Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 12:25   #61
može li mi tko preporučiti neka mjesta za ručak gdje se solidno jede u krakoviji i varšavi?
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 19:23   #62
jel putovao netko autom u poljsku? Kakva su iskustva, ceste, da li je putem lako naci jeftin smjestaj?
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 01:33   #63
Quote:
dobri muž kaže: Pogledaj post
jel putovao netko autom u poljsku? Kakva su iskustva, ceste, da li je putem lako naci jeftin smjestaj?

da,ja sam uvijek nasao jeftin smjestaj,pogotovo ove tranzitnije rute, njemacka do poznan preko warszawe te juzna poljska
autoceste skoro da nemaju imaju mali dio kod poznana, pa od njem granice preko wroclawa do krakowa... nema vinjete (iako pise),naplatne kucice,te mali dio kod lodza... ali zato imaju jako siroke ceste, i dosta su prometne. javi gdje moras ici,mozda mogu pomoc
robi2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:25   #64
bila sam u poljskoj i ostalo mi je nešto zlota(konkretnije 25 zlota što je oko 6 eura tj 45 kn),a ne isplati mi se vraćati ponovno u banku i mijenjati u kune jer će pola od toga banka uzeti za naknadu pa bi bilo super da prodam nekom od vas koji idete u poljsku.spremna sam dati i za manje od tih 45 kn pa se slobodno javite na pm
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 16:00   #65
Pozdrav. Putujem krajem 8. mjeseca u Wroclaw, pa me zanima vozi li ovaj vlak do tamo i kolika je cijena karte otprilike? I može li se uzeti povratna karta, te koliko dana vrijedi? Gledao sam cijene avionskih karata na barem 15ak različitih stranica i sve mi je preskupo, zato mi je vlak bolja opcija. Uglavnom, zamolio bih nekoga tko je bio tamo (ili barem u blizini) da napiše nešto detaljnije. Hvala!
COM(?) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 16:07   #66
najjeftinija kombinacija do sad za koju znam je
vlak zg-budimpešta (povratna 220kn)- bus do krakowa(neki koji vozi svuda, zaboravio ime,moram pitati poljakinju,jedan smjer 100kn) - vlak do varšave 40 zlota (ima i neki popust za studente,opet za točan naziv vlaka moram provjeriti)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 00:12   #67
Quote:
COM(?) kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Putujem krajem 8. mjeseca u Wroclaw, pa me zanima vozi li ovaj vlak do tamo i kolika je cijena karte otprilike? I može li se uzeti povratna karta, te koliko dana vrijedi? Gledao sam cijene avionskih karata na barem 15ak različitih stranica i sve mi je preskupo, zato mi je vlak bolja opcija. Uglavnom, zamolio bih nekoga tko je bio tamo (ili barem u blizini) da napiše nešto detaljnije. Hvala!
ja se krajem 8. mjeseca vracam kuc iz Wroclawa, avionske karte Wroclaw - Frankfurt, Frankfurt - Osijek (Ryanair) ukupno 700kn
- iz Wroclawa polijecem u 9h a u Os sam vec u 16h

pogledaj ostale low-cost prijevoznike, Poljska je predobro povezana s ostatkom Europe, mozda naletis na nesto povoljnije...

odlucio sam se vratit avionom jer mi je pun k poljske zeljeznice, vlakovi redovno kasne a za mjesto se moras (doslovce) boriti rukama i nogama...
(zadnje tri voznje sam morao stajat - 7h, 5h i 4h - zivi uzas!)


dosao sam vlakom, platio sam 180kn Os - Budimpesta i 440kn Budimpesta - Varsava (spavaca kola), Varsava - Lodz

ne znam koja im je sema sa cijenama iz Poljske prema van vlakom, karta Varsava - Budimpesta kosta 700kn tak da sam se odlucio za avion...


Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
najjeftinija kombinacija do sad za koju znam je
vlak zg-budimpešta (povratna 220kn)- bus do krakowa(neki koji vozi svuda, zaboravio ime,moram pitati poljakinju,jedan smjer 100kn) - vlak do varšave 40 zlota (ima i neki popust za studente,opet za točan naziv vlaka moram provjeriti)
bus je OrangeWays
http://www.orangeways.com/en

najbolji popust za vlakove dobijes kad se uzima za under26, pokazes samo putovnicu i to je to...
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 13:41   #68
a da, super na linku za bus,sad neću morat gnjaviti poljakinju opet

i ja sam skužio isto za ukrajnu,recimo cijena karte u jednom smjeru mi je bila viša nego da sam u budimpešti kupio povratnu
na kraju,ako je tako onda idem unutar zemlje lokalnima, pa se obično tako dosta uštedi

dobar savjet za vlak, ja i inače upadam među prvima i bacam se na prvo slobodno mjesto
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 17:42   #69
Sto se tice vlaka,ja sam takodjer imao tu cas da stojim od varsava-krakov..3h(pratkicki bez stajanja)..hehe
jos prije u varasvi na stanici vidim ekipa u niskom startu...kontam,reko ovi su puklli-sacekat cu ja da stoka udje pa na kraju kao becka skola uci..kad ono stangaa..
osjecaj neponovljiv kad je negdje na pola puta vlak stao i otvorio vrata-tada sam ponovno vidio Boga u izvornom obliku.
uglavnom bio je to pravi sardina-party...ja sam jeo nekoj zeni(koja je lezala ispod mene) kebab na glavi dok neki pas mi je lizao nogu..a kondukter gazi ljude okolo dok provjerava karte.
inace neki ljudi su se pripremili pa su donijeli svoje stolice i tako to...a mi uletili unutra kao naivci..
to je bio onaj jeftiniji vlak sto ide predvecer,II.putnicka klasa.
dobro je to sto se odma skompas s nekim poljacima..pa ubijes koliko toliko vrijeme.
inace generalno vlakovi cine mi se sasvim ok,samo treba pripazit koji je br vlaka..da bi se izbjeglo stajanje..
inace gotovo svi gradovi su super povezani s LCC..tako da je lako uci u poljsku..a po poljskoj je vlak ok.
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 02:56   #70
Hvala na informacijama, ljudi. Zna li tko štogod o vlaku Zagreb - Wroclaw sa presjedanjima (Beč, Budimpešta, svejedno)? Kolika je otprilike cijena karte i može li se ona kupiti u Zagrebu za sva presjedanja?
COM(?) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 07:35   #71
evo ovo su ti cijene iz Budimpešte, vlak kreće oko 20 sati,a imaš onaj iz zagreba u 10 koji dolazi u 17 sati (cijena povratne je 220 kuna)
(možeš ti doći i onim u 11 pa šetati po Budimpešti)





There is a discount ticket called SparNight. This is a limited offer.

The prices are the following:



Sitting Car 29 Euro

Couchette 6 Person Cabin 39 Euro

4 Person Cabin 49 Euro

Sleeping Car 3 Person Cabin(Tourist) 54 Euro

2 Person Cabin(Double) 64 Euro

1 Person Cabin(Single)* 114 Euro



If the SparNight ticket is sold out then you have to buy the full price ticket which is the following:



One Way Return Way

2nd class 1st class 2nd class 1st class

88,60 Euro 133,00 Euro 106,40 Euro 159,60 Euro



The prices of the seat reservations are the following:



Couchette 6 Person Cabin 9,40 Euro

4 Person Cabin 14,00 Euro

Sleeping Car 3 Person Cabin (Tourist) 15,40 Euro

2 Person Cabin (Double) 23,10 Euro

1 Person Cabin (Single)* 53,90 Euro

ili ima još jeftinija varijanta samo s više presjedanja
vlakom do budimpešte, pa ovaj gore orange bus do krakowa i onda vlakom (mislim da je IC vlak,još provjerim ) za 40 zlota do varšave

ovaj mi je preporučila poljakinja,radi u hostelu u varšavi tako da vjerujem da zna najjeftinije varijante u regiji
ako ideš u hostel odi do nje, spaljena skroz
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 13.08.2010. at 07:42.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 17:15   #72
evo stranica za vlakove u Poljskoj
http://rozklad-pkp.pl/

tocnija je od svih onih babetina na pultevima
ak ti kazu da nema te linije koju si vidio na stranici samo reci da provjeri jos jednom i odmah nekak cudno primjeti da je bas ima...

