnici. Na mojoj web stranici je potpun popis liječnika koji su me promatrali u Americi.

Ajmo reči da je ovi na neki način zadovoljena znanastvena struka.

Idemo dalje.

Najviše su pazili da li se u tijelu događaju neke negativne promjene. Da li uredno funkcioniraju jetra, pluća, srce, krvotok i drugi sustavi. Radili su mi krvne pretrage i slično. Našli su samo jednu negativnu stvar: nakon nekoliko dana gladovanja uz pijenje vode, razina glukoze u krvi spušta se na gotovo 40 do 43 posto od normale, a to je prema medicinskoj znanosti opasno. Međutim, ja nikad nisam pao u komu, ništa mi se nije dogodilo. Po meni, to znači da vrijednosti koje znanost smatra normalnom razinom glukoze, a koje su definirane prije mnogo godina, svakako treba mijenjati. Otkrili smo da u Africi mnogo ljudi živi s 26% normalne razine glukoze. Dakle, sve što medicina kao znanost preporučuje nije savršeno. Organizam se može prilagoditi okolnostima. Ja sam medicinskoj znanosti ponudio jedan slogan: "Kad um prihvati, tijelo se prilagodi." Ljudi se mogu svemu prilagoditi.

U svemu postoje iznimke. Ljudi mogu živjeti i s mnogo manje kalorija. U Indiji sam potaknuo stručnjake iz Ministarstva obrane da to malo istraže. Svi baratamo nekim brojkama o potrebnom broju kalorija: fizički radnik treba 3000 kalorija, običan čovjek 1500 kalorija, i slično. Gledali smo radnike koji su gradili cestu. Oni su po uobičajenim tablicama trošili 3000 kalorija, ali hranom su unosili samo 1500 i bili su zdravi. Odakle ta razlika? Ta dva normativa - potreban broj kalorija i razina šećera u krvi - sigurno treba mijenjati i postoje stručnjaci koji se time bave.

Medicinska je filozofija da čovjek može izravno živjeti od Sunčeve energije umjesto da se hrani iz sekundarnih ili tercijarnih izvora te energije. Slučajno ili sretnom slučajnošću, i sâm sam otkrio kako taj mehanizam funkcionira u ljudskom tijelu. Kad se oslobodite tjelesnih i psihičkih problema, stanice vašeg tijela funkcioniraju poput fotonaponskih ćelija solarnog kolektora. Znamo da fotonaponske ćelije upijaju Sunčevu energiju i pretvaraju je u električnu struju, toplinu ili drugu energiju. Istu tu mogućnost imaju i naše tjelesne stanice. Nakon šest mjeseci, tijelo počne pohranjivati energiju, glad se smanjuje, smanjuje se unos hrane i smanjuje se tjelesna težina.


Pinealna žlijezda je okruglog oblika, nalazi se točno na sredini mozga, odmah ispod tjemene čakre. Danas se u medicini smatra najvažnijom žlijezdom. Prijašnja je medicina zanemarivala tu žlijezdu, smatrajući da je postala nepotrebna, no danas se njezino funkcioniranje smatra ključem dobrog zdravlja. Svjetlo ulazi kroz oko i odlazi prvo u tu žlijezdu, a zatim u ostale dijelove mozga.
Da bismo potakli lučenje melatonina u pinealnoj žlijezdi, u tijelu se tijekom dana mora stvarati seratonin. Seratonin se stvara na blagom Sunčevu svjetlu tijekom dana; ako se danju stvara seratonin, noću se luči melatonin.
Pinealna žlijezda ima i navigacijsku funkciju i psihološku funkciju, i sve su to razlozi zbog kojih se danas mnogo proučava. Tisuće znanstvenika danas se bavi funkcioniranjem pinealne žlijezde.


I da završim sa citatima

Mislim da solarna joga ide naprijed, širi se svijetom, i vjerujem da će od 2012. godine za čovječanstvo početi novo zlatno doba, patnja će biti vrlo rijetka i svi će biti sretni, društveni ustroj postat će u pravom smislu socijalistički. Jer kad se čovjek oslobodi žudnje za hranom, oslobađa se i svih drugih žudnji. A kad se čovjek oslobodi žudnje, raspodjela bogatstva u svijetu postat će pravedna i društvo će biti ustrojeno u pravom smislu socijalistički. Sve su te promjene ostvarljive, jer solarna joga je magična stvar, ona može sve promijeniti. Svi će biti sretni, sva živa bića na ovom planetu bit će sretna. Danas sretno živi možda 10 posto ljudi, a 90 posto ljudi pati. No, nije daleko dan kad će nesreća biti rijetka, a većina ljudi bit će sretna, bit će dobri i suosjećajni prema drugim bićima. Ja mislim da nas čeka bolji svijet. Solarna joga je vježba koja ne iziskuje nikakve troškove, a donosi blagostanje svim ljudima, mir u svijetu i bolje društvo.

