Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2015., 08:17   #341
Za pocetak kupit cu dozu od 30ml.
Kako cuvati ovo ulje? Mora u hladnjak ili?
Kokosovo i konopljino drzimo van.
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:08   #342
Quote:
mimozaaa kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Ti bar znas na sta je tvoj pesonja alergican. Mi nazalost ne mozemo uraditi te testove jer ovi ovdje misle da su najpametniji na svijetu pa ne zele niti priznaju analize iz SAD. Ja bi platila i privatno poslala uzorak krvi ali na zalost ne mogu sama to odraditi jer se zna da u epruveti mora biti nesto sto ce sacuvati tu krv svjezu do odredista. Ne mogu ni odvesti psa van AU, tj.mogu ali u povratku u AU mora ici u karantin 6 mjeseci tako da na zalost ne mogu nikako uraditi te testove. Ostaje mi da pokusam eksperimentisati sa hranom ali to ce trajati godinama da jedno po jedno izbacujem ili ubacujem u ishranu. Lakse je s manjim psima. Ja bi morla kuvati veliki kazan za mog koji sad ima 30 kg a nije debeo i raste jos. Ni to mi nebi bio problem samo da znam sta smije a sta ne? U svakom slucaju hvala kupit cu ovu hranu ako je ima ovdje i probati s njom pa da vidimo reakciju.
Gdje si u AU? Ja sam googlanjem pronašla vrlo jednostavno par klinika koje rade i Elisa i skin testove. Mada, već zaključismo da je to samo indikator alergena, ne i konačna dijagnoza.
I našla sam taj RC Sensitive skin, ali nisam sigurna koje druge dvije RC si poslije toga probala. Kako god, Sensitive Skin Control nema pšenicu i kukuruz u sastavu, dok ostale uglavnom imaju. Znači možda bi neka grain free opcija bila dobra za početak. Imaš na vašem tržištu masu takvih dehidrata, odi si u pet shop i pitaj. I pogledaj i online shopove, vidim da Pet Circle.au ima Black Hawk i Earthborne, My pet warehouse ima Canidae, a sigurna sam i da možeš naći u AU Orijen i Acanu i Now!Fresh, Nutro itd.

A imaš i masu proizvođača sirove prehrane (pogledaj si recimo BARF Australia - Dr Bs raw). Mesa sigurno imaš veći izbor nego Hrvati, vjerujem i da možeš naći mesnice za pse, jer ih kod vas ima. Srnetina, moguće i janjetina, patka, kengur, zec...

