Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2006., 01:13   #61
Quote:
d@d@ kaže:
Ne znam za čuvanje djece. Ali žene koje čiste uzimaju 20-35 kn/sat 4 sata minimum - cijena je za Zagreb. Na selu je teže pronač radnika, ali ako ga imaš onda ti dođe jeftinije ili radi duže. Podrazumjeva se stav jednakosti, darovi u vidu 20 dkg kave/čokolada/lončanica/igračka za klinca ili što je već primjereno povremeno, za praznike obavezno. Sendvič (ne moraš ga radit samo moraš imat pun frižider) i kava kad dođe - poželjno je da doručkujete ili popijete kavu skupa. Ljudi u Hrvatskoj su pristupačni i žele pomoć, u koje mjesto ideš.
Ajme hvala ti.. nemas pojma koliko si mi pomogla!
Ja imam malih problema sa pristupom lokalnim ljudima.. nekako sam se odvikla, mozda sam malo hladna.. tj vjerojatno se ponasam ko i Englezi 'dobar dan' i to je sve.. nikavih spika i zblizavanja.. nekad sam dok sam zivjela u HR bila posve suprotna
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 21:19   #62
Agdje se nađu takve pouzdane tete koje čuvaju djecu?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 22:01   #63
moja frendica cuva za 25kn po satu, ako je povremeno i u nepravilnim razmacima, a ako ju zoves svaki dan onda uzme 100kn, pa ako i premasis 4h nema beda
i da do sada je cuvala sve samo frendovima i pred diplomom je na predskolskom
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 10:29   #64
MM-ova sestrična često koristi babysittericu (studentica) 25 kn/sat, ali oni je koriste rsamo kad idu negdje navečer ili ako znaju da neće stići doma na vrijeme pa ih pokupi u vrtiću i pričuva dok oni ne dođu.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 11:49   #65
Moja prijateljica je plaćala ženu (stariju koja je u mirovini) 1500 kn mjesečno (edit: ipak je 2000kn mjesečno) za čuvanje djeteta doma dok je ona na poslu, i bila je jako zadovoljna uslugama.
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 20:05   #66
Tete čuvalice

Zanima me ima li tko iskustva sa tetama čuvalicama npr. iz Uspinjače? Kakve su?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 17:58   #67
Quote:
vanili kaže:
Zanima me ima li tko iskustva sa tetama čuvalicama npr. iz Uspinjače? Kakve su?
Pa nemam nikakva iskustva sa Uspinjačom, ali imam savjet: trudi se ne koristiti izraze tipa "čuvalica".
cipicips is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 21:09   #68
definitivno preskupe

i zakaj ne valja teta cuvalica kad se i one same tako zovu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 15:39   #69
Quote:
magic blue kaže:
definitivno preskupe

i zakaj ne valja teta cuvalica kad se i one same tako zovu
A to ti je kao sa Ciganima: kad se sami nazovu Ciganima onda je to uredu, a kad im drugi kažu da su Cigani, sikću i pljuju na sve strane.

Šalu na stranu, imam molbu.

Elaboriraj ovu tvrdnju da su preskupe (kolika je plaća i što se sve radi).
cipicips is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 16:12   #70
imas na rodama, ne da mi se kopat
uglavnom, 8 sati dnevno cuvanje, nema kuhanja, niti ista slicno 4000kn. ako kasnis s posla placas extra!
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 16:21   #71
Quote:
magic blue kaže:
imas na rodama, ne da mi se kopat
uglavnom, 8 sati dnevno cuvanje, nema kuhanja, niti ista slicno 4000kn. ako kasnis s posla placas extra!
Hm... da me je**š nemam pojma što je tu previše. Ok, kužim da je ljudima koji rade za crkavicu nemoguće za izdvojit toliko para da bi imali svoju privatnu odgajateljicu, ali ne gledaj to samo sa strane onoga koji plaća, već i onoga koji radi.

Dakle... žena kod tebe u stanu radi minimalno 8 sati dnevno. Ne plaćaš joj zdravstveno, mirovinsko, ne ide joj staž. U potpunosti se brine, odgaja i uči tvoje dijete ili, još bolje, djecu. Koliko bi ti to naplatila?

