Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2015., 19:28   #721
hvala ti.

mislim da tek sada znam kako je stvarno izgubiti ne samo životinju nego životinjsku srodnu dušu.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 14:49   #722
Prošlo je više od dva mjeseca... Smješko maleni, fališ mi <3
Jutro - jedino jutro koje volim

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...ed&oe=55FA6B01
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:00   #723
da i ja zakeljim jednu fotku. slikano dan prije smrti. ni 24 sata prije

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...df&oe=56002897

Zadnje uređivanje fermina-daza : 18.06.2015. at 09:45. Reason: prevelika fotografija
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 11:32   #724
kako preživjeti smrt kućnog ljubimca ?

Kao što naslov kaže; tražim savjet od vas koji ste to prošli..

Moja je maza uspavana jučer..
Imala je tumor dojke koji se proširio na sve dojke i postao neoperabilan.

U poslijednjih 5 godina imala je upalu mliječne žlijezde, vodili smo je kod 2 različita veterinara i oba su rekli isto : to je najbolje ne dirati, to je potencijalan tumor -ona je sterilizirana i nema razloga da to ide dalje.

Mi budale smo vjerovali i uredno joj svaki put kad bi se infekcija vratila kupovali antibiotike -naravno,nakon što ju je njen veterinar ispočetka pregledao.

Danas je više nema..raspadala se ovdje po kući; tumor je naglo iz uobičajene infekcije buknuo i pokazao svoje pravo lice.

Radilo se o vanjskom tumoru koji se gnojio , metastairao i nije više bilo načina da joj se pomogne..

Ne znam kako da prežalim što smo bili tako glupi, što nismo potražili treće mišljenje, što je takva prijateljica kakva je bila ,doživjela takav strašan kraj.

Nije htjela ići odavde , a nije mogla hodati..gledala me tim svojim velikim okama a ja sam joj govorila :ideš spavati, mazo...
Nisam htjela da osjeti kako odlazi zauvijek,,nisam htjela da se boji i bila sam sa njom do zadnjeg otkucaja njenog velikog srca.

Dok smo čekali da nas prime , došle su još 2 kuje na Veterinarski faks , također sa istom dijagnozom..i njih su vlasnici vodili privatnicima koji su govorili neka se to ne dira..i prepisivali Klavocin.

Ovim putem apeliram svima da ne rade moju grešku..svaka kvržica na dojci je opasnost i odvedite svoje cure na veterinarski fakultet..tamo imaju odjel za reprodukciju i porodništvo.

Da sam to napravila ja , moja maza bi sada bila sa mnom.. ne znam kako da nastavim źivjeti sa saznanjem da sam ja kriva što je nema..da se mučila kao da nikog nema, kao da je nitko nikada nije volio..i da je otišla na hladnom stolu ,među nepoznatim ljudima a htjela je ostati.
Makar još par dana

Eto.
Hvala
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 16:18   #725
žao mi je lara, šaljem ti pozitivne vibre.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:41   #726
Lara, ne mora biti.Osobno poznam slucaj jedne pudlice, koja je cim se pojavio operirana na faksu,pa nakon samo pola godine ipak umrla od te iste bolesti.Tako da zapravo nikad ne znas. Naravno osim klavocina postoje i agresivnije terapije,koje nas vet radio mojoj pudlici i koja je uspjela sa karcinomom ipak prozivjeti jos skoro dvije kvalitetne godine.
Najbolji lijek od gubitka za vecinu nas -majusna prinova,pisajuca svuda po kuci ,klupko dlake,koje te zaokupi i bude izborilo se za svoj kutak u tvome srcu.Drzi se.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:16   #727
dire tek sad sam pročitala.
Žao mi je.
Pratila sam vaš zajednički put od upoznavanja do velike ljubavi i prijateljstva.

Imala je lijep život s tobom i sigurno je ostavila traga u tebi.
Nešto što će te zauvijek povezivati s njom.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 17:00   #728
hvala ozana

mislim da bi dobila potpuni slom živaca da nema žorža. i imam dojam da on osjeti da nam je potreban. divan je mačak i zaslužuje svu ljubav ovog svijeta, a to mu se trudimo i pružiti
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 22:46   #729
Dire Down
Bundeva

Hvala na utješnim riječima
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 00:56   #730
Prvi vikend bez tebe!

