Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2012., 18:13   #1
U vezi s pasivnim muškarcem

pozdrav svima, nova sam ovdje, pa me zanimaju vaša mišljenja vezano za moj problem..
u vezi sam nešto manje od godinu dana s muškarcem koji me osvojio nakon samo nekoliko izlazaka... on ima 32 godine, a ja 27.. u životu sam imala tri veze, svaka je trajala između godinu-dvije... dugo sam studirala i paralelno radila pa nisam baš ni bila u mogućnosti za nešto ozbiljnije tipa zajedničkog života itd... bar ne tad... dok moj dečko iza sebe ima 10-godišnju vezu (produljena srednjoškolska ljubav, nazovimo tako) koja je rezultirala i 1-godišnjim brakom.. prije 2 godine razveli su se i nisu ni u kakvom kontaktu.. ta veza je bila puna uspona i padova,on je bio mlad i sklon svakakvim avanturama, navodno i ta njegova bivša, i tako nekako je to završilo... sada je on sasvim drugačiji čovjek, ne bih ni sama mogla vjerovati da je radio neke stvari kad je bio mlađi, ali očito se uozbiljio s godinama.. ono što mene najviše muči... on je prema meni jako dobar, čovjek na kojeg uvijek možeš računati i koji će za mene napraviti sve.. pitao me da počnemo zajedno živjeti, kroz mjesec-dva ćemo i to realizirati... ali meni kod njega nedostaje "entuzijazma" po pitanju naše veze.. ne znam kako da to drugačije nazovem... znam da je on svašta prošao i u toj vezi i da nije više tinejdžer i da ne love neki hormoni... ali pasivan je po pitanju svega... na moju inicijativu se čujemo ili vidimo, seks nam je vrlo rijedak (možda jednom u tjedan-dva) što on objašnjava da nije da on nema potrebe,ali da je to s njemu s godinama sve manje i manje... i da se po svemu smirio... gdje god odemo, znam da je tamo već bio i sve prošao... mene vesele stvari kao što je zajednički život, te neke sitnice, ali vidim po njemu i nekim reakcijama da je to njemu sve normalno i "sve već viđeno", nije da će on to reći, ali vidim da je tako... i znam da me ne vara niti ne radi gluposti.. on je muškarac koji ima posao i obveze, čak ni ne izađe sa svojim društvom, to je vrlo rijetko... ne znam da li razumijete o čemu se točno radi... uglavnom voljela bih da nije toliko pasivan po pitanju svega, bez obzira što ima 32 godine, to nije kao da ima 80... znam da me voli i ja njega isto volim... ali kako da ga natjeram da se malo pokrene? možda je u meni problem, možda očekujem previše? stvarno bi mi bilo drago čuti svako mišljenje, savjet, kritiku, prijedlog...? hvala puno..
Mihhy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:35   #2
Quote:
Mihhy27 kaže: Pogledaj post
ali meni kod njega nedostaje "entuzijazma" po pitanju naše veze.. ne znam kako da to drugačije nazovem... znam da je on svašta prošao i u toj vezi i da nije više tinejdžer i da ne love neki hormoni... ali pasivan je po pitanju svega... na moju inicijativu se čujemo ili vidimo, seks nam je vrlo rijedak (možda jednom u tjedan-dva) što on objašnjava da nije da on nema potrebe,ali da je to s njemu s godinama sve manje i manje... i da se po svemu smirio... gdje god odemo, znam da je tamo već bio i sve prošao...
Čuo sam identičnu priču jedno dva puta od žena koje su sa takvima provele dugi niz godina.
Jedino što ti imam za reći je - ovo kako vam je sada, je najbolje što će ti/vam biti.

