Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 02:42   #3681
Hay!

malo sam čitala temu od početka,malo od kraja i nisam došla do zaključka koji mi je vrag

Naime,pojačani iscjedak neugodnog mirisa i svrbež ali zanemarivi.Definitivno izbacujem obični gel za tuširanje jer sam primijetila(pogotovo Palmolive) da me jako peče dok se tuširam.

Dakle,da uzmem Canesten,Plymicol ili neki od ovih što reklamiraju(Gynofit,...).Samo mi ne recite da idem kod gina jer je na godišnjem a to mi je ionako mrsko

InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:29   #3682
molit ću za savjet ovdje
zadnjih par dana osjetim laaagani svrbež i crvenilo na usnama i na samom otvoru rodnice.. zvala sam gin. na godišnjem je još tjedan dana, i dobila sam savjet od jedne cure da kupim canasten mast i da se s njom mažem par dana.. da li se ona može mazati na sam otvor rodnice i na tako osjetljivo mjesto i da li se kupuje ili je na recept?
Hvala!
Trnoružica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:05   #3683
Quote:
Trnoružica7 kaže: Pogledaj post
molit ću za savjet ovdje
zadnjih par dana osjetim laaagani svrbež i crvenilo na usnama i na samom otvoru rodnice.. zvala sam gin. na godišnjem je još tjedan dana, i dobila sam savjet od jedne cure da kupim canasten mast i da se s njom mažem par dana.. da li se ona može mazati na sam otvor rodnice i na tako osjetljivo mjesto i da li se kupuje ili je na recept?
Hvala!
možeš kupit cansten kremu ili mast, bez recepta. možeš mazat svud, to je za gljivične infekcije. ja mazala s tim i prošlo je
calliope21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:06   #3684
Quote:
Trnoružica7 kaže: Pogledaj post
molit ću za savjet ovdje
zadnjih par dana osjetim laaagani svrbež i crvenilo na usnama i na samom otvoru rodnice.. zvala sam gin. na godišnjem je još tjedan dana, i dobila sam savjet od jedne cure da kupim canasten mast i da se s njom mažem par dana.. da li se ona može mazati na sam otvor rodnice i na tako osjetljivo mjesto i da li se kupuje ili je na recept?
Hvala!
Da, Canesten kupuješ u ljekarni, može se izdati bez recepta. Imaš Canesten kremu za vanjsku upotrebu (koju mažeš izvana), a i Canesten vaginalnu kremu koja se unosi u rodnicu aplikatorima, također imaš i Canesten vaginalete koje se stavljaju u rodnicu.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:16   #3685
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Da, Canesten kupuješ u ljekarni, može se izdati bez recepta. Imaš Canesten kremu za vanjsku upotrebu (koju mažeš izvana), a i Canesten vaginalnu kremu koja se unosi u rodnicu aplikatorima, također imaš i Canesten vaginalete koje se stavljaju u rodnicu.
da ja uzmem onda mast ili kremu?
znači, ne svrbi me unutra...ali na samom ulazu u rodnicu i unutranji dio usana.

hvala vam cure
Trnoružica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 17:16   #3686
Quote:
Trnoružica7 kaže: Pogledaj post
da ja uzmem onda mast ili kremu?
znači, ne svrbi me unutra...ali na samom ulazu u rodnicu i unutranji dio usana.

hvala vam cure
Moj savjet ti je obavezno kupi vaginalete i stavljaj ih u rodnicu..i krema s kojem maži s vanjske strane samo...ako imaš gljivice iz vana naravno imaš i unutra..bez vaginaleta nećeš izlječiti ništa,,preporuka..CANESTEN...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 22.08.2011. at 18:16. Reason: popravak quota
angie4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 18:17   #3687
Otkad postoji canesten mast?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 20:56   #3688
Djevojka ima čestih problema sa ovim i nekoliko puta sam dobio te crvene "točkice" po penisu i nikad mi to nije zadavalo velikih problema, mazao sam sa Plymicol kremom i uvijek je brzo prošlo. Nikada nisam imao ni peckanje, ni svrbež ni išta..

Nedavno se to opet "zalomilo" i prošlo nakon Plymciol-a ali sam primjetio neki drugi simptom koji me dosta preplašio; naime unutar penisa, znaci na otvoru same mokraćne cijevi mogu vidjeti kao neke bijele, grizaste naslage. Nisam to nikad prije primjetio, ne znam ni sada kako sam vidio to, jer se ne vidi osim ako se malo ne "rasiri" otvor na glaviću.. I dalje ništa ne boli, svrbi i nema nikakve nelagode ali me to brine..jel zna itko šta bi to moglo biti?

