Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2008., 21:09   #61
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Ono cemu tezim jesu stabilni i pouzdani odnosi, ne idealni(!)
Eh....ali to ti nije od kvadrata Venera Neptun već od ovog polariteta: Saturn u 1. polju - Neptun u 7. polju.
Quote:
A to mi se sa ovim kvadratom kadkad cini kao "Mission Imposible".
E, a ovo je on.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 15:15   #62
Kako na karti među aspektima prepoznati što će osoba s vremenom prebroditi, pobijediti, riješiti... Koji aspekt kroz odrastanje i sazrijevanje jača ili slabi?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 22:18   #63
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
Kako na karti među aspektima prepoznati što će osoba s vremenom prebroditi, pobijediti, riješiti... Koji aspekt kroz odrastanje i sazrijevanje jača ili slabi?
Teško je na ovo pitanje odgovoriti globalno (univerzalno)...zato jer je svaka osoba pojedinac za sebe i kao takva posjeduje jedinstvene potencijale. No isto tako svaka osoba podložna je istim ciklusima unutra svog života kao što su npr. rađanje, djetinjstvo, mladost, zrela dob, starenje, smrt. A te cikluse astrološki možemo pratiti kroz praćenje djelovanja neosobnih planeta na osobne.



• Dakle, u tom smislu kako će osoba s vremeno prebroditi, pobijediti, riješiti svoje životne probleme važno je najprije pogledati osnovni karakter (Sunce/ASC/Mjesec). To je baza od koje je osoba sazdana, to su temeljne energije od kojih je sačinjen njena osobnost, a svaki pojedinac reagira/djeluje na podražaje iz okoline u skladu s vlastitim karakterom. U tom smislu njegov karakter je njegova sudba - karakter uvjetuje ljudsko ponašanje. Zato najprije treba procjeniti "karakternu bazu" jer njenom procjenom se procjenjuje i "snaga karaktera". Tj. ne nose se svi karakteri isto s životnim izazovima. Npr. vodeni karakteri pristupaju životu kroz emotivni fokus, zemljani kroz materiju...promjenjivi karakteri su prilagodljivi, fiksni ustrajni itd...



• Nadalje, astrologija opisuje život kroz deset temeljnih principa od kojih je pet osobnih (Sunce, Mjesec, Merkur, Venera, Mars), dva prijelazna između osobnih i transpersonalnih (Jupiter, Saturn) i tri neosobna principa koja unutar svojih ciklusa formiraju generacije trendove (Uran, Neptun, Pluton).


• Osobna tijela pokazuju osnovne načine na koji funkcioniramo kao fizička (Sunce, Mars), mentalna (Merkur) i emocionalna bića (Mjesec, Venera). Ona svojim pozicijama određuju bazičnu i osobnu orijentaciju u našim životima, dok vanjska tijela svojim sporijim kretanjem oblikuju cikluse nutar kojih osoba razvija te svoje osobne potencijale.


• Dakle, svi smo rođeni s određenim potencijalima a kada vanjske planete tijekom života svojim kretanjem dodirnu osobne (formiraju aspekte s njima) one time pojedinca suočavaju s različitim iskustvima. Ta iskustva mogu biti dinamična (izazovni aspekti) ili protočna (skladni aspekti). Zato uvijek kada neka vanjska planeta formira snažni aspekt s osobnim tijelom a osoba taj aspekt ima i natalno njoj je pružena prilika za rast i razvoj tog urođenog potencijala.


• U smislu odrastanja i stjecanja zrelosti iznimno su važni Saturnovi aspekti i ciklusi. To je zato jer se dimnezije iskustva koje Saturn donosi formiranjem glavnih aspekata unutar svog tridesetogodišnjeg ciklusa očituju direktno na fizičkoj-materijalnoj razini. Saturn je "učitelj života", on je planeta vremena koja pokazuje kako i koliko iskustvo rada, napetosti, pritiska, boli, odricanja - odnosno "zemaljskog života" ima evolucijsku i razvojnu svrhu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 22:50   #64
Hvala. Draga su mi tvoja opsežna objašnjenja.

