Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2012., 00:15   #1
strojno žbukanje

Pozdrav svima!
Inače sam "sam svoj majstor" u svemu što mogu. Trenutno mi predstoji žbukanje stana i razmišljam o tome kako što efikasnije to izvesti. Do sada sam sve žbukao ručno ali ...vremena se mjenjaju
Ima li netko iskustva iz prve ruke sa unutarnjim strojnm žbuknjem zidova i stropa. Mora li za strojno žbukanje biti gotova cementno-vapnena žbuka ili smjesu mogu spravljati sam po starom dobrom receptu
Uz to dobro došli su svi savjeti i iskustva.

Unaprijed puno hvala!
ivik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 21:17   #2
Thumbs up

Quote:
ivik kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Inače sam "sam svoj majstor" u svemu što mogu. Trenutno mi predstoji žbukanje stana i razmišljam o tome kako što efikasnije to izvesti. Do sada sam sve žbukao ručno ali ...vremena se mjenjaju
Ima li netko iskustva iz prve ruke sa unutarnjim strojnm žbuknjem zidova i stropa. Mora li za strojno žbukanje biti gotova cementno-vapnena žbuka ili smjesu mogu spravljati sam po starom dobrom receptu
Uz to dobro došli su svi savjeti i iskustva.

Unaprijed puno hvala!
Po ovome što si ti napisao bojim se da nisi nikad vidio kako se to radi i vjerovatno neznaš da za to treba imati stroj za žbukanje.Znači osnovni uvjet je imati ;stroj za žbukanje,trofaznu struju(agregat),priključak vode i nekoliko paleta gotove žbuke(gipsano-vapnene u većini slučaja ili vapneno cementna).Ako si ispunio ove uvjete ićemo dalje
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 22:29   #3
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Po ovome što si ti napisao bojim se da nisi nikad vidio kako se to radi i vjerovatno neznaš da za to treba imati stroj za žbukanje.Znači osnovni uvjet je imati ;stroj za žbukanje,trofaznu struju(agregat),priključak vode i nekoliko paleta gotove žbuke(gipsano-vapnene u većini slučaja ili vapneno cementna).Ako si ispunio ove uvjete ićemo dalje
Zahvaljujem na odgovoru! Kakav je takav je, jedini je
Možda nije bilo dovoljno jasno pitanje ili si brzo čitao. Jedna od rečenica je glasila ovako:
"Ima li netko iskustva iz prve ruke sa unutarnjim strojnm žbuknjem zidova i stropa. Mora li za strojno žbukanje biti gotova cementno-vapnena žbuka ili smjesu mogu spravljati sam po starom dobrom receptu".
Ako sam spomenuo strojno žbukanje, bar ja mislim, podrazumijevao sam stroj . Inače postoje i trofazni i monofazni strojevi. Nisam ništa spomenuo o tome jesam li vidio ili ne, je li mi potrebna struja i kakva te trebam li za STROJNO žbukanje imati stroj. A ovo da je potrebna i voda to je novost...hvala . Isto tako sam svjestan da postoji GOTOVA gipsano-vapnena ili vapneno-cementna žbuka za strojno žbukanje.
Dakle moje pitanje glasi - MORA LI za STROJNO žbukanje biti GOTOVA cementno-vapnena žbuka ili smjesu mogu spravljati sam po starom dobrom receptu. Znači postoji li opcija strojnog žbukanja (dakle sa strojem kojeg moram imati i sa vodom i strujom...) a da mort bude obični vulgaris pripremljen od cementa, vapna, pijeska i vode koji se koristi za obično ručno žbukanje.

