Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2006., 12:19   #141
Quote:
delija kaže:
Pa sve više ima znanstvenih dokaza da Misao posjeduje energetski potencijal.
I evo, upravo kad pročitaš ovo: SAD - moja je Određena misao stigla na Quaoar.
A sad izračunaj za koje vrijeme bi ta Određena misao stigla na Quaoar putem brzine svjetlosti.
Geza, ne piši gluposti. Eto, moja misao sada je izašla van svemira, ali to nema veze s prostoru, već se dešava u mojoj glavi! Molim te, ako misliš razglabati o ozbiljnim stvarima, pokušaj biti ozbiljan.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 12:23   #142
Quote:
geza kaže:
Stalno moram ponavljati jedne te iste stvari? Pronalasci Alana Aspekta i njegovog tima o simultanoj interaklciji između elektrona i pozitrona ma koliko bili međusobno udaljeni govore o " nečemu " što je brže od svjetla. Nadalje u svim holografskim teorijama kaže se da su " holografski elementi " i interakcije simultani, dakle da su bezvremenski i bezprostorni.
Meni je jako žao što ti i poneki drugi o tome nemate informacije, vjerojatno stoga što Vas o tome nisu učili vaši profesori, već su vam izgleda punili mozak samo s tvrdnjom da je brzina svjetla krajnja istanca brzine u svemiru.
Jedina interakcija između elektrona i pozitrona je ANIHILACIJA. Sve ostalo je u tvom punjenju glave.....
A i savjetujem te da se informiraš što je to masa, što inercija, a što prostor i koje su interakcije mase, brzine i prostora, pa da onda prosipaš svoje teorije. Inače ovo sve ne mogu smatrati ozbiljnim čak niti na rubu znanosti.
Da, i da nam svima objasniš kako mogu u prostoru i vremenu postojati bezprostorni i bezvremenski elementi... Ili oni ipak postoje samo u glavama onih čiji si ti slijepi i nekritični sljedbenik.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 13:27   #143
Quote:
Pa sve više ima znanstvenih dokaza da Misao posjeduje energetski potencijal.
I evo, upravo kad pročitaš ovo: SAD - moja je Određena misao stigla na Quaoar.
A sad izračunaj za koje vrijeme bi ta Određena misao stigla na Quaoar putem brzine svjetlosti.
Quote:
Stalno moram ponavljati jedne te iste stvari? Pronalasci Alana Aspekta i njegovog tima o simultanoj interaklciji između elektrona i pozitrona ma koliko bili međusobno udaljeni govore o " nečemu " što je brže od svjetla. Nadalje u svim holografskim teorijama kaže se da su " holografski elementi " i interakcije simultani, dakle da su bezvremenski i bezprostorni.
Meni je jako žao što ti i poneki drugi o tome nemate informacije, vjerojatno stoga što Vas o tome nisu učili vaši profesori, već su vam izgleda punili mozak samo s tvrdnjom da je brzina svjetla krajnja istanca brzine u svemiru.
Kolko vidim niko bas nije nista objasnio, vec se vrtite oko par istih fraza koje ponavljate randomly.

Ovo s 'brzinom misli' se ipak odnosi na glavu a ne na kvazare kako je vec rekao gallileo.

Mozda nekim ljudima i nije jasno zasto nebi mogli 'dati malo gasa' i putovati brze od c.

Bilo koje tijelo s masom bi predstavljalo beskonacnu masu pri brzini C.
Vrijeme tog tijela bi blo 'zaustavljeno', (vec bi ispalo iz naseg svemira, vremena i svih fizikalnh zakona). Ubrzajnem preko brzine svijetlosti nas objekt se pocinje 'vracati u proslost' (dilatacija vremena postaje negativna ), te podlijeze paradoksima poput http://en.wikipedia.org/wiki/Grandfather_paradox iz cega se jednostavno moze zakljuciti fizikalna nemogucnost ovakvog događaja.

Ako uzmemo neki foton, neku zamisljenu silu misli koju nismo ni otkrili ili provucemo konac ook kolotura na mjesecu zakljucujemo isto.

Energija se moze prenijeti brzinom C ali nikako ne brze jer podlijeze istom paradoksu. (u odredjenim okolnostima).

Foton koji stigne do mjeseca, i odbije se, i vrati se nama brze od svijetlosti bi se mogao vratiti i prije nego je odaslan. Nasa reakcija tada moze biti da ne posaljemo opet isti foton na mjesec i imamo isti paradoks.

Isto vrijedi za bilo koju hipotetski val brzi od svijetlosti (postoji mogucnost paradoksa).

