Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2010., 20:16   #1
Dojenje sa silikonima

Da li netko ima iskustva?!
Neznam da li da dojim?!
Negdje sam čula da je to nesnosna bol, da bolje Ne?!

Meni je silikon ispod mišića i grudi mi nisu jako velike , stavila sam 300ml.

I da li netko zna ako se silikoni izobliče nakon trudnoće tj. jel neophodno stavljati nove , pošto sam čula da su neke cure nakon trudnoće mjenjale.. nažalost te cure osobno ne poznajem pa ništa više od ovog šta sam napisala neznam.

DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:27   #2
a sta ti doktor kaze?
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:31   #3
Moja cimerica iz rodilišta je dojila bez problema. Doktor joj je rekao da nema problema. Nije ju bolilo ništa više nego neku koja nema silikone. Al ne znam jel ih morala mijenjat poslije ili ne
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:33   #4
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
a sta ti doktor kaze?
Doktor kaže da se dojit može, to znam ali ne želim se ubiat od bolova ako to tako jako boli kao šta kažu.
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:33   #5
znam da je jedna frendica od moje frendice dojila al na kraju ih je izvadila, koji je tocno razlog, nisam sigurna, al moze biti da to vise nije to izgledom
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:37   #6
kad smo kod estetskih operacija jelte, ja sam imala redukciju prije 12 godina
e sad, mene zna bolit ponekad kad sam u PMS-u dosta onaj donji rez, tj. kad cicke nabubre
trudnoću zamišljam kao 100 PMS-ova zajedno pa me zanima ima li koja mama ili trudnica sa redukcijom da mi kaže kak je prošla trudnoća i dojenje?
thx
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:48   #7
da me se ne shvati pogresno, al ja da imam silikone ja se nebi usudila dojiti ono, zamisli, da se upale i to, kako to izdojit mislim, znamo da se cicke treba jelte malo jace masirati i stiskati i sta sve ne kad se izdaja, kako to uspjeti sa silikonom?
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 21:33   #8
Quote:
*jeja* kaže: Pogledaj post
da me se ne shvati pogresno, al ja da imam silikone ja se nebi usudila dojiti ono, zamisli, da se upale i to, kako to izdojit mislim, znamo da se cicke treba jelte malo jace masirati i stiskati i sta sve ne kad se izdaja, kako to uspjeti sa silikonom?
Meni svi govore da moram dojit ili da bar probam te da u Riječkoj bolnici, gdje cu ja rodit prisiljavaju na dojenje ali ja sam isto više za NE nego DA.
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 01:18   #9
a probaj, kaj te kosta
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 09:30   #10
planirala sam staviti silikone no iznenadio me plus pa će sada pričekati ali sve sam ispitala kirurga

dojiti se može najnormalnije,bol nije spominjao,gle neke žene bez silikona plaču tokom dojenja jer ih boli tako da mislim da je sve to individualno,uglavnom spomenuo mi je da bez obzira dojila ja ili ne će najvjerovatnije biti potrebna neka korekcija naknadno,e sad dali su to novi silikoni ili korekcija kože neznam,ali to ni nemožeš znati dok ne prestane dojenje i stvaranje mlijeka pa da dr. procijeni,to se dešava jer cice bez obzira na dojenje se povećaju radi mlijeka pa su zato potrebne korekcije da nebi izgledale da vise ili radi kože okolne ali i to je individualno a to kažem procjenjuje dr.

eto to su informacije,znači dojenje nema veze s mogućom kasnijom korekcijom,jer kad sam čula za moguću korekciju rekla sam pa neću onda dojiti i gotovo ali mi je rekao da to nema veze nego ima veze s količinom mlijeka koje se stvara/stvori i koliko cice narastu i koliko se koža rastegne
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:15   #11
Već me pomalo havta panika, više zbog promjene oblika, jer želim ostat u top formi...

Zvala sa doktora Zambellia u Rijeci koji mi je radio grudi i rekao je da se oblik može ali i ne mora promjenit te da se kasnije u slučaju prevelikog rastezanja kože može doći samo na operaciju zatezanja ali da se implatanti ne moraju mjenjat, te da promjena ovisi o količin žlijezda.