Još jednom unaprijed hvala na odgovorima
ivik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 20:09   #4
Quote:
ivik kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru! Kakav je takav je, jedini je
Možda nije bilo dovoljno jasno pitanje ili si brzo čitao. Jedna od rečenica je glasila ovako:
"Ima li netko iskustva iz prve ruke sa unutarnjim strojnm žbuknjem zidova i stropa. Mora li za strojno žbukanje biti gotova cementno-vapnena žbuka ili smjesu mogu spravljati sam po starom dobrom receptu".
Ako sam spomenuo strojno žbukanje, bar ja mislim, podrazumijevao sam stroj . Inače postoje i trofazni i monofazni strojevi. Nisam ništa spomenuo o tome jesam li vidio ili ne, je li mi potrebna struja i kakva te trebam li za STROJNO žbukanje imati stroj. A ovo da je potrebna i voda to je novost...hvala . Isto tako sam svjestan da postoji GOTOVA gipsano-vapnena ili vapneno-cementna žbuka za strojno žbukanje.
Dakle moje pitanje glasi - MORA LI za STROJNO žbukanje biti GOTOVA cementno-vapnena žbuka ili smjesu mogu spravljati sam po starom dobrom receptu. Znači postoji li opcija strojnog žbukanja (dakle sa strojem kojeg moram imati i sa vodom i strujom...) a da mort bude obični vulgaris pripremljen od cementa, vapna, pijeska i vode koji se koristi za obično ručno žbukanje.

Još jednom unaprijed hvala na odgovorima
Od kuda da ja znam da ti imaš stroj ako ne piše,ali nema veze...
Za strojno žbukanje mora biti gotov materijal tj. u vrećama.
Nekada je postojao stroj za žbukanje u koji se ubacivao spravljen suh materijal,ali to je prošlo -svršeno vrijeme.U mojih 2o godina koliko se bavim tim poslom ja ga nisam vidio.Da skratim,ako planiraš strojno žbukati,planiraj kupiti gotov materijal
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 20:42   #5
Quote:
ivik kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru! Kakav je takav je, jedini je
Možda nije bilo dovoljno jasno pitanje ili si brzo čitao. Jedna od rečenica je glasila ovako:
"Ima li netko iskustva iz prve ruke sa unutarnjim strojnm žbuknjem zidova i stropa. Mora li za strojno žbukanje biti gotova cementno-vapnena žbuka ili smjesu mogu spravljati sam po starom dobrom receptu".
Ako sam spomenuo strojno žbukanje, bar ja mislim, podrazumijevao sam stroj . Inače postoje i trofazni i monofazni strojevi. Nisam ništa spomenuo o tome jesam li vidio ili ne, je li mi potrebna struja i kakva te trebam li za STROJNO žbukanje imati stroj. A ovo da je potrebna i voda to je novost...hvala . Isto tako sam svjestan da postoji GOTOVA gipsano-vapnena ili vapneno-cementna žbuka za strojno žbukanje.
Dakle moje pitanje glasi - MORA LI za STROJNO žbukanje biti GOTOVA cementno-vapnena žbuka ili smjesu mogu spravljati sam po starom dobrom receptu. Znači postoji li opcija strojnog žbukanja (dakle sa strojem kojeg moram imati i sa vodom i strujom...) a da mort bude obični vulgaris pripremljen od cementa, vapna, pijeska i vode koji se koristi za obično ručno žbukanje.

Još jednom unaprijed hvala na odgovorima
Pa to ti je otprilike slično kao da pitaš možeš li iskopati septičku jamu na ruke umjesto bagerom.
Ako nemaš pametnijeg posla miješaj ručno ali bolja je ona(i po zdravlje) plati pa se rugaj
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 21:07   #6
postoje macchine intonacatrice premicelate cclasic
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 23:47   #7
Puno vam hvala...to me zanimalo. Šta je tu je...ili ručno il' kupuj gotov materijal

Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
postoje macchine intonacatrice premicelate cclasic
Ubacih ovo na google ali kaže ovako:

Pretraga - macchine intonacatrice premicelate clasic - nije pronašla niti jedan dokument.

Prijedlozi:

Provjerite jesu li sve riječi ispravno napisane.
Pokušajte upotrijebiti druge ključne riječi.
Pokušajte upotrijebiti općenite ključne riječi.
Pokušajte upotrijebiti manje ključnih riječi.


Nešto je očito krivo napisano
ivik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 06:17   #8
macchine intonacatrice premicelate
macchine intonacatrice
intonacatrice premicelate
youtube
malo traži , malo se potrudi
ručak na stolu je konac nečijeg truda a za to treba znanja i rada

Zadnje uređivanje kanjar : 29.03.2012. at 06:22.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 13:01   #9
thx
ivik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.