Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2015., 21:24   #2661
Smile

Imam zamorca starog 2 mjeseca kojemu je dlaka na straznjem dijelu rijeda nego na glavi i oko vrata .Koza mu je ruzicasta i ne cese se previse pa mislim da nisu sugarci. Ima li netko kakav savjet?
davorka1405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 10:11   #2662
Moj ne pije uopce'Ali mlati po persinu radicu i celeru non stop pa tako nadoknadi tekucinu
FONT]
Quote:
no idea kaže: Pogledaj post
Piju itekako, pogotovo sad po ljetu, pazi da uvijek ima dovoljno vode.
davorka1405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:49   #2663
Quote:
davorka1405 kaže: Pogledaj post
Imam zamorca starog 2 mjeseca kojemu je dlaka na straznjem dijelu rijeda nego na glavi i oko vrata .Koza mu je ruzicasta i ne cese se previse pa mislim da nisu sugarci. Ima li netko kakav savjet?
Idi sa njime veterinaru. Sugarac moze ubiti zamorcica, narocito tako maloga. Pojacaj mu C-vitamin. Nadam se da ga ne drzis samog, pa obavezno odvedi i drugog zamija veterinaru.

Vise informacija ces naci ovdje: Kozni paraziti kod zamorcica

LP
__________________
Od ljubitelja, za ljubitelje:
http://www.glodavci.sanja.name
SheDreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:10   #2664
Thumbs up

Quote:
SheDreamer kaže: Pogledaj post
Idi sa njime veterinaru. Sugarac moze ubiti zamorcica, narocito tako maloga. Pojacaj mu C-vitamin. Nadam se da ga ne drzis samog, pa obavezno odvedi i drugog zamija veterinaru.

Vise informacija ces naci ovdje: Kozni paraziti kod zamorcica

LP
Bili smo kod veterinara.Hvala Bogu samo su gljivice u pitanju dobili smo kremicu da se mazemo.
davorka1405 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:23   #2665
Quote:
davorka1405 kaže: Pogledaj post
Bili smo kod veterinara.Hvala Bogu samo su gljivice u pitanju dobili smo kremicu da se mazemo.
Super!
Svejedno daj pojacano C-vit i mozes i B-vit davati, koji pomaze da se koza brze regenerira.
Ovdje mozes naci Spisak namirnica sa kolicinama C-vitamina pa mu pojacano te davati (crvena paprika, krastavac, persin...), a B-vitamin, recimo B-kompleks injekcijska otopina 100ml, oralno 1 kapljica na dan, B-kompleks u tabletama ili Neurobion, 1/3 - 1/2 tablete/kapsule na dan u trajanju od tjedan dana. Ni jedno ni drugo ne mozes predozirati.
Drzim fige da se sto prije rjesite gljivica!
LP
__________________
Od ljubitelja, za ljubitelje:
http://www.glodavci.sanja.name
SheDreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 11:07   #2666
@ladyinblack93, post ti je premješten kao zasebna tema na Plavu šapu, podforum za udomljavanje kućnih ljubimaca.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:30   #2667
Post Zamorci ツ

Ljudi ja imam Zamija (Dugodlakog) i jako je sladka

Imam par pitanja:

1.Smijem li je prati
2.Jeli moguce da je ona razbila poilicu

3.Sta gore smrdi kad im stavis peleti ili sijeno

P.S. Fastttttttt
__________________
Kaj Te Muci Njofra ツ
Leo Najj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 14:46   #2668
Pozdrav.. trebam pomoc... Dobio sam zamorca starog 3 mjeseca ( tako mi je bar receno ). Nikad prije nisam imo. zenska je i prelijepa je... Kod mene je dva dana, potrudio sam se slozit kavez najbolje sto znam. Stavio sam joj piljevinu, sijeno, pojilicu, hranu za zamorce ( sve kupljeno u zoocityu ) i slozio kucicu od kartonske kutije.