odaberi liniju koja te zanima, i tamo u Widok szczegółowy ispod klikni cena i dobijes info za par sekundi

na IR vlakove (zelene) nema popusta jer su jeftini dok za TLK (tamno plavi) imas 25% popusta ak si mladji od 26 - trebas pokazat putovnicu (tak nekak)


do Wroclawa je najjeftinije busom iz Budimpeste do Krakowa i onda direktnim vlakom iz Krakowa... izadje oko 190 kn (+ 220 povratna Zg-Bud)
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 17:34   #73
nije znači IC nego IR
bil sam blizu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 19:14   #74
ma sve je to isti drlog
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 19:58   #75
Još jednom hvala.

Mislim da ću onda vlakom do Budimpešte, a zatim busom do Krakowa pa vlakom dalje. Samo me zanima kako ću doći do tih svih kolodvora.
COM(?) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 16:32   #76
Varšava

Malo sam gledao i nema posebne teme za Varšavu,pa htio sam je otvoriti onda.
Dakle,kakav su vaša iskustva o Varšavi,vi koji ste bili?
Kakvi su ljudi,kakav je smještaj(jeftino ili skupo-neka sredina),kakva je hrana,jeli grad dosta čist?
I ono najvažnije,kakav mu je (stara) gradska jezgra,s obzirom da Varšava nema stare jezgre.Puno njih koji su bili kažu da je ljepo sagrađeno kako što je izlgedalo nekad,ali da nema onog duha,da se ne osjeća ta starost gradske jezgre kao u ostalim gradovima,jer je Varšava stradala najviše u ww2.
Kako najjeftinije doči od Zagreba do Varšave?Avionom,vlakom,busom ili možda čak i autom? Ja sam se do Berlina vozio autobusom oko 17 sati i nije bilo toliko strašno,pa mislim da do Varšave nema puno duže.

E još jedna stvar: Ima li dobrih komada?

Raspišite se!
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 18:40   #77
Varsava..

Evo napisat cu ti ja iz svog iskustva Varsavu(bio sam nekoliko puta gore)
Prvo,tesko je generalizirat..cistoca,ribe,ljudi..sve je to stvar u oku promatraca
Uglavnom,
meni je varsava jedna od drazih METROPOLA u kojima sam bio...ljudi su super(mozda malo povuceniji),ribe su im spicaaa,grad je poprilicno uredan i cist.
Napravljen je u old school-komunistickom stilu...sve se zna i na svom je mjestu..ima puno parkova.
Istina bio je srusen,al je sada toliko vrhunski uredjen(pogotovo stari grad) da izgleda bolje od mnogih koji nisu imali tu nesrecu da ih svabe roknu.

Turisticki ti je ok da ga obidjes nekih cca 3-4dana..

