Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2007., 23:59   #41
M@3X, baš lijepo
Mogu ti reći da ste vi jako brzo pronašli zajednički jezik, nakon samo tjedan dana
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 06:04   #42
Prosao je mjesec i po, a moja hrpica perja jos uvijek bjezi od salate (kao da je se plasi), a jabuku ni da pogleda.
Ali primjetila sam par puta da zna kljucati vlastiti izmed u cemu ga moram sprjecavati, a onda je ljut na mene i ignorise me neko vrijeme.

Super reaguje na ljude koje cesto vidja, pa je neko vece prijatelju koji nas svakodnevno posjecuje presao na prst s moje ruke (prijatelj je stavio svoj prst odmah uz moju ruku i Kico se prebacio) i dok ga je ovaj mazio prstom, on se jos stimao i namjestao, izvijao vrat...

Mog dragog katkad ignorise, katkad hoce da mu stoji na ruci.
Dragi je sad ljubomoran i na mene i na prijatelja (Kico bolje reaguje i na njega ).
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 06:15   #43
Nekih 14-15 dana sam radila skoro po cijeli dan i ujutro prije nego sto izadjem iz kuce operem mu kavez i dospem hranu...Dragi radi do 16:00, kuci je oko pola 5.
Primjetila sam da nije jeo sve do navece dok se ne vratim kuci. Cak i kad bih nakratko dolazila kuci u toku dana, on ne bi pipnuo hranu. Tek navece kad osjeti da smo svi na broju i da je to to, on bi se hvatao hrane.
Oslabio je malo tih dana.
I nisam ja umislila , vec je to primjetio i prijatelj koji svakodnevno dolazi i komsinica koja zivi preko puta nas. Kuma misli da nisam normalna "s tom pticom" i da trebam shvatiti "da je to samo ptica".
Zadnja 2-3 dana kako smo kuci, a i prijatelji dolaze, mnogo je zivlji.
Jutros je cijelo jutro cvrkutao.

Ima obicaj jesti kad i mi (kad nam je uobicajeni tempo zivota rucak je oko pola 5), cim vidi nas da jedemo i on kljuca svoja zrnca.
Ujutro ceka da mu operem kavez, pa tek onda doruckuje (navece kasno izduvam sve ljuske od sjemenki pa bih vidjela da je jeo). Ja pijem kaficu, a on kljucka.
Ako se ja uspavam, on svejedno ne doruckuje, sve dok kavez nije opran.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 18:05   #44
Evo mog malog andjela, moje hrpice perja.
Fotic sam posudila, a nisam bas vjesta. Uglavnom ne znam blic iskljuciti...
A moj Kico i blic...sta da vam kazem...nije to bila ljubav na prvi pogled...

Prvo sam ga jednom fotkala u kavezu i blic mu se nije svidio, a zatim sam ga iznijela na ruci, medjutim odbijao je saradnju. Okretao mi je ledja i bio ljut na mene, jer znao je (vrazic mali) da ce opet da blicne.
Mislila sam i da nas dragi uslika kako se mazimo nosicima, ali kako je bio ljut na mene (zbog blica) nije htjeo da se mazi, vec me drzao na oku i budno motrio hocu li opet izvuci odnekud "bljeskalicu".



M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:12   #45
Sve koje zanimaju informacije o papigicama meni je najbolja stranica www.papigice.net. Ovdje se sve sto vas zanima moze naci... Ja sam isto bila skroz zbunjena kada sam tek dobila papigicu (doletila mi je na balkon) i tu sam nasla sve odgovore. Pa se nadam da ce i vama pomoci.
Pozdrav svim ljubiteljima papigica
maza25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:49   #46
Papige

