Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2013., 22:32   #201
Male bubuljice, crvenilo i jaki svrbež na bedrima

Uglavnom sve je počelo prije par mjeseci, mislim da sam se malo jače češao po preponama i od tada (posebice dok ležim po noći) mi se javi svrbež i naravno, ne mogu a da se ne češem.

http://imageshack.us/f/33/cam00727.jpg/
http://imageshack.us/f/546/cam00728.jpg/
http://imageshack.us/f/41/cam00729.jpg/

Slike su s bedra desne noge budući se situacija čini ozbiljnijom, dok na bedru lijeve noge je uglavnom samo nešto crvenila, makar i tu kad zasvrbi moram dosta da se češem.

U biti često se i po stopalima (ponajviše nožnim prstima) i ostatku nogu moram počešati, ali bedro desne me već počinje plašiti.

Češanjem dolazi do ranica koje se eventualno skrute, ali opet dođe noć i ja ne mogu a da se opet ne počešem.

Nažalost, trenutno radim u Njemačkoj, a u Hrvatskoj više nemam zdravstvenog osiguranja, pa me zanima mogu li nešto sam poduzeti da to zaliječim.

Hvala unaprijed.
Psajdak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 02:15   #202
@Psajdak

vaš post je premješten na temu Urtikarija (koprivnjača). pročitajte je da vidite iskustva drugih.

radi se o akutnim alergijskim osipima, za koje biste trebali utvrditi uzrok, a koji može biti nešto iz vaše okoline s čime ste došli u neposredni kontakt, ili nešto što ste pojeli/popili, bilo od hrane i pića, bilo od lijekova.

(znatno rjeđe, ali ipak moguće su i takve manifestacije infekcija nekih bakterija, gljivica ili virusa.)

za jasniji odgovor morali biste napisati puno više o sebi, svom zdravlju, dobi, poslu, okolini, promjenama u njoj, dijeti itd, te jasno definirati područja osipa (slike su jako tamne i mutne, izgledaju kao tri iste fotke)

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 15:55   #203
Imam 35 godina i evo, imam i ja problem s prokletom urtikarijom. Izgleda da je kronicna, muci me vec evo skoro 4 tjedna. Na Uskrs je krenulo sa svrbezom po tijelu, dan kasnije i crvenilom na kozi i zarenjem (vecinom na torzu), i tako par dana dok nisam otisao doktorici, koja mi je odmah prepisala strogu dijetu (caj i dovpek), te Claritine tablete. Nije pomoglo, drzao sam se toga 3-4 dana. Crvenilo je u meduvremenu preslo u osip (urtike), i polako zahvatilo gotovo citavo tijelo (slabije po nogama i licu, torzo i ruke jace). Zatim mi je dermatologinja postavila dijagnozu akutne urtikarije, i stavila isto na dijetu (slani stapici i cajevac), te tri dana injekcije (40mg, pa 2 dana po 20 mg, ne znam koje, kortikosteroidi uglavnom). Od injekcija se povuku urtike, makar uvijek je negdje jos koja. No cim prestanu djelovat, odmah izbijaju. Jos mi je i prepisala laksativ (gorku sol) da se skroz procistim, dva dana sam imao proljev, odnosno vise tekucina izlazila s obzirom da nisam ni imao sta probaviti. I tako iz dana u dan, sve na dijeti (strogoj). Injekcije vise nisam primao, samo tablete claritine. Jucer sam bio kod drugog dermatologa, koji mi je prepisao Aerius tablete, te nek pretrage za obavit (ANF, hepatitis, stitnjaca). Evo popio danas cak dvije tablete, nista, cak mi je osip danas najgori, imam milijardu urtika (vecinom su velicine kapi, al ima i vecih, spojenih). Svrbez mi nije toliko izrazajan, osjeti se, ali ne predstavlja mi problem, veci mi je osjecaj zarenja koze i peckanja.

Zanimljivo je sto urtike gotovo nestanu (ili se drasticno smanji broj i velicina i crvenilo) prilikom spavanja. Znam prilec popodne poslije posla na sat vremena, i isto se urtike smanje. No cim stanem na noge ujutro, kroz pola sata vec izbiju, i pojacavaju broj i velicinu tijekom dana.