Mene je, npr, zainteresiralo otkriti, kako znat da ako imam asc/sunce opozicija da će doći do samorealizacije kasnije u životu.
Ili da opozicija mjesec/saturn slabi vremenom.

I dok tipkam, odgovor mi dolazi sam "zadatak je težak pa treba vremena".

Ima li nešto u tome?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 12:23   #65
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
Hvala. Draga su mi tvoja opsežna objašnjenja.

Mene je, npr, zainteresiralo otkriti, kako znat da ako imam asc/sunce opozicija da će doći do samorealizacije kasnije u životu.
Ili da opozicija mjesec/saturn slabi vremenom.

I dok tipkam, odgovor mi dolazi sam "zadatak je težak pa treba vremena".

Ima li nešto u tome?
Ima, za Saturn uvijek treba vremena.


Da, pisala sam ti o tom aspektu nekidan, samorealizacija Sunca u opoziciji s ASC se odvija kroz suradnju. Kod tebe prije svega mora postojati partnerska podrška, a ako toga nema onda se to može očitovati i kroz bolesti koje nastaju usljed "stavljanja sebe u tuđi plan" (vidjeh da imaš i Marsa na posljednjem stupnju bika u 6. polju 0º DSC).

Vladar ASC-a je žarište T-kvadrata koji sadrži ovu opoziciju Mjesec/Saturn. Kod ove opozicije osoba nema samopouzdanja, a mora preuzeti odgovornost i stati iza svojeg obiteljskog nasljeđa i problema u vlastitoj porodici što nije lako (Saturn u 4. polju). Saturn je učitelj koji nas uči da kroz strpljenje, dužnost, rad, ozbiljni pristup možemo postići ravnotežu i održati konce života u svojim rukama.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 23:16   #66
baš fora tema koja je spavala 2.5 godine, dobro da se malo 'digla'
apropos natalnog ve-ne kvadrata, imam jedno tumačenje takoreć iz prve ruke, hehe

osim toga što ste napisali zaljubljenost u ljubav i sanjanje nekih nedostižnih ideala u ljubavi
taj aspekt može donijeti i potrebu da se voli osobu koja je na neki način još više 'ugrožena' nego sam vlasnik aspekta per se...dakle vlasnik je zbunjen i ni sam ne zna (niti će valjda ikad znati) što bi htio, mogu dodati niti cijeniti ono što ima, ali razviti će snažnu privrženost pa i ljubav za osobu (ženu, ako pričamo o muškarcima) koja ima još više problema od njega
kroz to sažaljevanje, on će crpiti vlastito (inače nedostatno) samopouzdanje, i dobiti osjećaj da je 'on tu potreban', da može nešto napraviti i popraviti, dati utjehu i izvesti na pravi put...što već
te će ta ranjivost, da ne kažem, sje**nost, biti magično ljepilo za dotičnog vlasnika ve-ne kvadrata i te dame u nevolji i velikim životno-psihičkim problemima
pa kad već nije savršena neka je barem potrebita, da to tako kažem

česte su rečenice: pa kao da bi takva žena mene htjela? (nakon nabrojanih n osobina)
takva ako postoji, nemam ja šanse kod nje! što bi ona sa mnom?

