Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 21:28   #461
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
a ni boje!
U mom slučaju: žuto bojana špajza - boja je ostala nedirnuta (isto se ne može reći za donji dio trenerke o koji sam obrisao prst )
zalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:50   #462
Quote:
joanie1 kaže: Pogledaj post
UPRAVO TO! Majka me podučila,najjeftinije i najjednostavnije rješenje,varikina u špricalicu neku(meni od sredstva za pranje stakla)
i udriiii! Al prvo maknut sve iz blizine i otvorit prozore i luftat jos poslije! Ne ostaje nista,ni na bijelom zidu,ni u boji
Meni je plavi boja na zidu malo izbljedila,ali bitno da sam se riješijo te napasti
Valjda se neće pojaviti do proljeća kad budem ponovno farbo,inače zgrada je stara dvije godine i ima fasadu a vidim da ljudi pišu o nekim crnim flekama,meni su bijele fleke po zidu.
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 23:22   #463
Zna li netko kakvo sredstvo za uklanjanje plijesni sa zida, a da je isto na prirodnoj bazi ili da bar nije otrovno za životinje (konkretno mačke)?
Tnx.
__________________
poetis omnia licent
clea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 18:24   #464
Quote:
clea... kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakvo sredstvo za uklanjanje plijesni sa zida, a da je isto na prirodnoj bazi ili da bar nije otrovno za životinje (konkretno mačke)?
Tnx.
Nema!Ništa šta u sebi nema klor ne može ubiti plijesan
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 11:42   #465
Ja sam se do sad već dava puta borio s njima. Prvi put sam probao sa špahtlom i domestosom i bilo je uspješno, a drugi puta sam samo u onu dozu, štrcaljku za pranje stakla ulio pola domestosa i pola vode, poprskao i zid se nakon pola sata bijelio, kao da nikad nisu ni bile tamo.

Eto ovo je jedno dobro i djelotvorno rješenje. Inaće znaju se pojavit opet nakon 3-4mj, ali to samo jedna-dvije mala gljivica, pa i to već u startu poprskam
__________________
Loading.. 69% complete
Yo!Gurth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 12:13   #466
Ja imam problema s tim šampinjonima ali možda ne u tolikoj mjeri kako si ja to predstavljam. Nemam izolaciju a plinsko grijanje pa u kutu posebno gdje je jedan zid roza a drugi bijeli, lijepo se vidi da je zid mokar i tu žive gljive i plijesan. I drugi kut je takav (vanjski kutovi) ali se mokrost ili vlažnost zidova neprimjeti ali gljiva svejedno ima. Imao sam ih na ormarima na zadnjim stranicama koji su na tim zidovima. Pošpricao sam ih sa ceresitom i na ormarima se više ne pojavljuju. Zidove sam također špricao s istim čudima pa se nakon mjesec dana pojave.

Problem je slijedeći što su to sve kemikalije na bazi klora i odlično riješavaju gljive ali smrdi za neizdržat a tu se spava i malu bebu imam. Dakako sve ove radnje sam obavljao u 10 mjesecu prošle godine prije nego je beba došla. Sad se gljive pojavljuju a sve što radim je da svakih 7 do 10 dana operem te kutove sa vodom i likvijem jer sa klorom mi baš nije pametno. I tako čekam toplije vrijeme da se sve to osuši, da obojam sa raznim čudima i da se odreknem svega i nađem love za izolaciju.

Pitanje! Kako bi bilo da sad namažem te kutove sa tim fungicidima što se razrijeđuju? Jer imaju kakav miris ili štedno djelovanje na ljude u zatvorenoj prostoriji ili da čekam topliji dio godine pa da ovako brisuckam
Livan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 19:03   #467
Prostorije treba provjetravati, ljudi misle da zimski hladan zrak ne suši i tu griješe, radi uštede u grijanju ljudi rađe žive u vlažnim nego u provjetrenim i suhim prostorijama, al unatoć,izolacija ti ne gine.
Maknuti cvijeće iz spavačih soba i veš ne sušiti u kući jer se sva ta vlaga od veše i cvijeća skuplja na zidovima.
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 09:30   #468
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Sredstvo Bison u Cromosu. Pol litre oko 50 kn ali djeluje savršeno
I ja sam imao problema sa gljivicama u spavaćoj sobi,skoro pol zida i 2 čoška obavezno,užas za vidjeti,probal sa varikinom,ništa,al sam slučajno naletel na tog Bisona za 65 kuna,očistil je zid odlično.Zasad drži,već 3-4.mjeseca.

