Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 19:32   #841
Pozdrav, nakon sto nisam iimala mjesecnicu 3 mj gin mi je dala duphastone i dobila sam nakon par dana s tim da je trajalo 10 dana i nadjene su mi ciste na jajnicima i bubrezima. Isto tako u zadnjih godinu dana konstantno imam infekcije i bakterije u urinu iako nikad nisam imala spolne odnose i stvarno pazim da ne idem nigdje na wc ni nista no stalno se ponavlja. Sad opet mi menga kasni tj vjerojatno nece ni doc. Realtivno sam mlada za ikakve ozbiljnije probleme imam tek 21 i nikad spolne odnose.jel moguce da je to sve od tih cisti na jajnicima ili bi trebalo mozda malo detaljnije hormone pregledat ?
maricaa01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:01   #842
ciao cure...
inace su mi c 24-26dana...posljednjih par mjeseci su mi trajali po 20-22 dana i dr mi je dala duphaston...pijem od 11-26 dana 2x1 nakon prve ture dosla mi je ooooodmah 26.dan...ja sam mislila da cu sad bar imat normalne cikluse npr 28 dana al nista...ok. no prije par dana sam imala nekakvo krvarenje koje je trajalo 3 dana oskudna krv crvenkaszo smedje...a ja pijem duphastone i to mi je pocelo 21. dan ciklusa....dakle menga tek treba stic a ja pijem tablete jos dva dana iduca...tak da neznam o cemu je rijec? jel moguce imat ovulacijsko krvarenje uz duphastone?
kolačićka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:07   #843
e da jos nesto znaci prosli mjesec nakon prve tire duphastona dosla mi je menga ali skrooooz cudna....npr prva tri dana doslovno samo tragovi krvi 4.dan opci potop i 5. nista ono zadnje isto malo....inace mi nije tako jel to isto sve normalno od tih tableta???? prije mi je menga bila 1 dan normalno srednje jacine pa 2i 3 jako cetvrti slabo i peti jako malo....prvo sto sam pomislila kad mi je tako menga dolazila zadnji mjesec je to da sam trudna jer je skroz cudna.
kolačićka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:02   #844
Quote:
maricaa01 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nakon sto nisam iimala mjesecnicu 3 mj gin mi je dala duphastone i dobila sam nakon par dana s tim da je trajalo 10 dana i nadjene su mi ciste na jajnicima i bubrezima. Isto tako u zadnjih godinu dana konstantno imam infekcije i bakterije u urinu iako nikad nisam imala spolne odnose i stvarno pazim da ne idem nigdje na wc ni nista no stalno se ponavlja. Sad opet mi menga kasni tj vjerojatno nece ni doc. Realtivno sam mlada za ikakve ozbiljnije probleme imam tek 21 i nikad spolne odnose.jel moguce da je to sve od tih cisti na jajnicima ili bi trebalo mozda malo detaljnije hormone pregledat ?
jesi davala mokracu? o kakvim infekcijama je rijec i cime si lijecila infekcije? mozda je neka bakterija u urinarnom traktu?


Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:54   #845
Bok svima,
u ponedjeljak sam bila kod ginekologa jer nisam mogla dobiti menstruaciju već 50 dana. Unatrag 10 dana imala sam samo lagani iscjedak ko da ću dobiti, ali ništa od toga. Kod pregleda mi je ustanovio da imam zadebljanu maternicu odnosno sluznicu 15 mm. Dao mi je da trošim Duphaston pet dana po 3 tablete. Rekao je da bi trebala dobiti mengu 2-3 dana od početka trošenja. Danas mi je 3 dan i još ništa. Rekao je da čim dobijem mengu trebam prestati trošiti tablete. Ukoliko ne bi dobila moram ići u bolnicu, a isto tako ako ju i dobijem i menstruacijom se ne očisti sluznica moram na kiretažu tj. čišćenje. Prije par godina isto sam tako završila na kiretaži i bila doma 2 tjedna jer sam imala jaka krvarenja. Sad me jako strah da opet to sve ne proživljavam, a opet bolje i to nego još nešto gore. Da li ima neko ista iskustva i iste probleme, molila bih da se javi. Pozdrav svima.
višnja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 16:15   #846
Question

Pozdrav...