naravno da ideal ne bi prepoznao ni da mu se sjedne na glavu, jer jednostavno ideal ne postoji
možda u teoriji da, ali problem je u tome, da vlasnik tog aspekta duboko u sebi ne smatra da zaslužuje tu idealnu ljubav...jer čim se i neka takva (teorijska, a u praksi) zainteresira za njega, njegova podsvjest već traži falingu, jer ne može ona biti ta savršena čim se zaljubila u dotičnog (a onda i pronalazi mane, ili ih u biti samo on 'vidi')
i čarobni krug je zatvoren - sanja ideal - on taj ideal ne zaslužuje - upozna ideal - nije to ideal jer ga ona hoće

ne znam jesam li uspjela objasniti točno što sam htjela ipak je moj neptun u konjukciji s merkurom u strijelcu

pozz

e sad, kad sam ponovno pročitala naslov teme - kako raditi s aspektima
za ovaj koji sam spominjala venera kvadrat neptun

pa potrebno je osvijestiti sam bitak problema, sam izvor, skinuti masku sam sebi s lica i uvidjeti da je vlasnik tog aspekta sam sebi najveći dušman...ključan problem nije zabluđivanje i sanjanje ideala, to je samo bijeg, od onoga što je stvarni problem a to je - nedostatak samopouzdanja, vjere (neptun) u sebe i to da zavrjeđuje ljubav (venera)
kad sami zavole sebe i uvjere su da zavrjeđuju ljubav - onda će moći prihvatiti i to da ih ideal stvarno i voli, i da onaj tko ih voli je ideal...
kako doći do toga, pa najbolje krenuti od cjelokupnog čovječanstva (neptun) i polazišta da svaki čovjek svojim rođenjem i postojanjem zaslužuje ljubav ... odnosno trebalo bi se usmjeriti na duhovne sfere, u kojima vlasnik aspekta mora sa tim 'savršeno nesavršenim općenitim' čovjekom uspoređivati sebe, na taj način će i sam povjerovati da je on ni više ni manje nego samo običan čovjek...i ne treba biti savršen, nego treba samo biti
a čim je živ to već i čini

eto ovo je moj mali doprinos temi
__________________
a možda su u šumi..

Zadnje uređivanje zvonkaaa : 23.04.2011. at 23:33. Reason: So0Ne0Me
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 01:32   #67
Mislim da ovo pitanje ne pripada ovdje ali ne znam kamo bih s njim pa ću ga ipak postaviti: Mene zanima nalazi li se uvijek kao po pravilu u natalnoj karti rješenje problema nekog problematičnog apekta?
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 13:34   #68
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo pitanje ne pripada ovdje ali ne znam kamo bih s njim pa ću ga ipak postaviti: Mene zanima nalazi li se uvijek kao po pravilu u natalnoj karti rješenje problema nekog problematičnog apekta?
Evo premjestih ga na odgovarajući topic.

E sada ne znam što točno podrazumjevaš pod ovim "rješenje"?

Svaki aspekt ima sebi svojstven način očitovanja, pa je tako "rješenje" opozicije u kompromisu, u pronalaženju točke balansa između suprostavljenih (opozicionih) energija, u kvadratu je to aktivno sudjelovanje i "ulaganje" energije, itd...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 16:38   #69
Zanimljiva je ta astrologija.

Inače kad sam postavila to pitanje razmišljala sam o T-kvadratu. Negdje sam pročitala da se teške energije dva opoziciona aspekta mogu prevladati pomoću treće planete koja s njima čini kvadrat, tj pomoću prirode te planete.
E sad mene zanima još nešto ali ne znam koliko se dotiče astrologije uopće a to je da li osoba može sama predosjetiti što joj je činiti ako ima neki problem tj da li joj uopće prirodno nekako nadolazi rješenje njenog problema bez da gleda u natalnu kartu i u njoj traži pomoć?

Ne sjećam se više o čemu se točno radilo ali vidjela sam da si za neki teži aspekt nekome napisala da si može pomoći da se ispuše, lupa u neku vreću i sl.
Meni se kod astrologije sviđa što može biti savjetodavna tehnika, ali to je naravno tek početak u olakšavanju života pojedinca, na kraju sve ostaje na njemu samome, ali lakše je kad znaš odakle krenuti. Mada mislim da svaka osoba u sebi već sama valjda zna što joj je činiti, jer kad si žedan, prirodno znaš da moraš popiti vode. Ak si shvatila što sam ja tu sada nabacala.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 02:08   #70
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Zanimljiva je ta astrologija.

