Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2004., 00:31   #21
Quote:
Principess@ kaže:
A propos ove anegdote (kojoj si izgubila svrhu, luda zeno ) - koliko puta vam se dogodilo da vas ljudi poprijeko (osobito babe) gledaju pojavite li se negdje nenasminkane i nesredjene? U stilu 'kak se usudi prosetati u gradu bez sminke i u tim dronjcima?' Takve stvari sam primjetila u nasoj metropoli, gdje cak ni decki (jedan frend) ne idu do centra grada u donjem djelu trenirke i tenisicama (trenirka je btw bila sasvim OK za prosetat se po gradu).
Normalno da je anegdota izgubila smisao jebogapas, pa nisam neki pisac a i gripa me jebe malo (kao izvalcim se ).

Btw. glede pitanja, da masu puta mi se dogodilo ne sam da me babe gledaju, babe su mi najmanja brigan (pojam "baba"=100 godina nadalje )... nego pickice od 16 - 20, e te su najgore ( i na tom vele "svijet ostaje" - right) coece mala me zmeri od glave do pete, izbaci cifru (oke, od oka ) kolko kaj vredi na meni, di sam kaj kupaila i s toga dobi krajnji rezultat a to je = kolko vredim
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 04:32   #22
Smile

citam vijesti sa ovoga posta
neka zivi vjecno majica LaCosta !
Zenski petko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 04:37   #23
potpuno se slazem sa tvojim naslovom.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 05:02   #24
slazem se i ja, odjeca ne cini covjeka, ali te mnogi po odjeci cijene (ili procijenjuju)
po njima ja sam 100000000000% gay
a ja znam da nisam i fucka mi se za njihovo misljenje
Zenski petko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 08:51   #25
Quote:
Principess@ kaže:
Nadam se da me necete krivo shvatiti, ali mislim da se u Hrvatskoj jako puno paznje polaze na odjecu (sto i nije uvijek pogresno ili krivo). Ali, koliko ljudi financijski jedva progura iz mjeseca u mjesec, ali nose odjecu po posljednjoj modi (pratiti modu moze biti skupo ako se to radi slijepo). Prijateljica (vrlo elokventna zena, Engleskinja - njena je nacionalnost vazna tek stoga sto je objektivnija u pogledu na Hrvatsku od mene same) vidi to kao dio nase kulture, tvrdeci da to i nije tako jedinstveno - u zemljama sa losim gospodarskim situacijama i uvjetima, ljudi to cesto prikrivaju lijepom i skupom odjecom, makar to znacilo da ce manje ili losije jesti, na primjer. Je li ona u pravu?
To je apsolutno točno. I ja sam čula istu stvar od puno ljudi koji žive i rođeni su negdje drugdje pa kad dođu u Cro se čude. Objašnjenje te Engleskinje po meni stoji, iako ne znam za ostale države sa lošim gospodarskim stanjem.

Ja sam prije nekoliko godina, u razdoblju teenagerstva bila isto tako opterećena, ali nekako me s godinama to prolazi i visoke pete, ulickanost su mi postale opterećenje. Čak i kada to prilika zahtijeva. Iako pazim na dress code jer ne mogu doći na posao u tenisicama. Znam preko prijatelja da se i u Londonu koji je kao najfashion i najliberalniji grad itekako dolazi u ured i na poslovni sastanak u odijelu

Inače ne vidim smisao prošetavanja po gradu sa LV torbom na kojoj se to vidi iz aviona, štiklama Paciotti na kojima se bodež isto tako vidi iz aviona i sl. ako mi se to sviđa i ako mi stoji, kupim. Ali mi zaista ne hrani ego da mi prolaznici plješću jer sam sva firmato Mislim nažalost, jer bi mi život bio kudikamo lakši da mi takve pizdarije hrane ego.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 00:14   #26
Thumbs down odjeca cini covjeka

zanimljivo! mislim da odjeca ne cini covjeka,netko je rekao da je manipulator okoline,dodao bi da jos vise manipulira s nama samim.Odjecu bi trebali birati po nasem guštu,nema te odjece koja moze prikriti karakter covjeka!
__________________
Nije sramota pasti ,sramota je ne podignuti se!!!
Amarilos2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 00:41   #27
ODJECA NE CINI COVJEKA!
ali, jebi ga, živimo u takvom svijetu gdje se moraš odijevati za onaj posao koji želiš, a ne onaj koji imaš. Ja se krećem po takvim mjestima svakodnevno gdje se ne smijem pojavljivati u tenisicama i trapericama. A što mogu?
Možda i čini, pa vidiš po odjeći da li je netko uštogljen, ležeran, da li drži do osobne higijene. Odjeća ne čini čovjeka jer si ne možemo uvijek priuštiti ono što želimo - pa ne bi izgledali kako bi htjeli. Ali, priznali vi to ili ne, bolje se osjećate kad izgledate lijepo nego ružno.
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 01:58   #28
Stajling, ne samo robica, bitno utječe na tuđu percepciju. Možeš se uvijek postavit da te boli ***** za tuđe predrasude, no to je nepraktično. Rasipaš energiju na prezentaciju, a ono što trebaš i želiš prezentirati ostaje u pozadini. No, jbga, često pali. I često sam se izvukla na prezentaciju. Ali znala sam se zaigrat i stvorit netočan image o sebi koji je poslije bilo teško branit.
Drugi aspekt: ja se stvarno bolje, sigurnije, smirenije, osjećam kad se uredim. Probudim li se zle volje, ili pred neki gadan sastanak, uređivanje me oraspoloži
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 10:57   #29
Quote:
See-Line Woman kaže:
No, jbga, često pali. I često sam se izvukla na prezentaciju. Ali znala sam se zaigrat i stvorit netočan image o sebi koji je poslije bilo teško branit.
upravo to sam mislila kad sam rekla da odjeća može biti odličan manipulator. ne mislim da je to super, ali tko to želi, može to pametno iskoristiti
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 11:37   #30
Quote:
LadyInRed kaže:
ali tko to želi, može to pametno iskoristiti
Use me, use me...
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 11:45   #31
Thumbs up

