Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2015., 01:44   #661
Hvala na detaljnom objasnjenju
Ja sam s one strane pruge pa ovo smatram Gajnicama, ali nije nam ni tako daleko... Super je sto je ograda nisko jer imam jednu malu bjezalicu, samo sto moramo jos malo poraditi na (re)socijalizaciji prije druzenja u parkicima, da se ne bi nekim krivim potezom vratili par koraka unatrag.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 08:10   #662
Nađoh pravila parka na Branimirovoj:

Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 08:41   #663
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Nađoh pravila parka na Branimirovoj:

Ista su kao i na Ravnicama. Jednim dijelom OK, ali drugim dijelom kretenarija.

Park je za pse, a ne za djecu. Isto bi tako i ja mogla odvesti psa na lajni u dječji park, ali to ne da ne mogu, nego ne smijem. A tu je i ptanje dječje dobi - ne možeš dijete u kolicima šetuckati kroz park i očekivati da te psi zaobilaze u širokom luku.

Sprave su loše, ali o tome sam već govorila. Međutim, važnije je što se na njima s psom može vježbati samo kad je park prazan. Ili da se dogovori grupa ljudi pa svatko drži psa na lajni ili pod kontrolom dok netko vježba sa psom.

Igre s lopticom zna se kako završavaju kad se na okupu naže nekoliko zaniteresiranih pasa, a o traženju poslastica bolje je i ne govoriti.

Pravila su neprimjerena i napisana tek toliko da se nešto napiše. Bez veze.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 11:40   #664
Pravila ko pravila su ok, samo peta točka je totalni debilizam. I koje su kazne i od koga ako se netko ovoga ne pridržava?
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 13:24   #665
Quote:
Victory =) kaže: Pogledaj post
Pravila ko pravila su ok, samo peta točka je totalni debilizam. I koje su kazne i od koga ako se netko ovoga ne pridržava?
Kazni nema, naravno. A peta točka nije debilizam, samo bi je trebalo preformulirati u "osobe koje ne podnose pse" ili nešto slično. Nisam jednom u Utrinskom parku doživjela da se onuda prošeće netko u lijepim svijetlim hlačama i viče s jednog kraja na drugi: "Maknite te pse od mene." Da se razumijemo, pse koji mu samo prilaze, čak ga i ne ponjuše. Ili lik koji je ušao u parku, zaključio da mu se tu ne sviđa, okrenuo se i izašao, a za sobom ostavio širom otvorena vrata.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 17:02   #666
"Psi moraju biti licencirani?" Misle na čipiranje?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 20:29   #667
I Gorica dobiva park

http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/11...ka-za-pse.aspx


i to u dijelu grada u kojem ima jedan ogromna 'napuštena' livada


bolje da su 300 kvadrata na tuđmanovom ogradili za pse
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 00:48   #668
Ograđeni parkovi i neograđene livade za pse na području Zagrebačke županije

Jucerasnja scena iz novog mini parkica u Stenjevcu, oko 17:00h;
dvojica sjede na klupici, nesto ogromno poput doge patrolira po ogradenom prostoru, dvadesetak manjih pasa s vlasnicima sece i dalje po starom parku uz ogradu novog igralista

BTW. Odlutali yorkie je izgleda jos uvijek u Stenjevcu pa obratite paznju jer je vec skoro mjesec dana vani.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 01:40   #669
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kazni nema, naravno. A peta točka nije debilizam, samo bi je trebalo preformulirati u "osobe koje ne podnose pse" ili nešto slično. Nisam jednom u Utrinskom parku doživjela da se onuda prošeće netko u lijepim svijetlim hlačama i viče s jednog kraja na drugi: "Maknite te pse od mene." Da se razumijemo, pse koji mu samo prilaze, čak ga i ne ponjuše. Ili lik koji je ušao u parku, zaključio da mu se tu ne sviđa, okrenuo se i izašao, a za sobom ostavio širom otvorena vrata.
5. točka je bedasta. Idem sa frendicom u pseći park i ona mora ostati vani jer nema pesa

Da to treba preformulirati - treba.

U parku Trnsko-Siget nije bilo jednom da je unutra došla naperlitana cura u odjeći za večernji izlazak i onda doslovno vrišti da se psi maknu od nje.
Zabavno za gledati dok se bori sa živinama dok prolazi kroz park.
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 07:11   #670
Quote:
Victory =) kaže: Pogledaj post
5. točka je bedasta. Idem sa frendicom u pseći park i ona mora ostati vani jer nema pesa
Ne mora. Ne piše da u park ne smije ući netko tko nije vlasnik dotičnog psa, nego osoba koja nema psa uz sebe. Ili, točnije: koju pas ne vodi u šetnju u park. Nitko tvojem psu ne brani da u šetnju izvede i tvoju frendicu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 14:52   #671
bok
selim iz Maksimira u Novi ZG (B.Magovca)
zamolio bi par hitnova gdje šetati psa bez povodca,a da nije park za pse kod bazena.
vidim na google mapsu da je hrpa livada oko Mamutice,ali ne znam gdje se smije,a gdje ne
hvala
__________________
ja
elrond83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 15:47   #672
Quote:
elrond83 kaže: Pogledaj post
bok
selim iz Maksimira u Novi ZG (B.Magovca)
zamolio bi par hitnova gdje šetati psa bez povodca,a da nije park za pse kod bazena.
vidim na google mapsu da je hrpa livada oko Mamutice,ali ne znam gdje se smije,a gdje ne
hvala
Evo, pogledaj na službenim stranicama grada Zagreba.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 17:19   #673
Quote:
elrond83 kaže: Pogledaj post
bok
selim iz Maksimira u Novi ZG (B.Magovca)
zamolio bi par hitnova gdje šetati psa bez povodca,a da nije park za pse kod bazena.
vidim na google mapsu da je hrpa livada oko Mamutice,ali ne znam gdje se smije,a gdje ne
hvala
A što nedostaje parku kod bazena? Ograđen velik....mi odemo s vremena na vrijeme i sve super...
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 18:24   #674
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
A što nedostaje parku kod bazena? Ograđen velik....mi odemo s vremena na vrijeme i sve super...
Volim duge setnje, a ne vrtiti se u krug. Nije to moj djir

'poslano s mog mobitela dok lunjam uokolo' tapatalk app
__________________
ja
elrond83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 21:24   #675
Quote:
elrond83 kaže: Pogledaj post
Volim duge setnje, a ne vrtiti se u krug. Nije to moj djir

'poslano s mog mobitela dok lunjam uokolo' tapatalk app
U tom slučaju, možeš psa voditi na povodcu po kvartu ili prošetati malo dalje do nasipa.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 19:51   #676
Može pomoć? Gdje točno u Utrinama se nalazi taj park? Išli bi za vikend na izložbu, a kako nismo iz Utrina nemam pojma gdje trebamo ići!
Pureblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 22:25   #677
Quote:
Pureblood kaže: Pogledaj post
Može pomoć? Gdje točno u Utrinama se nalazi taj park? Išli bi za vikend na izložbu, a kako nismo iz Utrina nemam pojma gdje trebamo ići!
Na ovoj satelitskoj slici, valjda ti se prikazuje, pseći park je ovo zapadno (lijevo) od igrališta, sjevernije (iznad) bazena. Ova livada na kojoj se vidi elipsasta staza.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 22:55   #678
Hvala!
Pureblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 10:05   #679
Da li se po Zagrebu livade na kojima se nalaze kante za pseci drek smatraju mjestima gdje psi mogu biti pusteni?
Naime, zadnjih dana s groficom dosta secem po kvartu, ona za razliku od Yukice ne ide u sume, i skuzila sam u krugu od 2 km tri ogromne livade sa puno pasa koji budu pusteni a na pocetku i kraju svake su plave kante. Da li se to kako moze provjeriti, grofica bi se tamo rado igrala a ne zelim je pustiti ako nije livada predvidjena za pse.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 10:09   #680
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Da li se po Zagrebu livade na kojima se nalaze kante za pseci drek smatraju mjestima gdje psi mogu biti pusteni?
Naime, zadnjih dana s groficom dosta secem po kvartu, ona za razliku od Yukice ne ide u sume, i skuzila sam u krugu od 2 km tri ogromne livade sa puno pasa koji budu pusteni a na pocetku i kraju svake su plave kante. Da li se to kako moze provjeriti, grofica bi se tamo rado igrala a ne zelim je pustiti ako nije livada predvidjena za pse.
Trebalo bi biti tako, ali je to prilično nepouzdano. Nedavno smo govorili o Krešimirovom parku gdje nema plavih kontejnera, lai je dopušteno puštati pse, kao i o krugu oko Kiržanićevih gimnazija, gdje puštanje pasa nije dopušteno, ali kante postoje. Najbolje je provjeriti na popisu u Službenom glasniku.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.