Nema te da se probudiš prvi, nasloniš glavu na moju, daš mi pusu i otrčiš u kuhinju.
Kuham kavu, nemam kome spremiti doručak. Nitko nije gladan. Nitko nije nestrpljiv.

Otvaram frižider, vadim meso – pitam se hoće li ovo biti dovoljno za nas dvoje. Ah, tebe nema.

Kuham – ne motaš se po kuhinji.

Jedem – čudim se kako mi još nisi zavirio u tanjur. Ah, tebe nema.

Tuširam se – nitko ne sjedi na rubu kade.

Palim laptop, krilo mi je slobodno. Čudno.

Legnem na kauč. I ništa. Ne grizeš mi prste, ne njuškaš vrat, ne ležiš na meni.

Spavam. Tvoja šapica nije na mojoj glavi.

Fališ, blesavac, fališ užasno.

Bio si mlad i lud. Moj, a posve svoj. Rokilice, bio si više od mačke. Bio si čista ljubav.
biancanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 22:46   #731
Volimo te Seth

2004-23.06.2015

svi ce pitati za tebe ,

bio si najbolji pas na svijetu. pricali su kakvo si cudo.)
pozdravi nam ekipu tamo negdje gore,

Boze daj da ima neko bolje mjesto, .... . volimo te Seth pas

o Boze
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 09:28   #732
Pozdrav svima, eto prije 15 dana uginula je moja ja bi uvijek govorila"najbolja prijateljica" maltezerica. Imala je 11 godina, jako loše srce i operaciju iza sebe iza koje je nakon 2 dana uginula. Ne mogu si nikako oprostiti da je uginula kod veterinara a ne sa mnom i to što sam je odvela na operaciju a možda nisam trebala. Imala je tumor mliječne žlijezde. Tuga je toliko jaka da mi se čini da ću se raspasti od boli.
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 10:02   #733
Strašno mi je žao, moja najbolja prijateljica i moja najveća ljubav umrla je prije skoro dvije godine, i znam koliko ti je teško, i koliko su mučni prvi dani, prvi tjedni, prvi mjeseci. Koliko god ti to sad izgledalo nemoguće, ipak nakon nekog vremena postat će lakše, i tugu će zamijeniti lijepa sjećanja. Nažalost prokleti osjećaj krivnje ide u paketu s tugom i patnjom, kao da one nisu dovoljne same po sebi. Ja se dan danas još uvijek borim s osjećajem krivnje, zato što je nisam spasila, zato što nisam bila uz nju kad je umrla, ali ipak moramo osvijestiti u sebi da smo napravili sve za naše najbolje prijatelje, i da smo napravili ono što smo mislili da je najbolje i da smo ih voljeli najviše na svijetu. A nisu ni svi ljudi, ni sve životinje tako sretni da ih netko tako voli. Mislim da je tvoj pas bio jako sretan, i da je znao da ga voliš, nažalost surova realnost je ta da oni žive kraće od nas, i koliko god to bilo teško prihvatiti, s tim moramo živjeti.
Meni su svi govorili da uzmem drugog psa, ja sam to odbijala jer ništa ne može zamijeniti nju, i onda mi se dogodila jedna mala maca, kako to uvijek biva, ona je pronašla mene, baš kad je trebalo i vratila mi radost i toplinu, i ponekad razmišljam kako mi ju je moja ljubav poslala, da se ne raspadnem od tuge... Znam da zvuči glupo, ali ponekad volim tako razmišljati i tako je nekako držim uvijek kraj sebe, i tako je lakše... Drži se, tugu moraš odraditi, i nadam se da ćeš poslije svu svoju ljubav pružiti nekom novom biću, jer toliko ih je napuštenih i nesretnih oko nas koji čekaju svog čovjeka i svoj dom.
kadoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 12:29   #734
Kadoka, hvala ti na lijepim riječima. Velika je to bol, baš razdire. Jako je to bila velika kušnja poslati je na operaciju ili ne. Sjećam se tog osjećaja intuicije dok sam je vozila i nisam poslušala nažalost sebe. I taj njen pogled. Realno sve znam. Ali moram to odraditi. Idući tjedan stiže mi malo štene, znam da ću vjerovatno i nju zavoljeti i molim boga da mi barem malo ublaži tu bol.
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 04:25   #735
Evo ,uskoro će godina dana otkada moje " Bube Stare " nema i moram reći da nismo krenuli dalje.
Ta bol je još uvijek ovdje ..kao da je bilo jučer.
Još nalazim njene dlake zabodene ispod kreveta , nekad bi me to ljutilo- danas plaćem nad svakom ..