E sad, u ova dva dana, nisam je nijednom vidio da pije vodu ili da jede, cijelo vrijeme je u kucici i ni makac, da se pomazit, ne glasa se nikako, da se primit al onda pocne onaj glas "pusti me na miru" pa je vratim odma i ona se opet sakrije u tu kucicu.... Jedini put kad jede je ako maknem kucicu iz kaveza... onda odma krece po kavezu trcat i jede ( al i dalje ne pije ) i uzme mi mrkvu iz ruke i dao sam joj krisku jabuke i to je pojela. Ali cim kucicu vratim ona je nazad u njoj i ne mice se...tamo kaki piski i sve... ne zeli se maknut ako nesto probam odma se trese... danas sam otiso ujutro na faks, nije me bilo od 7-14. Stavio sam joj hrane ujutro i promijenio vodu i otiso
i kad sam se vratio , hrana je netaknuta, voda isto, i ona se nije pomakla, znaci kak sam je ostavio tako je i sada.... ne znam kaj da radim, jel to normalno u pocetku? ne zelim ju gnjavit kad je uplasena..sjedim kraj kaveza i pricam s njom ko majmun, i tu i tamo je pomazim i probam dat hrane...

Moze pomoc? bilokakva? savjet, upute....
__________________
Ambition is leading me forward, i can do it too!

Zadnje uređivanje ePress : 27.05.2015. at 16:02.
ePress is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 09:37   #2669
Quote:
ePress kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. trebam pomoc... Dobio sam zamorca starog 3 mjeseca ( tako mi je bar receno ). Nikad prije nisam imo. zenska je i prelijepa je... Kod mene je dva dana, potrudio sam se slozit kavez najbolje sto znam. Stavio sam joj piljevinu, sijeno, pojilicu, hranu za zamorce ( sve kupljeno u zoocityu ) i slozio kucicu od kartonske kutije.

E sad, u ova dva dana, nisam je nijednom vidio da pije vodu ili da jede, cijelo vrijeme je u kucici i ni makac, da se pomazit, ne glasa se nikako, da se primit al onda pocne onaj glas "pusti me na miru" pa je vratim odma i ona se opet sakrije u tu kucicu.... Jedini put kad jede je ako maknem kucicu iz kaveza... onda odma krece po kavezu trcat i jede ( al i dalje ne pije ) i uzme mi mrkvu iz ruke i dao sam joj krisku jabuke i to je pojela. Ali cim kucicu vratim ona je nazad u njoj i ne mice se...tamo kaki piski i sve... ne zeli se maknut ako nesto probam odma se trese... danas sam otiso ujutro na faks, nije me bilo od 7-14. Stavio sam joj hrane ujutro i promijenio vodu i otiso
i kad sam se vratio , hrana je netaknuta, voda isto, i ona se nije pomakla, znaci kak sam je ostavio tako je i sada.... ne znam kaj da radim, jel to normalno u pocetku? ne zelim ju gnjavit kad je uplasena..sjedim kraj kaveza i pricam s njom ko majmun, i tu i tamo je pomazim i probam dat hrane...

Moze pomoc? bilokakva? savjet, upute....

Daj joj svježi krastavac, u njemu ima vode, da ne dehidrira.

Iako su i moje u početku jako malo pile, skoro ništa.