Postoji ta jedna podvrsta muškaraca koja si želi ostvariti neku viziju ležernog života u formi chekirane kućice za familiju, partnericu i to sve, ali životni entuzijazam im je nula.
Ako vam je sad seks 2-3 puta mjesečno, bit će samo na manje. To ti je čak i rekao.
Ako je već "sve vidio", računaj da ćeš kroz koju godinu sama u šetnje vikendom dok on odmara doma ili će sa tobom povinutog nosa.
A kada popizdiš i kažeš da ne želiš tako živjeti i da imaš osjećaj da odživljujete život, dobit ćeš odgovor da ne zna šta očekuješ od njega.
Znakovi su ti na tanjuru. Vaganje je na tebi.
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:51   #3
pokusao sam procitat ali kad vidim tri tockice odma odustanem

za mene sluze 3 tockice tamo di nemas sto rec ili se sama ponavljas


vi bi zene da je muskarac non top aktivan. a izgleda da je muskarac samo aktivan dok vas ne pojebe a kasnije a ono ajmo opet

covjek koji je jako zaposlen. pametan ili sto vec sigurno da mu neke stvari postanu rutina pa je pasivan kad su takve stvari u pitanju. njemu treba svjezina. a ja mislim da ti nisi svjezina za njegov kurac. jer ja znam po sebi kad mi je neka svjezina da se gustam dopisivat s njome. a to dopisivanje je samo zato sto me privlaci inace ga ne bi bilo.

i nemoj ovo shvatit kao alarm. ako se to dogodi jednom, ne mora bit tako.. ako je stalno tako... mala idi doma

i nemojte forsirat po muskarcu. nego se vidajte s njime svaki malo. puno je bolji ugodaj. ovo ne vazi za one koji bas zele bit jedan s drugim i koji sve djele. tako da ja preporucam curama kad se odluce zadrzavat muskarca da automatski misle na neki poslic koji bi mogli vas dvoje zajedno vodit. jer to je dino sto vas moze drzat poslje zajedno osim braka



i pitaj date zene kako im je s muzevima. jesu li pasivni ili aktivni
dosta tih zena ne zele sjebat ugled, pa trpe muza ne bitno kakav je. i to se zove prava zena.

Zadnje uređivanje MillionMan : 11.11.2012. at 19:31.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:52   #4
usudila bih se cak reci da je covjek na neki nacin u depresiji?

ne djeluje mi da je cijeli zivot bio mrtvo puhalo..
a i to kaj je imao vezu 10 godina i sta sve... nije izgovor za takvo njegovo ponasanje..
pa ljudi budu 20 godina u braku, imaju nekoliko djece..rastanu se..
pa tek nadju ljubav koja ih ucini boljom osobom, poletnom, (sexualno) aktivnijom..itd.


osobno, taj covjek mi ne djeluje sretan niti sam sa sobom..
kako ce onda jos i sa tobom.... kad eto, i sama kazes.... ne ide na BOLJE.. vec u biti, dugorocno,na GORE...


kak je ovaj tip iznas mene rekao..vaganje je na tebi


ok, volite se... to je lijepo... ali.. jesi li ti zbilja SRETNA s njime?
ili mislis da kupis mrvice i da zasluzujes VISE?


jedan je zivot.. zasto ne dati priliku necemu energicnijem.. aktivnijem..zabavnijem..
nesto sta ce ti dati elana i volje i energije za DALJE...a ne kao da je neki..uteg?


sretno
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:55   #5
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Čuo sam identičnu priču jedno dva puta od žena koje su sa takvima provele dugi niz godina.
Jedino što ti imam za reći je - ovo kako vam je sada, je najbolje što će ti/vam biti.

Postoji ta jedna podvrsta muškaraca koja si želi ostvariti neku viziju ležernog života u formi chekirane kućice za familiju, partnericu i to sve, ali životni entuzijazam im je nula.
Slažem se s ovime. Osobno poznajem i muškarce i žene s takvom vrstom entuzijazma, a nisu imali nikakve dulje veze prije. Mislim da ni on sam nije toga svjestan tj vjerojatno to pripisuje godinama, ali čisto sumnjam da je prije bio nešto posebno oduševljen životnim sitnicama, a da sad kao nije...
To je jednostavno to, on je takav tip osobe i s time se možeš pomiriti. Ne mora to biti ništa loše, pogotovo ako se nađe dvoje sličnih ljudi, ali ako je jedan takav, a druga osoba (kao ti u ovom slučaju) želi uživati i radovati se svemu s partnerom, eh, to je već teže.
Mogu te shvatiti jer sam i sama takva, bez obzira s kim bila ili ne bila, uvijek ću davati puni postotak od sebe u vezi.
Međutim, kao što rekoh, mislim da se jednostavno moraš pomiriti da je on baš to - PASIVAN - a na tebi je želiš li i možeš li biti s takvim čovjekom ili ne.
Trebat će vam mnogo kompromisa, u svakom slučaju...
ddoll is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 19:10   #6
This is as good as it gets.

