Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2007., 20:29   #1
Dokumenti za prelazak granice sa životinjom i ostala problematika vezana uz to

Prelazak granice s kućnim ljubimcem (psi, mačke, tvorovi i ostalo), iz bilo kojeg razloga, kao i uvoz kućnih ljubimaca, u našoj se zakonskoj terminologiji zove nekomercijalno kretanje kućnih ljubimaca.

Propisi koji su trenutačno na snazi u vezi s time mogu se naći u Narodnim novinama. Ovdje možete naći sve podatke pa nema potrebe za posebnim postovima, najčešće o uvozu. Do sada otvoreni postovi u vezi s time zatvorit će se, a forumaše molimo da ih ubuduće ne otvaraju.

Hvala.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:44   #2
postoji li takvo što i kako se nabavlja? molim vas, sto god znate o tome jer idem na put u eu, a ne bi htjela nekom drugom ostavljat macu da ju cuva. puno hvala!

Zadnje uređivanje Chocolate Puma : 04.12.2013. at 15:45.
dora123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:59   #3
certifikat!
odi kod veta da ti ga izda(ukoliko je ovlasten,ukoliko ne-uputit ce te dalje )
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:06   #4
maca mora biti cipirana, kada to rijesis trazi putovnicu. u putovnicu se upisuje datum cijepljenja protiv bjesnoce, ciscenje od trakavica/glista, druga cjepljenja etc

sretno
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:24   #5
Koji su mi dokumenti potrebni po novom na granici? Koje potvrde moram izvadit?

Zadnje uređivanje Chocolate Puma : 04.12.2013. at 15:45.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 13:22   #6
treba ti samo papir koji ce ti izdati tvoj veterinar i plava knjizoca (ona u kojoj su cjepljenja). Makar mene nikad nitko nije nista trazio...
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 13:25   #7
Ubrzo i mi idemo preko granice sa Konom. Pitala sam vetove što treba. Pas treba biti čipiran i redovito cijepljen, naravno, da ima knjižicu, te ga se treba odvesti 10 dana prije puta na pregled, a vetovi napišu da je pas zdrav i da može podnijeti put do odredišta.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 15:42   #8
Zavisi gdje putuješ, da li je riječ o štenetu ili odraslom psu?
Ako ideš u EU, vrijede drugačiji propisi nego za recimo BIH ili Srbiju, navedi specifično pa ću ti objasniti točno.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 19:06   #9
Evo, sad ću ja pitati jedno.
Jedna stankinja (Austrija) je našla macu staru dva mjeseca koju je htjela povesti sa sobom u Austriju - avionom. Maca je bila kod mene tjedan dana dok je ona bila na krstarenju i dobila sam zadatak srediti papire i ispalo je da na Volosku, u Vau Vau, ne znaju što treba.
Napomenula sam gdje ide i da ide avionom.
Nisu je cijepili jer je premalena, ali nisu znali da li bi radi toga mogla imati problema.
Upisali su neko drugo cjepivo u knjižicu, čipirali je (iako su rekli da ni to nije obavezno) i dali mi certifikat.
Na granici su radili probleme da nema što treba i da bi je u stvari po pravilu trebali oduzeti, ali samo pukom srećom nisu.
Falio je certifikat - koji sam dobila, ali trebao je biti na engleskom.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 08:43   #10
Ja bih trebao sam cuckom ići u Mađarsku pa me zanima da li i nama treba taj vražji certifikat? Prošle godine kada smo išli preko granice imali smo neki papir i knjižicu, a na granici su nam rekli da smo trebali ići na neki drugi granični prijelaz gdje se može ići sa životinjama, ovo, ono, ali su nas ipak pustili - o čemu je lik pričao, da li netko zna? I što točno treba za prijelaz preko granice? Veterinari mi baš nisu bili od pomoći jer jedni pričaju jedno, a drugi drugo...
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:18   #11
Papir se izvadi u veterinarskoj stanici grada zagreba u Heinzelovoj preko puta vet. faksa i košta oko 100 kuna. To ti može dat samo veterinarski inspektor, i tamo radi te ti neće stvarati nikakve probleme. Dodješ, kažeš da trebaš potvrdu za prijelaz granice, daš vet. knjižicu da se vidi da je pas cijepljen i to je to. Malo pričekaš. Dakle to ne izdaju veterinari osobno jer i oni moraju nositi u Heinzelovu.
Ja bez toga ne bi išla preko granice iako te najčešće nitko ništa ne pita i čak ni ne gleda knjižicu. Uvijek pitanjaa tipa a gjde imate te pse...
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:54   #12
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Papir se izvadi u veterinarskoj stanici grada zagreba u Heinzelovoj preko puta vet. faksa i košta oko 100 kuna. To ti može dat samo veterinarski inspektor, i tamo radi te ti neće stvarati nikakve probleme. Dodješ, kažeš da trebaš potvrdu za prijelaz granice, daš vet. knjižicu da se vidi da je pas cijepljen i to je to. Malo pričekaš. Dakle to ne izdaju veterinari osobno jer i oni moraju nositi u Heinzelovu.
Ja bez toga ne bi išla preko granice iako te najčešće nitko ništa ne pita i čak ni ne gleda knjižicu. Uvijek pitanjaa tipa a gjde imate te pse...
veterinari uglavnom imaju kod sebe par potvredenih potvrda koje naknadno popune, tako da ti moze i tvoj veterinar izdati
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:34   #13
Quote:
Andrea25 kaže: Pogledaj post
veterinari uglavnom imaju kod sebe par potvredenih potvrda koje naknadno popune, tako da ti moze i tvoj veterinar izdati
Ja znam da će ti u Heinzelovoj dat 100 %, za ostale veterinare ne znam, neki imaju ,neki nemaju.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 01:34   #14
Pitanje u vezi krizanca

evo ovako ...
vec duze vrime pokusavam nabavit cistokrvno stene americkog stafforda ili pita ... al 0 bodova .

i evo nasa sam facu koji bi mi poklonija mjesanca pita i stafforda ... al je tu jedan problem . sta se ja selim ca izvan ove drzave za godinu dana i bojim se da stene nece moc ic sa menom jer je krizanac ... dali se ja brinem bezveze ili je istina da necu moc sa nim priko granice ? ako ga cipiram cjepim
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 11:56   #15
Zavisi gdje se seliš, čak i hoćeš li kupirati psa itd. i ne, nije problem što je pas križanac već čega je križanac, tj. križanac je pasmina tipa bull koje su u nekim zemljama zabranjene, a u većinu zabranjen uvoz.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 20:53   #16
Pitanje

namjeravam putovati u sarajevo slijedeći tjedan ili tjedan nakon,a imam macu staru nepuna dva mjeseca.tehnički bi ju mogla ostaviti na čuvanje,no s obzirom da idem na oko tjedan dana i u svoj stan,htjela bih ju povesti.namjeravam ići autobusom ili vlakom,maca se već vozila na malo duljem putu i vožnja joj nimalo ne smeta.moja pitanja su

a)trebam li vaditi nekakve papire za prijelazak preko granice?
b)ako trebam,gdje,što točno i koliko bi ta procedura trajala?
c)kakvo je stanje sa prijevozom ljubimaca u vlaku/autobusu?

unaprijed hvala.
__________________
Was I asleep?Have I slept?
Pour Audrey is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 11.09.2008., 21:04   #17
što se tiče prijevoza mislim da ti je najbolje pitati baš prijevoznika. mislim da u vlaku ne bi trebao biti takav problem jer ima više mjesta a maca će ionako biti u prijenosniku. ne znam kako bi busom bilo. i koliko put traje? da li će maca moći toliko izdržati u prijenosniku?
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 15:44   #18
Sa životinjom preko granice

Pozdrav!

Imam pitanje, zanima me kako to tocno funkcionira i koja je procedura? Imamo jednog zamorca kojeg bi trebalo prebaciti preko granice (slo-hrv), jel neka procedura oko prijavljivanja policiji (il kome vec) ili ga se samo preveze kao prtljagu? Putovao bi vlakom.

Hvala unaprijed
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:25   #19
I ja se pridružujem pitanju, samo je u pitanju pas star 2 mjeseca, hr-bih.
Karen_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:28   #20
Meni u Puli su rekli da maca mora biti cjepljena protiv bjesnoće petnaest dana prije prelaska granice.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.