Ljudi sa najboljim namjerama predlažu da nabavimo novog psa , ali meni ne fali pas. Fali mi ona . Samo ona.

Počivaj u miru na kraju duge ..jedina moja prijateljice
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 09:34   #736
Jutro,

Nisam se motala ovuda, jer nisam imala srca čitati vaše tužne priče. Sve do sad, dok i moja nije postala pretužna.

Uginuo mi je moj Max jučer, na rukama. Svi mi govore, nemoj, imao je dobar život, bio je voljen pas, doživio je 16 godina. Sve je to istina. Ali tih 16 godina smo proveli zajedno Svaki božji dan. Sva sranja koja je radio, sve nevolje i tuge, sve bolesti, i svu sreću ovog svijeta. Sve je to dijelio s nama.

Čak i kad bismo otišli iz kuće bez njega, već sam imala neki unutarnji sat...."predugo je sam"....pa bih zvrcnula mamu, svekrvu, brata.....daj odi do stana i vidi jel Maxu šta treba.

Unutarnji sat i dalje radi.....ali nema nikoga koga treba provjeriti.

Stan je prazan. Muž i ja se gledamo i ne znamo šta bi rekli. Prije je bilo. Jel jeo? Ima svježe vode za pit? Ko ga vodi van? Možeš ti, meni se danas žuri? Neka, ja ću. Max, ne kopaj po kanti!!!!.....bili smo prošli petak vani i došlo nevrijeme.....prva stvar....mobitel....zovem sina....."daj idi u dnevni i budi s Maxom dok oluja prođe da se ne plaši grmljavine".....on naravno sve šta radi, ostavlja i odlazi u dnevni i leži s Maxom na podu (bio je nepokretan zadnjih dana) dok oluja nije otišla

Sin studira u drugom gradu....prvo pitanje uvijek kad se javi....kako je Max??.....prekjučer je otišao u Belgiju kod cure.....znao je da ga neće više vidjeti....bilo je grozno gledati taj oproštaj.....ali sam ipak mislila da će potegnuti možda tjedan dva.....uginuo u manje od 24 sata.....meni na rukama.....

samo sam morala negdje ovo napisati.....nemojte zamjeriti

pozz
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 09:40   #737
Dichy, bas mi je zao. Nadam se da je Max sad na nekom boljem mjestu

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 10:02   #738
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Jutro,

Nisam se motala ovuda, jer nisam imala srca čitati vaše tužne priče. Sve do sad, dok i moja nije postala pretužna.

Uginuo mi je moj Max jučer, na rukama.

.....

samo sam morala negdje ovo napisati.....nemojte zamjeriti

pozz
Iskreno suosjećam s tobom! Vjerujem da su ti bol i praznina trenutačno veći od bilo kakvog prihvaćanja utjehe da je bio s tobom 16 godina i da u posljednjem trenutku nije bio sam, već u zagrljaju osobe koja ga voli i koju on voli.




Kako Luna stari, sve rjeđe otvaram ovu temu. Znam da to neće zaustaviti vrijeme, ali čovjek je ponekad iracionalan.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 10:07   #739
hvala vam društvo.....

ono šta me izluđuje je da napadaji plača i tuge dolaze u valovima.....sve sam kao dobro, dobro.....i onda se odjednom rasplačem ko rodna godina....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 11:23   #740
dichy jako mi jd zao.sve sam to vec dva puta prosla i prestrasno je,ko to nije prosao ne moze vjerovat kako boli
drz se sta drugo reci
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.