Zadnje uređivanje tomaš : 31.01.2011. at 09:58.
tomaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 09:39   #469
Quote:
Livan kaže: Pogledaj post
Ja imam problema s tim šampinjonima ali možda ne u tolikoj mjeri kako si ja to predstavljam. Nemam izolaciju a plinsko grijanje pa u kutu posebno gdje je jedan zid roza a drugi bijeli, lijepo se vidi da je zid mokar i tu žive gljive i plijesan. I drugi kut je takav (vanjski kutovi) ali se mokrost ili vlažnost zidova neprimjeti ali gljiva svejedno ima. Imao sam ih na ormarima na zadnjim stranicama koji su na tim zidovima. Pošpricao sam ih sa ceresitom i na ormarima se više ne pojavljuju. Zidove sam također špricao s istim čudima pa se nakon mjesec dana pojave.

Problem je slijedeći što su to sve kemikalije na bazi klora i odlično riješavaju gljive ali smrdi za neizdržat a tu se spava i malu bebu imam. Dakako sve ove radnje sam obavljao u 10 mjesecu prošle godine prije nego je beba došla. Sad se gljive pojavljuju a sve što radim je da svakih 7 do 10 dana operem te kutove sa vodom i likvijem jer sa klorom mi baš nije pametno. I tako čekam toplije vrijeme da se sve to osuši, da obojam sa raznim čudima i da se odreknem svega i nađem love za izolaciju.

Pitanje! Kako bi bilo da sad namažem te kutove sa tim fungicidima što se razrijeđuju? Jer imaju kakav miris ili štedno djelovanje na ljude u zatvorenoj prostoriji ili da čekam topliji dio godine pa da ovako brisuckam
Algicid od jupola nema nikakav miris ali u njemu ima klora,pa probaj s tim
premazati zidove,redovito luftaj prostorije u kojima se boravi i kupi uređaj za mjerenje vlage i čim ti vlažnost pređe 50-60% odmah otvori prozore da se vlaga smanji(naravno ako je vani suh zrak).Ja isto imam malu bebu i živim u zgradi staroj dvije godine koja ima kvalitetnu izolaciju pa se pojavljuje plijesan na vanjskim zidovima i prije par dana sam ih išmirglao i premazao algicidom i okrečio bojom jubcitro i maknuo namještaj i ormare sa vanjskih zidova.
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 09:42   #470
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Prostorije treba provjetravati, ljudi misle da zimski hladan zrak ne suši i tu griješe, radi uštede u grijanju ljudi rađe žive u vlažnim nego u provjetrenim i suhim prostorijama, al unatoć,izolacija ti ne gine.
Maknuti cvijeće iz spavačih soba i veš ne sušiti u kući jer se sva ta vlaga od veše i cvijeća skuplja na zidovima.
Ovo je istina,ja živim na moru i kad je vani bura vlažnost zraka zna biti i 25%
__________________
Uživam kad po lijepom sunčanom danu mogu prošetati kroz polja, kroz šume, pokraj rijeka, kad mogu neposredno sagledati intiman život prirode oko sebe.
puležan999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:35   #471
I kod mene pravi posao je ,najjeftinije i najjednostavnije rješenje,varikina.

Ja sam špricom poprskao po zidu, lagano pobrisao ubrusima i kroz nekih 20 minuta više nije bilo ni jedne gljivice bio to bijeli, žuti ,ljubičasti zid nema veze u mom slučaju je farba ostala netaknuta (sa češćom upotrebom vjerojatno bi izbljedjela).
__________________
Negdje sto puta daleko...
uuffoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 14:59   #472
Uh... evo problem se našao i kod mene

Stavili smo nove prozore u 3 sobe (s tim da se jedna stalno zrači pošto tu nema nikog tako da ta soba nije izložena), ali moja soba i druga... kad sam vidjela te crne točkice, skoro mi je slabo došlo. Zapravo, počelo je utjecati na moje zdravlje... peckanje u grlu i nikako shvatiti od čega je to. A u sobi pak provodim previše vremena (posao kod kuće i sl.). Prvo ću riješiti problem sa domestosom i vodom (najjeftinija opcija), onda premazivanjem s već otrovnijim stvarima heheeh (ali izbivati ću taman 2-3 tjedna da to sve izvjetri) i očito ću morati provjetravati sobu.

Još neki savjet? Hoće li se povući iz organizma simptom koji se pojavljuje ili pak moram u doktora na liječenje?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 20:41   #473
Provjetravaj barem 2-3 puta dnevno po 5-10 minuta (propuh) i nema šanse da se pojave gljivice.

Ili ti je druga opcija nemoj nikako otvarat prozore (kao i 99% onih koji imaju takvih problema) pa stavljaj kemikalije svako malo.

Svrati ti do doktora,ako ti je stvarno do toga došlo.Ništa te ne košta,kažu da može biti vrlo opasno.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:09   #474
Kod mene isto Bison djeluje.
U jednom kutu, pojavila se plijesan i sa tim bison, mold remover sam ih riješio.

Vjerujem da ništa ne curi u zgradi, ali da zbog ne grijanja susjednih stanova stvaraju se hladna mjesta koja pogoduju gljivicama
__________________
E520 DZK
BaracudaVk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:59   #475
Quote:
uuffoo kaže: Pogledaj post
I kod mene pravi posao je ,najjeftinije i najjednostavnije rješenje,varikina.

Ja sam špricom poprskao po zidu, lagano pobrisao ubrusima i kroz nekih 20 minuta više nije bilo ni jedne gljivice bio to bijeli, žuti ,ljubičasti zid nema veze u mom slučaju je farba ostala netaknuta (sa češćom upotrebom vjerojatno bi izbljedjela).
Varikina definitivno ubija gljivice, ali problem je, ako u prostoru borave djeca, definitivno je ne bih koristio jer u varikini imate klor koji je otrov, a sa zidova klor hlapi, smrdi i truje nas.
tisa001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:07   #476
A problem gljivica u kutovima stana riješio sam s premazom koji je gore spomenut, Bioni Nature. Skup je, ali isplatio mi se svake lipe...
tisa001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:21   #477
Quote:
tisa001 kaže: Pogledaj post
A problem gljivica u kutovima stana riješio sam s premazom koji je gore spomenut, Bioni Nature. Skup je, ali isplatio mi se svake lipe...
to ja zovem reklama
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:49   #478
Koristili smo domestos, klor ali problem se brzo vraćao.

Zadnjih godina, 1- 2 puta u jesenje-zimskom periodu premažemo mjesta gdje se pojave algicidom

http://www.jub.si/jub_katalog/media/....algicid.1.pdf

Gljivice na zidu nemojte skidati strugati i šmirglati, pogotovo ako zid niste tretirali nikakvim sredstvom. Spore se mogu naseliti i na namještaj. Mi smo napravili grešku i dio namještaja je morao u smeće ili smo mijenjali šperploče. Čak smo i namještaj tretirali sa algicidom.

Košta 40-tak kn pola litra, ali razgađanje je 1:5 sa vodom i dugo može trajati.
Čep toga smo dodavali na 5 čepova vode i nanosili valjkom ili spužvicama za suđe.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:56   #479
Quote:
tisa001 kaže: Pogledaj post
A problem gljivica u kutovima stana riješio sam s premazom koji je gore spomenut, Bioni Nature. Skup je, ali isplatio mi se svake lipe...
Nije valjda da je opet pala prodaja pa si se došao ovamo reklamirati
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 19:52   #480
u zadnje vrijeme špricam sa varikinom (klor) i situacija je puno bolja!!! samo ne koristim omjer 1:10 kako je navedeno već puno jaći omjer... malo se osjeti klor ali dok je lijpo vrijeme ujutro našpricam, otvorim prozor i tako cijeli dan...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.