Na poklon sam dobila dvije tigrice (obje su muske, mada su trebali biti par ali eto prodavac se zeznuo). NE znam kako da ih usrecim, sta im je potrebno osim svakodnevog hranjenja i stavljanja friske vode. Kako da ih pripitom da postanu dio porodice, jer ove djeluju jako preplasene.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 20:14   #47
puno pričaj s njima
kad se naviknu na glas, probaj staviti ruku u gajbu
za svaki slučaj imaj neku poslasticu, sjemenke ili bar, neko povrće koje vole
puštaj ih po stanu nakon nekog vremena kaj su kod tebe, ja sam svoje dost brzo nakon što su došle
s vanjske strane gajbe stavi jednu prečkicu da im je lakše uć i izać
sretno
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:55   #48
Ne zaboravi na redovno čišćenje kaveza. Puštaj ih da lete svakodnevno, ali pazi da su zatvoreni prozori/vrata. Uz sjemenke, nudi im voće i povrće, dobro oprano i osušeno, npr. mrkvu (ribanu), paradajz, jabuku, krušku... ma manje-više sve sezonsko smiju, samo pazi da je dobro očišćeno.
NE smiju jesti: čokoladu, sol, šećer, kavu, alkohol, avokado. Dakle ako im i daješ "ljudsku" hranu, pazi da nije (jako) začinjena - slana, masna... Smiju jesti paštu ili rižu ali neslanu i nemasnu (sumnjam da za sebe tako kuhaš ) Višak soli u hrani će im dugoročno uništiti bubrege, zato pazi.

Pazi da nisu na propuhu, tigrice su jako osjetljive na propuh, prehlade se, pa znaju i uginuti u kratkom roku. Krletka mora biti na malo povišenom mjestu, i na poziciji s koje imaju dobar pregled situacije...


ma mogla bih ovako do sutra... odi na http://www.papigice.net/ - malo je nepregledan site, ali ima hrpa korisnih i provjerenih informacija, pa čitaj pomalo. Na home desno ima dio "za nove vlasnike", pa počni od tuda

Sretno i nadam se da ćeš dugo uživati u suživotu sa svojim novim ljubimcima!
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:02   #49
Hvala
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:20   #50
nova krletka

ovako
dijeca su mi dobila papigu tigricu i sada nemam krletke pa neznam koju trebam kupiti ni koliko koštaju pa ako netko mi more pomoći da ima neki dućan di mogu viditi cijene i naručiti pouzećem neka mi napiše
pozz
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 01:08   #51
pet shop ljubimac
ne znam dal im radi stranica, ali ih možeš nazvati na neki od brojeva
googlaj
imaju izvrstan asortiman. ne uzimaj malu gajbu niti onu sa širokim rešetkicama, jer se znal oda guraju glavicu i zaglave, što ne završi dobro
znači, što veća gajbica, platiš kad ti dopeljaju + dostava koliko već je
ja sam svojedobno od njih naručivala gajbu za kuniće i zadovoljna sam
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 11:44   #52
zelena tigrica

evo ovako
da ne dužim sada,dijeci sam nabavio zelenu tigricu i kupio sam je krletku i sada mi treba pomoć oko hranjenja i vođenja čišćenja i ako se da da se nauči nešto govoriti neke riječi eto to mi treba pa ako mi netko more pomoći ili ima di na netu da se nađe upustva hranjenja i učenja pričati tigricu...
eto toliko
pozz
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.11.2008., 14:00   #53
Quote:
java rab kaže: Pogledaj post
evo ovako
da ne dužim sada,dijeci sam nabavio zelenu tigricu i kupio sam je krletku i sada mi treba pomoć oko hranjenja i vođenja čišćenja i ako se da da se nauči nešto govoriti neke riječi eto to mi treba pa ako mi netko more pomoći ili ima di na netu da se nađe upustva hranjenja i učenja pričati tigricu...
eto toliko
pozz
Hrani se mješavinom hrane za ukrasne ptice. Ima u pet shopovima. Postoje doze, koje uvijek moraju imati hrane u sebi. Dodatak je ptički bar. To im dođe poput deserta. Možeš joj jednom tjetno dati malo žumanjka tvrdo kuhanog jaja. Isto tako joj se povremeno može dati i komadić mrkvice, list salate koja je dobro oprana i osušena, komadić jabuke, kocen od kupusa...
Naravno, ne zaboravi vodu koju bar 2 puta dnevno promijeni.
Stavi joj na lančić jedan praporac ili zvončić u kavez, te obavezno malo ogledalce.
Ako je mužjak, a prepoznat ćeš ga po tome što mu je nos plavo-ljubičast, onda ima šanse da se i nauči pričati. Morate se s njim baviti i puno mu pričati i tepati, ponavljati neke riječi i sl.