Na susjedni NZ s psom možeš bez problema, nikakve karantene, ali nema potrebe da psa vodiš van AU, kad imate sve to i tamo. Samo treba naći veta koji je voljan poraditi na tome s vama.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:13   #343
Vani. Računajte otprilike da u bočici od 30 ml ima nekih 600 kapi ulja.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:20   #344
Quote:
mimozaaa kaže: Pogledaj post
Imam Zlatnog Retrivera starog 8 mjeseci koji je alergican a neznamo na sta je alegican? Kupili smo ga sa papirima od odgajivaca i dosao je sa alegijom a nismo znali. Smrdio je kao vrag dlaka i iz usta i imao suzne oci tj. tamnu dlaku od curenja suza. Obrazlozenje je bilo da je imao alergiju na vakcinu i da je to uzrok suzenja ociju. Mislila sam da mu dlaka smrdi zato sto je bio u smrdljivom boksu gdje je boravio. Poslije lupanja ista stvar pa i poslije par kupanja isto. Primjetili smo da po stomaku ima sitne malo gnojave bubuljice koje su se kasnije susile. Usi su mu bile iznutra pune crne smole koje sm ocistila ali se to skupljalo svaka tri dana da sam stalno cistila. Uglavnom da skratim tolio mu je dlaka smrdjela i iz usta da smo drzali otvoren prozor od smrada. Primjetila sam da s unutanje strane butina i stomaka ima dosta sitnih suhih krastica a pocelo se na kozi i dlaci stvarati neke crne nakupine kao prhut. Vodili smo ga veterinara kad smo ga kupili te nam je rekao da ima upalu srednjeg uha i dao kapi a za smrad dlake nam rekao da ga kupam cesto svakih 15 dana. Zacudilo me je takav odgovor jer sam imala dva retrivera ranije i znam da se ne smiju cesto kupati jer bas tada smrde jer im se skine zastitni sloj dlake pa tada zljezde ubrzano rade i smrde kao vrag. Nastavimo sa kapima i primjetim te crne fleke kao prhut te romjenimo veterinara koji kaze da je sve to od alergije nasta sam i sumnjala od prvog dana. Dala mu je antibitik jer je doslo do vece upale koze a takav je i kupljen te preporuke da ga stavimo na medicinsku hranu Royal Canin scin suport te da ga dva puta sedmicno kupam s medicinskim samponom i naravno kapi za usi. Pas se cesao zaboravila sam reci, posebno oko usiju i treskao glavom. Kupala sam ga dva puta sedmicno, drzala na njemu sapincicu po 10 minuta kako je receno pa ga sapirala i sve se to smirilo. Hrana skupa ali mu se stanje popravilonema crnih fleka, nema bubuljice i sitnih krastica, manje dlaka smrdi ali iapk i dalje smrdi i dlaka i iz usta. Na vreci hrane pise da se pas ne smije hraniti duze od 2 mjeseca. Proslo to vrijeme mi predjemo na hranu or iste marke samo janjetina s rizom jer sam citala da je na janjetinu najmanje alergije. Nakon 4 dana pojavile se opet crne gleke na dlaci i opet crni tragovi u usima. Opet predjemo na medicinsku hranu pa nakon toga na piletinu s rizom od iste marke i oet ista stvar. Sad je stalno na medicinskoj hrani na kozi nema crnih prhuti, u usima se pojavi crvenilo, crni tragovi, cesanje ukapavam kapi i mazem kapima usnu skoljuku iznutra, smrdi i dalje dlaka manje nego od ranije ali smrdi, iz usta isto smrdi, manje ali smrdi. Pocele su mu suziti oci i potamnila je dlaka od suza a i koko ruba ociju kao i trepavice su mu nekako narandjaste boje a inace je bjeli retriver. Odozdo sape izmedju jastucica se pojavi crvenilo i malo nateceno te mu je i dlaka odozdo i izmedju prstiju promjenila boju pa je malo crvenkasta. Izgleda da je alergican na nesto od bilja, polen ili neku travu? Nazalost ovdje u Australiji ne rade alergene iz krvi nego na kozi i to alergenima za ljude sto ne daje neke tacne rezultate.
