Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 09:31   #41
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
(...) ma sto specijalistica govorila da se slobodno mogu ubit skokom s nebodera ili s dlakom od psa.
A što kaže za kućnu prašinu? Ne vidim kako se toga itko može u potpunosti riješiti. Dakle, u pitanju je smanjivanje količine alergena.

Osim Allerpeta, na linku koji je stavila Atlantis, imaš i nekoliko korisnih savjeta upravo za to. Jesu li ti spominjali kakvu medikaciju?

Ja nisam ni na što alergična, ali jedna moja prijateljica jest, i to jako. Kad dolazi k meni na kavu popije nekakve tabletice da izbjegne probleme. Isto je radila i žena čiju sam maltezericu čuvala u ona dva-tri navrata dok smo zajednički privikavale psića na novu okolinu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 11:27   #42
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Piše dlaka jer im je jadnostavnije tak


http://www.asthmacenter.com/index.ph...s/pet_allergy/

evo pa čitaj
Hvala na linku
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 11:35   #43
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
A što kaže za kućnu prašinu? Ne vidim kako se toga itko može u potpunosti riješiti. Dakle, u pitanju je smanjivanje količine alergena.
Da, radi se o smanjivanju alergena...npr. ne smije se mesti stan/soba pogotovo vec iskljucivo sa usisivacem i mokrom krpom.

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

Osim Allerpeta, na linku koji je stavila Atlantis, imaš i nekoliko korisnih savjeta upravo za to. Jesu li ti spominjali kakvu medikaciju?
Je, koristim Ventolin vec cili zivot, al mi je pripisala i neku malu crvenu pumpicu, neki inh...nemam pojma kako se zove

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

Ja nisam ni na što alergična, ali jedna moja prijateljica jest, i to jako. Kad dolazi k meni na kavu popije nekakve tabletice da izbjegne probleme. Isto je radila i žena čiju sam maltezericu čuvala u ona dva-tri navrata dok smo zajednički privikavale psića na novu okolinu.
Meni nije dala nikakve tablete, bolje jer ih ionako mrzim

Svejedno hvala na savjetima, a i oni (doktori) bi mogli biti malo uvidjajniji po ovom problemu a ne kao ova specijalistica kad kaze da sta se nje tice ako ne mislim micat psa mogu drito kroz prozor skocit i skratit svima muke
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 20:56   #44
Alergen je epitel , ne dlaka kao takva.

Ja sam bila prije par mjeseci na testiranju i otkrivena mi je jaka alergija na prašinu tj. na one grinje, što sam znala da bude i na mačke. S obzirom da imam mačku i studiram veterinu to je problem pa su me poslali na serumsko testiranje tzv.RAST test na kojem ti se iz krvi vidi koliko je alergija jaka. Na mačke i nije toliko, ali na prašinu je užas.

Postoji desenzibilizacija, ali nije moguća kod svakog i bolje što je osoba mlađa.

Ja ti pijem tablete , vode se kao dodatak prehrani, 1,3 Beta Glukan i zbilja mi puno pomaže. Možeš si još guglati da vidiš svojstva i tako ,ali pozetivna su iskustva s obzirom na alergije. 215 kn je kutija, a unutra ih je 60.

Meni pomaže pa možda bude i nekome drugome. S obzirom da izbačaj slijepe mačke na ulicu i nije neka opcija, kako mi je u bolnici bilo preporučeno. Ah, naše zdravstvo...
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 21:15   #45
nećeš se ubiti. alergija je neugodna, astma zna biti opasna, no po tvojem postu nisi baš toliko bolestan.

što se grinja tiče, što više usisavati i zračiti posteljinu, a ako imaš zamrzivač, dobro je ono što stane svako toliko zalediti pa odlediti.

susjeda s kojom sam odrasla živi s dva chow-chow, jednim lhasa apso, jednim perzijanerom i jednim običnim mačkom. dlakaviji ne mogu biti. jeste da ima i mini dvorište, no životinje su i u kući. kad zagusti, uzme lijekove. ne pušta ih u spavaću sobu.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:10   #46
Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post
Alergen je epitel , ne dlaka kao takva.
Aha, to sam naucio od predhodna dva upisa

Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post

Ja sam bila prije par mjeseci na testiranju i otkrivena mi je jaka alergija na prašinu tj. na one grinje
To je i meni otkriveno. Zapravo, potvrdjeno jer sam to imao i kao dijete, pa se u medjuvremenu (15tak godina smanjilo na minimum).

Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post

testiranje tzv.RAST test na kojem ti se iz krvi vidi koliko je alergija jaka.
Taj RAST i mislim PRST sam vadio na nuklearnoj, a nalazi ce bit tek tamo za 20tak dana gotovi

Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post

Postoji desenzibilizacija, ali nije moguća kod svakog i bolje što je osoba mlađa.
A sto je desenzibilizacija? Imam 36 godina.

Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post

Ja ti pijem tablete , vode se kao dodatak prehrani, 1,3 Beta Glukan i zbilja mi puno pomaže. Možeš si još guglati da vidiš svojstva i tako ,ali pozetivna su iskustva s obzirom na alergije. 215 kn je kutija, a unutra ih je 60.
A jeli ti to pripisala doktorica? Meni je zabranila sve, zbog srca :mislim: osim ventolina i to iskljucivo kad mi je potrebno i onu narancastu malu pumpicu dvaput na dan, ujutro i navecer.

Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post

Meni pomaže pa možda bude i nekome drugome. S obzirom da izbačaj slijepe mačke na ulicu i nije neka opcija, kako mi je u bolnici bilo preporučeno. Ah, naše zdravstvo...
Hvala na savjetu i da, jako ruzno se odnose doktori (ne sumnjam u strucnost), ko da su nam kucni ljubimci neprijatelji
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:23   #47
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
nećeš se ubiti.
Vjerujem i ja da necu, al to mi kaze doktorica

Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post

alergija je neugodna, astma zna biti opasna, no po tvojem postu nisi baš toliko bolestan.
Nusam bas toliko bolestan jer je meni kronicno ovako, za bolje ne znam, ali ova doktorica kaze da su mi pluca tesko stradala, i da ce trebat najmanje 2 godine da se dovedu u kolko-tolko normalno stanje

Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post

što se grinja tiče, što više usisavati i zračiti posteljinu, a ako imaš zamrzivač, dobro je ono što stane svako toliko zalediti pa odlediti.
Imam obican mali zamrzivac, no zracit cemo posteljinu na balkonu

Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post

susjeda s kojom sam odrasla živi s dva chow-chow, jednim lhasa apso, jednim perzijanerom i jednim običnim mačkom. dlakaviji ne mogu biti. jeste da ima i mini dvorište, no životinje su i u kući. kad zagusti, uzme lijekove. ne pušta ih u spavaću sobu.
E jbg, moj nama udje u sobu i lezi na podu do kreveta...odvikavanje ce ic malo teze, ipak mu je 9 godina :gaah:
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:28   #48
miky0 pusti ti doktore, oni rado drame. Meni su se početkom godine intenzivirale alergije i pojavile urtikarije pa sam bila hospitalizirana. Svašta su testirali i uzeli u obzir ali kad su saznali da imam psa bili su sigurni da mi je to od njega. Odmah su radili testiranja nakon kojih sam im objasnila da moj pas ima antialergijsku dlaku i da sigurno alergija nije s njim povezana, što se na kraju i dokazalo.
S obzirom da iz nekih drugih zdr. razloga pijem kortikosteroide, oni mi uvelike pomažu i po pitanju alergija tako da primire opće stanje. Možda da i ti probaš njih uzeti u obzir, ako smiješ i ako doktor misli da bi ti pomoglo.
Naravno da nećeš svog psa odbaciti što god doktori rekli, ali u budućnosti, ako budeš planirao kupnju, najbolje bi bilo da u obzir uzmeš pasmine koje imaju antialergijsku dlaku i na taj način sebi olakšaš. Do tada uživaj s ljepotom koju imaš doma.
Koliko znam, Beta Glukan služi za jačanje imuniteta i jako je skup, originalno pakiranje je oko 600 kn, ja sam ga jedno vrijeme koristila. Možda Nikich kupuje neku inačicu koja je samim tim i povoljnija.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 18:00   #49
Tko se želi riješiti alergije na bilo šta,odnosno ublažiti ih, treba prijeći na super zdravu hranu. Makrobiotiku ili sirovo..Eto..znam dosta ljudi koji su se tako riješili alergija ( i ostaloga, kao posljedica dugotrajne stvarno super zdrave hrane, vitamina i zdravih dodataka, bobica itd..)