Konac provucen kroz kolotur na mjesecu (zanemarujemo elasticnost i sl.) ce trebati oko sekundu da se val (energija koju smo poslali povlaceci konac) vrati preko oklotura na zemlju.


Skoro sva hipotetska izucavanja FTL-a su se zbog ovoga centrirala na 'zaobilazenje' prostora na bilo koji nacin (alcubierreov 'warp pogon' i sl.) iako je i to cisto nagađanje.


Ako nasi alieni salju EM u svemir kao i mi trebat ce podosta vremena da se međusobno cujemo.
Ako imaju neku tehnologiju poput ovog gore onda je opet logicno da se nemozemo 'razumjeti'.
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 17:18   #144
Quote:
Galileo kaže:
Geza, ne piši gluposti. Eto, moja misao sada je izašla van svemira, ali to nema veze s prostoru, već se dešava u mojoj glavi! Molim te, ako misliš razglabati o ozbiljnim stvarima, pokušaj biti ozbiljan.
Prvo, delija nije geza.
To se može zaključiti i iz tekstova na https://www.forum.hr/archive/index.php/t-127375.html koji su uostalom i vezani za potencijalnost misli.

Drugo, ti se ne nalaziš na podforumu Prirodne znanosti već na Na rubu... znanosti.

Treće, neću da ulazim u to šta se dešava u tvojoj glavi već ću ući u ono koje se dešava u Mojoj glavi - i Izvan nje - dakle u prostoru kojeg nazivamo kozmos, svemir, univerzum..., ali i galaksija, zvjezdani sistem, planetarni sistem.
I upravo sam u Mojoj glavi ''jednom davno'' Misaono ''VIDIO'' : Nemesis, Quaoar, nebesko Tijelo kojeg su grčki kozmologisti nazivali Empirej, koje nebesko Tijelo je po učenju crkvenih otaca sjedište Boga, koji odatle upravlja kozmosom, koje Tijelo je Dante, u svojoj Božanstvenoj Komediji, stavio na deseto, nepomično mjesto u "Raju" (odgovori zašto na 10-to mjesto)...

I evo što sam tokom NEKOLIKO SEKUNDI "Sugestivne koncentracije" (???) "VIDIO": http://i5.tinypic.com/16h3n6r.jpg (i nakon toga opisao).

Svakako da sam od 1988. godine obradio Prvo viđenje do savršenstva.

Eto moj Galileo, nekom je suđeno da bude Prirodni znanstvenik, nekom da bude znanstvenik, nekom da dođe do Ruba znanosti dok nekom da pređe preko samog Ruba.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:11   #145
Quote:
Galileo kaže:
Geza, ne piši gluposti. Eto, moja misao sada je izašla van svemira, ali to nema veze s prostoru, već se dešava u mojoj glavi! Molim te, ako misliš razglabati o ozbiljnim stvarima, pokušaj biti ozbiljan.
Za razliku od tebe ja ne želim biti pametan kao ti, ja uživam u pisanju " mojih " gluposti. To što ti ništa ne čitaš niti išta znaš o suvremenim spoznajama i teorijama o fenomenima ljudske mentalnosti to samo ukazuje na kojoj se razini nalaziš. Upravo radi tvog neznanja ti i ne možeš drugo pisati osim čistih gluposti, dok ja pišući gluposti mogu napisati barem po koju pametnu, ako ne moju , a onu tuđu, kao što je već pokazano! Bilo bi od tebe primjerno da ti napišeš nešto ozbiljno i pametno ako kojim slučajem nešto znaš što se inače ne zna. .
Ja sam moju pametenu ( glupu ) ideju - spoznaju jasno i razgovijetno napisao: Međuzvjezdano halo - halo komuniciranje kao komuniciranje čovjek na Zemlji i " čovjek " negdje u svemiru NIJE MOGUĆE. To argumentiram fenomen prenosa informacija na višu biološku razinu u biologiji svijeta radi komunikacijske zagušenosti. To je moje gledište, to je moja spoznaja ( koja će ubrzo postati i općeljudska ) i nećeš ju ti, niti bilo tko sličan tebi osporiti. Ti ju možeš označavati glupom samo zato što si ti možda glup, što ne razumiješ niti imaš pojma o evoluciji informatičke sinergije prema sve složenijim i složenijim informatičkim sustavima do razina kada JEDAN SUSTAV postaje reprezentant milijardama prethodnih individualnih sustava. Za tvoj mozgić tako što je neshvatljivo i zato ti ne zamjeram što moje pisanje percipiraš glupim. Ti pametne ideje jednostavno nisi sposoban shvatiti. TAKAV SE BAREM POKAZUJEŠ?

