Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2007., 14:30   #41
Quote:
bobparker kaže:
To kaze Umnik: "Kosovo zivi od sverca i kriminal je nerjesiv problem"

-A od čega živi Srbija?
-Što kada se potpuno istroši akumulacija svega čega se je nakrala i odvezla u Srbiju?
-Što kada krene sukcesija?
-Što kada stignu računi za ratnu štetu i i participiranje u troškovima invaliditeta koje su prouzročili, kao i računi za djecu koju su unesrećili i utjecali na njihov normalni razvoj, školovanje i študiranje?
__________________
Kada se stvori kritična masa meni sličnih, obrazovanih, pametnih i lijepih, takva će Hrvatska i biti.Dokle god imamo ružne glupe, i ljigave glasače, dotle imamo ružnu, glupu i ljigavu hrvatski politiku
Ložač is offline  
Old 15.01.2007., 14:35   #42
Milojko ne spamaj, ukoliko nemaš šta pametno za napisati barem se suzdrži od spama i glupih komentara koji nemaju veze s temom.

Ovo smatraj opomenom, idući korak je zaprijeka.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Old 15.01.2007., 14:36   #43
Quote:
bobparker kaže:
To kaze Umnik: "Kosovo zivi od sverca i kriminal je nerjesiv problem"
Pre bi rekao da to kaze bobparker (iz zavisti).A pre neki dan provalise pola tone (srpskog,zemunskog) kokaina na granici sa Makedonijom.
hrko is offline  
Old 15.01.2007., 14:48   #44
Quote:
posmatrač kaže:
Milojko ne spamaj, ukoliko nemaš šta pametno za napisati barem se suzdrži od spama i glupih komentara koji nemaju veze s temom.

Ovo smatraj opomenom, idući korak je zaprijeka.
Tja, da li su glupi ili ne nije na tebi da odredjujes... Da li pozivaju na rasnu, etnicku bla, bla, bla, mrznju - jeste...
Daj mi alternativu kako da svakom odgovoris!?
Milojko is offline  
Old 15.01.2007., 14:55   #45
Quote:
Ložač kaže:

-A od čega živi Srbija?
-Što kada se potpuno istroši akumulacija svega čega se je nakrala i odvezla u Srbiju?
-Što kada krene sukcesija?
-Što kada stignu računi za ratnu štetu i i participiranje u troškovima invaliditeta koje su prouzročili, kao i računi za djecu koju su unesrećili i utjecali na njihov normalni razvoj, školovanje i študiranje?
Sto je babi milo to joj se i snilo.
Od svega sto si nabrojao nema nista.
Samo cekajte i dalje.
Znas onaj vic: Daj koju kunu,jarane.
bobparker is offline  
Old 15.01.2007., 15:02   #46
Quote:
hrko kaže:
Pre bi rekao da to kaze bobparker (iz zavisti).A pre neki dan provalise pola tone (srpskog,zemunskog) kokaina na granici sa Makedonijom.
Na svercu i kriminalu ne zavidim

Pripadnici Kosovske policijske sluzbe (KPS) zaplenili su veceras, u saradnji sa Kforom, vecu kolicinu oruzja i municije u opstini Glogovac i uhapsili, kako su preneli kosovski mediji, jednog vladinog zvanicnika i jos dve osobe.Naim Bazaj koji je jedan od uhapsenih politicki je savetnik ministra za rad i socijalnu zastitu Ibrahima Selmanaja koji je jedan od najblizih saradnika bivseg kosovskog premijera Ramusa Haradinaja i raniji predsednik opstine Decani.

Iz medjunarodnih policijskih izvora saznaje se da je put Decani-Plav postao jedan od glavnih kanala za sverc oruzja, droge i belog roblja i namera ekstremistickih krugova jeste da izgrade siri magistralni put kako bi se nasilje prenelo, kada za to vreme dodje, i u obliznju Crnu Goru. Trougao izmedju Albanije, Crne Gore i Kosova vec je postao Eldorado za organizovani kriminal i mafiju, sto potvrduju i izvestaji crnogorske policije (vidi naredni clanak iz podgorickog Dana).