Druga zanimljivost je da nestanu od konzumiranja pive (nisam konzumirao nijedno drugo alkoholno pice, pa ne mogu rec da je od alkohola). Prvih par dana dok sam jos mislio da ce se povuci samo od sebe, jednu vecer sam popio par piva s drustvom, i nestalo je. Takoder sam par dana kasnije jos jednom testirao pivu, nakon nogometa kad sam se posteno osuo, i takoder nakon par piva je sve nestalo. Nisam vise pio alkoholna pica. Dermatolozi su ignorirali ovaj podatak kad su culi odmahujuci glavom u nevjerici, a moram priznat da se nitko nije "pohvalio" i na netu s tim. No eto.

Uglavnom, urtike perzistiraju, ne moram ni govorit naravno nikad nisam imao tih problema, da nisam ni neku posebnu hranu pojeo ili promijenio deterdent ili neku drugu stvar. Samo se odjedanput pojavilo, i kak se cini, ne popusta, odnosno sve je gore.

Sto biste preporucili za ublazavanje simptoma, ako je vec tako tesko uzrok i lijek nac, jer ovako osipan hodat okolo mi uvelike smanjuje kvalitetu zivota? I mogu li ocekivati popustanje tih urtika u dogledno vrijeme, cak i ako se radi o kronicnoj urtikariji, s obzirom da vidim da iam podosta i slucajeva gdje urtikarija perzistira svakodnevno i dugi niz godina?

Zadnje uređivanje svemogucci : 25.04.2013. at 16:19.
svemogucci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 21:22   #204
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@Psajdak

vaš post je premješten na temu Urtikarija (koprivnjača). pročitajte je da vidite iskustva drugih.

radi se o akutnim alergijskim osipima, za koje biste trebali utvrditi uzrok, a koji može biti nešto iz vaše okoline s čime ste došli u neposredni kontakt, ili nešto što ste pojeli/popili, bilo od hrane i pića, bilo od lijekova.

(znatno rjeđe, ali ipak moguće su i takve manifestacije infekcija nekih bakterija, gljivica ili virusa.)

za jasniji odgovor morali biste napisati puno više o sebi, svom zdravlju, dobi, poslu, okolini, promjenama u njoj, dijeti itd, te jasno definirati područja osipa (slike su jako tamne i mutne, izgledaju kao tri iste fotke)

...
Bio jučer sa sestričnom na pregledu i izgleda da su bile nekakve gljivice koje nisu rijedak slučaj - obično se jave zimi.

Tinea corporis; Intertrigo

Propisane su mi 2 kreme:

Dvaput dnevno kroz 14 dana mazati se nekom kremom - Betamethasonvalerat / Clotrimazol / Natriumedetat / Basicreme DAC ad, te nakon toga Selergom.
Psajdak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 21:04   #205
Ja imam alergiju na grinje i prasinu i dobivam povremeno urtike,par daana za redom ,pa me puste par dana i to traje vec skoro 3 godine.Ono sto sam htjela pitati forumase sa dijagnozom urtikarije da li imaju probleme sa grlom.Jer ja u zadnjih mjesec danaa imam probleme sa grlom ,osjecaj kao da mi nessto stoji u grlu i da ne mogu progutati.Ne znam da li alergija moze biti povezana sa problemima grla,ako neko ima savjet dobro je dosao
Tekna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 21:28   #206
Quote:
Tekna kaže: Pogledaj post
...

Ne znam da li alergija moze biti povezana sa problemima grla,ako neko ima savjet dobro je dosao
naravno da može. od alergije ti oči suze, nosna sluznica otiče i jače luči, slina se jače luči pokušavajući isprati alergene, i sve se to slijeva kroz grlo; i astma koja pogađa pluća je u osnovi alergijska reakcija.

osim izbjegavanja alergena koliko ti je moguće, preostaje ti redovno uzimanje antihistaminika - nema druge.