Ne samo to, ići će s vremenom na pasivnije.


Sorry. :/
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 19:54   #7
Quote:
Mihhy27 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, nova sam ovdje, pa me zanimaju vaša mišljenja vezano za moj problem..
u vezi sam nešto manje od godinu dana s muškarcem koji me osvojio nakon samo nekoliko izlazaka... on ima 32 godine, a ja 27.. u životu sam imala tri veze, svaka je trajala između godinu-dvije... dugo sam studirala i paralelno radila pa nisam baš ni bila u mogućnosti za nešto ozbiljnije tipa zajedničkog života itd... bar ne tad... dok moj dečko iza sebe ima 10-godišnju vezu (produljena srednjoškolska ljubav, nazovimo tako) koja je rezultirala i 1-godišnjim brakom.. prije 2 godine razveli su se i nisu ni u kakvom kontaktu.. ta veza je bila puna uspona i padova,on je bio mlad i sklon svakakvim avanturama, navodno i ta njegova bivša, i tako nekako je to završilo... sada je on sasvim drugačiji čovjek, ne bih ni sama mogla vjerovati da je radio neke stvari kad je bio mlađi, ali očito se uozbiljio s godinama.. ono što mene najviše muči... on je prema meni jako dobar, čovjek na kojeg uvijek možeš računati i koji će za mene napraviti sve.. pitao me da počnemo zajedno živjeti, kroz mjesec-dva ćemo i to realizirati... ali meni kod njega nedostaje "entuzijazma" po pitanju naše veze.. ne znam kako da to drugačije nazovem... znam da je on svašta prošao i u toj vezi i da nije više tinejdžer i da ne love neki hormoni... ali pasivan je po pitanju svega... na moju inicijativu se čujemo ili vidimo, seks nam je vrlo rijedak (možda jednom u tjedan-dva) što on objašnjava da nije da on nema potrebe,ali da je to s njemu s godinama sve manje i manje... i da se po svemu smirio... gdje god odemo, znam da je tamo već bio i sve prošao... mene vesele stvari kao što je zajednički život, te neke sitnice, ali vidim po njemu i nekim reakcijama da je to njemu sve normalno i "sve već viđeno", nije da će on to reći, ali vidim da je tako... i znam da me ne vara niti ne radi gluposti.. on je muškarac koji ima posao i obveze, čak ni ne izađe sa svojim društvom, to je vrlo rijetko... ne znam da li razumijete o čemu se točno radi... uglavnom voljela bih da nije toliko pasivan po pitanju svega, bez obzira što ima 32 godine, to nije kao da ima 80... znam da me voli i ja njega isto volim... ali kako da ga natjeram da se malo pokrene? možda je u meni problem, možda očekujem previše? stvarno bi mi bilo drago čuti svako mišljenje, savjet, kritiku, prijedlog...? hvala puno..
Čitajući ovo pitam se zašto si s njim u vezi?

Tip te ne voli.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 20:17   #8
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Čitajući ovo pitam se zašto si s njim u vezi?