Sad mi ja pokusala da probam sa hranom u kucnoj radinosti tj. mesom i povrcem ali bi ipak da pitam za misljenje nekoga ko ima ovako osjetljivog psa kao sto je moj? Da li itko ima ovakvih problema kod svog psa i kako ga hrani i sta cini da pas manje smrdi?
Alergiju na polen i bilje ne mogu izbjeci ako je na to alergican a sumnjam da ima i to uz vjerovatno hranu. Probala bi da mu dajem meso koje bi malo prokuvala sa pobrcem pa da pratim kako ce se to odraziti na njegovu alegiju na kozi? Sta bi mi preporucili s kojom vrstom mesa tj. na sta su [si najmenje alergicni? Ni sama neznam sta da radim, vrtimo se u krug. On je stalno na medicinskoj hrani ijako tamo pise da ne smije duze od 2 mjeseca a veterinar kaze da ne smeta samo da pazimo da se ne ugoji. Ne vjerujem im bas puno jer nisu nesto puno strucni. Bili smo kod cetiri veterinara i svaki je drugacije rekao. Jedan je rekao da mu dajemo iskljucivo Royal Canin, mada smo uvjek hranili nase pse ovom markom, ali kaze da su psi obicno alergicni prvu godinu i to prodje da mu dajemo normalu hranu od ove marke, da su mu sape crvene kao i dlaka od vlage jer je bilo kise, sto me je cudilo jer prijasnji retriveri nisu imali takve pojaave. Za usi je rekao da mu ukapavam kapi da ce to s vremenom proci. Drugi kazu da ga drzim na ovoj specijalnoj hrani cjeli zivot, treci da mu nije nista, cetrvti da ga kupam svako malo a nije rekao za medicinski sampon koji ublazava i sanira upale koze. Mi se mjesecima vrtimo u krig. On jede ovu hranu mada vise voli ovu drugu od janjetine ili piletine. Primjetila sam da s medicnskom hranom manje ima stolice tj. kolicinski manje izbaci.
Nisu u pitanju pare jer ce me mozda vise kostati da mu kupujem mesto i povrce koje cu pripremati od ove hrane koja je 7 kg. 120 $. Ovdje je skupo meso a jos skuplje povrce ali meni nisu bitne pare nego da mi pas ima hranu kako treba i da ne smrdi kao tvor. Kad ga pomazim ruka mi smrdi te je moram oprati. Mjesto gdje lezi smrdi. Znam da vecina pasa ima svoj miris ali ovo nije pseci miris nego smrad i jos je oco dobro kao je smrdio.
Nadam se da ce mi neko dati savjet iz svog iskustva. Hvala.
Ima tu 3 strane prije post od Pljuc123 kao i slike njenog psa prije i poslije ...nekako me ova tvoja priča podsjetila na njenu možda i tebi pomogne njen pristup ...pogledaj
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:27   #345
Što se tiče tog testa znači meni je jedan vet isto to predlagao kao praktično nakon krvne slike prvu opciju onda sam otišla na vet. fax i tamo su samo bar u našem slučaju mahnuli rukom na spomen testa za alergiju (moje je pas povraćao i prvenstveno imao probl. s probavom). U međuvremenu smo si uštedili 2.000,00 kn jer nismo radili taj test sredili sami psu probavu i shvatili da je preosjetljiv na piletinu ...eto.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:49   #346
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Gdje si u AU? Ja sam googlanjem pronašla vrlo jednostavno par klinika koje rade i Elisa i skin testove. Mada, već zaključismo da je to samo indikator alergena, ne i konačna dijagnoza.
I našla sam taj RC Sensitive skin, ali nisam sigurna koje druge dvije RC si poslije toga probala. Kako god, Sensitive Skin Control nema pšenicu i kukuruz u sastavu, dok ostale uglavnom imaju. Znači možda bi neka grain free opcija bila dobra za početak. Imaš na vašem tržištu masu takvih dehidrata, odi si u pet shop i pitaj. I pogledaj i online shopove, vidim da Pet Circle.au ima Black Hawk i Earthborne, My pet warehouse ima Canidae, a sigurna sam i da možeš naći u AU Orijen i Acanu i Now!Fresh, Nutro itd.

A imaš i masu proizvođača sirove prehrane (pogledaj si recimo BARF Australia - Dr Bs raw). Mesa sigurno imaš veći izbor nego Hrvati, vjerujem i da možeš naći mesnice za pse, jer ih kod vas ima. Srnetina, moguće i janjetina, patka, kengur, zec...

Na susjedni NZ s psom možeš bez problema, nikakve karantene, ali nema potrebe da psa vodiš van AU, kad imate sve to i tamo. Samo treba naći veta koji je voljan poraditi na tome s vama.
U Sydney sam. Pitala sam u nekoliko klinika i svi su mi rekli da alergiju rade iskljucivo na kozi i to preparatima za ljude. Kad sam kupovala pasa rekli su mi da je alergican na vakcinu i da mu je sestra uginula od alergije. Receno mi je da sacekam nalaz koji je posat da se utvrdi na sta su alergicni na koji preparat u vakcini? Nakonn 2 mjeseca zivkanja konacno uspijemo dobiti specijalistu koji se nalazi u Brizbenu i rekao je da analiza krvi sestre nije jos gotova ali da garantuje da se nista nece utvrditi jer obicno nikad nista ne utvrde kad su alergije u pitanju. Bila sam zacudjena ovakvim odgovorom a na kraju je ispalo da stvarno nisu nikakav odgovor napislali na sta je stene bilo alergicno i zbog cega je uginulo? ovo govori da oni stvarno pojma nemaju a i ne trude se previse. Ja svog psa nisam vise vakcinisala jer sam se bojala da ce uginuti a na kraju mi je veterinar rekao da urade analizu iz krvi da se vidi koliko ima vakcine u sebi? Misli se ako nakon 3 mjeseca i dvije revakcine nema u krvi nista pa ko nam garantuje da poslije trece ce biti zasticen i koliko ce dugo drzati ta vakcina? Odlucila sam da ga ne vakcinisem bez obzira na rezultat. Pokazalo se da ima u krvi zastite te nam je receno da ne mora naredne 2 godine da se vakcinise. Drago mi je zbog toga jer iskreno sad se bojim svake vakcine da mu se nesto ne desi. Oceigledno da sam kupila jako osjetljivog psa i da cemo imati svakakvih problema ali opet nadam se da ce mu mozda imunosistem ojacati te da ce se mozda problemi smanjivati.
Ako znas za neku kliniku koja radi alergene iz krvi ali na dosta stvari, pisi da ih kontaktiram. Hvala svima. Hranu bas gledam pa cu nesto odabrati da probamo.
mimozaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 15:05   #347
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Vani. Računajte otprilike da u bočici od 30 ml ima nekih 600 kapi ulja.
ja sam kupila 30 ml i super podnosi hvala ti na savjetu!
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 16:02   #348
Merlina hvala jos jednom!!!
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 08:10   #349
Quote:
mimozaaa kaže: Pogledaj post
Ako znas za neku kliniku koja radi alergene iz krvi ali na dosta stvari, pisi da ih kontaktiram. Hvala svima. Hranu bas gledam pa cu nesto odabrati da probamo.
Sorry, puno me pitaš jer ja nisam u AU nego na NZ, ali sam guglanjem našla par vet klinika koje bi mogle raditi i tu vrstu testiranja (poslaću ti linkove privatno da ne davimo tu). I ovamo kod mene slabo veterinari rade, nego se ide naturopatu, homeopatu, holističaru, nutricionistu za životinje, pa oni šalju u USA. A to je samo po sebi možda i znak koliko se priznaje takva metoda testiranja, kad je vetovi ne rade, mada bi mogli zaraditi dobro da rade.

Ne znam što je u pitanju s tim vetrinarima i zašto nisu otkrili razlog uginuća drugog psa, ali što se tiče cijepljenja, čini mi se da ionako nemate obaveznih, nego opcionalno. Parvo, štenećak i te slične je svake 3 godine mislim, jedino Kennel Cough se radi godišnje. Jedino što bez zaštite ne možeš psa smjestiti u hotel, dati u doggy day care itd.

No poslušaj me i za početak pokušaj sa grain free hranom, sirovom ili kuhanom po mogućnosti, ali i dehidrat neka bude opcija. Tako ćeš znati točno što si psu dala i vidjeti da li postoje reakcije na to. I ako ćeš kuhati, za početak neka to bude jednostavno, bez previše različitih namirnica, jer kad je previše, onda je teže doznati koja od njih je ona na koju reagira.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 11:02   #350
Ekipa, imam pitanjce.

Imam pudla starog 4 i pol godine. Prije par mjeseci je počeo sa čohanjem. Prvo je to bilo zbog buha, međutim to smo riješili sa tabletama. No čohanje i dalje traje. Bilo je jače, sada je malo bolje stanje. Bio je dva puta na injekcijama kortikosteroida, ali to mu jednostavno ne želim više davati, a na kraju se i sam veterinar slaže s time. Zadnje mu je dao antihistaminike, zato mu se poboljšalo stanje. Vet sumnja na alergije iz prirode i kaže da pričekamo do zime da bi se trebalo poboljšati i smiriti. Međutim, on i dalje liže šapice, lagano se čoha po boku, na tren ko lud krene grickati određene dijelove tijela (kao da ima buhe, a nema ih), pa ga opomenemo i on stane. Hranimo ga Royal Caninom Dermacomfort još od prošle godine (tada je lizao šapice). Dodajemo mu ponekad limenku mokre hrane (nije loša i jeftina hrana) i pomiješamo, ali zapravo želim reći da smatramo da nije problem u hrani jer dobiva isto već godinu i više. jedino ako postoji mogućnost da bez obzira na to ipak kroz određeno vrijeme postane alergičan i na tako nešto što već duže vrijeme koristi. A koliko sam uspjela iščitati na ovom postu, nažalost i za to postoji mogućnost.