Zadnje uređivanje mandy : 03.03.2010. at 18:17.
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:16   #12
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
a probaj, kaj te kosta
koštat će me 3800eura nova operacija a radila sam ih prije par godina
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:27   #13
Quote:
DuhovnaM kaže: Pogledaj post

Jel imao tko viška celulita nakon trudnoće?!

joj fakat si me sad nasmijala
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:43   #14
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post

joj fakat si me sad nasmijala
Ma daj.....

Pitam gluposti?!
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:28   #15
Što se tiče nesnosne boli... Ja dojim (nemam silikone) već dva i pol mjeseca i stalno nešto - il mi se bradavice rascvjetaju il dobijem kvrgu u cici, i tako od samog početka... I to je prilično bolno, pa stisnem zube. A čitam po forumima da i druge mame muku muče s time, pa se bore... Pa mi ni u jednom trenutku nije palo na pamet da prestanem dojiti zbog boli, pogotovo kad se sjetim koiko je majčino mlijeko dragocjeno za dijete u prvim mjesecima. Ali to sam ja...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:51   #16
Mislim da si se o dojenju trebala informirati kod liječnika koji ti je i ugradio silikone.

Zadnje uređivanje mandy : 03.03.2010. at 17:56.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:37   #17
Quote:
slonić dumbo kaže: Pogledaj post
Što se tiče nesnosne boli... Ja dojim (nemam silikone) već dva i pol mjeseca i stalno nešto - il mi se bradavice rascvjetaju il dobijem kvrgu u cici, i tako od samog početka... I to je prilično bolno, pa stisnem zube. A čitam po forumima da i druge mame muku muče s time, pa se bore... Pa mi ni u jednom trenutku nije palo na pamet da prestanem dojiti zbog boli, pogotovo kad se sjetim koiko je majčino mlijeko dragocjeno za dijete u prvim mjesecima. Ali to sam ja...
idem sad malo off jebiga ali morala sam na ovo reagirati...
ma ok, sve je to super, dok možeš stiskati zube.
No ima žena koje su dobile teški mastititis, kojima bradavice toliko popucaju i prokrvare da jednostavno više ne mogu dojiti i mislim da tu nema mjesta osudi.
Ma nema ni u kojem slučaju. Dojenje je izbor svake trudnice/majke i ne treba oko toga toliko dramatizirati, ali prije svega treba poštivati svačiji izbor i odluku.

Jbt, neke žene toliku frku rade oko tog dojenja da mi se ponekad čini da postoji cijeli klan ili sekta
Ajde malo ohladite. Ja nisam dojena ni sekunde pa mi ništa ne fali. Nisam bila ništa više bolesna od svojih vršnjaka. Dapače, čak sam bila i naprednija. U prvi razred sam krenula sa 6 god.
No trudit ću se dojiti. Ako ide, super. Ako ne, Bože moj, tu je adaptirano.
Više se naježim kad vidim nečije dijete kako žvače smoki i čokoladice po cijele dane nego kad vidim bebu na flašici

Inače, što se tiče silikona, pojma nemam.
Treba se dobro raspitati kod liječnika, ginekologa i pedijatra. Znam da postoje dvije vrste implantanata i jedna dozvoljava dojenje a druga ne.
Osobno, da imam implantate ne bi dojila. Šta ja znam, jednostavno ne bi, mislim da to dvoje nisu spojivi pojmovi, imam feeling da se tu svašta može iskomplicirati
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 15:22   #18
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
Brate mili, vi ko da čekate da se neka nesretna muha zaplete u mrežu ovog podforuma pa da ju mlatite dojenjem po glavi.
Ako ne možete ženi odgovoriti na pitanje, onda preskočite temu.
Ionako je već sve rečeno i sve uvrede su već po milijun puta podijeljene majkama koje iz ovog ili onog razloga ne doje.


Lotus, ponovno moram dodati samo
Jelice, ja i ti uvijek u neku kontru udaramo jbg

Zadnje uređivanje mandy : 04.03.2010. at 11:49.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 17:21   #19
nego, autorici teme će se mlijeko ipak raditi zar ne, dojila ona ili ne, bar u početku?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem

Zadnje uređivanje mandy : 03.03.2010. at 18:04.
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 18:06   #20
Daljnji offtopic kartoniram.
Ako nemate konkretno svoje iskustvo o temi ili bar nečije tuđe iskustvo ignorirajte temu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.