Inače kad sam postavila to pitanje razmišljala sam o T-kvadratu. Negdje sam pročitala da se teške energije dva opoziciona aspekta mogu prevladati pomoću treće planete koja s njima čini kvadrat, tj pomoću prirode te planete.
E sad mene zanima još nešto ali ne znam koliko se dotiče astrologije uopće a to je da li osoba može sama predosjetiti što joj je činiti ako ima neki problem tj da li joj uopće prirodno nekako nadolazi rješenje njenog problema bez da gleda u natalnu kartu i u njoj traži pomoć?

Ne sjećam se više o čemu se točno radilo ali vidjela sam da si za neki teži aspekt nekome napisala da si može pomoći da se ispuše, lupa u neku vreću i sl.
Meni se kod astrologije sviđa što može biti savjetodavna tehnika, ali to je naravno tek početak u olakšavanju života pojedinca, na kraju sve ostaje na njemu samome, ali lakše je kad znaš odakle krenuti. Mada mislim da svaka osoba u sebi već sama valjda zna što joj je činiti, jer kad si žedan, prirodno znaš da moraš popiti vode. Ak si shvatila što sam ja tu sada nabacala.
Mislim da ovo s vrećom nisam ja napisala, ali me podsjeća na jedan post koji je napisala Saradonija. No nema veze.

Otprilike sam shvatila ali mišljenja sam da je upravo obrnuto. Naime, bilo bi to prekraŠno kada bi se mi ljudi mogli ponašali onako kako nam prirodno dođe, a da time ne narušavamo ništa oko sebe...no preduvjet za takvo ponašanje jest razvijena svijest.

Ljudi se naime i danas unatoč silnim godinama evolucije vrlo slabo poznaju i ponašaju prilično instinktivno, a jako često ne znaju odakle im njihovi porivi i želje. Jer da znaju garant mnoge od njih ne bi slijedili.

To je i cilj astrologije i svih drugih savjetodavnih tehnika - spoznati sebe jer tek kada ljudi upoznaju "unutarnje" pokretače, stvarne korijene svojih poriva i želja u većoj mjeri sposobni su razlučiti u kojem segmentu su i oni sami robovi istih.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 21:04   #71
Kad si već spomenila Saradoniju, sjetila sam se jednog posta gdje je napisala kada joj ustreba energije radi lošeg aspekta Sunca i Plutona, ona ode na groblje.
Znači, mislila sam na ono instiktivno ponašanje gdje čovjek predosjeća što mu može pomoći, ali zaista pomoći a ne da instinktivno radi ono što misli da je za njega dobro a ustvari nije.
Ali tome je uglavnom tako, kao što ti kažeš.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 15:25   #72
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Kad si već spomenila Saradoniju, sjetila sam se jednog posta gdje je napisala kada joj ustreba energije radi lošeg aspekta Sunca i Plutona, ona ode na groblje.
Znači, mislila sam na ono instiktivno ponašanje gdje čovjek predosjeća što mu može pomoći, ali zaista pomoći a ne da instinktivno radi ono što misli da je za njega dobro a ustvari nije.
Ali tome je uglavnom tako, kao što ti kažeš.
Stiven Arojo kaze da se, prema grckom mitu, svako mjesto na zemlji gdje postoji veliko stablo smokve smatra tackom na kojoj je lako osjetiti podzemnu plutonovu energiju, tako da se covjek moze uskladiti sa tom energijom sjedeci (meditirajuci) pod stablom smokve, kako bi postigao bliskost sa njegovom sirovom silom...Smokve su takodje poznate kao afrodizijak i simbol seksualnosti...