Na dno kaveza stavi jednu salvetu na koju će mrviti sjemenke i kakati. Mora se čistiti redovito svaki dan, jednom.

Tigrice su strašno pametne i zabavne ptičice
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 16:06   #54
Ogledalce preskoči, navodno može izazvati stres - moje tigrice nikad nisu imale ogledalce i dugo su i sretno živjele.
Vodu se može mijenjati jednom dnevno, temperatura treba biti cca sobna ili malo hladnija (temperirat će se sama) ali ne prehladna.

Naravno, ptičica treba biti u sobi gdje je "akcija", moj zadnji je volio sjediti na slikama na zidu i gledati TV. Bio je uvijek slobodan da ulazi i izlazi iz kaveza kako je htio, osim što smo ga po noći zatvarali i pokrivali krletku sa pokrivačem (da ga ne smeta svjetlo, s obzirom da je živio u dnevnoj sobi).

Niti jedna moja tigrica nije naučila pričati, zadnji je bio sam od početka i puno smo se trudili ali nije uspjelo. To ga međutim nije smetalo u komunikaciji sa nama

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 30.11.2008. at 22:54.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:13   #55
Cijeli zivot sam imala tigrice i uvijek saznajem nesto novo.Najbolje ti je otici na forum papigice,glavna pokretacica foruma je Diana i saznat ces sve sto te zanima ,inace osobe koje su tamo su pravi ljubitelji ptica i znat ce ti pomoci.Sto se tice ogledala nema nikakvih dokaza da ona smetaju,uvijek su ih ptice imale i nikada nisu dozivjele nikakav stres.Moraju imati pijesak na dnu kaveza ,on se kupi u pet shopu i onda pticica siđe dolje ,malo kljuca jer pijesak sadrzi i minerale koji su potrebni za bolju probavu,a ti ces lakse cistiti mala govanca.Inace sad prvih par dana ju pazite i mazite,pricajte umiljatim i tisim glasom,nemojte ju hvatati rukom.
Tigrica trazi puno truda,ali i puno vraca.Sto se tice pricanja i za to treba vremena i truda.
U danu 3-4 puta po 10 minuta ponavljati rijec koju zelis da nauci bez upaljenog radia ili TV-a i nikad duze od 10 minuta jer tigrica nema dugotraknu koncentraciju,mozda nauci neku rijec ,a mozda i ne bitno je strpljenje,ljubav i trud.
Sretno.
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:28   #56
E da, treba nabaviti i sipinu kost. Na njoj oštri kljun.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:47   #57
Zanimljivo da niti jedna moja tigrica nije koristila sipinu kost. Obožavale su one grickalice za ptice sa sezamom (ili nečim sličnim) a kljun su oštrile na slikama, daščicama koje smo im davali i slično
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 00:53   #58
Sipina kost je i veliki izvor kalcija,no tigricama je sad na izbor i mineralna kocka i jod kocka ...a jod im je posebno vazan zbog problema sa stitnjacom.
provokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 11:24   #59
zanima me zasto se papiga, konkretno tigrica, ne smije kupiti malom djetetu od 3 godine?
navodno je jedna doktorica rekla da papige nisu za tako malu djecu i da mogu biti izvor zaraza i bolesti.
zna netko nesto vise o tome?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 21:19   #60
Smile tigrice

samo bih htjela napomenuti da ima za kupiti knjiga od Hildegard Newmann "Tigrice", u kojoj možete naći sve o njima: od osnovnih stvari, npr. što im treba, osnovna oprema, savjeti...pa onda o igračkama, njezi i zdravlju ( kako prepoznati kada treba ići veterinaru)...ma sve sve sve..vrlo korisna knjiga za vlasnike tigrica..ja ju imam i puno mi je pomogla..
nikki777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.