Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2010., 14:31   #2601
Quote:
kaeli kaže: Pogledaj post
Khm, ipak nije bilo jedno pitanje.. Isprike!!
Na koje ostale vrste gljivica misliš?

Na PAPA-i se gljivice kao mogu vidjet (mislim da ima kućica), ali mislim da se u stvarnosti vrlo rijetko tamo pokažu. Bar meni nisu nikad, a imam ih već godinama i stalno se borim.
One se dijagnosticiraju pregledom (golim okom), a ako si već imala iskustva s njima, znaš ih prepoznat i bez ginekologa.
Od puno slatkog je sasvim moguće da polude, time se hrane.

Candida nema veze s HPV-om, mada je kod HPV-a često problem narušen imunitet, a tu i gljive lakše rastu.
Preventivno neće škoditi LGG tampon, a ako ti se nastave simptomi, idi kod gin da pogleda.
P.S. Nisi li ti počela nedavno s novim pilulama? Gljivice mogu i na to reagirati.

Evo mene već 2-3 dana svrbi fifi, mislim da ih se opet nakotilo dolje poslije menge. Na strogoj dijeti sam i dalje, ali očito je 5 dana Alwaysa dovoljno da polude. Ništa, tampon u LGG i deri.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:42   #2602
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Na koje ostale vrste gljivica misliš?
Lapsus..

Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Na PAPA-i se gljivice kao mogu vidjet (mislim da ima kućica), ali mislim da se u stvarnosti vrlo rijetko tamo pokažu. Bar meni nisu nikad, a imam ih već godinama i stalno se borim.
One se dijagnosticiraju pregledom (golim okom), a ako si već imala iskustva s njima, znaš ih prepoznat i bez ginekologa.
Od puno slatkog je sasvim moguće da polude, time se hrane.

Candida nema veze s HPV-om, mada je kod HPV-a često problem narušen imunitet, a tu i gljive lakše rastu.
Preventivno neće škoditi LGG tampon, a ako ti se nastave simptomi, idi kod gin da pogleda.
P.S. Nisi li ti počela nedavno s novim pilulama? Gljivice mogu i na to reagirati.

Evo mene već 2-3 dana svrbi fifi, mislim da ih se opet nakotilo dolje poslije menge. Na strogoj dijeti sam i dalje, ali očito je 5 dana Alwaysa dovoljno da polude. Ništa, tampon u LGG i deri.
Na PAPA testu mi se ništa povezano s gljivicama nije pojavilo, nikada.. A imala sam ih.. Pretpostavljam da su sada onda generalno povezane s narušenim imunitetom jer sam imala i herpes na usni.. Sve se poremetilo.
A što se tiče novih pilula, odustala sam od njih za sad i prebacila se na kondome.. Upravo zbog porušenog imuniteta i količine drugih tabeta koje pijem (od onih za alergiju do ovih za podizanje imuniteta) tako da od toga sigurno nije.. Znači, tamponi natopljeni LGGom i.. Koliko dugo to držite u sebi? Pola sata, sat, dva??

I puno hvala na odgovoru..
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 15:12   #2603
Onda lako moguće da su te napale, jer od pada imuniteta i one lakše rastu. Pametno da sad nisi na pilulama, samo bi odmogle što se tiče gljiva. I ja sam na pauzi od Diana.

Tampon u LGG držim 2-3 sata (ne noću). Može se i svaki dan stavljati.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 22:11   #2604
Oh, odlično.. Isprobat ću to pa vam javim da li mi je pomoglo. Nadam se da hoće, dosta mi je ginekologa i sl.
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 08:16   #2605
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Evo mene već 2-3 dana svrbi fifi, mislim da ih se opet nakotilo dolje poslije menge. Na strogoj dijeti sam i dalje, ali očito je 5 dana Alwaysa dovoljno da polude. Ništa, tampon u LGG i deri.
Ma always je idealan za te beštije. Ja samo uzimam one pamučne always, ove druge plastične su mi odvratne. Nije ni čudo da se nakote kad cijele dane imamo najlon na sebi, ma fuj ne znam ko ih je tako pametan izmislio. I od dosta cura sam čula da dobiju baš alergiju od always uložaka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 08:23   #2606
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma always je idealan za te beštije. Ja samo uzimam one pamučne always, ove druge plastične su mi odvratne. Nije ni čudo da se nakote kad cijele dane imamo najlon na sebi, ma fuj ne znam ko ih je tako pametan izmislio. I od dosta cura sam čula da dobiju baš alergiju od always uložaka.
Ma koma, baš kužim da su me napale, po prvi put u ovih mjesec dana otkako se liječim. Nemam ih s čime drugim povezat nego s mengom (ulošcima).