Naime, suprug i ja se vec godinu i pol borimo s neplodnoscu...
Prvo njegov spremiogram nije bio dobar, e sada kada smo to napokon popravili - problem je kod mene, nemam plodnih dana, a ciklusi su mi svakih 21-22 dana. Vadila sam hormone, pa si mi dali duphaston kao da produljim ciklus koji sam morala piti od 16-25 dana ciklusa. Znaci zadnu sam popila 16.10, danas mi je 37 dan, proslo je 12 dana od zadnje tbl, a ja jos ne krvarim. Dva tjedna me bole grudi toliko intenzivno da uopće ne nosim grudnjak, bradavice ne smijem ni dotaknuti. Imam bolove u želucu i stalno podrigivam što me ubija, u donjem dijelu trbuha osjećam da se nešto dešava, kao da ću dobiti, a nikako ne dolazi...
U subotu sam napravila test za trudnoću u nadi da ću možda ugledati plusić pošto sam čitala da neke žene prokrvare još dok ga piju, a neke do 5 dana... Plusića naravno nije bilo, ali nisam se htjela odmah nervirati, kako već po ne znam ni ja koji put radim test i mrzim te vražje minuse, odlučila sam u ponedjeljak otići kod ginekologa da on pogleda uzv-om...
Rekao mi je da nisam trudna i da ne zna zašto ne krvarim te ako ne dobijem mengu za 2 tjedna da opet pijem duphastone 10 dana s time da mi uopce nije rekao kako da ih pijem i da li da ih pijem i dalje ako onda procurim. Prvu turu sam pila 2 tbl dnevno. Sada imam bijeli iscjedak, ali nema nikakvih tragova krvi.
Zanima me da li je itko imao sličnu situaciju i da li je moguća trudnoća koju ginekolog možda nije vidio? Zadnju menstruaciju sam imala 22.09.
__________________
Believe in your dreams...
Nosić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 15:17   #847
Pozdrav! Pijem Duphastone 3 dana da bih odgodila menstruaciju, to je bio dogovor s gin. Od jučer imam neka probadanja i napuhnutost kod jajnika i otišla sam danas kod gin, međutim ne može me pregledati, pretty much nema vremena i rekla mi je da je to reakcija na Duphastone, mene sad zanima hoće to trajati cijelo vrijeme dok ih pijem, jer ako hoće pretty much sam ih spremna prestati uzimati. Meni naime menstruacija treba doći do 24. og ili iza 6.1. sve drugo je veliko ne. Pa sad ako netko ima iskustva, ako uzimam još 2 dana tablete, postoji li šansa da mi se ciklus ubrza. Iskreno sam očajna, jer sam se nadala da će mi gin barem napraviti UZV da vidi u kojoj je fazi maternica, jer nemam sad keša plaćati privatnika za to.