Tip te ne voli.


kako znas?
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 20:29   #9
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
kako znas?
Mihhy27 kaže:
pozdrav svima, nova sam ovdje, pa me zanimaju vaša mišljenja vezano za moj problem..
u vezi sam nešto manje od godinu dana s muškarcem koji me osvojio nakon samo nekoliko izlazaka... on ima 32 godine, a ja 27.. u životu sam imala tri veze, svaka je trajala između godinu-dvije... dugo sam studirala i paralelno radila pa nisam baš ni bila u mogućnosti za nešto ozbiljnije tipa zajedničkog života itd... bar ne tad... dok moj dečko iza sebe ima 10-godišnju vezu (produljena srednjoškolska ljubav, nazovimo tako) koja je rezultirala i 1-godišnjim brakom.. prije 2 godine razveli su se i nisu ni u kakvom kontaktu.. ta veza je bila puna uspona i padova,on je bio mlad i sklon svakakvim avanturama, navodno i ta njegova bivša, i tako nekako je to završilo... sada je on sasvim drugačiji čovjek, ne bih ni sama mogla vjerovati da je radio neke stvari kad je bio mlađi, ali očito se uozbiljio s godinama.. ono što mene najviše muči... on je prema meni jako dobar, čovjek na kojeg uvijek možeš računati i koji će za mene napraviti sve.. pitao me da počnemo zajedno živjeti, kroz mjesec-dva ćemo i to realizirati... ali meni kod njega nedostaje "entuzijazma" po pitanju naše veze.. ne znam kako da to drugačije nazovem... znam da je on svašta prošao i u toj vezi i da nije više tinejdžer i da ne love neki hormoni... ali pasivan je po pitanju svega... na moju inicijativu se čujemo ili vidimo, seks nam je vrlo rijedak (možda jednom u tjedan-dva) što on objašnjava da nije da on nema potrebe,ali da je to s njemu s godinama sve manje i manje... i da se po svemu smirio... gdje god odemo, znam da je tamo već bio i sve prošao... mene vesele stvari kao što je zajednički život, te neke sitnice, ali vidim po njemu i nekim reakcijama da je to njemu sve normalno i "sve već viđeno", nije da će on to reći, ali vidim da je tako... i znam da me ne vara niti ne radi gluposti.. on je muškarac koji ima posao i obveze, čak ni ne izađe sa svojim društvom, to je vrlo rijetko... ne znam da li razumijete o čemu se točno radi... uglavnom voljela bih da nije toliko pasivan po pitanju svega, bez obzira što ima 32 godine, to nije kao da ima 80... znam da me voli i ja njega isto volim... ali kako da ga natjeram da se malo pokrene? možda je u meni problem, možda očekujem previše? stvarno bi mi bilo drago čuti svako mišljenje, savjet, kritiku, prijedlog...? hvala puno..


Meni sve ovo zvuči ko neka rebound veza...ili veza gdje bolje nije mogao naći. Ona nije sretna,njemu ispada da je svejedno. Mene baš zanima dal će uopće to življenje zajedno pretočiti u djelo.

Možda ju i voli na neki svoj način,ali ne dovoljno. Ne onako kako treba. A takav joj onda ne treba.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 20:55   #10
to kaj si podebljala ne znaci automatski da ju tip ne voli....
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:00   #11
Ha čuj. 10 godina u vezi, veza pukne, ljudi se promjene. Možda se nije stigo ni oporavit kak spada pa je sad malo daun i tak to. Čim on brije "sve sam prošo" znači da je malo posusto, ili odusto. Znam po sebi, tak je meni bilo, a sad sam nezaustavljiv. sve bi! šala. Ne, stvarno, 32. godine pa sve sam prošo. molim te. bitna je dobra zajebancija kroz šta god prolazio, pa makar ko i cipela kroz pseći drek. Možda ga malo nekaj muči, al neće reć i tak to. Probaj snjim o tom pričat i reć mu da te to hebe. Možda se frajer trgne. Ak se nakon nekog vremena ne trgne - ostavi ga. Ak se ni tad ne trgne e onda ga hebi. Nije za tebe i nema grižnje savjesti da nisi pokušala, dakle pokušaj. Možda su drugi u pravu, i taj stvarno nije za tebe, ali vidi i sama, sve je to iskustvo i dobro dođe dalje u životu. bla.
jabadabadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:16   #12
Dajte si jedan testni rok. Ako izdržiš s njime još nekih godinu dana, te oboje budete iskreno sretni, slobodno počni razmišljati o zajedničkom životu. Ako tokom tog vremena njegova pasivnost ostane ista ili se poveča, a tebe to sve više smeta, prekini tu vezu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:20   #13
Quote:
Mihhy27 kaže: Pogledaj post
...znam da me voli i ja njega isto volim... ali kako da ga natjeram da se malo pokrene? možda je u meni problem, možda očekujem previše? stvarno bi mi bilo drago čuti svako mišljenje, savjet, kritiku, prijedlog...? hvala puno..
Nikako!