Zadnje uređivanje Maca s placa : 24.06.2015. at 18:13.
Maca s placa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 20:25   #50
Nema inačica, nego različitih proizvođača pa je time i cijena drugačija. Koristi se od jačanja imuniteta nadalje. Imaš cijeli popis na kakva stanja dobro djeluje pa si proguglaj, ako te više zanima.

Evo, ja pijem ovaj, ima ga u ljekarnama i normalno ga možeš kupiti ne treba recept: http://ljekarna-mazzi.hr/proizvodi/d...n-60-tbl-1818/

Ipak, zbog problema sa srcem bi se možda ipak trebao konzultirati s doktoricom, za svaki slučaj.

A desenzibilizacija se koristi kod suzbijanja alergija, dakle namjerno ubrizgavaju male količine alergena da se potakne odgovor imunog sustava i da u konačnici više nisi alergičan ili si znatno smanjeno osjetljiv.
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 20:43   #51
Preko iherba je puno jeftinije, jedna boca tog solgarovog je 10 dolara. Ja sam pila i od trasfer pointa (to je ovaj skuplji) i solgarov, ok su mi i jedan i drugi.

Joj meni za svaki klinac optuže mačke i onako indirektno mi savjetuju da ih se riješim. Prvo me opće prakse prošle godine uvjeravala da mi je urtikarija koja je izbila po tijelu od mačaka, zatim me je ove godine dermatologinja kad sam joj došla na ruci sa nečime uvjeravala da sam pokupila gljivice od mačaka. Ja joj kažem da od mojih ukućana jedino ja imam, da mi mačke nemaju nikakve znakove ikakvog kožnog oboljenja, ne to mi je od mačaka i nek se držim podalje od njih (pijem terapiju za snižavanje imuniteta pa sam podložnija svemu, nema veze ni sa mačkama ni s ičime već sa terapijom).
Tako, rješenje svih mojih problema je da bacim svoje živine na ulicu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 22:25   #52
imam dijagnosticiranu astmu. Promijenila sam način života. Jedem dosta ribe, povrća i voća. Meso ne.
Nakon tuširanja sam sva flekava...ne smijem koristiti obični make-up, samo hipoalergeni. I baš ja sam htjela psa u stanu i dobila sam ga. Tri godine kasnije sam udomila još jednog i spavaju samnom. Ponekad se probudim, a oni mi spavaju na glavi..Moji trigeri za napadaj astme nisu psi, ni njihova dlaka.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 08:08   #53
Quote:
Nikich kaže: Pogledaj post
Nema inačica, nego različitih proizvođača pa je time i cijena drugačija. Koristi se od jačanja imuniteta nadalje. Imaš cijeli popis na kakva stanja dobro djeluje pa si proguglaj, ako te više zanima.



Evo, ja pijem ovaj, ima ga u ljekarnama i normalno ga možeš kupiti ne treba recept: http://ljekarna-mazzi.hr/proizvodi/d...n-60-tbl-1818/ .
Ma da, sve mi je poznato, pila sam i solgarov jedno vrijeme. Samo sam se krivo izrazila gore, i mislila sam na razlicite proizvodjace.
Ja sam poput leeloo, na terapiji koja mi oslabljuje imunitet pa sam non-stop na nekim slicnim dodacima, ali nisam imala pojma da je beta glukan djelotvoran po pitanju alergija.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 19:01   #54
U svakom slucaju nista necu radit bez znanja doktora, i doktor nece imat lazne informacije da sam se rijesio psa a zapravo nisam. Dakle, pas ostaje, definitivno, ma sta lijecnici govorili U svakom slucaju prije dvadesetak dana necu jos imat potpunu dijagnozu, pa cemo vidit.

Hvala svima na savjetima
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:43   #55
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju nista necu radit bez znanja doktora, i doktor nece imat lazne informacije da sam se rijesio psa a zapravo nisam. Dakle, pas ostaje, definitivno, ma sta lijecnici govorili U svakom slucaju prije dvadesetak dana necu jos imat potpunu dijagnozu, pa cemo vidit.

Hvala svima na savjetima
Miky, tek sam sad vidjela da imaš šnaucera. Pozdravi svoju doktoricu i poruči joj da šnauceri pripadaju među pasmine koje proizvode manju količinu alergena od "običnih" pasa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:11   #56
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Miky, tek sam sad vidjela da imaš šnaucera. Pozdravi svoju doktoricu i poruči joj da šnauceri pripadaju među pasmine koje proizvode manju količinu alergena od "običnih" pasa.
Ali je? To mi je drago cut
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 23:38   #57
alergija na dlaku i hipoalergene pasmine

Prvi put pišem na ovom forumu i ispričavam se ako sam pogriješio forum.

Problem je slijedeći: jako volimo pse i želimo nabaviti psa. Imao sam u prošlosti većeg mješanca, a sad je kćer u godinama kad želi psa i mi smo joj ga obećali.

Problem je u tome što smo i kćer i ja alergični na pseću dlaku (protein) i ja sam uz prijašnjeg psa puno propatio pa je sad izbor pao na shi tzu koji je navodno bez mirisa i hipoalergena pasmina.

Da li netko ima osobna iskustva da je inače podložan jačim alergijama i da ima hipoalergenog psa ili čak baš shi tzu?
Možemo li ga nabaviti ili ćemo se gadno zeznuti?
Hvala na odgovorima koje moja kćer željno isčekuje!

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.11.2018. at 12:15. Reason: pogledati popis tema - tema je odmah pri vrhu
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2018., 08:15   #58
Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Prvi put pišem na ovom forumu i ispričavam se ako sam pogriješio forum.

Problem je slijedeći: jako volimo pse i želimo nabaviti psa. Imao sam u prošlosti većeg mješanca, a sad je kćer u godinama kad želi psa i mi smo joj ga obećali.

Problem je u tome što smo i kćer i ja alergični na pseću dlaku (protein) i ja sam uz prijašnjeg psa puno propatio pa je sad izbor pao na shi tzu koji je navodno bez mirisa i hipoalergena pasmina.

Da li netko ima osobna iskustva da je inače podložan jačim alergijama i da ima hipoalergenog psa ili čak baš shi tzu?
Možemo li ga nabaviti ili ćemo se gadno zeznuti?
Hvala na odgovorima koje moja kćer željno isčekuje!
Najbolje vam je otići kod uzgajivača, provesti tamo neko vrijeme i vidjeti kako ćete reagirati.

Moja mama je alergična na pseću dlaku, i upravo na taj način smo nabavili prvog psa, pudlu. Kod uzgajivača u prostoru punom pudli je bilo ok, dok bi u drugim situacijama samo jedan pas izazvao alergijsku reakciju.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2018., 13:44   #59
Hm, ne bih vas odgovarao, ali da ne bude nakon x vremena tema: sto cu s psom?
Nadam se da ste dobro promislili jer ce zena tvoje alergijske reakcije puno bolje podnijeti nego djetetove!!!

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2018., 16:45   #60
Pa ja bih, naprotiv, rekla da je čovjek itekako dobro promislio, samo tu treba i dodatnih informacija.

Bilo dobro, Off Roader, da se točno informiraš o tome što izaziva alergiju na pse - nije dlaka, nego bjelančevine iz kože i sline, tako da rasprostranjeno vjerovanje kako je najvažnije da psu ne opada dlaka nije baš točno. Što ne znači da je mogućnos suživota sa psom za vas isključena, nego treba, kako si i sam rekao, odabrati pasminu. Ne znam treba li u svakom slučaju biti spreman na povremeno uzimanje lijekova, kao što je radila moja prijateljica, alergična i na pseću i mačju dlaku, koja bi preventivno popila tableticu prije nego što bi došla k meni na kavu i žnjarala moje labradorice.

Mislim da ti je LadyToto dala izvrstan savjet, a ovdje imaš nekoliko sugestija za alergičare. Labradudle preskoči, ako toga i ima kod nas, onda su iz štanca, to nije priznata pasmina. Ši-cua nema, no možda će netko znati nešto više. Također se možeš posavjetovati i s veterinarom.

U svakom slučaju, imaš puno razloga da oprezno priđeš odabiru pasmine, a onda svakako prethodno provjeri svoju i kćerkinu reakciju.

Sretno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.