Da li je to takodjer ta kandida ili je nedaj boze nesto drugo?
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 22:17   #3689
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Otkad postoji canesten mast?
Ma mislim da je to jedno te isto, netko kaže mast, netko krema.

Quote:
Grand Funk kaže: Pogledaj post
Djevojka ima čestih problema sa ovim i nekoliko puta sam dobio te crvene "točkice" po penisu i nikad mi to nije zadavalo velikih problema, mazao sam sa Plymicol kremom i uvijek je brzo prošlo. Nikada nisam imao ni peckanje, ni svrbež ni išta..

Nedavno se to opet "zalomilo" i prošlo nakon Plymciol-a ali sam primjetio neki drugi simptom koji me dosta preplašio; naime unutar penisa, znaci na otvoru same mokraćne cijevi mogu vidjeti kao neke bijele, grizaste naslage. Nisam to nikad prije primjetio, ne znam ni sada kako sam vidio to, jer se ne vidi osim ako se malo ne "rasiri" otvor na glaviću.. I dalje ništa ne boli, svrbi i nema nikakve nelagode ali me to brine..jel zna itko šta bi to moglo biti?

Da li je to takodjer ta kandida ili je nedaj boze nesto drugo?
To je Candida, samo ovaj put ti je malo jača. Kupi Canesten kremu u ljekarni i maži s time, proći će kroz nekoliko dana. U svakom slučaju, trebate se oboje liječiti i suzdržati od odnosa za vrijeme liječenja, inače ćete stalno ''prebacivati'' jedno drugome.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 00:04   #3690
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ma mislim da je to jedno te isto, netko kaže mast, netko krema.
Ja mislila da su izbacili nešto novo na tržište.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 09:07   #3691
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
To je Candida, samo ovaj put ti je malo jača. Kupi Canesten kremu u ljekarni i maži s time, proći će kroz nekoliko dana. U svakom slučaju, trebate se oboje liječiti i suzdržati od odnosa za vrijeme liječenja, inače ćete stalno ''prebacivati'' jedno drugome.
Hvala na odgovoru. Ali da se razumijemo, te bijele "naslage", ili šta već, nisu na vrhu glavića već malo unutra i nisu vidljive osim ako se otvor malo ne raširi. Znači to je u samom mokraćnom otvoru. Ne znam kako bih to mazao.
Jel može ta gljivica rasti i iznutra?
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 10:10   #3692
Quote:
Grand Funk kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Ali da se razumijemo, te bijele "naslage", ili šta već, nisu na vrhu glavića već malo unutra i nisu vidljive osim ako se otvor malo ne raširi. Znači to je u samom mokraćnom otvoru. Ne znam kako bih to mazao.
Jel može ta gljivica rasti i iznutra?
Može.

Inače su ti za gljivice karakteristične te bijele naslage. Ništa, odi po canesten kremu i mackaj nekih desetak dana i neka ti ode cura kod gina i neka se i ona liječi jer će ti se stalno vraćati. A do tada, koristite kondome.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 10:29   #3693
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Može.

Inače su ti za gljivice karakteristične te bijele naslage. Ništa, odi po canesten kremu i mackaj nekih desetak dana i neka ti ode cura kod gina i neka se i ona liječi jer će ti se stalno vraćati. A do tada, koristite kondome.
Ok budem kupio taj Canesten i mazao te naslage iznutra, kolko će biti ljudski moguće to namazati jer naša rupica je zaista mala.
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 14:27   #3694
Narode!!
Evo moja kandida je otišla pa-pa!
Nakon nekoliko godina patnje, riješila sam je se, zapravo svela na minimalu, jer se toga nikad ne možeš zapravo riješiti!
Svaki mjesec po jedna diflucan tableta i smanjen stres, maksimalno!
Doktor mi svaki mjesec izda receptić, i pokušavam izolirati se od stresa, koliko je god moguće!
Probajte, tko može!

Još jedan starinski receptić protiv bakterija:
nabrati svježeg peršina, i omotati ga u gazu, oblikovati da izgleda poput uloška te vrućom peglom preko gaze i nositi tjedan dana to, ali po potrebi mijenjati gazu ili peršin (usmrducka se )..
+ čaj od peršina
Meni nije pomoglo, jer mi kandida reagira na vlagu, a peršin ispušta neku tekućinu kad ga se pređe s peglom, a čaj mi je bljakić..dok recimo Uhvin čaj je njamiiii!!!!!

