Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2004., 10:11   #1
Babysitting / čuvanje djece - združeni topic (bez oglašavanja!)

Ovo je tema o čuvanju djece za informacije i razmjenu iskustava. Oglašavanje ovdje (ponuda i potražnja čuvanja) nisu dozvoljene.
Oglašavati se možete na pdf-u Posao i karijera, tema Forumska burza rada za one koje traže ili nude posao


Zna li netko da li u Zgb postoji neka agencija ili firma koja se organizirano bavi babysittingom ?

Trebamo smisliti rješenje za dijete od 6mj nadalje (do jaslica ili vrtića) a ne možemo računati na baka-servis.
Alternativa je jedino usmena predaja ili mali oglasnik (ovo potonje je složit ćete se riskantno).

Ako ne znate za nikakvu firmu ali možete preporučiti neku osobu, slobodno to učinite.

Unaprijed hvala
__________________
Tvrdy

Zadnje uređivanje mandy : 22.08.2011. at 14:50.
Tvrdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 10:49   #2
prije nekoliko godina je Uspinjaca ( ime agencije ) u Tkalcicevoj organizirala ne samo au pair poslove po Engleskoj nego i bas to - babysitting po Zagrebu.

Ne znam da li jos uvijek to rade. Ako ne, mozda znaju nekoga iz branse - tko da.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 12:01   #3
NIKAKO kod uspinjače, ljudi, niti provjeravaju cure koje im idu radit niti obitelji kod kojih zapošljavaju...bitna im je samo njihova provizija...

Ja sam se nagledala au-pair cura kojima su obitelji kod kojih su bile obrijale kosu, oduzele sve papire i zaključale u kući, gasili čikove po njima...ma svašta...

A isto tako sam naletila na par cura koje su bile u super obiteljima, ali su one same bile toliko trknute da moja stara mene ne bi dala jednoj na čuvanje sve i da imam 30 godina, a kamoli dvije...

Just my two cents.
LadyFel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 14:37   #4
s tri banke?
više bi pomogao neki operaC, ne?

(sori za intrudersko ponašanje...)
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 14:40   #5
a vezano za temu, baš sam neki dan pričao sa jednom frendicom o tome i veli kak je našla neku susjedu koja joj čuva dijete. dva soma kn mjesečno, i još dvoje klinaca osim njezinog.
mislim da je najbolje ak možeš tak nekaj, al je do toga teže doći.
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 14:46   #6
Quote:
Garovix kaže:
a vezano za temu, baš sam neki dan pričao sa jednom frendicom o tome i veli kak je našla neku susjedu koja joj čuva dijete. dva soma kn mjesečno, i još dvoje klinaca osim njezinog.
mislim da je najbolje ak možeš tak nekaj, al je do toga teže doći.
ta onda dobro zaradi ak čuva troje djece...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 15:49   #7
Quote:
chiquita kaže:
ta onda dobro zaradi ak čuva troje djece...
Ne zavidim joj nimalo na 6 soma kuna zarađenih na čuvanju tuđe djece, nije to nimalo lako.

Ja nikad nikad ne bih svoje dijete dala na čuvanje nekome preko agencije. Ajd da je dijete od 2,3 godine pa da mi može reći jel mu teta paše ili ne ali tako malenu bebicu od 6 mjeseci? Nema šanse.

Zar ti Tvrdy nemaš neku drugu soluciju? Recimo neku susjedu/bakicu koja živi od mirovine a imaš povjerenja? Ili možda frendicu iz škole/faksa koja ne radi? Bilo koga?

Uh, vjerujem da ti je teško, znam da bi meni bilo
A da postaviš kamere po stanu?

Sad mi je pala na pamet ona kozurina koja je tako čuvala ljudima bebicu a oni su imali skrivene kamere. Bebu je tukla, bacala....strašno nešto , to je bilo na teveu
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 16:00   #8
Quote:
chiquita kaže:
ta onda dobro zaradi ak čuva troje djece...
varas se ako mislis da je to lako zaradjen novac.

Evo mi tipkamo po Forumu, pijemo kavice, zovu nas nasi na telefon - mislis da ona radi to isto za vrijeme svog radnog vremena ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 20:49   #9
Winona isprazni mailbox!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 21:10   #10
Quote:
Winona kaže:
varas se ako mislis da je to lako zaradjen novac.

Evo mi tipkamo po Forumu, pijemo kavice, zovu nas nasi na telefon - mislis da ona radi to isto za vrijeme svog radnog vremena ?
pa nisam ni mislila da si češe onu stvar a djeca sjede pored nje pokakana i gladna.
samo sam mislila reć da je malo previše 2 soma kuna za mjesec dana, kaj nije?!
kaj ja znam, stvarno se ne kužim u te cijene čuvanja, pa kaj jaslice toliko koštaju za male bebe?!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 20:30   #11
Quote:
Tija kaže:

Zar ti Tvrdy nemaš neku drugu soluciju? Recimo neku susjedu/bakicu koja živi od mirovine a imaš povjerenja? Ili možda frendicu iz škole/faksa koja ne radi? Bilo koga?
Pa da imam onda bi stvar bila riješena i ne bih pitao ovdje. Ali izgleda da će morati biti tako, raspitivati se po zgradi i kod frendova i šire. Pa razgovori, procjene. Uh, muka mi je kad pomislim.
Hmm, ona ideja sa kamerom uopće nije loša.
__________________
Tvrdy
Tvrdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 06:41   #12
ja sam prije 3 tjedna počela raditi 4 sata dnevno pa smo morali naći dadilju za sina (on ima godinu dana). Protiv sam jaslica i zato smo se odlučili da nađemo ženu koja ga čuva kod nas doma. Ispada nam dosta skuplje od jaslica ali meni je važnije da je Kikenzi ok. Ženu smo našli preko oglasnika (i super je al kakve su se sve javljale....
Nije mi ga bilo lako ostaviti, ko nijednoj mami, mučilo me - pa gledala sam i ja te snimke s TV-a. Mi smo u dnevni boravak stavili mobitel podešen na automatsko javljenje kad zovemo tako da uvijek čujem što se u stanu dešava. Ali, po svom djetetu najbolje sam zaključila već prvi dan da je sve ok- zadovoljen, nasmijan, jeo je, odspavao, zadržao svoj ritam..
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 22:42   #13
Quote:
chiquita kaže:
pa nisam ni mislila da si češe onu stvar a djeca sjede pored nje pokakana i gladna.
samo sam mislila reć da je malo previše 2 soma kuna za mjesec dana, kaj nije?!
kaj ja znam, stvarno se ne kužim u te cijene čuvanja, pa kaj jaslice toliko koštaju za male bebe?!
Ako se bavi s njima cijeli dan, ali doslovno bavi, i kuha im, i uci ih, i cita im, i vodi ih u setnju onda dva soma kuna uopce nije puno.

Ja glasam za takvu jednu zenu koju sigurno nije nimalo lako naci ili baka/deda servis (pod uvjetom da su baka i deda normalni ljudi, a ne kakvih ih sve zna biti ).
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 23:06   #14
Moja sestra i ja smo do moje 4. a njene 3. godine bile na cuvanju kod jedne tete s jos dvoje djece i to je bilo skroz super i ostalo mi je u lijepom sjecanju tak da ak nadjes nesto takvoga uhvati i ne pustaj!
LAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 09:04   #15
Quote:
chiquita kaže:
pa nisam ni mislila da si češe onu stvar a djeca sjede pored nje pokakana i gladna.
samo sam mislila reć da je malo previše 2 soma kuna za mjesec dana, kaj nije?!
kaj ja znam, stvarno se ne kužim u te cijene čuvanja, pa kaj jaslice toliko koštaju za male bebe?!
ovisi što ulazi u ta dva soma, ali ako skuha djetetu i malo pospremi za njim, izvede ga van u park i dijete je suho, nahranjeno i mirno, onda vrijedi.
to je velika lova, ali ponekad nemaš izbora.
cijena jaslica se ne može s tim uspoređivati jer grad sufinancira cijenu koštanja boravka djeteta u vrtiću/jaslicama.

Bytheway: možda se javi netko s foruma tko ima takvu krasnu ženu koja čuva njeno/njegovo dijete, pa se možemo razmjenjivati. I meni će vjerojatno trebati netko ako poradimo na drugom djetetu.
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 09:27   #16
Quote:
chiquita kaže:
samo sam mislila reć da je malo previše 2 soma kuna za mjesec dana, kaj nije?!
kaj ja znam, stvarno se ne kužim u te cijene čuvanja, pa kaj jaslice toliko koštaju za male bebe?!
Koliko bi ti novca trazila za cuvanje malog djeteta puno radno vrijeme? Cijena od 2 soma kuna prema mojoj matematici daje cijenu sata 12 kn, pod uvjetom da u mjesecu ima 21 radni dan... To je premalo obzirom na angazman, djetetove zahtjeve i potrebe, ono trazi paznju onog tko je s njim u datom trenutku. (A tek koliko odgovornosti to iziskuje, ne zelim ni pomisliti). Nije to mica-maca koju ces izvesti u setnju, pa kad se vratite doma ce mirno i zadovoljno leci i presti.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 18:28   #17
Znala sam neke babysitterice iz Uspinjače. Kao što je netko spomenuo - nitko ih ne provjerava. Odnosno, možda namjerno zapošljavaju needucirane poremećene sociopatkinje.

Mislim da je najbolje staviti oglas i puno razgovarati s tim ženama, provjeriti preporuke i sl. Ili lansirat glas u radnoj sredini - da ti netko od rodbine ili kolega preporuči nekoga. To radi
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 01:08   #18
Čuvala sam klince od 9 mjeseci do tri godine (četvoro njih) od 17te do 19te. Bila su to djeca obiteljskih prijatelja, i mislim da najviše povjerenja možeš imati u nekog kog znaš od prije. Svi smo bili zadovoljni, i super mi je gledat sad te male ljude kad ih se sjećam u pelenama.
Kad sam probala s 22 godine preko oglasa nać dijete za čuvanje nisam mogla ispunit uvjete: tražili su me ili da se obavežem da ću dvije godine ostat s djetetom (da ga ne šokiraju promjene), ili da uz čuvanje djeteta održavam kuću i kuham ili pedagoški faks ili...iz čega zaključujem da ima stvarno puno žena koje bi čuvale djecu, i da roditelji mogu birati. Poznavajuć neke curke koje baby sittiraju preko agencija, ne bih preporučila
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 17:16   #19
Ah gdije sam ja. heheh cuvala bi ja kao niko. Imam skolu imam praksu imam svoje dijete kud bolje. Nije lako ali vijeruj mi prosla sam preko 12vrtica radila sa bebama od mj pa do 5 godina.

Radila i sa mojom bebom od rodenja pa kud bolje. Daleko sam ti, a da sam blize neznam da li bi me primila. Good Luck

Vjeruj u sebe a ne u to sto drugi govore, to preko agencija da nevalja nekada ti moze osoba iz agencije biti bolja nego neki poznanik mislim sto se tice dijece.
 
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 11:46   #20
Zarada od 6 tisuca kuna mjesecno za cuvanje troje djece jest velika, u usporedbi s placama u Hrvatskoj. Uostalom, koliko zaradjuju odgojiteljice u djecjim vrticima (osobe sa zavrsenom visom ili visokom skolom)?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.