Isto tako, Uran, kao vazdusna planeta, ne podnosi zatvoren prostor i kod ovog tranzita ili napetog aspekta u natalu, treba sto vise setati i boraviti na otvorenom prostoru, na visinama, planini, sumi i sl. jer Uran vlada hipofizom, te procesima i elektricnim impulsima u mozgu kome je neophodan kisik...mozak je inace najsebicniji organ koji otima kisik iz svih stanica ukoliko ga nema dovoljno te prisiljava srce da radi ubrzano, sto u konacnici nabija nervozu i depresiju...inace, pretjeranim boravkom u zatvorenom i zagusljivom prostoru zna jako da akumulira energiju i stimulise eksplozivno i nepredvidivo, hirovito ponasanje, sto je poznato kod osoba kojima je UR znacajan ili istaknut u karti, a u pitanju je jednostavno poruka iz mozga da je u pitanju zelja za slobodom (zrakom) koji ce UR takodje da otima i crpi iz svake pore naseg zivota, zato mu treba dobrovoljno obezbijediti sto vise da ublazimo njegovu silovitost, u skladu sa onim cime vlada (npr. ako UR predstavlja partnera - onda mu moramo dopustiti sto vise zraka da ga ne bi sam otimao)....
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 15:03   #73
Quote:
Fata_Morgana kaže: Pogledaj post
Stiven Arojo kaze da se, prema grckom mitu, svako mjesto na zemlji gdje postoji veliko stablo smokve smatra tackom na kojoj je lako osjetiti podzemnu plutonovu energiju, tako da se covjek moze uskladiti sa tom energijom sjedeci (meditirajuci) pod stablom smokve, kako bi postigao bliskost sa njegovom sirovom silom...Smokve su takodje poznate kao afrodizijak i simbol seksualnosti...

Isto tako, Uran, kao vazdusna planeta, ne podnosi zatvoren prostor i kod ovog tranzita ili napetog aspekta u natalu, treba sto vise setati i boraviti na otvorenom prostoru, na visinama, planini, sumi i sl. jer Uran vlada hipofizom, te procesima i elektricnim impulsima u mozgu kome je neophodan kisik...mozak je inace najsebicniji organ koji otima kisik iz svih stanica ukoliko ga nema dovoljno te prisiljava srce da radi ubrzano, sto u konacnici nabija nervozu i depresiju...inace, pretjeranim boravkom u zatvorenom i zagusljivom prostoru zna jako da akumulira energiju i stimulise eksplozivno i nepredvidivo, hirovito ponasanje, sto je poznato kod osoba kojima je UR znacajan ili istaknut u karti, a u pitanju je jednostavno poruka iz mozga da je u pitanju zelja za slobodom (zrakom) koji ce UR takodje da otima i crpi iz svake pore naseg zivota, zato mu treba dobrovoljno obezbijediti sto vise da ublazimo njegovu silovitost, u skladu sa onim cime vlada (npr. ako UR predstavlja partnera - onda mu moramo dopustiti sto vise zraka da ga ne bi sam otimao)....
E ,ovo je totalno super tema..Jako ,jako korisno.

Mene inace u mom natalu najvise zanima moj Mjesec(80 %) ,a sve ostale planete 20 %..Zasto?Zbog sje***** aspekata kakve ne zelim nikomu u zivotu.
Mjesec mi je u Gem. u 8.polju..To bi mozda znacilo da se moj Mjesec(dusa) najugodnije osjeca u mjestima vezanim za simboliku 8.polja i da tamo najbolje i najjasnije mogu osjetiti svoju dusu??
E da ,i kako su Blizanci vezani uz literaturu ,osim tih fizickih mjesta ,je li dobro i citati knjige vezano za tematiku 8.polja? (npr. to mi godi)
I na koji bi nacin mogla na najjednostavniji i najbezbolniji nacin kanalizirati energiju koja se oslobadja kroz slijedece aspekte Mjeseca:180 Ma/Ur iz 2.polja ,150 Saturn ,90 Me(doduse ,malo veca separacija)? (mjesta ,radnja ..)
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.