A ovo sa kašnjenjem s posla... Mislim ako jednom mjesečno kasniš 2 puta po 15 minuta, sigurno ti neće zaračunati ništa extra. Ako često znaš kasniti s posla naravno da će ti se i to naplatiti. Međutim, ne vidim problem da ti naplati to što kasniš s posla: svako prekovremeno bi se trebalo naplatiti, zar ne?
cipicips is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 16:25   #72
Quote:
cipicips kaže:
Dakle... žena kod tebe u stanu radi minimalno 8 sati dnevno. Ne plaćaš joj zdravstveno, mirovinsko, ne ide joj staž. U potpunosti se brine, odgaja i uči tvoje dijete ili, još bolje, djecu. Koliko bi ti to naplatila?
ovima iz uspinjace ide!
ajd trk na rode i ptaj tamo, nisam bas najupucenija u to, samo okvirno znam.
btw, frendici zenska cuva malog 10h dnevno, bez mirovinskog i zdravstvenog, pegla, malom svakodnevno kuha friski rucak i kosta ju 2000kn.
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 16:32   #73
Quote:
magic blue kaže:
btw, frendici zenska cuva malog 10h dnevno, bez mirovinskog i zdravstvenog, pegla, malom svakodnevno kuha friski rucak i kosta ju 2000kn.
Oprosti, ali ova ženska je deeeebelo potplaćena!

Da se razumijemo, možda tvoja frendica ne može odvojiti više i sve mi je jasno, ali sa stanovišta te žene koja radi.... deeeebelo je potplaćena... zaista.
cipicips is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 16:34   #74
pitanje je bilo za ove iz uspinjace, pa da ne zasprehavamo, a ova zenska kaj radi za frendicu je sama rekla cijenu i frendica je pristala
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 08:51   #75
Quote:
magic blue kaže:
imas na rodama, ne da mi se kopat
uglavnom, 8 sati dnevno cuvanje, nema kuhanja, niti ista slicno 4000kn. ako kasnis s posla placas extra
Meni se ovo čini skupo, kad se uzme u obzir da par cura koje znam čuvaju klince, za 2000-2500 kn i za tu lovu još i čiste, kuhaju , peglaju....mislim da ima žena koje će bez problema korektno raditi za tu lovu.

Quote:
cipicips kaže:
Pa nemam nikakva iskustva sa Uspinjačom, ali imam savjet: trudi se ne koristiti izraze tipa "čuvalica".
Čemu taj savjet , pa na rodama je to "normalan" naziv za dadilje.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 10:49   #76
Postoji i ona agencija "Poppins", ali osobno ne znam nista o njima.
Netko je bas ovdje prije izvjesnog vremena pisao o njima: https://www.forum.hr/showthread.php?t=125168
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 10:54   #77
Vidim ja da ću morati naći neku tetu iz HR da mi kad počnem delat dijete čuva. Ak bu mi još i popeglala i povremeno skuhala... ehej...
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 10:55   #78
Malo je ljudi koji si mogu priuštit ženu za 2000-2500 a kamoli za 4000. Ali to su realne cijene i one rade 8 sati, neće nitko radit za 1000 kn.

Ja sve više razmišljam o privtnim vrtićima, 100-200 kn su skuplji od državnih, grupe su puno manje, bogatiji im je sadržaj.

Jel ima tko djecu u privatnom vrtiću? Kakvi su dojmovi? Preporuke za istočni dio grada?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 13:02   #79
Quote:
magic blue kaže:
imas na rodama, ne da mi se kopat
uglavnom, 8 sati dnevno cuvanje, nema kuhanja, niti ista slicno 4000kn. ako kasnis s posla placas extra!
Ovo baš i nije istina. U Uspinjači su mi rekli cijenu 2000-2500 kn za 9-10 sati na dan i toliko su tražile sve tete koje su mi poslali iz Uspinjače. Druge nismo pitali, ona koju smo uzeli bila je spremna i skuhati i pospremiti, ali mi smo inzistirali na tome da se posveti samo bebaču. I to je previše za te novce. Iz istog razloga smo samoinicijativno kašnjenja (naša) platili ekstra.
Poppins ima puno paprenije cijene.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 14:11   #80
Quote:
mandy kaže:
Malo je ljudi koji si mogu priuštit ženu za 2000-2500 a kamoli za 4000. Ali to su realne cijene i one rade 8 sati, neće nitko radit za 1000 kn.

Ja sve više razmišljam o privtnim vrtićima, 100-200 kn su skuplji od državnih, grupe su puno manje, bogatiji im je sadržaj.

Jel ima tko djecu u privatnom vrtiću? Kakvi su dojmovi? Preporuke za istočni dio grada?
Privatni vrtići su bili ono o čem sam razmišljala sve dok nisam upoznala curu koja je i u jednom radila..Dakle cijena je veća, nude se ljepše/nove sobe i igračke, ali klopa, briga oko klinaca i sve ostalo nije ništa bolje nego u državnom vrtiću, a često se zna desiti da bude i lošije...I grupe uopće nisu puno manje, jel pohlepa za lovom je jača od svega.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.