Ali možeš s njim otvoreno razgovarati što bi ti htjela i naročito što bi sve s njim htjela. Ako bude konstantno kenjkav, a tebi to dozlogrdi... mislim da ćeš potražiti zagrljaj kod nekog drugog muškarca koji će ti znati sve to ponuditi.
__________________
Rat između muškaraca i žena ne može iznjedriti pobjednika jer ima previše suradnje među neprijateljima.
Zvjezdani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:26   #14
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Dajte si jedan testni rok. Ako izdržiš s njime još nekih godinu dana,
ma ne. stvari se moraju odma počet odvijat. nema tu čekanja. možda malim koracima ali sigurno i da se vidi i osjeti. E sad, kolko nekom ne treba, ko to zna. neki bi čekali i dulje, po meni nema smisla.
jabadabadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:26   #15
Quote:
jabadabadu kaže: Pogledaj post
Ha čuj. 10 godina u vezi, veza pukne, ljudi se promjene. Možda se nije stigo ni oporavit kak spada pa je sad malo daun i tak to.
Ako si down radi prošle veze, ne ulaziš i ne bivaš u vezi sa drugom ženom godinu dana i s njom još planiraš zajednički život.
Ako je to napravio, onda je problem 400 puta dublji i gori.

Jedine solucije gdje ulaziš u novu vezu neposredno nakon raspada stare su
a) da ubiješ svijest u toplini druge osobe, ali onda ne planiraš zajednički život sa njom godinu dana poslije.
b) Jer si se zatreskao preko ušiju u tu novu osobu. A onda imaš i entuzijazma, jer prošlost više naprosto nije bitna.
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:26   #16
To sto vidis, to imas...ocekujes previse.
kamikaza vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:30   #17
Quote:
kamikaza vg kaže: Pogledaj post
To sto vidis, to imas...ocekujes previse.
Prvi dio rečenice ti je 100 % točan, ali ovo iza tri točkice... hm?
Cura se buni, zato se i pita što da napravi, iz čega se možda izrodi i neka akcija. Tada će gledati neku drugu svoju stvarnost.
Tako da ne mislim da očekuje previše.

Očekuje više od onog što ima.
I hvala bogu da je tako. Svatko bi trebao nastojati napredovati u životu. U svakom pogledu
__________________
Rat između muškaraca i žena ne može iznjedriti pobjednika jer ima previše suradnje među neprijateljima.
Zvjezdani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:37   #18
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
to kaj si podebljala ne znaci automatski da ju tip ne voli....
Na samo njenu inicijativu se čuju ili vide...meni je već ovo veliki crveni znak da nešto ne štima. Ostalo neću ni spominjati..ja mislim da je ona u toj vezi sama.
I da kaže da ga ostavlja,vjerujem da se ne bi puno bunio.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:45   #19
Možda te taj čovjek voli na svoj način, draga si mu ali mi se ne čini zaljubljen.
Njemu je možda sasvim dovoljno da ostvari brak s osobom koja mu je vrlo draga i s kojom se slaže no je li tebi to dovoljno?
Čini mi se kao da on osjeća prema tebi sestrinsku ljubav, očito mu odgovaraš i smatra te dobrom prilikom za brak ali nedostatak njegove želje za intimnosti je alarm, neki 60-godišnjaci su aktivniji.


Netko je spomenuo depresiju, naravno postoji i ta mogućnost pa prvo to isključi
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:48   #20
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
kako znas?
voli on nju, ali pitanje je da li je to njoj dovoljno
tvrtko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger