Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 15:38   #121
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Odluka o držanju... navodi samo ovo: "Fekalije se odlažu u označene kante postavljene na javnim površinama."

Dakle, ne piše direktno da ćeš dobit kaznu ak baciš u običan koš, ali ja sam pred koje dvije godine naišla i na takvu stavku, možda u nekoj samoborskoj odluci budući da sam živjela tamo.
I mislila sam da nema propisa. Onda se ne treba ni obazirati na one koji zvrndaju. Ti bi zvrndali zbog bilo čega.

Kad napišu odredbu da se ne smije, onda će to biti nešto drugo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:53   #122
Vrlo rado bih bacao u plave kante kada bi ih bilo.
Opet ću spomenuti Krešimirac, koji je mjesto gdje se psi smiju puštati s lajne, a nigdje nema nijedne plave kante. Tako da bacam u obične kante, ili kontejnere. Mislim da mi je najbliža plava kanta na Zrinjevcu. Ili onaj park kod tržnice Kvatrić.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 15:59   #123
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Mislim da mi je najbliža plava kanta na Zrinjevcu. Ili onaj park kod tržnice Kvatrić.
Najbliža plava kanta nalazi se kod Križanićeve gimnazije. Ako nisu nešto promijenili u posljednjih par godina kad sam posljednji put bila tamo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 16:37   #124
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Najbliža plava kanta nalazi se kod Križanićeve gimnazije. Ako nisu nešto promijenili u posljednjih par godina kad sam posljednji put bila tamo.
U pravu si. Vidio sam ju i iskoristio par puta. No, ne mislim svaki put hodati do nje.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:57   #125
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja i u kvartu nosim vrećicu desetak minuta do najbliže kante. Tako da se nasipu ne treba čuditi. No, da, ljutimo se i mi vlasnici, a ljute se i nevlasnici na neskupljanje izmeta, a na "obično" smeće nitko se ne ljuti. Doduše, ja se ljutim jer imam dvije požderuhice pa stalno bijem bitku s njima, ali vidim da drugima nimalo ne smetaju vrećice od čipsa i kore od banane pobacane po travi, čak i u dječjem parku.

Zapravo ne znam - ponekad mi se čini da nije fer naplaćivati kazne i prozivati ljude zbog onečišćenja ako im se ne pruži mogućnost da okoliš drže čistim, a s druge strane, bar u psećim parkovima postoje kontejneri za izmet pa se baš ni tamo ne trgaju oko skupljanja.
Što se tiče razbacanog smeća, uvjerila sam se na svoje oči da svrake/vrane rade najveći nered u kvartu Skoči na koš i lijepo vadi vrećice čipsa, ostatke peciva, pa čak i vrećice s drekom
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:13   #126
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Što se tiče razbacanog smeća, uvjerila sam se na svoje oči da svrake/vrane rade najveći nered u kvartu Skoči na koš i lijepo vadi vrećice čipsa, ostatke peciva, pa čak i vrećice s drekom
Da, neki dan jedna je od njih sjedila u autu ispred mene na Zagrebačkoj, na suvozačkom sjedalu, i kroz prozor bacala kore od banane. Jedno pet-šest komada, svaki metar po jednu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 23:10   #127
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Da, neki dan jedna je od njih sjedila u autu ispred mene na Zagrebačkoj, na suvozačkom sjedalu, i kroz prozor bacala kore od banane. Jedno pet-šest komada, svaki metar po jednu.
To ne rade svrake, samo ignorantske kokoši.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:49   #128
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...imci&id=829381

Nije kod nas, ali pogledajte samo kako neki ljudi nemaju ne samo odgovornosti nego čovječnosti.
Sva sreća da je pas spašen.
Mnogi drugi nisu kod sličnih 'vlasnika'.

Ako je vjerovati svemu navodno mu prijeti zatvor, kamo sreće da dobije max kaznu i novčanu i zatvorsku koliko je dopušteno za ovako nesto.
Ne znam da li kazne koje postoje vani sprečavaju neodgovorne vlasnike jer je očigledno da se desavaju grozne stvari, ali barem neka bude kazna pa barem taj nece valjda ponoviti isto.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:05   #129
Svakavih groznih slika sam se nagledala, nije da sam osjetljiva ...ali ovo je nestro stravicno, tesko za gledati...na povracanje mi doslo.
Nevjerojatno.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 05:53   #130
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...imci&id=829381

Nije kod nas, ali pogledajte samo kako neki ljudi nemaju ne samo odgovornosti nego čovječnosti.
Sva sreća da je pas spašen.
Mnogi drugi nisu kod sličnih 'vlasnika'.

Ako je vjerovati svemu navodno mu prijeti zatvor, kamo sreće da dobije max kaznu i novčanu i zatvorsku koliko je dopušteno za ovako nesto.
Ne znam da li kazne koje postoje vani sprečavaju neodgovorne vlasnike jer je očigledno da se desavaju grozne stvari, ali barem neka bude kazna pa barem taj nece valjda ponoviti isto.
Aaaaaa mila Caitlyn se vrtila po netu u zadnje vrijeme, lijepo da je priča dobila sretan završetak
Vjerujem da će "vlasnik" odgovarati, nisam sigurna u max kaznu, ali neće ostati nekažnjen. Čini se da se pomalo steže obruč oko tih zlostavljača životinja po Americi, nekad ove ili prošle godine je izrečena i najveća kazna zlostavljaču - 10 godina. Ne mogu se sjetiti koji je slučaj bio u pitanju, ali je moralo biti nešto zbilja gadno.

