Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2011., 22:42   #41
Quote:
Bundesland kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć oko ovog broja.

092 0922130025

Sam oglas je pomalo sumnjiv, broj izgleda kao greška pri upisivanja ( jel ima posebno pozivni pa onda ostatak?) ali kad sam ga stavio na google vidio sam da je tip par puta objavio različite oglse i navodio taj broj, čudim se da stalno griješi?
Tomato mreža, 092/213-0025
Vjerojatno copy/paste pa zato

Razlog zaš je dupli predbroj vjerojatno zato jer prilikom registracije na njuškalo biraš predbroj i onda broj upisuješ broj i on je cijeli broj upisao a trebao je bez predbroja
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 11:59   #42
Članak

Evo i jednog članka o Njuškalu: http://krtica.weebly.com/muke-s-njuscaronkalom.html
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 12:32   #43
Znam samo da sam skuzila da oni sami podizu broj pregleda oglasa... naime, za fotic koji sam stavila oglas u pola sata 136 pregleda niti jedan poziv, i tako traje on mjesec dana skoro pregleda na tisuce niti jedan poziv.... oni sami nabildavaju preglednost oglasa tako da bi kao dobili kredibilitet da su stranica na kojoj visi masa ljudi.... s druge strane dam na oglasnik.hr nema ni repa ni glave nije složeno nigdje nista ono po točkama fino.... i ima svega 10-15 pregleda.... da bi me nazvao čovjek koji zivu silu ne jebe i ne zna ni sta je internet, on nasao oglas u novinama Oglasnik i nazvao nakon 3 dana sto je bio oglas tamo.... u njih valjda isu oglasi odmah i u novine ne samo na internet
KupiteKamasutru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 15:13   #44
Quote:
KupiteKamasutru kaže: Pogledaj post
....
pa našao je u novini...jedno je na portalu jedno je novina
a ne bildaju oglase nego se svaki dolazak računa +1

evo ja imao 2 posla sređena preko njuškala a oglas ima preko 5000 pregleda...
a što se tiče toga koliko oni posjeta imaju imaš na audience.com.hr, nije im potrebno "bildat" pojedine oglase
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 12:59   #45
ima jedno pitanje, želim dodati oglas i pojavi mi se ovo
"Poštovani,
molimo Vas da nadopunite svoje identifikacijske podatke koji nedostaju. Temeljem Članka 7. Zakona o zabrani i spriječavanju obavljanja neregistrirane djelatnosti nije nam dopušteno objavljivati oglase ukoliko nam oglašivač ne dostavi zakonom propisane podatke."

imam sve ispunjeno i ima par oglasa otprije, i sad me traži da napišem OIB. a to ne želim... jer svugdje se preporuča da se oib ne daje drugim osobama na uvid. šta je sad to ? :/
matija_1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 22:49   #46
ako ne daš oib nećeš se moć registrirat, to je napravljeno zbog prečestih prevara, ovako je taj dio sigurniji. možeš slobodno dat oib, neće ti njuškalo maznit identitet, a i može se oib saznat na milijun načina tako da ti nije baš frka oko toga
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 22:43   #47
jle moguće da to porezna uprava prati? pa da mi zviznu porez :/... čuo sam da prate promet po žiro računu...
matija_1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 22:49   #48
to vam je zakon o neregistriranim djelatnostima objavljen na NN 3.6.

sve oglašavačke kuće moraju traziti te podatke inače ništa od oglašavanja

dolazi inspekcija i trazi - ali ako prodajete neku svoju kramu i pizdarije ne morate se bojat nista to ne pitaju. nego prvenstveno kurve, zidari keramicari i drugi rad na crno..... za lap mob i komponente ili nesto tako sitno, nikog nije briga...... a pogotovo za rabljene stvari
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 00:26   #49
Thumbs down

a zašto uz oib moram dati i ime prezime i broj cipela i gaća,za kontrolu ovog kaj ste napisali,državnoj službi dosta je i oib, i ne znam-možda griješim-koje prijevare,prodajem mob uz račun garanciju itd,nađem se s kupcem,on provjeri,plati,uzme mob i doviđorno,neću prodat mob,ali neću ni dati svoje podatke,nisu oni policija i sudstvo,pa neka oglašavaju i njuškaju negdje drugdje,za mene su pokojni kao stranica koju sam info gledao i prodao rabljene felge s auta,tolko od mene,sve mi se više čini da ni daleko dan,kada ću morat sve to dat i za sudjelovanje na bilo kojem forumu,tj,kako kontrolirat ljude i ostalo,ajd bok
vorda sg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:40   #50
Prodali su se. Svi se prodaju prije ili poslije. Šta ćeš
MiroOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 21:42   #51
Pokušavaju spriječiti prodaju i rad na crno, a samo su si napravili to da će se ljudi okrenuti nekom drugom. Sad bi pravi potez bio otvoriti jedan takav portal koji će biti glasniji od njih i preoteti im mušterije