PREDLAŽEM TI DA PRESTANEŠ DIJELITI LEKCIJE, DA PRESTANEŠ DJELITI ETIKETE GLUPANA. NAPIŠI NEŠTO O TEMI, O KUMUNICIRANJU U SVEMIRU, AKO NEŠTO ZNAŠ, ILI IMAŠ IDEJU O TOME. OVO ŠTO RADIŠ I KAKO PIŠEŠ ISPOD JE SVAKE UKLJUDBENE RAZINE. AKO NISI U STANJU NEŠTO PAMETNO I KONSTRUKTIVNO NAPISATI MOLIM TE UDALJI SE S OVOG TOPIKA.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:38   #146
Quote:
Galileo kaže:
Jedina interakcija između elektrona i pozitrona je ANIHILACIJA. Sve ostalo je u tvom punjenju glave.....
A i savjetujem te da se informiraš što je to masa, što inercija, a što prostor i koje su interakcije mase, brzine i prostora, pa da onda prosipaš svoje teorije. Inače ovo sve ne mogu smatrati ozbiljnim čak niti na rubu znanosti.
Da, i da nam svima objasniš kako mogu u prostoru i vremenu postojati bezprostorni i bezvremenski elementi... Ili oni ipak postoje samo u glavama onih čiji si ti slijepi i nekritični sljedbenik.
Ovo je odličan primjer kako Galileo nema pojma o predmetu o kojem piše. On kategorički tvrdi i drsko se obrača :
" Jedina interakcija između elektrona i pozitrona je ANIHILACIJA. Sve ostalo je u tvom punjenju glave..... " , dok je istina slijedfeća:

Nakon što su završeni pokusi s fotonskim parovima usljedio je pokus s parom elektron - pozitron i o tome izvorno stoji ovo: " Alan created an photon pair of opposite spin at a point and allowed them to propagate off in opposite dirtections. He then measured the spin on one, thereby collapsing the waves into a photon of definite spin. Depending on the arrangement of the apparatus, the spin measured was not always the same in agreement with quantum mechanics. But the spin of the other photon was always opposite, proving that one particle had instantanewous knowledge of the other.
This experiment has been repeated with electron-positron pairs, and even molecule pairs with some property that is opposite. The result is always the same. The speed of light is broken and within the limits of the measurements, the action appears to be instantaneous. "

Dakle, između čestice i antičestice postoji simultana nedstruktiva interakcija, a ne samo ANHILACIJA koja se javlja samo kod sraza .
Dakle zorno vidimo da Galileo nema pojma što su suvremne fizikalne spoznaje -istine!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 15:59   #147
Quote:
Galileo kaže:
Geza, nikada nisam ustvrdio da si glupan, već je ovo što ti tipkaš, i da citiram sam sebe (znam da je to idiotski, al' jebiga):"tekst slijepog i nekritičnog sljedbenika". Dodao bih, bez argumenata, uz pozivanje na nekoliko imena i "holografski svemir" (da, i ti razlikuješ pojmove "holografski" i "hologramski" koliko i ja ).
Toliko o mojoj i tvojoj UKLJUDBI . Nego, koji si ti k**** da me udaljavaš s topica? Njuškić, o'ladi, sve što ti nije po volji, pokušavaš iskorijeniti... Bolje se informiraj o stanju u svemiru, a savjete pođi dijeliti na psihologiju.
Nego, kako tvoji radio uređaji s lampama?
Ne udaljavam ja tebe s topika već TE MOLIM DA SE UDALJIŠ JER SI NEKULTURAN, NEPRISTOJAN I NEZNALICA ZA TEMU KOJA JE OTVORENA, A TO JE IPAK MOJA TEMA, A NE TVOJA?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 16:08   #148
Quote:
geza kaže:
Ne udaljavam ja tebe s topika već TE MOLIM DA SE UDALJIŠ JER SI NEKULTURAN, NEPRISTOJAN I NEZNALICA ZA TEMU KOJA JE OTVORENA, A TO JE IPAK MOJA TEMA, A NE TVOJA?
Geza, izbjegavaš znanstvene činjenice, a tepeš one tvoje holografe... Bez brige, udaljit ću se s TVOJE TEME, valjda ćeš tako zamoliti i sve ostale koji ne misle kao ti (dakle, ima ti i Delija da se upljujete od dopisivanja...).
Ovo nekulturan, nepristojan i neznalica ne namjeravam niti komentirati (dovoljno ti je da kreneš od svog pravopisa, sve će ti biti jasno). Samo ću ti reći da se informiraš o onome o čemu pišeš, a ja ću ostati u "mraku bez spoznaje"... i baš mi je dobro.
Još o uljudbi: ostao si mi dužan neke odgovore, pa molim da mi odgovoriš. S druge strane, budi slobodan posjećivati moje topice, rado ću i dalje razmjenjivati s tobom mišljenje, ali nikako na TVOM TOPICU ZA KOJI SAM NEKULTURAN, NEZNALICA I NEPRISTOJAN.
LJUBI SVOJU TEMU KAO SAMOGA SEBE.