Gospodična fifi je očito osjetljiva za poludit.
(Koje pamučne Always?) Tampone ne koristim, osim za LGG.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 08:55   #2607
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Ma koma, baš kužim da su me napale, po prvi put u ovih mjesec dana otkako se liječim. Nemam ih s čime drugim povezat nego s mengom (ulošcima).

Gospodična fifi je očito osjetljiva za poludit.
(Koje pamučne Always?) Tampone ne koristim, osim za LGG.
Pa imaš sensitive liniju (nacrtano je i neko perce), ti su ti pamučni. Samo ih ima u dvije veličine, ona mala i srednja, ultra night ne postoji u pamučnoj verziji (ne znam zašto).

Ma nisi jedina, jako puno curki se tuži na always, ajd kod mene je još dobro jer ja dobijem samo gljivice, neke se i osipaju i imaju alergiju i još uz to imaju i gljivice od njih. A nisu ni tamponi ponekad najsretnije rješenje, jer ovi o.b. su isto plastika.

Ma nema do pamuka, oš od gaća pa do drugih stvari. Baš sam skontala čim mi nešto nije pamučno (recimo bokse) evo već se javljaju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 09:15   #2608
ej curke..
zanima me ove vaginalete sta se mogu kupiti u ljekarni kako se zovu i koliko kostaju?

naime imam dolje nekakav svrab dva dana, na dodir lagana neugoda/lagana bol. spolni odnos nisam imala. pretpostavljam da su gljivice jer sam jednom vec imala to pa kad sam otisla kod ginica dobila sam te neke vaginalete. sad znam da niste doktori i da bi bilo najbolje da odem kod ginica, al kod mog se trebas narucit a ako ti je "hitno" dodes pa cekas cijeli dan.

znaci dal ja mogu kupit te vaginalete pa probat sa njima, nis ne bu ak ja njih ovak koristim pa vidim sta ce bit
laradon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 09:41   #2609
Evo pročitala zadnju stranu, kažu cure da canesten ide bez recepta
Ja sam kao i većina cura, nakon nekog vremena odustala od tog tipa liječenja.
Bila na pregledu kod primarijusa (zaboravih prezime), koji mi je savjetovao preventivno
1 vagisan tjedno. Ako je upala jača, uzet 2-3 zaredom.
Tampone s jogurtom nisam koristila jer ih ne volim, al i oni su super !!
Dok sam se držala savjeta, stvarno mi je bilo dobro
A sad, 2 god nakon poroda, valjda se organizam oporavio skroz i nemam većih problema.
Btw, kod mene je bio problem oslabljen imunitet nakon kemoterapije i zračenja, a uz to i
pila sam Diane..
Cure koje imate problem s ulošcima, možda bi odgovarao mooncup ..uguglajte ko nezna
Ja se preporodila odkad ga koristim
Krače mi traje, i zaboravim da ga imam
.. I što je najvažnije, ne izaziva gljivice
__________________
♡♡♡
Edina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 09:49   #2610
kaj nije canesten krema? to ja imam doma, jedino ako se tako ne zovu i te vaginalete? malo mi je glupo doc u ljekarnu i rec dajte mi jedne vaginalete! ak me pita koje sta da joj velim
laradon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 09:51   #2611
Quote:
Edina kaže: Pogledaj post
Evo pročitala zadnju stranu, kažu cure da canesten ide bez recepta
Ja sam kao i većina cura, nakon nekog vremena odustala od tog tipa liječenja.
Bila na pregledu kod primarijusa (zaboravih prezime), koji mi je savjetovao preventivno
1 vagisan tjedno. Ako je upala jača, uzet 2-3 zaredom.
Tampone s jogurtom nisam koristila jer ih ne volim, al i oni su super !!
Dok sam se držala savjeta, stvarno mi je bilo dobro
A sad, 2 god nakon poroda, valjda se organizam oporavio skroz i nemam većih problema.
Btw, kod mene je bio problem oslabljen imunitet nakon kemoterapije i zračenja, a uz to i
pila sam Diane..
Cure koje imate problem s ulošcima, možda bi odgovarao mooncup ..uguglajte ko nezna
Ja se preporodila odkad ga koristim
Krače mi traje, i zaboravim da ga imam
.. I što je najvažnije, ne izaziva gljivice

Joj ja sam čitala o tim čašicama al ne privlače me ni najmanje. Znam da su curke ovdje na pdf-u pisale o tome i da ih je većina zadovoljna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 09:53   #2612
Quote:
laradon kaže: Pogledaj post
kaj nije canesten krema? to ja imam doma, jedino ako se tako ne zovu i te vaginalete? malo mi je glupo doc u ljekarnu i rec dajte mi jedne vaginalete! ak me pita koje sta da joj velim
Imaš i canesten kremu i vaginalete. Čak u nekim kutijama imaš sa vaginaletama i malu kremicu pa se vaginalete stavljaju unutra a krema se maže izvana.

