Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2012., 23:48   #61
Kad smo već kod snova, želim znati vjersko stajalište o lucidnim snovima. Kako silno želim odgovoooor!
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 15:19   #62
Pogrešno tumačenje snova koje je zasnovano na bukvalnom je izvor sujevjerja.
No svaki san ima savršeni razbacani mozaik samo je pitanje svjesti o sebi koliko sebe čovjek razumje tako će i san da razumje.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 17:41   #63
Ne mora značiti sujevjerje, možda podsvijest u snu vidi stvari kakve one jesu, a na javi ljudi bježe od istine, i ona ih sačeka u podsvijesti, a snu ne možeš pobjeći, potisnuti istinu.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 18:13   #64
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Ne mora značiti sujevjerje, možda podsvijest u snu vidi stvari kakve one jesu, a na javi ljudi bježe od istine, i ona ih sačeka u podsvijesti, a snu ne možeš pobjeći, potisnuti istinu.
Nisi me dobro razumio,na tumačenje sam mislio kad osoba koja se sjeti sna shvati ga bukvlano i onda postane žrtva bukvalna tumačenja umjesto da ga proanalizira kao mozaik,nešto slično se dešava s shvaćanjem religijskih knjiga gdje bukvalno shvaćanje je izvor ortodoksije.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:26   #65
Ali zanimljivo je da ti kad si u snu ne moraš ništa "proanalizirati kao mozaik", što inače radimo na javi. Slobodni smo toga, samo sanjamo.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:34   #66
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Ali zanimljivo je da ti kad si u snu ne moraš ništa "proanalizirati kao mozaik", što inače radimo na javi. Slobodni smo toga, samo sanjamo.
Ne trolaj jer tema je tumačenje snova a ne netumačenje.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 22:39   #67
Čovjek najbolje poznaje san svoj dok sanja. Pa smislit neku metodu tokom samog sna razumjeti što sanjamo, jer ovo u budnom stanju je samo sjećanje na san.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 10:05   #68
Nikada mi nije bilo jasno kako netko tko vjeruje u Boga (pod ovim mislim na kršćanstvo jer za druge vjere nemam primjer) može vjerovati raznim vračaram...gatarama i slično...što je najzanimljivije to sam primijetila kod osoba koje daju veliku važnost (bar prema van i kad su s drugim ljudima) vjeri...
__________________
In the end it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away
Ary@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 20:00   #69
Quote:
Ary@ kaže: Pogledaj post
Nikada mi nije bilo jasno kako netko tko vjeruje u Boga (pod ovim mislim na kršćanstvo jer za druge vjere nemam primjer) može vjerovati raznim vračaram...gatarama i slično...što je najzanimljivije to sam primijetila kod osoba koje daju veliku važnost (bar prema van i kad su s drugim ljudima) vjeri...
Može vjerovati, jer je to po kršćanstvu moguće. Realno je da su 98% takvih ništa drugo doli lašci! Ali to je moguće. Moguće itekako raznim demonskim silama i slično. Ali i samo prekriženje, ono istinsko, daje zabranjen pristup djelovanja demonskih sila kod osobe koja se prekrižila.

Način toga proricanja je, po kršćanstvu, itekako loš! Stoga je grijeh davati pozornost tome. Međutim, vjerovanje u to nije grijeh samo po sebi, dakle.
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 20:05   #70
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
Može vjerovati, jer je to po kršćanstvu moguće. Realno je da su 98% takvih ništa drugo doli lašci! Ali to je moguće. Moguće itekako raznim demonskim silama i slično. Ali i samo prekriženje, ono istinsko, daje zabranjen pristup djelovanja demonskih sila kod osobe koja se prekrižila.

Način toga proricanja je, po kršćanstvu, itekako loš! Stoga je grijeh davati pozornost tome. Međutim, vjerovanje u to nije grijeh samo po sebi, dakle.
puno zmotano... morat ćeš nam pojasnit... vremenom
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 23:06   #71
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
puno zmotano... morat ćeš nam pojasnit... vremenom
Što nije jasno? Dakle, vjerovanje u to nije grijeh, jer je to doista moguće. Posvećivanje, i traženje informacija od takvih ljudi, je grijeh!
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 16:25   #72
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
Što nije jasno? Dakle, vjerovanje u to nije grijeh, jer je to doista moguće. Posvećivanje, i traženje informacija od takvih ljudi, je grijeh!
nemoj više pojašnjavati...molim te
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 17:50   #73
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
nemoj više pojašnjavati...molim te
No 'ajde ti!
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 00:51   #74
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
Što nije jasno? Dakle, vjerovanje u to nije grijeh, jer je to doista moguće. Posvećivanje, i traženje informacija od takvih ljudi, je grijeh!
vjerovanje u snove je grijeh, jednako kako čine grijeh i oni koji ti snove objašnjavaju iliti pojašnjavaju, ili pak radiš sam preko knjige 'sanjarica'
kategorija je ista
pa tim više, snovi (specifična sfera) sotona ima prilično lak pristup i stavi u san što želi, a na javi ispuni postavkom dvostruke zamke
i kolko se to puta više desi, osobito konstantno isti snovi, tada čovjek počne vjerovati u njih i misli da jutrom zna što će se desiti tim danom, ili pak tjednima oko tog, il mjesecima, sad nebitno jer je bitno da je postao 'sluga vlastitih snova i njihovih očekivanja'

biblijski citati postoje, ako će bit potreba, stavit ćemo ih
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 01:29   #75
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
vjerovanje u snove je grijeh, jednako kako čine grijeh i oni koji ti snove objašnjavaju iliti pojašnjavaju, ili pak radiš sam preko knjige 'sanjarica'
kategorija je ista
pa tim više, snovi (specifična sfera) sotona ima prilično lak pristup i stavi u san što želi, a na javi ispuni postavkom dvostruke zamke
i kolko se to puta više desi, osobito konstantno isti snovi, tada čovjek počne vjerovati u njih i misli da jutrom zna što će se desiti tim danom, ili pak tjednima oko tog, il mjesecima, sad nebitno jer je bitno da je postao 'sluga vlastitih snova i njihovih očekivanja'

biblijski citati postoje, ako će bit potreba, stavit ćemo ih
Uh, evo lijep san me probudio...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 07:22   #76
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Uh, evo lijep san me probudio...
Jesil ti sta sanjo komsija , da ti uz kafu protumacim .?
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 08:08   #77
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Jesil ti sta sanjo komsija , da ti uz kafu protumacim .?
pozdrav dobri zemo moj...može li se iz espresso kave tumačiti ? Zanima me kako će šljiva roditi iduće godine
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:23   #78
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
vjerovanje u snove je grijeh, jednako kako čine grijeh i oni koji ti snove objašnjavaju iliti pojašnjavaju, ili pak radiš sam preko knjige 'sanjarica'
kategorija je ista
pa tim više, snovi (specifična sfera) sotona ima prilično lak pristup i stavi u san što želi, a na javi ispuni postavkom dvostruke zamke
i kolko se to puta više desi, osobito konstantno isti snovi, tada čovjek počne vjerovati u njih i misli da jutrom zna što će se desiti tim danom, ili pak tjednima oko tog, il mjesecima, sad nebitno jer je bitno da je postao 'sluga vlastitih snova i njihovih očekivanja'

biblijski citati postoje, ako će bit potreba, stavit ćemo ih
Znaš li za onu: zaključuj iz konteksta?!
Ti si qoutala moj post koji se odnosio na ovaj post: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...8&postcount=68
Dakle, ja sam to stajalište, koje je i biblijsko, iznio o vračarama i gatarama, i slično. A ne o snovima.
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:50   #79
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
pozdrav dobri zemo moj...može li se iz espresso kave tumačiti ? Zanima me kako će šljiva roditi iduće godine
Moze zemo , sve moze. Ne znam bas za sljivu , vocarstvo i poljoprivreda mi je slabija strana , iako sam iz ravni. Ovih dana se u mom kraju snovi ostvaruju , pogotovo pripadnicima Hrvatskog naroda.Pa mozda ne bi bilo lose da navratis malo kod nas u goste . Mozda ti se ostvari neki san , ili mozda nesto lijepo usnijes.
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:35   #80
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Moze zemo , sve moze. Ne znam bas za sljivu , vocarstvo i poljoprivreda mi je slabija strana , iako sam iz ravni. Ovih dana se u mom kraju snovi ostvaruju , pogotovo pripadnicima Hrvatskog naroda.Pa mozda ne bi bilo lose da navratis malo kod nas u goste . Mozda ti se ostvari neki san , ili mozda nesto lijepo usnijes.
Vjerovatno za Božić...skupit će se društvo staro...nije dosta jedan lijep san u Lijepoj našoj Bosni i ...svi moramo snove svoje dosanjati
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.