SVE NAJBOLJE OD GALILEA.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 23:49   #149
Quote:
Galileo kaže:
Geza, izbjegavaš znanstvene činjenice, a tepeš one tvoje holografe... Bez brige, udaljit ću se s TVOJE TEME, valjda ćeš tako zamoliti i sve ostale koji ne misle kao ti (dakle, ima ti i Delija da se upljujete od dopisivanja...).
Ovo nekulturan, nepristojan i neznalica ne namjeravam niti komentirati (dovoljno ti je da kreneš od svog pravopisa, sve će ti biti jasno). Samo ću ti reći da se informiraš o onome o čemu pišeš, a ja ću ostati u "mraku bez spoznaje"... i baš mi je dobro.
Još o uljudbi: ostao si mi dužan neke odgovore, pa molim da mi odgovoriš. S druge strane, budi slobodan posjećivati moje topice, rado ću i dalje razmjenjivati s tobom mišljenje, ali nikako na TVOM TOPICU ZA KOJI SAM NEKULTURAN, NEZNALICA I NEPRISTOJAN.
LJUBI SVOJU TEMU KAO SAMOGA SEBE.

SVE NAJBOLJE OD GALILEA.
Ma koje to znanstvene činjenice izbjegavam? Daj napiši bar jednu znanstvenu činjenicu koju izbjegavam?
A koliko si površan i nekorektan dokazuje tvoj tekst kada pišeš:
" a tepeš one tvoje holografe ". Prije svega to nisu " moji holografi " već su to holgrafi zasigurno nešto pametnijih ljudi od tebe, Bhoma i Pribrama, a moji hlografi tek slijede u topiku o HOLOGRAFSKOM FENOMENU. Zato što ti nemaš pojma o tome, ja i drugi " TEPEMO " a ti suvislo govriš!? Tvoj umišljaj sebe zasigurno nadmašuje tvoju visinu koja izgleda nije " visoka " ?
Da si nekulturan, neznalica i nepristojan to dokazuju tvoji postovi. Ne kažem toj " JA " to ti govoriš samom sebi načinom tvog pisanja. Hoćeš li da ih citirano poredam?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 00:30   #150
Quote:
geza kaže:
Ma koje to znanstvene činjenice izbjegavam? Daj napiši bar jednu znanstvenu činjenicu koju izbjegavam?
A koliko si površan i nekorektan dokazuje tvoj tekst kada pišeš:
" a tepeš one tvoje holografe ". Prije svega to nisu " moji holografi " već su to holgrafi zasigurno nešto pametnijih ljudi od tebe, Bhoma i Pribrama, a moji hlografi tek slijede u topiku o HOLOGRAFSKOM FENOMENU. Zato što ti nemaš pojma o tome, ja i drugi " TEPEMO " a ti suvislo govriš!? Tvoj umišljaj sebe zasigurno nadmašuje tvoju visinu koja izgleda nije " visoka " ?
Da si nekulturan, neznalica i nepristojan to dokazuju tvoji postovi. Ne kažem toj " JA " to ti govoriš samom sebi načinom tvog pisanja. Hoćeš li da ih citirano poredam?
Poredaj ih, rado bih to vidio. A što ako ja tvoje poredam? Što misliš hoću li time dokazati naslov ovog topica ".... zašto (ne) komuniciramo"?
Isprike vašoj visosti i prosvijećenosti od jednog ubogog, nekulturnog i neukog Galilea. Ljubim ruke!
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 14:15   #151
zasto (ne)komuniciramo???

prvo, mislim da zaista ne komuniciramo... zbog ogromne udaljenosti, neshvatljive prosjecnom covjeku koji se nije potrudio da o tome nesto sazna...
ipak, ne mogu i ne zelim da vjerujem da u tolikom prostranstvu nema jos na desetine ili stotine planeta sa identicnim uslovima za razvoj zivota... na kraju krajeva, zasto ne bi postojali i neki drugi oblici zivota i inteligencije, ni nalik ovim nasim??!
dakle, problem je samo udaljenost...
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 14:22   #152
Quote:
kvazar33 kaže:
zasto (ne)komuniciramo???

prvo, mislim da zaista ne komuniciramo... zbog ogromne udaljenosti, neshvatljive prosjecnom covjeku koji se nije potrudio da o tome nesto sazna...
ipak, ne mogu i ne zelim da vjerujem da u tolikom prostranstvu nema jos na desetine ili stotine planeta sa identicnim uslovima za razvoj zivota... na kraju krajeva, zasto ne bi postojali i neki drugi oblici zivota i inteligencije, ni nalik ovim nasim??!
dakle, problem je samo udaljenost...


Da, i ograničena brzina svjetlosti u vakuumu, koja samo to sve još pogoršava.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 16:10   #153
Quote:
Galileo kaže:


Da, i ograničena brzina svjetlosti u vakuumu, koja samo to sve još pogoršava.
prihvatam ogranicenost c u vakumu, ali intuitivno ne mogu da se pomirim s tim...
nikako da svarim taj vazni Ajnstajnov zakljucak... zasto bas da bude to najveca moguca brzina i zasto se nista ne moze kretati brze od toga??!
pa, ako jeste najveca moguca brzina, zasto svjetlost ne moze pobjeci iz crne rupe (mozda malo laicki i vulgarno konstrusiano pitanje)??!
mislim da naucnici jos uvijek u akceleratorima pokusavaju prestici navedenu brzinu... ajnstajn je danas zakon, ali da li ce biti sutra ili za stotinjak godina???
sumnjam...
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 21:28   #154
Quote:
Galileo kaže:
Poredaj ih, rado bih to vidio. A što ako ja tvoje poredam? Što misliš hoću li time dokazati naslov ovog topica ".... zašto (ne) komuniciramo"?
Isprike vašoj visosti i prosvijećenosti od jednog ubogog, nekulturnog i neukog Galilea. Ljubim ruke!
Evo gospodine Galileo ovo ste Vi špisali:

" Nekoliko opaski na ovo:
- kakav sam ja to gospodin?
- kako ćeš s vanzemaljcima komunicirati mirisom? (imam ideju, ali za to ti treba enormna količina graha... ili zvukom?
- što je hologram? od čega se sastoji?
- kako funkcionira mozak?
- kako se odvija komunikacija kroz živce?
- pozitroni i elektroni međusobno anihiliraju. što je rezultat te anihilacije? "

Ovako si počeo. Podmetanjem da ja govorim o međusvemirskom komuniciranju MIRISOM ? Zatim si postavio pitanja praveći se pametan, naravno pametnijim od mene. S takvim pitanjima možeš fascinirali samo dječicu i neuke, a ne i one koji nešto znaju? Zašto to činiš najbolje znaš sam.

" Ovo mi je odveć religijski da bih se uvlačio s jedne strane, a s druge strane u ovom području sam tanak kao list papira. Međutim, nešto mislim da znam: hologram se strukturalno sastoji od leptona (jesu li fotoni ili elektroni, ne znam), dakle, u osnovi je i on dio EM spektra. A s obzirom da se nalazi u ovom svemiru, ne može se niti unutar njega dešavati bezvremenska komunikacija, već samo komunikacija brzinom svjetlosti.
Sorry, ovo sa singularitetom me podjeća na Asimova..... "


Ovdje govoriš možda dobronamjerno, ali tu vrlo zorno pokazuješ kako nemaš pojma o hologramu u holaografskom fenomenu čim govoriš o leptonima i čim smatraš da je hologram dio EM spektra. naravno tvoja asocijacija na Asimova je nekorektna i pokazuje da također nemaš pojma o Singularnosti o čemu piše jedan od najpametnijih ljudi svijeta Kurzweil a ne geza. Geza samo podržava gledište Kurzweilija jer je na drugi način upoznao Singularitet koji nazivam Ishodište.
Ti me poučavaš ovako:
Materija ne može anihilirati s materijom, daj shvati to. U slučaju globalnog nuklearnog uništenja, Zemlja bi se pretvorila u kašu atoma i subatomskih čestica, ALI NE BI PRI TOME BILO ANIHILACIJE! ANIHILACIJA SE DOGAĐA SAMO U KONTAKTU MATERIJE I ANTIMATERIJE!

Naravno da je to netočni i ako ti kažem da je netočno onda ti izvračaš:

Što si ti pun fantazija, kao i ona koja pljuje po tebi. Kakvi su to svemirski hologrami? Šta si ti, u Matrixu? Se furaš na to, ha?
Man, to je snimljeno prije 6 ili 7 godina
Ovdje pišeš velike gluposti. Glas između dva astronauta se ne mora digitalizirati, već pretvoriti u radio-val. A to je velika razlika. Prije iznošenja ovakvog argumenta, malo se konzultiraj s literaturom, jer ovo je neozbiljno, tipa "ja sam stručnjak za to i to zato što ja tvrdim da je to tako, a ja nikako ne mogu pogriješiti...".
Kužiš, Geza?


Ovdje zorno pokazuješ kako nemaš pojma o predmetu govora a mene atributiraš kao fantazera!? Odakle ti to pravo? Na temelju čega? Može biti samo na temelju tvoje bjne zločeste fantazije a ne moje!

Na moj post: Simultano komuniciranje je BRŽE OD SVJETLOSTI!! Holografsko komuniciranje je takvo! Tradicionalni pojam prostor - vrijeme tu ne postoji, odgovorio si:

Hologram je u osnovi sačinjen od fotona. Fotoni su ograničeni brzinom svjetlosti. Vrijeme je dimenzija koja postoji u našem svemiru. Sve u našem svemiru povinjava se njegovim dimenzijama i ograničenjima.
Dakle, VRIJEME SE ODNOSI NA SVE ŠTO POSTOJI U NAŠEM SVEMIRU!!! U NAŠEM SVEMIRU NIŠTA SE NE MOŽE KRETATI BRŽE OD SVJETLOSTI!!!
Ovo sve ostalo o simultanom komuniciranju i sl. je obična glupost za ljude s nižom inteligencijom koji puše senzacionalizam i fatalizam...


Tu se pokazuješ pametniji od stotina ljudi koji ne misle kao ti, koji zasigurno znaju više od tebe. Tu poglavito mislim na pokuse Alana Aspekta i njegovog tima te ma sve ono što slijedi iza toga. Zato tu pokazuješ da nemaš pojma o tome, ali se usuđuješ kazati da je što pišem obična glupost sugerirajući da sam ja čovjek " s nižom inteligencijom koji piše senzacionalizam i fatalizam... ", što je naravno tvoja naročita drskost.
Koliko si zapravo drzak pokazuje i ovaj tvoj tekst:

Vidi, miško, vjerujem da ti je jasno da tranzistori i tiristori (nadam se da znaš što je to, jer je očito da ne znaš kakav je bio svijet prije procesora) ne mogu digitalizirati zvuk. Godine 1969. nije bilo procesora, tako da nije bilo niti digitalnog zvuka s Mjeseca. Već (ako se ne varam) FM.
A za tvoju informaciju, procesor se pojavio negdje početkom 80-tih, ako se ne varam. Ako griješim, ispravi me.


Ovdje mi se obračaš kao djetetu o obdaništu da bi sebe uzdigao kao znalca, a kada ti napišem da sam s ocem, gradio radio aparate s lampama onda i vređaš!!!
A kako vrijeđaš pokazuje ovaj tvoj tekst: "

Eto, da upoznam nekoga tko se prije 50 GODINA BAVIO ELEKTRONIKOM, pa mi pamet prodaje o biočipovima. A što se mog mozga tiče, baš mi je dobro i bez biočipa. Ne znam za tebe, možda skleroza..... "

Nastavljaš u istom stilu:

Ne znam što bi bio SAYBER PROSTOR I SAYBER KOMUNICIRANJE, ali CYBER PROSTOR mi je već malo bliži pojam, kao i CYBER KOMUNICIRANJE...
Jebiga, težak taj engleski po Vuku


Ovakav tekst teško može napisat uredan i dobronamjeran čovjek!?

Na moj tekst: " A što se tiče komunikacije Zemlja - Mjesec bilo je visokofrekventno radio kumuniciranje kao PREDVORJE digitalnom komuniciranju, koje je pak PREDVORJE za sinkrono i hologramsko komuniciranje na višim evolucijskim razinama. O tome ja govorim,a ne o FM komuniciranju Zemlja - Mjesec. Podesi svoju " valnu dužinu i frekvenciju " da bi razumio što pišem, a ne da pišeš ono što ti misliš da pišem. Razlika je velika, pa predlažem okanimo se čorava posla. " Ti odgovaraš:

" Je.. mi se za PREDVORJA hologramskih komunikacija, ja sam samo ustvrdio da je N. Armstrong sa Mjeseca komunicirao sa Houstonom FM tehnologijom putem uskosnopne antene, i ništa više.
I da, takvi prosvijećeni kao ti znaju da se piše "ćorava" a ne "čorava"...

Opet pokazuješ svu svoju drskost, izokretanje i podmetanje sugovorniku. Ti govoriš o Amstrogu i to je tvoj maksimalni domet komunikacijske spoznaje, dok ja govorim o digitaliziranoj komunikaciji kao predvorju za lasersku komunikaciju. Naravno, tebi se je ….za predvorje ……, ali ti se zato ne je…. za tvoje floskule koje podmećeš drugom?
Ja govorim o komunikacijskoj zagušenosti,a ti o tiristorima!?


( nastavak )
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 21:37   #155
Zatim nastavljaš s vređanjima:
" Sve skupa, ti govoriš gluposti, samo nisi svjestan. Možda ti pomogne onaj biočip, al s obzirom na tvoju dob... "

Zatim pišeš i ovo:
" Geza, nisi u Matrixu! I, što si toliko osjetljiv, ti mene pecneš, ja vratim, a ti sav u plamenu!!!
Prika, svaka spika o komunikaciji bržoj od svjetlosti je tlapnja! Jednako toliko koliko i kojekakvi hologramski svemiri.
Otkad je citat dokaz? Ili da citiram kapetana Kirka s "Scotty, beam me up!" i tako dokažem da je teleportacija (pogrešnog li izraza!) moguća? "


Ovdje pokazujš da si znanstveno totalno plitak kada odbacuješ citat kao dokaz? Ti izgleda nemaš pojma da je vrijednost znanstvenog rada direktno proporcionalna broju citiranja podrazumijevajući pri tome da iza citiranog teksta stoji dokaz, ili agrgument. Ti zlobno podmećeš, podvaljuješ Kirka , kao da si " balavac " koji se igra " pucačine "? Zašto to činiš?

Opet me atributiraš glupanom kada pišeš:
[COLOR="Red"]
" Geza, ne piši gluposti. Eto, moja misao sada je izašla van svemira, ali to nema veze s prostoru, već se dešava u mojoj glavi! Molim te, ako misliš razglabati o ozbiljnim stvarima "

Odgovorio sam : Pročitaj si knjigu Hologramski svemir pa onda " seri " ne po meni već po autoru te knjige.Za tebe je Talbot neozbiljan i stotine knjiga su neozbiljne koje se navode u biblkiopgrafiji. Svašta si ti umišljaš Čovjeće mkojji se skriva iza Galileja?
U istom stilu nastavljaš:

" Jedina interakcija između elektrona i pozitrona je ANIHILACIJA. Sve ostalo je u tvom punjenju glave.....
A i savjetujem te da se informiraš što je to masa, što inercija, a što prostor i koje su interakcije mase, brzine i prostora, pa da onda prosipaš svoje teorije. Inače ovo sve ne mogu smatrati ozbiljnim čak niti na rubu znanosti.
Da, i da nam svima objasniš kako mogu u prostoru i vremenu postojati bezprostorni i bezvremenski elementi... Ili oni ipak postoje samo u glavama onih čiji si ti slijepi i nekritični sljedbenik. "


Ako je tvoje znanje što je masa, što inercija, što prostor i koje su interakcije mase, brzine i prostora ONDA JE JADNO TVOJE ZNANJE. Ni jedan suvremeni ozbiljan fizičar više ne govori o tome, a ti to prodaješ kao svoje " vrhunsko znanje ". Sramota!

I ovaj tvoj post pokazuje kakav sii:

" Geza, nikada nisam ustvrdio da si glupan, već je ovo što ti tipkaš, i da citiram sam sebe (znam da je to idiotski, al' jebiga):"tekst slijepog i nekritičnog sljedbenika". Dodao bih, bez argumenata, uz pozivanje na nekoliko imena i "holografski svemir" (da, i ti razlikuješ pojmove "holografski" i "hologramski" koliko i ja).
Toliko o mojoj i tvojoj UKLJUDBI. Nego, koji si ti k**** da me udaljavaš s topica? Njuškić, o'ladi, sve što ti nije po volji, pokušavaš iskorijeniti... Bolje se informiraj o stanju u svemiru, a savjete pođi dijeliti na psihologiju.
Nego, kako tvoji radio uređaji s lampama? "


Nisi izravno rekao da sam glupan ali si zato nekoliko puta " odlučno " napisao da pišem gluposti. Nije mi jasno kako pametan čovjek može biti ne - glup ako piše gluposti? To izgleda jedino ti znaš jer izgleda razlikuješ glupana od onoga tko piše gluposti? Zgodna tvoja akrobatika ?
Kad bih odgovarao u tvom stilu mogao bi napisati : " A koji si ku …. Galileo da pišaš i sereš po mojim postovima? Tko to to dozvoljava?
Zato sam ti uKljudebno odgovorio:

Ne udaljavam ja tebe s topika već TE MOLIM DA SE UDALJIŠ JER SI NEKULTURAN, NEPRISTOJAN I NEZNALICA ZA TEMU KOJA JE OTVORENA, A TO JE IPAK MOJA TEMA, A NE TVOJA?