Ako meni ne vjerujes evo citaj
http://www.kosovo.net/news/archive/2...mber_21/1.html
bobparker is offline  
Old 15.01.2007., 15:06   #47
Quote:
hrko kaže:
Pre bi rekao da to kaze bobparker (iz zavisti).A pre neki dan provalise pola tone (srpskog,zemunskog) kokaina na granici sa Makedonijom.
Hrvatski brod, donio kokain do Crne Gore, a zatim preko Kosova usao i Makedoniju. A vlasnik firme makedonska drzavljanka, koja nema Srpsko drzavljanstvo. Znas li citati.
I opet kriva Srbija. Vec postaje smjesno.
bobparker is offline  
Old 15.01.2007., 15:07   #48
Quote:
bobparker kaže:
Sto je babi milo to joj se i snilo.
Od svega sto si nabrojao nema nista.
Samo cekajte i dalje.
Znas onaj vic: Daj koju kunu,jarane.
Neznam ništ od tog tvog brujanja između zamašćenih kovrči tvog vrata i šajkače koje nabrajaš a za što trebaš potražiti bar neko tumačenje u sanjarici, kad već nemaš socijalno osiguranje za specijalistički pregled i lječenje zatvorenog tipa, ali zato znam puno viceva o "Kolevki Srpstva - nebeskog naroda"


Dogodine u Kninu
__________________
Kada se stvori kritična masa meni sličnih, obrazovanih, pametnih i lijepih, takva će Hrvatska i biti.Dokle god imamo ružne glupe, i ljigave glasače, dotle imamo ružnu, glupu i ljigavu hrvatski politiku
Ložač is offline  
Old 15.01.2007., 15:18   #49
Ne znam da li ce Hrvatska priznat nezavisno Kosovo. Vjerojatno ce uradit kako joj sedmi savjetnik kuhara, i par-time vozach u ambasadi Andore u Bechu javi.

Ali zato znam koga ne bi nikada priznali. Herceg-Bosance, nit u formi federativne jedinice u BIH, nit u bilo kojoj samostalnoj formi.

Zadnje uređivanje Frankopan : 15.01.2007. at 17:05.
Frankopan is offline  
Old 15.01.2007., 15:20   #50
Quote:
bobparker kaže:
Hrvatski brod, donio kokain do Crne Gore, a zatim preko Kosova usao i Makedoniju. A vlasnik firme makedonska drzavljanka, koja nema Srpsko drzavljanstvo. Znas li citati.
I opet kriva Srbija. Vec postaje smjesno.
A nemoj se uzrujavat bobparkeru,coce,svi znaju da je to zemunska koka (30% pripada i dorcolcima).A zna se i ko se bavi time po Uzoj Srbiji!

Makedonska dama je samo trebala da se pobrine za tranziciju kroz Makedoniju!

Uzgredbudireceno,link ti nije funkcionalan!
hrko is offline  
Old 15.01.2007., 15:33   #51
Quote:
hrko kaže:
A nemoj se uzrujavat bobparkeru,coce,svi znaju da je to zemunska koka (30% pripada i dorcolcima).A zna se i ko se bavi time po Uzoj Srbiji!

Uzgredbudireceno,link ti nije funkcionalan!
Kad ti kazes moram povjerovat.
Javi mi ako saznas jos nesto, ili jos bolje vlastima.
bobparker is offline  
Old 15.01.2007., 16:35   #52
kosovo formalno neće postati država, nego neki protektorat. naime, neovisnost kosova bez suglasnosti srbije naprosto je protivna povelji UN-a i dok god ta povelja postoji svaka odluka vijeća sigurnosti ili generalne skupštine koja ukljućuje neovisnost je nevažeća. ne znam kako se to točno pravno kaže, ali to je ono kad viši zakon suspendira niži ako mu je protivan. u hrvatskoj smo imali taj slučaj s upisom djece branitelja na fakultete.
kosovo će vjerojatno postat novi taiwan. bit će država, ali neće imat sjedalicu u UN-u, države je neće priznavat, ali će prihvaćat njihove putne isprave, a umjesto veleposlanstava otvarat će "kulturalno-ekonomski ured". onda će im srbija priznat neovisnost da uđe u EU ili kad srbi shvate da polovinom stoljeća gube apsolutnu većinu u srbiji.
divizija is offline  
Old 15.01.2007., 18:17   #53
Quote:
100% kaže:
Eto nek je Slovenija država, ko prkno. Jebi je, pogotovo kad se iz nje javljaju Srbi.

Ako Kosovo zvanično dobije nezavisnost nema potrebe za tako glupa razmišljanja.

I nama su trebala priznanja i cijenili smo ih, pa zašto misliti da su oni dole drugačiji ili da zaslužuju drugačije?

1. iz vise razloga
Hrvatsku i Kosovo nemozes uporedivati. Hrvatska je u bivsoj SFRJ bila federalna jedinica sa obiljezjima drzavnosti, dok je Kosovo uvijek bio u sastavu Srbije

I oni su trpili srpsko siledžijstvo kao i mi. Čak nisu ni tražili nezavisnost ali su ih ovi natjerali da se organizuju bolje. Neka im je sa srećom od mene, mada nemam nikakvih emocija prema njima. Mislim da su zaslužili slobodu, a ne da budu vječno pod nogom Beograda koji je svima nanio zla. Volio bih i da se Vojvodina oslobodi jer je gore narod dosta pitomiji i ne treba da trpi četnikluk iz bg-pašaluka.
1. iz vise razloga
Hrvatsku i Kosovo nemozes uporedivati. Hrvatska je u bivsoj SFRJ bila federalna jedinica sa obiljezjima drzavnosti, dok je Kosovo uvijek bio u sastavu Srbije

2. Tocno je da su u poslijednih 100 god., unatoc nominalnoj autonomiji, Srbi vrsili dominaciju nad njima,( danas je obrnuto) ali ta cinjenica se moze rijesiti i na drugi nacin, a ne stvaranjem drzave Kosova.
Moguce i vjerojatne poslijedice drzave Kosovo:
- Velika Albanija
- pretenzije razbijanja Makedonije
- otimanje Sandzaka
- pripajanje RS Srbiji ( sto mislis sta ce biti sa Hrvatima u Bosni nakon toga)
- sukobi sa Crnom Gorom
- kamen temeljac novim oruzanim sukobima na ovim prostorima
- duboku sveopcu frustriranost i agresivnost Srba
- jacanje mitologije o " o srskoj otadzbini " u dijelovima Hrvatske i pojacane pretenzije za isto ( i daanas im je u vecini partrijskih programa tkzv. rsk)
- jacanje radikalizma i cetnistva u Srbiji
To su samo neke od posljedica drzave Kosovo i nijedna, bas nijedna nije u interesu Hrvatske.
Iako razumijem razmisljanja na principu " desilo im se ono sto su nama ucinili, ili jos gore", to su osvetnicka a ne racionalna politicka razmisljanja u interesu drzave Hrvatske. A mi moramo voditi racionalnu politiku.
Promjene drzavnih granica nema, osim dogovorno, i ja nevidim mogucnost da ce Srbija u dogledno vrijeme priznati tu drzavu, pogotovo glede duboke povezanosti skoro svakog Srbina sa Kosovom, i njihovu identifikaciju sa njime, sto ja osobno nerazumijem ( i nemoram razumijeti) ali akzeptiram cinjenicu da je Kosovo sastavni dio Rep.Srbije,; sumnjam da ce ta drzava biti priznata od glavnih cimbenika svijeta.
I na kraju sve moguce napetosti i nemiri na tom podrucju Evrope kociti ce privredni , Turisticki i sveopce napredovanje Hrvatske ( bez obzira bila ona ili nebila clanca EU)
jesenina is offline  
Old 15.01.2007., 19:33   #54
Quote:
jesenina kaže:
.....
- jacanje radikalizma i cetnistva u Srbiji
To su samo neke od posljedica drzave Kosovo i nijedna, bas nijedna nije u interesu Hrvatske.
Mmmda, kao da nema Kosova nebi bilo cetnika po srbiji, u vladi, u skupsitini, posvuda...

Ti si naivac/naivka!
W&S is offline  
Old 15.01.2007., 20:24   #55
Quote:
W&S kaže:
Mmmda, kao da nema Kosova nebi bilo cetnika po srbiji, u vladi, u skupsitini, posvuda...

Ti si naivac/naivka!
Rekla sam JACANJE, izraz koji znaci progresiju i povecanje postojeceg.
Ako nesto nerazumijes onda pitaj, prije nego kvalificiras
jesenina is offline  
Old 15.01.2007., 20:31   #56
Quote:
jesenina kaže:
Rekla sam JACANJE, izraz koji znaci progresiju i povecanje postojeceg.
Ako nesto nerazumijes onda pitaj, prije nego kvalificiras
Nesto kao jacanje desnice u drzavi.
bobparker is offline  
Old 16.01.2007., 15:08   #57
kosovo bi trebale priznati prvo slovenija pa hrvatska pa tek onda ostale bivse clanice sfrj. ove dvije drzave su prve uocile nepravde koje se tamo desavaju albancima jos za vrijeme sfrj. nije mi jasno sto se ceka?! obje drzave su suverene i o svemu samostalno odlucuju....
__________________
***ravno do dna***
za-gor-te-nej is offline  
Old 16.01.2007., 15:53   #58
Talking

Nema vam od nezavisnog kosova nit.
Šiftari su se raspali od AIDS i sifilisa što su im ga dale srpske ( čitaj cigančure iz Rumunske i Bugarske) kurve a odabrao posebno srpski VOS.
Kako su se fino umirili anadolci ne čuju se već više od 2 godine.
Uostalom ogromna je većina zbrisala na zapad na liječenje.
jaromil is offline  
Old 16.01.2007., 17:43   #59
Quote:
Ja mislim da u Hrvatskoj ima primitivaca i balkanaca, tvoje nacionalnosti, sto nas sve, ne cini balkancima!

Kao sto rekoh, nadi si neku cecu za ovakve razgovore, ovo je forum koji posjecuju Hrvati i Hrvatice, a ne neka gostioncina u sumadiji!
__________________
W&S Pa ti si najtezi slucaj Balkanca. Tvoji postovi najbolje govore o tebi.
matematicar is offline  
Old 16.01.2007., 19:08   #60
[QUOTE=jesenina]
1Moguce i vjerojatne poslijedice drzave Kosovo:
Quote:
- Velika Albanija
Mi smo se odlucili za Neovisnost Kosova .Gde su po tebi granice Velike Albanije koju spominjujes?

Quote:
- pretenzije razbijanja Makedonije
Albanci u Makedoniju sada imaju sva prava pa nema nikakvog razloga tamo za pretenzije.Pretenzije imati ako Kosovo ne dobije neovisnost ,jer albanci jako to podrzavaju.

Quote:
- otimanje Sandzaka
Sandjaknema veze s'kosovom nego Republikom Srbskom

Quote:
- pripajanje RS Srbiji ( sto mislis sta ce biti sa Hrvatima u Bosni nakon toga)
RS je stvorena etnickom ciscenjem i to je teritorija B i H .

-
Quote:
sukobi sa Crnom Gorom
Izmedju koga tih sukoba?Crna Gora je presla je moguci sukoba i ona se razvija kao demokratska drzava.



Quote:
- kamen temeljac novim oruzanim sukobima na ovim prostorima
- duboku sveopcu frustriranost i agresivnost Srba
Srbi bili ,jesu, i bice, ne znam ja jos koliko ce da budu izazovi ratova,zlocina,pa od toga nista nisu dobili.

Quote:
- jacanje mitologije o " o srskoj otadzbini " u dijelovima Hrvatske i pojacane pretenzije za isto ( i daanas im je u vecini partrijskih programa tkzv. rsk)
Hrvatska je rijesila svoj problem na najbolji nacin ,i nek im je sa srecom .

Quote:
- jacanje radikalizma i cetnistva u Srbiji
Radikalizam i cetnistva u Srbiji jeste pa i uvijek bilo prisutno.



Quote:
Promjene drzavnih granica nema, osim dogovorno, i ja nevidim mogucnost da ce Srbija u dogledno vrijeme priznati tu drzavu, pogotovo glede duboke povezanosti skoro svakog Srbina sa Kosovom, i njihovu identifikaciju sa njime, sto ja osobno nerazumijem ( i nemoram razumijeti) ali akzeptiram cinjenicu da je Kosovo sastavni dio Rep.Srbije,; sumnjam da ce ta drzava biti priznata od glavnih cimbenika svijeta.
Mi smo bili u ratom sa Srbijom ,i uz pomoc nasi saveznika pobijedili.I svima je jasno sta je uradio Srbija nad Kosovom .Kosovo nije sastavni deo Srbije od 1991 kada delegati legalne skupstine Kosova 2 Jula proglasili Kosovu kao ravnopravnu clanicu SFRJ.Od tada do 1999 Kosovo je bila okupirana od strane Srbije .Sada Kosovo je pod protektoratem OKB ,i ove godine bice neovisna .Problem Srbijom smo rijesili jedan put i za uvijek.
Honesty is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.