da tako je LADY !!!!
i na karnevalu maskara odjeca ima veliku ulogu!!!
__________________
Nije sramota pasti ,sramota je ne podignuti se!!!
Amarilos2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 14:57   #32
Quote:
baobab kaže:
Use me, use me...
htjedoh davno ali kad ti ne radi PM, tko ti je kriv
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 19:44   #33
Quote:
LadyInRed kaže:
htjedoh davno ali kad ti ne radi PM, tko ti je kriv
Kako se otkloni taj kvar? Shefe sale?
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 20:31   #34
Quote:
See-Line Woman kaže:
Stajling, ne samo robica, bitno utječe na tuđu percepciju. Možeš se uvijek postavit da te boli ***** za tuđe predrasude, no to je nepraktično. Rasipaš energiju na prezentaciju, a ono što trebaš i želiš prezentirati ostaje u pozadini. No, jbga, često pali. I često sam se izvukla na prezentaciju. Ali znala sam se zaigrat i stvorit netočan image o sebi koji je poslije bilo teško branit.
Da, zapravo je jako zanimljivo koliko odjecom mozemo manipulirati. I to je ono sto sam primjetila kod te blage promjene imidza.

I sutra cu to isprobati - imam sastanak i zrihtat cu se. Nikad to nisam radila (da se razumijemo, nisam isla u dronjcima, ali nisam nosila odjela).
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 21:30   #35
Question

bilo bi dobro kada bi nam Prinsipess@javila kako je ,kakvi su rezultati razgovora,tj koliko je odjeca izmanipulirala situaciju! zivi primjer ;najbolji primjer!!!
__________________
Nije sramota pasti ,sramota je ne podignuti se!!!
Amarilos2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 21:46   #36
Quote:
Principess@ kaže:
Da, zapravo je jako zanimljivo koliko odjecom mozemo manipulirati. I to je ono sto sam primjetila kod te blage promjene imidza.

I sutra cu to isprobati - imam sastanak i zrihtat cu se. Nikad to nisam radila (da se razumijemo, nisam isla u dronjcima, ali nisam nosila odjela).
cuj, ako na sastanku presudnu ulogu imaju muski, najboje ces uspijeti obucena dost klasicno. npr odijelo ili kostim, dosta strog, poslovni u kombinaciji s kosuljom.
secer: slucajno otkopcan jedan gumb vise!
sve kaj velis bit ce uvjerljivo
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 23:11   #37
Quote:
Amarilos2000 kaže:
bilo bi dobro kada bi nam Prinsipess@javila kako je ,kakvi su rezultati razgovora,tj koliko je odjeca izmanipulirala situaciju! zivi primjer ;najbolji primjer!!!
Velim ti da sam ovom blagom promjenom imidza, koja se desila sasvim spontano, bez nekih ciljanih, skrivenih namjera primjetila velike promjene u odnosu ljudi prema meni (znate ono kad te pukne, dodje neki trenutak u zivotu koji te zdrma iz temelja i onda je prvi korak obicno promjena frizure, stila, itd.).

I ti sastanci su smjesni - ono sto cu na svakom sljedecem reci (obucena u odjelo) biti ce jednako ozbiljno i dobro kao i ono sto sam govorila obucena vise casual.

Ipak tvrdim da su te promjene prema covjeku zbog odjela uocljivije kod nas nego na zapadu.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 23:21   #38
Lightbulb

da ,istina ! ali opet cu se vratiti na pocetak,covjek se treba drzati svoga image , normalno ,nekad treba respektirati okolinu ako sama situacija nalaze!
__________________
Nije sramota pasti ,sramota je ne podignuti se!!!
Amarilos2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2004., 23:55   #39
Odjeća govori puno o čovjeku. Ukoliko tu tvrdnju prihvatimo istinitom, utoliko možemo reći da čovjek čini odjeću - odjećom, pa i u tom smislu da daje sliku nas samih.

To je samo još jedna vrsta neverbalne komunikacije (smatram da boje tu puno govore). Al' od svih tih neverbalnih znakova koje odašiljemo svijetu, mislim da su puno upečatljiviji mimika, gesti i, recimo, boja glasa i način artikulacije, od same odjeće koju nosimo.

Ja se vrlo rijetko sjećam nečije odjeće, al' se vrlo živo sjećam glasa ili najupečatljivijih i najučestalijih pokreta lica i tijela.
Stoga, ako je nekome u cilju "zavarati protivnika", mislim da bi primarno trebao poraditi na ovim stvarima premda i odjeća uokviruje potpuni dojam.
Anteaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 00:01   #40
Anteaa, odjeca je ono prvo s cime "uspostavljamo" kontakt, prvo sto se uoci. kasnije do izrazaja dodje i nas govor tijela
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.