Ipak sugeriram da pročitate cijeli intervju.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:09   #119
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, MoW, tipovi NE MOGU živjeti na vodi i suncu. to je bretharijanstvo, stvar koja nema veze s pameću.
ljudi su termodinamicki otvoreni sustav (znas li sto je to?) i prema tome nema apsolutno nikakve šanse da će netko živjeti na vodi i sunčevoj svjetlosti.

gdje je tu logika? to i dijete vidi da nema smisla...

to je nemoguće i to je glupost i to znanost nikad nije potvrdila.

ne možeš "znati" kako iskoristiti primljenu svjetlost jer ljudsko tijelo o tome ne može odlučivati.

bez uvrede, ali ne znaš osnove fizike .
Endy, cijenim tvoj znanstveni pristup životu, međutim osim znanosti postoji znanje 'iza zavjese'. Da bi se uvjerio u nešto, potrebno je iskustvo. Bretharijanstvo postoji, moguće je za one kojima je to životni put. Već samo iskustvo dovoljno je da počneš s preispitivanjem temelja današnjih znanosti.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 21:37   #120
bok, jel ima tu koji sun gejzer. ja sam se malo dopisivao s HRMom i njegovim kunichima i svi pricaju kako je to super.

evo jednog mail-a od covjeka iz kanade:
There is no problem with the eyes when sungazing with the HRM method, and none of the Canadian sungazers I know (including my wife, two sons, sister in law, and various friends and members of our sungazing group) have reported any problems at all.

The reason is quite simple. We do our sungazing when the ultraviolet is under 2, which happens within one hour of sunrise or one hour before sunset in summer, and anytime in winter, when the UV is always under 2. Quite a few people prefer to do their sungazing close to sunset. Do you know anybody who has been harmed by looking at the sunset? If that was bad, all the lovers would be in bad shape from sunset sungazing.

Even when sungazing at safe times, we always exercise caution. If the UV is under 2 but the sun still feels very bright, we postpone our sungazing to another better time. If we are sungazing and we find tears starting to come to the eyes, then we know the sun is too bright and we stop, and go to another time when the sun in more comfortable.

We know quite well the eye is a delicate organ that is not accustomed to looking directly at bright objects. So when we start sungazing we do so with just 10 seconds at a time, or even less if we want to be careful. By slowly increasing our times we get the eyes slowly accustomed to the bright light of the sun. After sungazing sessions we usually palm the closed eyes with our hands, and gaze at the reflection in the eyes for a few seconds until it fades away, and then go about our normal business.

I tell people if you have any reservations at all, start with closed eye sungazing, and so get the eyes used to brighter light. Then after a while, start with as little as two seconds open eye sungazing and build up slowly at your own comfort level.

The early results of sungazing on the eyes that I have observed are very definitive. People report that their eyes get stronger. I myself who used to live with sunglasses threw away my sunglasses permanently after 2 months. My wife also dumped her sunglasses, my son says he no longer needs sunglasses but he wears them only for style. My friend Ijaz who wore sunglasses outside all day has dumped his sunglasses.

My friend Rudy tells me he no longer needs his reading glasses, and so has my sister in law Rajnie. My vision has improved by half a diopter in each eye, from -7.0 and -7.5 to minus 6.5 and minus 7.0 according to the optometrist's records. My reading distance without glasses has increased from about 3 inches to about 10 inches. I can do much more night driving than before, and am not bothered by bright reflections off car windows or office buildings when I'm driving. One of the Toronto sungazers who is legally blind and came to HRM's lecture with a white cane tells me she has thrown away the white cane and can find her way without it. Her eyesight is still poor but it has improved noticeably since the sungazing.

All of us have been sungazing here in Canada where the days of sunlight are limited, and sometimes in winter you don't see the sun for days at a time, where you can't do sungazing outside on bare earth for most of the year.

Nadam se da vam ingliš nije problem
strumf78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.