Ima li tko kakvu ideju?
MiroOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 22:29   #52
Quote:
MiroOG kaže: Pogledaj post
Pokušavaju spriječiti prodaju i rad na crno, a samo su si napravili to da će se ljudi okrenuti nekom drugom. Sad bi pravi potez bio otvoriti jedan takav portal koji će biti glasniji od njih i preoteti im mušterije

Ima li tko kakvu ideju?
imaš li 10-15. mil. kuna?
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 20:15   #53
Mislim da Njuškalo polako ali sigurno propada,broj oglasa je sve manji.
Od kad su počeli naplaćivati sve oglase za usluge,broj oglas im se prepolovio, a i kad pogledaš taj prepolovljeni broj ponavljaju po par puta isti oglas da bi se stekao dojam da ih ima više.

Ono što mene najviše kod njih smeta je da ako slučajno stavim oglas u krivu kategoriju(ima stvari za koje je teško definirati gdje bi se trebale nalaziti,odnosno mogu biti na više mjesta) redovno mi u roku od par sati pošalju obavijest i premjeste ga po nekoj njihovoj logici, a u isto vrijeme ima masa oglasa koji po mjesec dana stoje i nitko ih ne briše.
Ima rubrika u kojima osoba ostavi par identičnih oglasa i zauzme cijelu stranu i ne brišu.Zanimljivo,jer meni se jave već za sat-dva.

Ja više i ne idem na Njuškalo jer sam primjetila da je odaziv veći iz drugih izvora.
Naročito mi se http://olx.com.hr čini ok.
Neminovno će netko drugi preuzeti dio oglasa sa Njuškala i sad je pravo vrijeme ako netko želi razviti svoj oglasnik.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 23:53   #54
sumnjam da će njuškalo propast. je da su s ovom "forom" naplaćivanja oglasa u uslugama malo zajebali sebe ali nije njuškalo blizu propadanja niti će ga netko drugi zamijenit....ako pogledaš samo audience.com.hr vidjet ćeš da iz mjeseca u mjesec promet na njuškalu raste i da čak i kad ostali sajtovi imaju minus u mjesecu njuškalo je opet u plusu barem 0,5% (što nije malo kad pogledaš audience.com.hr). njuškalo će vjeruj mi u prvoj polovici 2012. godine prestić 24sata.hr i time postati 4. najposjećenija stranica u Hrvatskoj a njegov najveći konkurent trenutno, oglasnik.hr je 23. sa padom od 5,75% u 11. mjesecu dok je njuškalo imao +0.06 (čini se malo, ali puno je vjeruj mi).

ovaj olx.com.hr je kasno došao u HR i ukoliko ne ulože preko 500.000kn mjesečno u marketing neće izbit njuškalo jako dugo.
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 00:06   #55
Do nedavno sam često stavljala oglase kod njih, ali od kad su uveli oib=no way...više ne...radije ću postavit oglas na neki manje popularan sajt...bez obzira što se lako dođe do oib-a, bolje ne , pogotovo na oglasnik....
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 01:59   #56
ja osobno ne vidim razlog zašto ne staviti oib. naprotiv kao kupcu sa njuškala mi je drago da svaki korisnik ima oib jer sam siguran da ću, ukoliko dođe do varanja lako naći onog tko me prevario (da samo znaš koliko je ljudi prevareno na njuškala a kamoli na ostalim oglasnicima koji nisu uveli oib). mislim imaš pravo prodavat stvari, čak te i ako švercaš gluposti neće gonjat nego oib služi isključivo u svrhu ako ti meni prodaješ npr. mobitel i zajebeš me i pošalješ mi ciglu u paketu da te se može lakše nać jer inače možeš stavit lažne podatke (uzeo sam obični primjer jer do 1000kn ne ide prijava ali ljudi su znali bit prevareni i sa 1000€ jer su išli kupovat auto pa uplaćivat ljudima da ga dovezu u hr kao 1000€ na WU - jbg glup narod al OIB sad spašava da se to ne može)
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 10:26   #57
Ma razumijem ja sve to...., stavljam oglase za kino plakate koji su po 20 kn, ni na kraj pameti mi nije da bih nekog išla varat, ali znam da toga ima i više nego dosta....samo, eto, ne želim stavljat oib po netu ako nije baš nužno...
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 12:32   #58
to je druga stvar hh al mislim da je glupost pričat kako njuškalo propada
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 23:08   #59
Molim te da ne nazivaš moje mišljenje glupim.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 23:47   #60
Quote:
Holly G. kaže: Pogledaj post
Molim te da ne nazivaš moje mišljenje glupim.


stani ti želiš reć nakon provale da će njuškalo propast i da je idealno vrijeme da netko krene napravit oglasnik i nakon što ti ja potkrijepim dokazima (prenio info koju možeš i sama vidjet na audience.com.hr) da njuškalo i dalje raste, ti se napizdiš jer sam rekao da je mišljenje kako će nj propast glupo :S
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.