kiddo1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 11:10   #848
Cure da li je normalno da nakon 8 dana od zadnje popijene tablete menstruacije jos uvijek nema?? Nema ni nikakvih naznaka da ce uskoro doci Grudi su mi vec 2-3 dana teske i bolne...razmisljam mozda ni nece doci do menstruacije jer sam pocela piti 14.dc a ovulacija mi je nakon 20.dc...mozda su tablete sprijecile ovulaciju a time i menstruaciju stvarno ne znam sto da mislim
sabinari is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 18:55   #849
Quote:
sabinari kaže: Pogledaj post
Cure da li je normalno da nakon 8 dana od zadnje popijene tablete menstruacije jos uvijek nema?? Nema ni nikakvih naznaka da ce uskoro doci Grudi su mi vec 2-3 dana teske i bolne...razmisljam mozda ni nece doci do menstruacije jer sam pocela piti 14.dc a ovulacija mi je nakon 20.dc...mozda su tablete sprijecile ovulaciju a time i menstruaciju stvarno ne znam sto da mislim
Je,nije svima isto neke brzo dobiju a neke kasnije i 10ak dana iza zadnje popijene se zna dobit i normalno je ginek mi rekla.ja sam jedna od tih koja dobije tek tamo 10.dan a i kasnije al onda mi po njima po 7,8 dana ko iz spine ide
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 07:39   #850
Hvala na odgovoru. Da li onda definitivno mogu ocekivati mengu, makar nekoliko dana kasnila? Razmisljala sam cak da bi se zbog tableta moglo desiti da ovaj mjesec menge ne bude, tj. da cu dobiti tek iduci mjesec zbog pcos
sabinari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 12:14   #851
Quote:
sabinari kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Da li onda definitivno mogu ocekivati mengu, makar nekoliko dana kasnila? Razmisljala sam cak da bi se zbog tableta moglo desiti da ovaj mjesec menge ne bude, tj. da cu dobiti tek iduci mjesec zbog pcos
Ne znam ali mislim da bi sa duphast.svakako trebala doci makari dosta kasnije
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 10:48   #852
Hvala na trudu i strpljivim odgovorima
sabinari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 19:57   #853
Quote:
sabinari kaže: Pogledaj post
Hvala na trudu i strpljivim odgovorima
Nema na cemu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 13:55   #854
Meni se dogodilo jednom da sam nakon ili pred kraj duphića ovulirala, pa sam još 2 tj čekala mengu. Dogodi se i to, isto sam pcos
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 12:46   #855
Quote:
sabinari kaže: Pogledaj post
Cure da li je normalno da nakon 8 dana od zadnje popijene tablete menstruacije jos uvijek nema?? Nema ni nikakvih naznaka da ce uskoro doci Grudi su mi vec 2-3 dana teske i bolne...razmisljam mozda ni nece doci do menstruacije jer sam pocela piti 14.dc a ovulacija mi je nakon 20.dc...mozda su tablete sprijecile ovulaciju a time i menstruaciju stvarno ne znam sto da mislim
A koliko je inače potrebno da dobiješ?

Pijem ih već 2 godine, od 17 do 25 dana ciklusa i menga mi dođe 28-29 kao po špagi već 2 godine uz jednu iznimku koja se dogodila zbog stresa.

Jesi li napokon dobila? sad je to već 11-12 dana, zar ne?
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 22:14   #856
Dobila sam danas. Hvala na odgovorima
sabinari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 09:25   #857
Cure bok! Dobila sam Duphaston tablete jer mjesecnica kasni 12 dana. Popila sam tek 4 i grcevi me ubijaju, boli me donji dio trbuha za poludit.
Trebam ih pit 2 dnevno iducih 10 dana, i ako je do tada nedobijem moram se doktoru javit.
Dali ste imale ovakve nuspojave na ove tablete.
__________________
.... a woman' s heart is a deep ocean of secrets...
marija505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 10:39   #858
Dakle cure drage opet problem... prosli ciklus sam dobila mengu 11.dan od zadnje tablete...danas je 14.dan od zadnje tablete i menge jos uvijek nema ocekivala sam da ce ovaj ciklus doci unutar 10 dana a ne da ce mi opet kasniti ...zar nije za ocekivati da bi se menga trebalo polako ustabiliti a ne jos vise kasniti ??
sabinari is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 15:41   #859
Nakon menstruacije imam vec 2 tjedna neki kao iscjedak i oskudno krvarenje, bila sam kod ginekologa i propisao mi Duphaston. 7 dana pijem po tri, i onda dok dobijem 16. dana ciklusa počinjem piti 10 dana po 2 tablete. Mene zanima pošto bi baš dobila početkom 3.mjeseca mengu a onda idem na put a tad nebi htjela imat. Jel nebi bio neki problem ako počnem piti tablete dok se vratim s puta to je 8.3. Hvala!
bojana-kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 19:30   #860
Dali se nuspojave dobiju tijekom tih dana dok se piju tablete ili kasnije?
bojana-kc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.