Da li pojilica funkcionira, nije zaštopana? Možeš za svaki slučaj staviti i vodu u neku zdjelicu, ali računaj da će to brzo prevrnuti ili zamazati.
Dea007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 15:09   #2670
Bok, imam zamorcicu nesto vise od mjesec dana ona je sada stara otprilike 3 mjeseca i danas kada sam ju cistila vidim crve u stolici. Inace je cistim svaka 3-4 dana sada je proslo 6 dana. Je li moguce da je do piljevine s obzirom da sam joj sada uzela drugaciju ili je ipak neka parazitska bolest u pitanju? Normalno jede, pije ne vidim da se cudno ponasa, dosta je aktivna.
frfljavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 09:16   #2671
Pozdrav,da li netko ima slučajno Rodikolan kapi?U Puli ih nigdje ne mogu naći...Hvala
Torpedo74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 16:49   #2672
Quote:
frfljavi kaže: Pogledaj post
Bok, imam zamorcicu nesto vise od mjesec dana ona je sada stara otprilike 3 mjeseca i danas kada sam ju cistila vidim crve u stolici. Inace je cistim svaka 3-4 dana sada je proslo 6 dana. Je li moguce da je do piljevine s obzirom da sam joj sada uzela drugaciju ili je ipak neka parazitska bolest u pitanju? Normalno jede, pije ne vidim da se cudno ponasa, dosta je aktivna.
sumnjam da je do piljevine, jedino ako piljevina nije donešena negdje izvana pa je s njom uspjelo još nešto doć jer nije čista. al inače nebi trebalo biti.
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 21:20   #2673
Quote:
nela2910 kaže: Pogledaj post
sumnjam da je do piljevine, jedino ako piljevina nije donešena negdje izvana pa je s njom uspjelo još nešto doć jer nije čista. al inače nebi trebalo biti.
moguće da ak si joj davala frišku zelenjavu sad kak sve njihove zelene poslastice rastu uokolo, kak uostalom i ja svojoj čapnem iz vrta da ju počastim, da je i s tim neki parazitić prešo.
moja još nije imala takav slučaj, al vjerujem da je postupak sličan kao kod pasa, da dobije tableticu ili neku pastu protiv unutarnjih parazita, iskaki to i dalje sretno i zdravo.
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:02   #2674
Bok, trebam savjet u vezi svojih zamorčića, imam curu staru negdje oko 6 mjeseci, super je, druželjubiva, mazna, papa, pije, ugl., žao mi je bilo što je sama iako se dosta bavim s njom pa sam joj uzela društvo. Jučer sam u pet shopu uzela još jednu malu curu, hm, rekli su da je stara oko 2 miseca, ali ima ona definitivno malo više. Ugl., prije toga sam pronjuškala po internetu i obavila sve predradnje za dolazak novajljije, sterilizirala sam nastambu, uzela još jednu zdilicu, itd., načitala se o tome kako ih triba upoznati. Stavila sam ih van nastambe i one su samo pobigle jedna od druge, kasnije su se ponjuškale, malo su stajale jedna kraj druge i svaka na svoju stranu, pa opet ispočetka. Nakon toga sam tila okušati sriču pa sam ih stavila u nastambu skupa, svaka je zauzela svoju stranu s tim da su se lagano približavale, čak se manja sakrivala iza veće kad bi se uplašila. E da, kasnije su počeli problemi, manja je iz nekog razloga počela neke čudne zvukove proizvoditi kad joj se veća približi, možda sam luda, ali zvučalo mi je ko siktanje, i onda se veća uplaši i počne se tresti i onda se slučajno dotaku i onda šprint livo, desno, i tu nastaje kaos. Nakon toga bi se smirilo stanje, pa opet ispočetka. Na kraju mi je bilo muka i žao gledati veću kako se trese, a manja se ukipila i ne mrda, pa sam manju izvadila i uredila joj smještaj u kutiji, veća zamorčica je sad ok, normalno ko svaki dan. Ali ova mala me brine, ne jede ni ne pije, tj. možda je pojela skroz malo malo nešto dok nisam gledala, jedino sam joj dala komad svježeg krastavca i to je lagano grickala. Pomagajte, stvarno bi tila da se sprijatelje, ali ne znam kako da dođem do toga, a da ni jedna ni druga se ne istraumatiziraju, i što da radim s manjom da je držim odvojeno od veće i glede hrane i vode, koliko je normalno što ništa ne želi, strah me da joj se nešto ne dogodi?
Ivy_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 16:28   #2675
Thumbs up