Probajte, meni je recept dala jedna nakica stara, i veli da je nekim pomoglo..Peršin ikome ne škodi, pa probajte, tko hoće!!
Želim Vam sreće u riješavanju tegoba!

Btw. Ne znam jesam li spomenula homeopatsku terapiju, odlična je, smanjuje tegobe, ali ih ne riješava!
__________________
My momma always said, "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." (FG)
dr. know_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 19:05   #3695
Quote:
ms*day*dreamer kaže: Pogledaj post
Uzimam ja feminela vagi c i vivage, ali trebam nekaj da mi taj svrbež ublaži, a moj ginić nema dovoljnu razinu znanja kaj mi je dokazao već 1000 puta. Čovjek doslovno NE ZNA kaj da mi da..a mora neka kremica postojat ili gel..moraaa..
probaj Multigyn..Meni je pomogao kad je bilo najgore..Ublaži upalu..A i žene su ranije pisale o toploj vodi, octu..Mene je vruća, gotovo vrela voda spašavala i naravno ocat u njoj!! E sad to i nije baš zdravo, ali briga me sve dok pomaže..Čovjek u najtežim trenucima poseže za svačim!
__________________
My momma always said, "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." (FG)
dr. know_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 19:14   #3696
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Hay!

malo sam čitala temu od početka,malo od kraja i nisam došla do zaključka koji mi je vrag

Naime,pojačani iscjedak neugodnog mirisa i svrbež ali zanemarivi.Definitivno izbacujem obični gel za tuširanje jer sam primijetila(pogotovo Palmolive) da me jako peče dok se tuširam.

Dakle,da uzmem Canesten,Plymicol ili neki od ovih što reklamiraju(Gynofit,...).Samo mi ne recite da idem kod gina jer je na godišnjem a to mi je ionako mrsko

Nazovi, sad sve riješavaju e-receptima!
Canesten je bolji, makar je sve to isto ali drugi proizvođač..Ipak probaj Canesten, ako ne pomogne odi kupi Vagisan vaginalete na mliječnoj su bazi i smiruju sve, ako ne i upalu zuba
Sretno!!
__________________
My momma always said, "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." (FG)
dr. know_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 19:24   #3697
Do kada tako?

Multigyn je meni super za prvu pomoć, ali...uvijek se nakon odnosa vraćaju faking gljive. 2 godine je vladala žalosna suša kod mene i svih nezgodnosti sam se riješila (uz genijalnu ginekologicu, vaginalete, kreme, tabletice za dizanje imuniteta, svašta nešto) - i svrbeža i iscjetka - ko curica
Sad imam dečka i jedan jedini put smo se jel... zaigrali i evo ih opet.
Jel ima kakvo trajnije rješenje? Jer ja sam već luda od toga i definitivno se ne mislim odreći sexa do kraja života
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 21:55   #3698
Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
Multigyn je meni super za prvu pomoć, ali...uvijek se nakon odnosa vraćaju faking gljive.
Meni je jednom prilikom jedan divan doktor iz Vinogradske rekao kako tijelo za vrijeme sexa doživi velike promjene i doslovno šok.. Meni se, prema njegovim riječima Candida pojavila zbog sexa, odnosno šoka od prvog puta tzv. Sindrom medenog mjeseca, i nedugo nakon toga je došlo do gadne upale bubrega i pojava kandide.

Naravno ime tog divnog doktora nisam zapamtila, jer sam bila mlada i blesava da bi čuvala kontakte. Ali on je jedini koji je ikad dao dijagnozu-pametnu!
Nakon toga sex je bio koma, bolan, svakakav. Ali kad smo počeli lagano, bez naglih pretjeranih pokreta, nježno, puno lub-ova, bez kondoma..Smirilo se i postalo odlično! Sad može i hard!
__________________
My momma always said, "Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get." (FG)
dr. know_all is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:06   #3699
Da, to sam i ja već čula jednom prilikom od svoje ginice - da nek se malo primirimo . Ali nevinost sam gubila 2 godine jer sam turbo jako mimozasta, svaki put kad je nekaj zabolilo, ja se digla i pokupila. Od toga je već prošlo dosta godina, a i dečko je bil nježan, slatki, sve kak treba tak da mislim da nije do toga. Fakat mi treba trajnije rješenje
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:23   #3700
pitanjce..informativno,koliko dodu vaginalete a koliko krema canesten bez recepta?
amelie123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.