(osim ako nemaš povišenu temperaturu, jer je jednako moguća i virusna ili bakt. upala, ali to opet ne bi trajalo mjesec dana na istom nivou tegoba)

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 23:37   #207
Quote:
svemogucci kaže: Pogledaj post
Imam 35 godina i evo, imam i ja problem s prokletom urtikarijom. Izgleda da je kronicna, muci me vec evo skoro 4 tjedna. Na Uskrs je krenulo sa svrbezom po tijelu, dan kasnije i crvenilom na kozi i zarenjem (vecinom na torzu), i tako par dana dok nisam otisao doktorici, koja mi je odmah prepisala strogu dijetu (caj i dovpek), te Claritine tablete. Nije pomoglo, drzao sam se toga 3-4 dana. Crvenilo je u meduvremenu preslo u osip (urtike), i polako zahvatilo gotovo citavo tijelo (slabije po nogama i licu, torzo i ruke jace). Zatim mi je dermatologinja postavila dijagnozu akutne urtikarije, i stavila isto na dijetu (slani stapici i cajevac), te tri dana injekcije (40mg, pa 2 dana po 20 mg, ne znam koje, kortikosteroidi uglavnom). Od injekcija se povuku urtike, makar uvijek je negdje jos koja. No cim prestanu djelovat, odmah izbijaju. Jos mi je i prepisala laksativ (gorku sol) da se skroz procistim, dva dana sam imao proljev, odnosno vise tekucina izlazila s obzirom da nisam ni imao sta probaviti. I tako iz dana u dan, sve na dijeti (strogoj). Injekcije vise nisam primao, samo tablete claritine. Jucer sam bio kod drugog dermatologa, koji mi je prepisao Aerius tablete, te nek pretrage za obavit (ANF, hepatitis, stitnjaca). Evo popio danas cak dvije tablete, nista, cak mi je osip danas najgori, imam milijardu urtika (vecinom su velicine kapi, al ima i vecih, spojenih). Svrbez mi nije toliko izrazajan, osjeti se, ali ne predstavlja mi problem, veci mi je osjecaj zarenja koze i peckanja.

Zanimljivo je sto urtike gotovo nestanu (ili se drasticno smanji broj i velicina i crvenilo) prilikom spavanja. Znam prilec popodne poslije posla na sat vremena, i isto se urtike smanje. No cim stanem na noge ujutro, kroz pola sata vec izbiju, i pojacavaju broj i velicinu tijekom dana.

Druga zanimljivost je da nestanu od konzumiranja pive (nisam konzumirao nijedno drugo alkoholno pice, pa ne mogu rec da je od alkohola). Prvih par dana dok sam jos mislio da ce se povuci samo od sebe, jednu vecer sam popio par piva s drustvom, i nestalo je. Takoder sam par dana kasnije jos jednom testirao pivu, nakon nogometa kad sam se posteno osuo, i takoder nakon par piva je sve nestalo. Nisam vise pio alkoholna pica. Dermatolozi su ignorirali ovaj podatak kad su culi odmahujuci glavom u nevjerici, a moram priznat da se nitko nije "pohvalio" i na netu s tim. No eto.

Uglavnom, urtike perzistiraju, ne moram ni govorit naravno nikad nisam imao tih problema, da nisam ni neku posebnu hranu pojeo ili promijenio deterdent ili neku drugu stvar. Samo se odjedanput pojavilo, i kak se cini, ne popusta, odnosno sve je gore.

Sto biste preporucili za ublazavanje simptoma, ako je vec tako tesko uzrok i lijek nac, jer ovako osipan hodat okolo mi uvelike smanjuje kvalitetu zivota? I mogu li ocekivati popustanje tih urtika u dogledno vrijeme, cak i ako se radi o kronicnoj urtikariji, s obzirom da vidim da iam podosta i slucajeva gdje urtikarija perzistira svakodnevno i dugi niz godina?
1.Kako si reagirao kad su ti dali Synopen injekciju i.v.(rutina kod razvijene generalizirane uritkarije)?
2.Koji su rezultati temeljnih lab.pretraga koje si napravio (KKS,SE,CRP,biokemija,Rtg s/p,EKG...)?
3.Uzorak stolice na parazite/bakterije... je pokazao što (malo vjerojatno,kako je nešto pozitivno, ali ipak predmnijevam kako je to rutinski učinjeno)?
4.Kakvo drvo/trava/cvijeće je prolistalo/procvjetalo ispod tvoga prozora?
5.Jesi li pod nekakvim značajnijim stresom (akutno, kronično)?
6.Jesi li prethodno bio bolestan (prehlađen, upala pluća, grlobolja)? Cijepljenje? Jeo kakvu egzotičnu/sirovu hranu?
7.Još nekakve tegobe,promjene?
8.Rezultati diferentnijih pretraga?

Claritine i Aerius su odlični lijekovi za neke stvari. No, kod razvijene urtikarije kao što si ju ti opisao su vrlo često bez nekakve značajnije koristi (iz više razloga).
Generalno i u grubo gledano, protiv urtikarije su efikasniji antihistaminici koji više sediraju (npr.Letizen je često efikasniji od Xyzala, Dimidril i Dihalar su odlični, ali mislim kako ih više nema na našem tržišti, možda u Njemačkoj pedijatri time "pomažu" djeci da uspostave ritam san-budnost...). A, i doze bi trebale biti veće nego što je to uobičajeno.
Pretpostavljam kako si ti dobio preporuku za Claritine 1tbl.,a poslije Aerius 1tbl.- i to su dobre doze za većinu ljudi, ali u prevenciji (dakle PRIJE pojave tegoba) i u fazi kad je bolest stabilizirana (doza održavanja).
Dijagnostika je manjkava (bar po onome što si ti naveo), terapija je neadekvatna, uz dužno poštovanje dermatolozima, smatram kako ima smisla konzultirati nekog motiviranog internistu, kliničkog imunologa-alergologa...

Podatak o regresiji tegoba nakon piva(alkohola?) je svakako zanimljiv, no, eventualno pojašnjenje nadilazi okvire foruma- svakako to spomeni svakom liječniku.
Isto kao i regresije tegoba tijekom spavanja i pojava osipa nakon ustajanja.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 14:10   #208
Ukoliko bi se ustanovila neka psihogena podloga, preporučam Atarax, meni je jako pomogao.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 14:35   #209
Točkice ispod kože?

Stvarno nisam imala namjeru otvarati novu temu, ali nisam pronašla ništa slično.

Jučer sam primjetila točkice na lijevoj ruci, onako su kao ispod kože, ali kao da su izbile van I sad ih imam na obe ruke i malo na leđima. Stvarno neznam što bi to moglo biti, niti me boli ni svrbi.



Sad sam malo čitala i vidjela sam da je to alergija. Već sam ja dosad nekoliko puta imala alergijsku reakciju na hranu, tj. crvenilo i svrbež po vratu i malo po licu nakon pojedenog sendviča. Skužila sam da je to vjerovatno bilo od te salame. Ali ovako mi ništa dosad se nije pojavilo i neznam od čega bi moglo biti. Bila sam sad dva dana u prirodi, pa jel moguce da je od tih trava ili sunca?
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"

Zadnje uređivanje fairy_dea : 03.05.2013. at 14:52.
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:55   #210
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
1.Kako si reagirao kad su ti dali Synopen injekciju i.v.(rutina kod razvijene generalizirane uritkarije)?
2.Koji su rezultati temeljnih lab.pretraga koje si napravio (KKS,SE,CRP,biokemija,Rtg s/p,EKG...)?
3.Uzorak stolice na parazite/bakterije... je pokazao što (malo vjerojatno,kako je nešto pozitivno, ali ipak predmnijevam kako je to rutinski učinjeno)?
4.Kakvo drvo/trava/cvijeće je prolistalo/procvjetalo ispod tvoga prozora?
5.Jesi li pod nekakvim značajnijim stresom (akutno, kronično)?
6.Jesi li prethodno bio bolestan (prehlađen, upala pluća, grlobolja)? Cijepljenje? Jeo kakvu egzotičnu/sirovu hranu?
7.Još nekakve tegobe,promjene?
8.Rezultati diferentnijih pretraga?

Claritine i Aerius su odlični lijekovi za neke stvari. No, kod razvijene urtikarije kao što si ju ti opisao su vrlo često bez nekakve značajnije koristi (iz više razloga).
Generalno i u grubo gledano, protiv urtikarije su efikasniji antihistaminici koji više sediraju (npr.Letizen je često efikasniji od Xyzala, Dimidril i Dihalar su odlični, ali mislim kako ih više nema na našem tržišti, možda u Njemačkoj pedijatri time "pomažu" djeci da uspostave ritam san-budnost...). A, i doze bi trebale biti veće nego što je to uobičajeno.
Pretpostavljam kako si ti dobio preporuku za Claritine 1tbl.,a poslije Aerius 1tbl.- i to su dobre doze za većinu ljudi, ali u prevenciji (dakle PRIJE pojave tegoba) i u fazi kad je bolest stabilizirana (doza održavanja).
Dijagnostika je manjkava (bar po onome što si ti naveo), terapija je neadekvatna, uz dužno poštovanje dermatolozima, smatram kako ima smisla konzultirati nekog motiviranog internistu, kliničkog imunologa-alergologa...

Podatak o regresiji tegoba naks/on piva(alkohola?) je svakako zanimljiv, no, eventualno pojašnjenje nadilazi okvire foruma- svakako to spomeni svakom liječniku.
Isto kao i regresije tegoba tijekom spavanja i pojava osipa nakon ustajanja.
1. Od injekcije mi se povuklo, ali na par sati koliko djeluje...primio sam tri injekcije u tri dana (prva 40mg, pa ostala dva dana po 20mg)
2. Tlak, nalazi krvi, urina, hormoni stitnjace, IgE, EKG, sve u granicama. Ultrazvuk abdomena, sve ok. Rentgen nisam obavljao, nitko nije to spomenuo, internist je poslusao pluca, sve pet.
3. Takoder, ni na uzorka stolice me jos nitko nije uputio.
4. Sto se biljaka tice, to se desilo oko Uskrsa, a tad jos nije cvjetalo (bilo je jos hladno). Uglavnom, ne znam, urbana je lokacija, a sto ljudi imaju u malim vrtovima, ko ce ga znat.
5. Stres, a sto reci?...danas smo svi pod nekim stresom, imam podosta posal i frke na poslu, ali nije da ne spavam ili da imam tik na oku.
6. Nisam bio bolestan. Ni cijepljenje. Od hrane nista neuobicajeno.
7. Zadnjih dana mi zuji u desnom uhu, kaze doktor da treba pricekat povlacenje alergije, da je vjerojatno povezano. Ne smeta me toliko.

Da, dobio sam terapiju tabletu dnevno, s time da mi je telefonski dermatolog, nakon mog poziva da mi se nista ne poboljsava, preporucio ujutro 1xaerius, a navecer jednu 1xclaritine. Al nisam provjeravao, prestao sam ih uzimat. I stanje se samo smirilo na par dana, ali vidim da opet luduje. Sad sam uzeo aerius ujutro, ali opet ne primjecujem nikakav efekt. Ne znam, jel ima smisla to pit uopce?
svemogucci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 18:02   #211
Svrab na koži,crvene fleke i umor

Lijep pozdrav.

Može li mi itko pomoći oko ovoga, naručio sam se u dermatologa za iduci tjedan, ali mi je nekako nelagodno pa kao tko ima znanje d ami kaže koje su potencijalni uzroci mog problema.

Dakle, prije nekoliko dana su mi se pojavile crvene fleke po tijelu i uz njih osip. Svrbi jako , nekontrolirano, kao da svrbi cijelo tijelo. Zahvaćena područja su noge, vrat, leđa i cijele ruke. Uz sve to osjecam nekakav izrazit umor, što može biti jer ne spavam dovoljno kako mi je tijelo inače naviklo.

Inače nisam sklon nekim kožnim bolestim, iako sam imao prije godinu dana spolne gljivice koje sam tretirao i izlječio.

Ako tko može pomoći, bio bi h zahvalan.

Hvala.
__________________
"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

Projekt Dupliranje - Kvota 2 at it's finest.
maki32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 18:12   #212
@maki32 - najčešći uzrok je alergijska reakcija; na tako širokom području najvjerojatnije na nešto što ste konzumirali (hrana, piće, lijek). moguća je i reakcija na kontaktni ili inhalacioni alergen ili iritans u okolini.

no, i neke zarazne bolesti se tako manifestiraju, pa bi trebalo više podataka. pročitajte ovu temu, da vidite druga iskustva
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 20:51   #213
Smile Molim ako mi ko moze dat koristan savjet URTIKARIJA

Ovako nadam se da ce neko imat vremena da procita moj post.
Dobio sam urtikariju prije 2 mjeseca, na bazenima dok sam bio na stomaku se pojavila.Nakon 20 min se povukla.Posle tog nista 30 dana da bi se posle 30 dana pojavila u vecem broju po stomaku bude 50 min najvise i prodje.Otisao sam doktoru isao na alergo test i ispostavilo se da sam na skali alergo texta ekstremno alergican na RAZ.e sad rRaz jedem rijetko, razeni ljeb gotovo nikad pivo sam prestao piti a ipak mi izlazi urtikarija (u kojim jos namjernicama ima raz jel zna neko?). Pijem tablete xyzal od 5 miligrama s tim da nisu bas jeftine pa iako su sitne ja ih prepolovim i polovicu pijem svaku drugu vece. znaci 10 tableta mi bude oko 40 dana.Kad popijem pola xyzala od 5mg 2 dana sam miran.nemam nikakvih problema jedino sto sma primjetio da mi ej stolica malo cudna cesto imam proliv.al sam citao o tome i pise da je urtikarija izazvana stolicom pracena bolom u stomaku.ja nista od toga nemam znaci nikakve bolove.hvala bogu ni ozbiljnije siptome nisam imao izuzev 2 3 puta mi je otekla usna i prodje u roku 1 sat najvise. sad sam dobio uputnicu za uzimanje brisa usta i nosa.Ako mi neko moze dat koristan savjet bio bih veoma zahvalan. I da u poslednje vrijeme imam cesto gasove, ap jel i to moze bit siptom parazita u stolici koji izaziva urtikariju? Poz i hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje lav123456 : 05.11.2013. at 20:59.
lav123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 23:04   #214
Ima li neki način da se malo ublaži urtikarija koju dobijem kad je vani hladno?

Ušla sam u stan prije pola sata, svukla traperice i najlonke i noge su mi skroz osipane. Mast, krema, nešto?

Javlja se sad kad dođu hladniji dani i kad uđem iz hladnog u topli prostor, samo po nogama, svrab je nepodnošljiv, smiri se kroz max. pola sata ali do tad se već sva izgrebem...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 08:32   #215
terapija je antihistaminicima kroz dulji period. meni nije pomogla u svakom slučaju trebala bi do dermataloga jer kod fizikalnih urtikarija treba isključiti neke moguće uzroke u podlozi same urtikarije..
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 17:28   #216
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Ima li neki način da se malo ublaži urtikarija koju dobijem kad je vani hladno?

Ušla sam u stan prije pola sata, svukla traperice i najlonke i noge su mi skroz osipane. Mast, krema, nešto?

Javlja se sad kad dođu hladniji dani i kad uđem iz hladnog u topli prostor, samo po nogama, svrab je nepodnošljiv, smiri se kroz max. pola sata ali do tad se već sva izgrebem...
Vjerojatno se po opisu radi bar o 3 (najvjerojatnije) komponente:
-reakcija na hladno (bilo bi zgodno malo obratiti i pozornost na krioglobuline)
-najlonke, vjerojatno u kombinaciji sa reakcijom na hladno
-ne može se isključiti ni utjecaj detergenta i/ili omekšivača

Probaj promijeniti najlonke, pa onda gledaj reakciju pri istim uvjetima, ili još i bolje- malo deblje hlače. tj.toplije od npr.pamuka BEZ najlonki

Simptomatski bi moglo pomoći antihistaminici, npr. Aerius, Xyzall, Telfast...
Čak i nekakvi hidratantna mlijeka, ulja i losioni mogu biti od pomoći, no, isto tako, mogu dodatno zakomplicirati situaciju
Obično baby-ulje nanešeno na zahvaćena područja prije oblačenja najlonki katkad zna djelovati blagotvorno kod izvjesnog dijela populacije.
Skratiti vrijeme tuširanja zimi i tuširati se mlakom, a ne vrućom vodom bi moglo pomoći.

Piješ li kakve tablete, na redovnoj bazi, povremeno? Nekakve bolesti? Sklonost alergijama?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 21:20   #217
urtikarijo iš od mene

evo ljudi da vam se i ja priduzim...borim se sa kroničnom urtikarijom vec godinu i pol dana .doslovce sam prosla muku Isusuvu..nema pretrage ni doktora koga nisam posjetila...sve pretrage od mr glave, svih krvnih slika ( jedan dio pretraga raden je u Njemackoj) su odlicne...krvna slika odlicna, provokacija stolice uredna, amebe i paraziti odlicni, kortizoli i svi hormoni ok, ginekoloski uredno sve, ma kazem Vam nema kaj mi nisu sve radili.

otkriven mi je Hashimoto tireoditis, TSH preko 25

Od izvrsnih imuloga pregledala me je i dr Bosnic, privatno sam isla kod nje, jako je dobra, radila mi je ama bas vse imunolske pretrage i sada u ponedjeljak idem na dif koze, sumljaju da imam kozni lupus

Psihicko stanje mi se jako pogorsalo, dobila sam velkiki strah od gusenja. Urtikarija me napda da je to strašno, imam otoke usana. Do sada me nije gušilo ali bojim se da ne krene jer cu biti luda na kvadrat..Uglavnom ta urtikarija je uzasna, doslovce me na ludilo tjera.Kazu mi dotori da je jako jako jakoooooooooooooo tesko otkriti uzrok urtikarije i da se javlja kada je covjek pod velikim psihickim opterecnjem....majka mi je umrla iznenada, magisterij me malo izmorio....i eto ti sada sranja doslovce kojeg se nemrem rijesiti

Evo ljudi ako kome treba neki savjet slobodno mi pisiste.

Zadnje uređivanje sminkerica123 : 21.02.2014. at 21:22. Reason: dodavanje
sminkerica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 21:24   #218
Quote:
lav123456 kaže: Pogledaj post
Ovako nadam se da ce neko imat vremena da procita moj post.
Dobio sam urtikariju prije 2 mjeseca, na bazenima dok sam bio na stomaku se pojavila.Nakon 20 min se povukla.Posle tog nista 30 dana da bi se posle 30 dana pojavila u vecem broju po stomaku bude 50 min najvise i prodje.Otisao sam doktoru isao na alergo test i ispostavilo se da sam na skali alergo texta ekstremno alergican na RAZ.e sad rRaz jedem rijetko, razeni ljeb gotovo nikad pivo sam prestao piti a ipak mi izlazi urtikarija (u kojim jos namjernicama ima raz jel zna neko?). Pijem tablete xyzal od 5 miligrama s tim da nisu bas jeftine pa iako su sitne ja ih prepolovim i polovicu pijem svaku drugu vece. znaci 10 tableta mi bude oko 40 dana.Kad popijem pola xyzala od 5mg 2 dana sam miran.nemam nikakvih problema jedino sto sma primjetio da mi ej stolica malo cudna cesto imam proliv.al sam citao o tome i pise da je urtikarija izazvana stolicom pracena bolom u stomaku.ja nista od toga nemam znaci nikakve bolove.hvala bogu ni ozbiljnije siptome nisam imao izuzev 2 3 puta mi je otekla usna i prodje u roku 1 sat najvise. sad sam dobio uputnicu za uzimanje brisa usta i nosa.Ako mi neko moze dat koristan savjet bio bih veoma zahvalan. I da u poslednje vrijeme imam cesto gasove, ap jel i to moze bit siptom parazita u stolici koji izaziva urtikariju? Poz i hvala unaprijed.
posavjetuj se sa dr dubravkom bosnic...ona mene lijeci vec god i pol dana
sminkerica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 10:01   #219
Pozdrav svima, nisam jos isla kod dermatologa, samo kod porodic.ljekara, ali izgleda imam kronicnu urtikariju (ne mogu se tacno sjetiti od kad se svrab i otok pojavio na lijevom laktu, ali cini mi se traje duze od 4-5 sedmica). Crvenilo i sitni osip vuche na dermatitis, a s vremenom se podigne koza i onda lici na urtikariju. Iako me uzasno svrbi (dodje mi da ogulim kozu) nekako se uspjesno kontrolisem da ne chesem, jer bude jos gore i prosirim otok (sad je vec sve promjera 10-15 cm). Pijem Fenistil kapi (sedativni antihistaminik) i svrab se "kao malkice" smanjio. No, najvaznije od prvog dana kad se crvenilo pojavilo pocela sam mazati kozu sa Propolis kapima (djecijim, bez alkohola) i crvenilo se vidno smanjilo nakon cetiri dana mazanja. Dnevno namazem i do 30 puta (kad god me krene svrbiti koza), i sad lakat samo djeluje hrapavo i blago crveno.
Inace u sijecnju 2014. sam radila, cisto onako, nalaze krvi (i sve je bilo o.k. cak i hormoni stitne zlijezde...jedino sto mi je zeljezo bilo iznimno visoko, cak -46-). Da li to moze imati ikakve veze s urtikarijom (ili dermatitisom)...posto porodicna nije znala postaviti tacnu dijagnozu zbog "mijenjajuceg stanja i izgleda crvenila"?
Lydia Demetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:39   #220
Pomagajte ljudi!

Ovako, dragi mi je dobio osip prije više od mjesec dana, kada je počeo koristiti novi gel za tuširanje (no smatramo da nije od toga jer bi mu se osip povukao, a ne koristi ga već dulje vrijeme, jedino ako je neki sastojak kojeg stavljaju u sve gelove). U početku je to bio mali osip, kod genitalija, pupka i rebra. Doktorica opće prakse mu je prepisala Beloderm kremu i neke tablete da se ne čoha toliko, posumnjala je da je pogoršanje seboreje (koja mu se manifestira guljenjem vlasišta, izgleda kao da mu je snijeg napadao po glavi, te najviše po licu koje je tretirao Niveom Soft kako se ne bi toliko ljuštilo. Možda je ovaj podatak nevažan, ali hoću sve napisati da budem sigurna.), no to smo ubrzo odbacili. Beloderm nije djelovao.

Nakon toga mu se osip proširio po tijelu, užasno ga svrbi, a na nekim se djelovima spojio u veliku crvenu mrlju. Tada mu je doktorica opće prakse konačno dala uputnicu za dermatologa (iako je to mom laičkom mišljenju odmah trebala napraviti), i ona se jako čudila, nije znala što je, čak je zvala druge doktore da pogledaju (ta mi isto djeluje nesposobno, možda sam samo ogorčena radi situacije). Prepisala mu je tri (!) kreme koje se rade u ljekarni, jedna je najjača, druga slabija, treća najslabija. Prošlo je tjedan dana koliko se trebao mazati s prvom, a pomaka nema,. Naprotiv, osip se i dalje širi i svrbi. Svaki dan otkrijemo novo mjesto. Doslovno cijelo tijelo, osim glave i vlasišta, mu je prekriveno osipom. Guglala sam slike, i izgledom odgovaraju urtikariji (čak sam i komentirala da izgleda kao da je opao u koprive).

Prestao je koristiti kremu više zato što mu je ponestalo, a ionako nije bilo učinka. Danas je bio kod dermatologa i kaže 99% urtikarija, injekcije i dijeta. Kako smatram da uvijek treba tražiti drugo mišljenje, natjerat ću ga da ode drugom doktoru (malo mi je čudno da do prije nekog vremena nije znala što je, a sada zna, a stanje još gore).

Koliko čitam, dijeta je lagana, no ono što mi zapinje za oko je to, da se nakon nekoliko dana savjetuje jesti meso, pileću juhu... što on ne konzumira, jer je vegetarijanac. Ne znam što bi mu spremala tih dana bez bjelančevina (jede puno povrća, žitarica, mliječnih proizvoda). Ima li netko neki prijedlog?

Stresa ima više-manje, ne sjećam se da mu je razdoblje prije mjesec dana bilo stresnije nego inače. Inače ima slabiji imunitet.

Na kraju krajeva, pitaj boga šta je i hoće li se otkriti uzrok. Prmijetio je da mu je nakon fizičke aktivnosti, tj. nakon znojenja još gore. Inače se ne bavi puno fizičkom aktivnošću.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.