Quote:
Ivy_05 kaže: Pogledaj post
Bok, trebam savjet u vezi svojih zamorčića, imam curu staru negdje oko 6 mjeseci, super je, druželjubiva, mazna, papa, pije, ugl., žao mi je bilo što je sama iako se dosta bavim s njom pa sam joj uzela društvo. Jučer sam u pet shopu uzela još jednu malu curu, hm, rekli su da je stara oko 2 miseca, ali ima ona definitivno malo više. Ugl., prije toga sam pronjuškala po internetu i obavila sve predradnje za dolazak novajljije, sterilizirala sam nastambu, uzela još jednu zdilicu, itd., načitala se o tome kako ih triba upoznati. Stavila sam ih van nastambe i one su samo pobigle jedna od druge, kasnije su se ponjuškale, malo su stajale jedna kraj druge i svaka na svoju stranu, pa opet ispočetka. Nakon toga sam tila okušati sriču pa sam ih stavila u nastambu skupa, svaka je zauzela svoju stranu s tim da su se lagano približavale, čak se manja sakrivala iza veće kad bi se uplašila. E da, kasnije su počeli problemi, manja je iz nekog razloga počela neke čudne zvukove proizvoditi kad joj se veća približi, možda sam luda, ali zvučalo mi je ko siktanje, i onda se veća uplaši i počne se tresti i onda se slučajno dotaku i onda šprint livo, desno, i tu nastaje kaos. Nakon toga bi se smirilo stanje, pa opet ispočetka. Na kraju mi je bilo muka i žao gledati veću kako se trese, a manja se ukipila i ne mrda, pa sam manju izvadila i uredila joj smještaj u kutiji, veća zamorčica je sad ok, normalno ko svaki dan. Ali ova mala me brine, ne jede ni ne pije, tj. možda je pojela skroz malo malo nešto dok nisam gledala, jedino sam joj dala komad svježeg krastavca i to je lagano grickala. Pomagajte, stvarno bi tila da se sprijatelje, ali ne znam kako da dođem do toga, a da ni jedna ni druga se ne istraumatiziraju, i što da radim s manjom da je držim odvojeno od veće i glede hrane i vode, koliko je normalno što ništa ne želi, strah me da joj se nešto ne dogodi?
To ti je skroz normalno i bit će ti tako neko vrijeme, dobro si napravila kaj si ih upoznala vani na neutralnom ali nisu trebale odma u kavez skupa, pogotovo ako nije bio očišćen i ako je imo samo miris od stare zamorčiće. Svaki dan ih puštaj vani par sati da se druže na neutralnom terenu, ali budi prisutna da se ne potuku ( smiju se malo kao "gricnuti" nije strašno, ako vidiš da dižu visoko njušku jedna na drugu znači da će napasti, tad ih odma makni ) , jedna od njih mora biti glavna, tako to ide, i moraju same odlučiti koja će biti. Problem je ako su obje dominante, onda na žalost neće nikad moći skupa.

Ee sad moje pitanjce, zna li itko di mogu u ovoj krasnoj nam Lijepoj našoj kupiti onakve C&C kaveze? ili barem materijale takve, jer ja tražim i tražim i ništa. Hvala.
__________________
Ambition is leading me forward, i can do it too!
ePress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 18:53   #2676
Hejj,imam par pitanja u vezi tih preslatkih zivotinjica...
Procitala sam dosta stranica o zamijima na ovom forumu,zahvaljujem se na podacima...
1. zanima me sto su te drvene pelete il kako?izgledalo mi je dosta kruto ,zar zamorac ne pogloda to?kako uopce po tome gazi..
2. svi su zabrinuti rezanjem noktica jedna zena koja ima zamorce(starija gospoda) da ona to skrati raspicom tek toliko da im ne smetaju,jel to okej?
3. svaki dan zamorci bi trebali jesti barem tri razlicite vrste povrca ili voca,kako to uspijete zimi?mislim im povrca i tada,mrkvice ali sta drugo?
4. koliko kosta jedno pakovanje sjena za zamorce od 1kg?
Koliko puta su vam zamorcici bolesni?
nadam se da ne oboljevaju i ne ugibaju tako brzo..procitala sam da je dosta zamorcica kod vas zivjelo i vise od 9 god..to me bas razveselilo
hvala vam na odgovorima,mozda i sebi pronadem koju dusicu
novi6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 19:36   #2677
1. zanima me sto su te drvene pelete il kako?izgledalo mi je dosta kruto ,zar zamorac ne pogloda to?kako uopce po tome gazi..

To ti je kompresirana piljevina, sluzi za upijanje mokrace glodavaca, da ne moras cistit svakodnevno bas ako ne mozes i da ti se ne siri smrad. Bolje od sijena jer ce ti sijeno brzo pocet trunut i sirit ce smrad.
Pa ima zanimljivijih stvari za glodanje, a kad krene obavljat nuzdu tamo, nece mu bit do glodanja. Ako sam ne krene tamo, mozda je bolje da mu sama stavis izmet u to, da shvati cem to sluzi

2. svi su zabrinuti rezanjem noktica jedna zena koja ima zamorce(starija gospoda) da ona to skrati raspicom tek toliko da im ne smetaju,jel to okej?

Trebalo bi bit, ali mozes im stavit i lagani brus papir na kotac pa kako trce u tom da si i nokte lagano bruse. Ja ne rezem nokte nikad, trose ih same.

3. svaki dan zamorci bi trebali jesti barem tri razlicite vrste povrca ili voca,kako to uspijete zimi?mislim im povrca i tada,mrkvice ali sta drugo?

Oni njihovi preparati ti imaju dovoljno toga u sebi, ti im mozes dodatno davat nesto sto vole, samo pazi koliko im cega dajes da ne pretjeras sa odredenim vocem/povrcem. Imas uvijek na stranicama o prehrani savjete koliko cesto nesto smijes davat

4. koliko kosta jedno pakovanje sjena za zamorce od 1kg?

10-15kn pa na vise ako imaju neke dodatke, to ako im mislis dat da jedu ili da na tom spavaju, kako sam rekao gore, nije bas dobro za obavljanje nuzde osim ako znas da ces moc cistit svakodnevno

Ja imam dvije štakorice ,ne zamorce, ali isti princip je, moje se zasada nisu razboljevale, ali cesto im cistim, 2 puta dnevno mjenjam vodu, dodatni vitamini u hrani, raznolika prehrana.
Samo pazi da ima ne bude prasine, i intenzivnih mirisa (znaci ne naspricavaj se dezodoranima raznim tako da se to osjeti na drugom kraju ulice) jer su oni ipak mali i imaju osjetljivije respiratorne organe. Prve takve probleme ces uocit ako ti krenu kihat.
astralwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 10:42   #2678
sijeno kupi u dm-u, kila ti dođe oko 10 kuna.ako nemoš uzet negdi sa sela. nokte im se može rizat običnom noktaricom, ali pazi da ih ne uštipneš za meso koje vodi skoro ispod noktiju.jako dobro pazi i vidi di je kraj mesa, roze boje. po meni je bolje imat pilotinu nego te pelate a moj jedan zamorčić kojeg san ima 6 godina u životu nije popija vode, uvik je sve proliva al je zato zna satrat cilu kesu salate i još skvikat da je gladan.ko uzme novog gvijića nek ga ne maltretira par dana dok se privikne na novi prostor, idealno je da ih bude dvoje da nije sam jer su oni druželjubivi i samoća im ne paše.ja san ih ima od srednje škole i sad kad mi je zadnji umra nakon samo godinu dana reka san da ih neću imat neko vrime.u isto san vrime ima i hrčka s kojim se gvijić uvik tija igrat i skaka je oko njega u zrak i šeta za njim uvik po sobi al je zna i dobit po njuški od hrčka koji i nije bija previše zainteresiran za druženja.. ja san moje gvijiće uvik vani iznosija da se šetaju ode isprid zgrade po travi i šta manje ih u kebi drža...šta se tiče smrada, on se izbjegne minjanjem pilotine već nakon 2 ili 3 dana ako ga zaseru il zapišaju.nikako nesmi gvijić bit na suncu.bilo bi dobro ih i šišat redovito da im se dlaka ne pelja pogotovo po guzici di se zna i zapeljat onda pilotine.kupanje mrze i to šta prije obavit, ali možda samo par puta godišnje, jedino ako se baš zasere previše pa ga triba oprat,inače jednom u dva-tri miseca je dovoljno.masu toga ima oko njih i sve se to nauči jako brzo sa vrimenom.najsmišnije beštije definitivno, uz hrče i kuniće također.
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:27   #2679
hvala na odgovorima!
novi6666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 17:12   #2680
Quote:
ePress kaže: Pogledaj post
To ti je skroz normalno i bit će ti tako neko vrijeme, dobro si napravila kaj si ih upoznala vani na neutralnom ali nisu trebale odma u kavez skupa, pogotovo ako nije bio očišćen i ako je imo samo miris od stare zamorčiće. Svaki dan ih puštaj vani par sati da se druže na neutralnom terenu, ali budi prisutna da se ne potuku ( smiju se malo kao "gricnuti" nije strašno, ako vidiš da dižu visoko njušku jedna na drugu znači da će napasti, tad ih odma makni ) , jedna od njih mora biti glavna, tako to ide, i moraju same odlučiti koja će biti. Problem je ako su obje dominante, onda na žalost neće nikad moći skupa.

Ee sad moje pitanjce, zna li itko di mogu u ovoj krasnoj nam Lijepoj našoj kupiti onakve C&C kaveze? ili barem materijale takve, jer ja tražim i tražim i ništa. Hvala.
C&C kaveze je kod nas jako tesko nabaviti. Dosla sam do informacije gdje bi se nabavile zicane kocke za njih, ali je cijena pozamasna. Uglavnom, prodaje ih Firma Inoplast d.o.o.
Samobor,Zagreb
Croatia
[email protected]
++38513378824
++385911212252
ing.Boris Bratoš [email protected]
www.inoplast.hr
dimenzije jedne mreže su 36x36 cm, boja crnosrebrna kao u katalogu.
Cijena po mrežici za količine do 100 kom 36,70 kn.
Rabat na veće kolićine. Ostali proizvodi po narudžbi.
Kugla- spojnica 3,77 kn.trenutno crna boja.

Sto se koroplasta (coroplast) tice, ima ga firma:
Intraco d.o.o., 10436 Rakov Potok, Horvati 15: 091 323 2800
hrvatski naziv za coroplast je: sacasti polypropylen
ploce raznih dimenzija, napr:
250 x 125, 4mm debljine = 3,125 m2 x 40 kn = 125 kn
10 kn po milimetru debljine i m2

s tim sto ga ne salju, vec treba ici po njega.
Ako bi se netko odlucio C&C kavez naruciti iz USA, trazila sam ponudu i glasi ovako: trosak dostave bi bio 475 - 500 US$ za jedan srednji kavez.
Dakle, neizvedivo. Cak i ako se samo kocke naruce iz UK, dostava dodje preko 70 EUR. Iz razloga sto to ima veliku tezinu.
Stoga je puno bolje i neopisivo jeftinije napraviti u vlastitoj izradi i od ogradica koje se mogu nabaviti u Pet-Centru ili preko Zoo-Plus-a.
Ideje za vlastitu izradu se mogu naci i u albumu ljubitelja zamorcica na zatvorenoj FB grupi - zamorci/zamorcici.
Ili na slijedecem linku: http://www.zamorcici.sanja.name/drzanje.html#vlas (nize na stranici)
__________________
Od ljubitelja, za ljubitelje:
http://www.glodavci.sanja.name
SheDreamer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.