Dođe ti nekih 40-tak kn (prije su bile 20 kn) i ima ih 3 komada u pakiranju. Ja sam zadnji puta uzela 2 kutije i to sam uspjela bez recepta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:42   #2613
Thumbs up

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj ja sam čitala o tim čašicama al ne privlače me ni najmanje. Znam da su curke ovdje na pdf-u pisale o tome i da ih je većina zadovoljna.
Ne sudi po izgledu
i ja sam bila jaaako sumnjičava ...
__________________
♡♡♡
Edina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:14   #2614
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa imaš sensitive liniju (nacrtano je i neko perce), ti su ti pamučni. Samo ih ima u dvije veličine, ona mala i srednja, ultra night ne postoji u pamučnoj verziji (ne znam zašto).
Ja koristim te always iz sensitive linije i moram vam raći da su mi u početku korištenja bili odlični, no zadnje vrijeme (nekih šest mjeseci).. Sve me struže dolje za vrijeme menstruacije.. Nisam primjetila ništa vezano uz alergiju, da se osipam ili slično, ali baš neopisiva neugoda.. Probala sam i hrpu drugih uložaka, ali na moju žalost, drugi su mi još gori.. , i ja sam imala menstruaciju prije tjedan i pol.. Možda je i to povezano sa svrbuckanjem..
Što se tiče tampona, sa njima sam oduvijek na nekoj distanci.. Još davno prije mi je ginekologica rekla da si se okanim ako imam problema sa ikakvim upalama.. Stvarno, koristim ih u krajnjoj nuždi (kad sam na moru, i to samo nakratko)..
__________________
live fast, die pretty! ;)
Khalli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 19:01   #2615
Meni su Libresse najbolji - nikad mi niš ne žulja i ne dobijem gljive

Always mi se zamjerio jer sam jednom imala njih po ljeti, ja išla u grad... e do krvi su me izgrebli na dva mjesta - užas užas...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 19:14   #2616
candida...ulošci

Libresse su ok, imaju kamilicu nacrtanu.
kaj se gljiva tiče, malo stresa i odmah se pojave...kaže mi doc da trebam i ishranu promijeniti...izbaciti (sve što volim) šećere, ugljikohidrate, mlijeko!!!!!!!
)))
fiumank@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 19:17   #2617
Što se tiče tih uložaka koji u sebi imaju kamilicu, aloju i sl. stvari najbolje ih je izbjegavati jer i oni mijenjaju ph rodnice i pogoduju bujanju gljivica.

Najbolje je što prirodnije, bez ikakvih dodataka, mirisa i sl.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 08:30   #2618
Evo me, mjesec dana se navršilo kako se borim s Candidom.

Rezultat: 2 kg manje (zadnjih 10 dana ni grama ), ispuhan trbuh.
Ne osjećam se puno drukčije, iskreno.
Ali nastavljam istim tempom, još barem mjesec dana.

Je li netko dobio od dr. opće prakse uputnicu za vađenje Candida antitijela negdje u bolnici? (Ne daje mi se opet 600 kn, a sad imam indikaciju, jel.)
I gdje se mogu socijalno vadit?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:04   #2619
evo da se i ovdje požalim i zamoslim za savjet.....ovo sam postala baš na GV

eto i mene na žalost u klubu ove beštije..kao isvi tražim i ja vašu pomoć..
naime uz Gardnerellu imam i Candidu i ureaplasmu 10 na četvrtu
sve me satralo..e sad,popila Azimed 3 dana, pa stavljala vaginalnu kremu Dalacin 7 dana, pa pauza 5 dana, pa Rojazol...u međuvremenu se ispirem i sa Rosalginom i pijem Lactogyn....
ALI...meni nije ništa bolje..imam osjećaj da je još gore..užasno me peče i svrbi i više ću poluditi..imte li vi još kakav savjet
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:09   #2620
Probaj još i Citrofit, nemre škoditi...

Počela sam gnjaviti ljude s tim Citrofitom, al nemrem si pomoći, kad mi je super...
Odvratan je, jako, ali super djeluje...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.