Nravno tvoja drskost nakon ovog ide u beskraj s ovim tvojim postom :

" Geza, izbjegavaš znanstvene činjenice, a tepeš one tvoje holografe... Bez brige, udaljit ću se s TVOJE TEME, valjda ćeš tako zamoliti i sve ostale koji ne misle kao ti (dakle, ima ti i Delija da se upljujete od dopisivanja...).
Ovo nekulturan, nepristojan i neznalica ne namjeravam niti komentirati (dovoljno ti je da kreneš od svog pravopisa, sve će ti biti jasno). Samo ću ti reći da se informiraš o onome o čemu pišeš, a ja ću ostati u "mraku bez spoznaje"... i baš mi je dobro.
Još o uljudbi: ostao si mi dužan neke odgovore, pa molim da mi odgovoriš. S druge strane, budi slobodan posjećivati moje topice, rado ću i dalje razmjenjivati s tobom mišljenje, ali nikako na TVOM TOPICU ZA KOJI SAM NEKULTURAN, NEZNALICA I NEPRISTOJAN.
LJUBI SVOJU TEMU KAO SAMOGA SEBE."


I tu podmećeš i difamiraš! Zato te molim udalji se s ovog mog topika. Otvori si svoj topik i okup tamo ljude tvog karaktera i tvoje istomišljenike. Tamo gdje sam ja tebi nije mjesto, i obratno, gdje si ti meni nije mjesto. Budući je ovo moja tema pristojno bi bilo da se ti ukloniš.

Eto tako si ti pisao gospodine Galileo. I što hoćeš dalje? Možda nastaviti? Ne bi moglo, kao što nije moglo ni na znanstvenom, ni na filozofskom forumu.
Ovakvo pisanje za mene je poptuno neprihvatljivo, primitivno i žalosno za vrijeme u kojem živimo. Naročito je žalosno za ljude koji čitaju ovakve tvoje postove.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 12:50   #156
" Danas bi svemir već bio potpuno zakrčen radio signalima, a na nebu bi se međusobno sudarale robotske letjelice i slične naprave. Ništa od toga, dosad još nitko iz svemira nije pokušao stupiti u kontakt s ljudima. Ljude to ne sprejčava da očekuju telefonski poziv s Alčfa Cenmtaurija ili Andromede. "
Mali izvadak iz današnjeg teksta u Vjesniku " Možda smo ipak sami u svemiru. "
A što sam ja do sada pisao? Može li to itko ponoviti?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 16:33   #157
daj link od cijele vijesti
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 17:33   #158
moje mišljene o tome je da mi,ili ti svemirci (a mozda oboje) jos nisu postigli potrebnu tehnologiju,a takodjer je moguce da su nam vec poslali poruku koja ce do nas stici tek za nekoliko milijuna godina(u najboljem slucaju) i to je mozda jedan od glavnih problema(ako postoje i ako su razvijeni barem kao mi).
Hawking is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 20:00   #159
Quote:
IsusBog kaže:
daj link od cijele vijesti
Nema link. To je prema članku u današnjem " Vjesniku ", str. 58, pod naslovom: Možda smo ipak sami u svemiru.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 20:06   #160
Quote:
Hawking kaže:
moje mišljene o tome je da mi,ili ti svemirci (a mozda oboje) jos nisu postigli potrebnu tehnologiju,a takodjer je moguce da su nam vec poslali poruku koja ce do nas stici tek za nekoliko milijuna godina(u najboljem slucaju) i to je mozda jedan od glavnih problema(ako postoje i ako su razvijeni barem kao mi).
U svakom, slučaju radi se o evolucijskim razinama. Moja jer teza da mi evioluiramo prema maksvemirskom biću ( vidi topik o NOVOJ TEORIJI EVOLUCIJE ) i sve dok se ne postigne ta razina nema svemirskog komuniciranja, nema halo - halo komuniciranja kako mi to očekujemo. U svemiru je moguća samo komunikacija na višim bičevnim razinama radi klomunikqcijske prezagušenosti, ako bi se komuniciralo na razini biološkog čovjeka. Analogija je, kao što je već piosano: stanice čovjeka- čovjek i obratno.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.