No da se vratimo temi i tvome pitanju... Da li kazne sprečavaju? U potpunosti ne, jer bi onda imali svijet bez ovakvih gadosti. No propis koji kaže da je zabranjeno mučenje životinja, plus sprovođenje istog, stvara "klimu" u kojoj zlostavljanje i mučenje postaje nedopustivo, i zakonski i moralno. Bolesnika uvijek ima i biti će ih. Svugdje! Ali je vidljiva razlika između društva koje ima Animal Police recimo, koji radi svoj posao i kojemu znaš da možeš prijaviti slučaj i da će biti reakcija s njihove strane, i društava u kojima ne postoje takve instance, pa niti definirani propisi, čija je nadležnost nešto itd.
Policija je policija!...a inspekcija je inspekcija.

Ali moram reći da niti takav sustav nije savršen i ima dosta nedostataka. Generalno, institucije poput Animal Police, SPCA i sličnih u čijoj su nadležnosti životinje i prekršaji vezani za njih, se susreću sa milijun prepreka na putu. Uostalom, kao i svaki pravni sustav. Mora se ispoštovati niz nekih koraka i pravnih zavrzlama da bi se došlo do nekog rezultata.
I ponekad se moraš zadovoljiti oduzimanjem psa iz nekog manjeg banalnijeg razloga, jer nemaš dovoljno vremena da ganjaš za onaj najteži, zato što pas možda neće preživjeti do tad.


***Početkom ove godine sam na poziv otišla "otkupiti" za $50 dolara dvoje štenadi. Bilo ih je 8 u leglu, druge volonterke su otišle otkupiti i ostale, kako ne bismo izgledale sumnjivo. U dvorištu je bilo dva odrasla psa, kuja u tipu pit bulla, na lancu, godinu dana starosti najviše, sa noktima od nekih 10cm valjda, jer nikada nije puštena s lanca. Tako se i okotila i tako je i brinula za štence - na lancu! Bila je kost i koža, štenci isto tako i k tomu još puni glista, nekima su izlazile na nos. Drugi pas je bio mužjak, u tipu labradora, u ok stanju, ali nesocijaliziran. Lik nije želio niti jedno od odraslih da nam da.
SPCA je odmah obaviješten, ali je ispao problem u tome da ne mogu da reagiraju ako smo pse sklonili sa dvorišta vlasnika. A bilo je zaista hitno štence izvući odatle, jer ko zna da li bi preživjeli toliko dugo da SPCA može reagirati po pravilima.
Dakle, vlasnike nisu mogli teretiti i za štence, ali su mogli za neregistrirane pse, uzgoj psa u tipu pit bulla i jako loše stanje kuje. I potrajalo je nekoliko tjedana dok su mogli pse izuzeti sa imanja. Kazna je mogla da bude i do $10 000, ali nije. Umjesto toga, platili su kaznu za neregistrirane pse, za uzgoj i nekastriranje psa pit bull tipa.
Kuja je oduzeta, mužjak je ostavljen, dat vremenski rok za njegovu registraciju. Kako to nije ispoštovano, i mužjak je oduzet te su dobili dodatno ban na posjedovanje psa (jednu ili dvije godine, nisam 100%). Kuja je i PRVI PAS pit bull tipa ikada koji je stavljen na dalje udomljavanje od strane SPCA.
Kazne su, po mom mišljenju male, kao i po mišljenju ljudi iz SPCA, ali su ipak kažnjeni na neki način.
***

Puno puta se desi da moraju da se zadovolje manjom kaznom ili samo oduzimanjem psa, kako bi spasili život, jer je potrebno puno vremena i novčanih sredstava za ganjanje preko suda, a svaki izgubljen dan može značiti i da životinja više neće biti tu ili biti živa. Nažalost, to je i najrealnija slika institucija toga tipa, ali samim svojim postojanjem i radom daju na znanje da neke stvari nisu dozvoljene i da će neko ipak reagirati na njih.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 12:09   #131
protiv loših ljudi nemožeš, ja sam neki dan nažalost morao dati psa jednoj rodbini radi neke usluge prije 5 godina vezane što mi je čovjek pronašao psa.

Sad se sjetio da bi štene. Poklonio sam jer se već i tu počela voditi polemika da nebudem valjda novce tražio.

Ejjj, nije meni do para, nego do toga što znam da to štene ili nebude dugo ili bude izgledalo sve samo ne na pasminu koja je, jer ipak zahtjeva malo više brige nego druga pasmina, barem dok su štenci.

No dok sam čuo da će ga već prvi dan zatvarati u boks nekamo, i to improvizirani, da će jesti nekakvu juhu ko mali a kasnije kosti - mrak mi na očima.
Nisam niti očekivao više od ljudi koji se sami za sebe ne znaju brinuti, ali da nisam dao psa, posvađao bi se sa njima, mene bi pljuvali a neželim to.

Rekao sam da ga barem prvih par dana drži u kući dok se pas ne privikne di je, a onda lagano učiti na nočenje u boksu. No i to je već fantastika za takve ljude.

Ista stvar kad sam prodao psa isto jednom prijatelju, isto je imao ideje o parenju psa i valjda "laganoj" zaradi jer je vidio da sam si ja znao jednom godišnje pariti psa i zaraditi nešto.
No naravno, pas je pušten iz boksa bio jednom na tjedan, spavao na govnima, bez vode, i pas nije nikad ostao skotan.
Izgleda katastrofa. očito da psi kad osjete da nebudu mogli imati štence u miru, niti ne žele.

Moj pas je barem na velikom dvoru, iako kad god dođem doma u kući je samnom, bolje joj samnom u dva kvadrata prostora nego sama vani.
Prošečemo se koji put tjedno do vinograda, tamo se dobro istrči.

No pas nikad bolestan nije bio u 4 godine, perfektno zdravlje.

Jbg, nije za sve niti dijete, kamoli pas.

Samo tko zna, nemojte pisati tu koja pasmina, da nebi bilo da još netko čita forum
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.