Hrana i sve ostalo je jeftinije(u odnosu na ZG) u prosjeku cca20+%
jedna od glavnih ulica ti je Marsalovska(ogromna avenija) koja ide SJ.ispod nje vozi Metro koji je super..karta je 2,80Zl..
Tamo se nalazi PALACA KULTURE(sto su kao rusi im poklonili-stoga je poljaci negotive uopce..dok recimo meni jedna od najljepskih visokih objekata koje sam vido)..okolo se nalazi biznis cetvrt..s neboderima..Lot,Mariot..ovaj onaj..
paralelno s Marsalovskom al prema wisli nalazi se ulica Novi Swiat(to je kao ilica u zg)..koja ide od SarlDeglol PALME(tu imas pravu kafanu od soli) do Krakovske..a tamo ti pocnje strogi centar..tj stari grad..Kraljevska palca..ovo ono..
Prije u bednjarskoj imas isto kafanu s lijeve strane par metara nizbrdo s pravom klopom za sitne pare..(ja svaki put tamo jedem)..ima menije po 20tak Zl
Simbol grada je Sirena..(ima neka prica zasto bas ona..al zaboravio sam)..koja se nalazi na trgu u STAROM GRADU.
takojder imaju fenomenalnu studentsku knjiznicu..gore na krovu je ogromni park,mozes hodat(dobar pogleda na grad),odmrat..ili jednostavno ubijat dosadu..hrackat ili sto vec..
Preko visle je PRAGA..kvart..tamo je zoloski vrt s nekim ludim medvjedom koji stalno hoda u krug kao manijak.
Ima jedan super trg na kojemu su KAMENI HARMONIKASI(visine negdje 2m sklupture)...pa mozes zalijepit im 10zl pa uzmes opet nazad..
I imas tamo jednu staru ulicu(s kockicama) koja te vodi do bivse TVORNICE VOTKE..unutra su sada studenti..a putem imas bijesnih kafana s desne strane,tako da postoji sansa da uopce nedojdes do te tvornice..
Inace cijeli kvart ima neku pricu..tj autentican je od WWII..
jos se dobro cuga u zanatskom cetru..
Na jugu imas super velike parkove..Lezanowski,neke kipove ovo ono...i OTVORENI TEATAR..na kojemu se sepure paunovi..
jos na jugu je WILANOV PALACA..to su tamo neki poljski kraljevi ubijali dosadu..
smejstaj nije skup(hosteli cca 10tak€)..
ak mislis zivit to je nesto skuplje(kao u zg)...

ugalvnom grad je spicaaa i definitivno ga vrijedi vidjet

do tamo pogledaj kombinaciju..

Easyjet do dortmunda..pa dalje WizzAir(ak pasu termini)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 20:49   #78
Puuuuno ti hvala na ovome,za tamo ču ako budem išao se već nekako snaći,vidjet ču koja mi je varijanta najjeftinija.
Bitno meni da u gradu ima super noćni život i tako to
Baš bih volio vidjeti koliko je taj stari grad obnovljen,jer na slikama ne mogu to doživiti kao kad sam tamo.
Ovo za tvornicu vodke mi se sviđa i ovi kafići...svratit ću tamo obavezno...
A ovo što je uređen u komunističkom stilu mi i nije baš nešto...mislim bio sam u Berlinu i kad sam vidio one kockaste zgrade 100*100 metara nabacane jedna na drugu i tako u nedogled dok se voziš po cesti mi i nije baš ostavilo ljepi dojam(to mislim na istočni Berlin),a zapadni fala bogu nema takvih grdosija.
E i daj mi jo samo reci,kako izgleda Royal Castle,jeli dosta slično uređen kao što je nekad bio?

Zadnje uređivanje Cruces : 21.05.2011. at 20:54.
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 21:32   #79
hehehe...Kraljevska palaca ti je uredena kao i cijeli stari grad(navodno da su uredivali po dokumentima..i da su istovjetni prije rata) super,e sada kak je prije izgledala stvarno ti nebi znao reci jer jelte nisam imao tu cast prije WWII tamo bit
Inace bio sam u njihovom old school kinu...koje takodjer proporucjuem.
Svi tamo briju na papu i shopena...tako da nedavno mislim da su otvorli mozej sopenov..a po nowi swait su stavili neke staklene kocke interaktive...super izgledaju..

Nocni zivot nije neko sada razvaljivanje...al rekao bi ocjena 3 od 5!
Mada je to cesto nezahvalno govorit takve relativne stvari...jer takve stvari cesto ovise prvo o tebi,a onda o drustvu,atmosferi i tako...
Meni osobno Varsava je stvarno nekako sjela,lijepa je...i taj "komunisticki stil" mi je ok..e sada tebii..
Netko voli crnke,netko plavuse...sve je to individualno..hehe
I ta tvornica votke u Pragi ti nije "tvornica"..nego mjesto koje je dano mladima na koristenje..pa tamo imas zezancija,a okolo stvarno par vrhunskih lokala...

coool gradddd
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 16:05   #80
I meni se sviđa Varšava ko grad, mogel bi se zamisliti da živim u njemu. Čist, nije mi se činila jako gužva, a i poljakinje su zgodne
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.