Sada smo mu u hranu počeli dodavati prah neema. Jer je on odličan za kožna oboljenja. Nadam se da će to imati učinka. Ima li netko iskustva sa prahom neema??
I još pitanjce, smiju li psi jesti banane, šipak(nar),jabuke? Kakva su zapravo vaša iskustva? (Jer moj bi pojeo SVU moguću hranu koja postoji) To me najviše zanima. Pogotovo ako netko ima pudlu sa sličnim problemom. (nažalost)

Hvala puno na bilo kakvom odgovoru!
__________________
"Zašto se tako grčevito trudiš da se uklopiš kad si rođen da se ističeš."
shorty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 21:22   #351
Ja bih za pocetak prestao hraniti psa zitaricama nego hrani primjenjenoj negovoj vrsti:

Royal Canin Health Nutrition Dermacomfort Maxi
Quote:
Sastav: riža, pšenični gluten, pšenica, životinjska mast, kukuruz, kukuruzni gluten, zob (oljuštena), pileća jetrica (hidrolizirana), minerali, sojino ulje, repina pulpa, riblje ulje (izvor EPA i DHA), laneno sjeme (izvor omega-3 masnih kiselina), fruktoligosaharidi, boražino ulje (izvor gama- linolenske kiseline), ekstrakt nevena (izvor luteina).
Sorry, ali to je hrana primjenjenija papigama i to onima kojima ne zelis dobro, a vjerujem da su i prethodne bile takve.

Kad izbacite konzerve koje su jos vece smece i iskoristite online popuste (a ne kupovati iz ormarica kod veterinara) mozete za isti novac hraniti psa s ovakvim necim:

Orijen Regional Red
Quote:
Sastav od svježih kanadskih namirnica: svježa divlja svinja (6%), svježa janjetina (5%), svježa goveđa jetra (5%), svježa svinjetina (5%), svježe meso divlje svinje (5%), svježa svinjska jetra (5%), svježa haringa (5%), svježa janjeća jetra (5%), osušena govedina (4%), osušena janjetina (4%), grašak, osušeni losos (4%), osušeni morski losos (4%), svježe goveđe tripice (35), osušena haringa (4%), cijela jaja (3%), svježi bizon (3%), janjeća masnoća (3%), svježi losos (4%), ulje haringe (2%),
I ne nuzno ova, ima i jeftinijih alternativa sto mozes naci na temi o prehrani pasa - pas mora imati prehranu baziranu primarno na mesu, ne hranu koja je primarno industrijski otpad iz sarene vrecice s dobrim marketingom.

To je bit price jer ovi vasi problemi mi djeluju kao da se ja svakodnevno obzderavam u McDonaldsu i zalim doktoru kako me muci zeludac

Sto se tice dodataka mi koristimo kokosovo ulje koje mu se jako svida, a koliko citam vrlo korisno cak i kod alergija.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 09:06   #352
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ja bih za pocetak prestao hraniti psa zitaricama nego hrani primjenjenoj negovoj vrsti:

Sorry, ali to je hrana primjenjenija papigama i to onima kojima ne zelis dobro, a vjerujem da su i prethodne bile takve.

Kad izbacite konzerve koje su jos vece smece i iskoristite online popuste (a ne kupovati iz ormarica kod veterinara) mozete za isti novac hraniti psa s ovakvim necim:

Orijen Regional Red

I ne nuzno ova, ima i jeftinijih alternativa sto mozes naci na temi o prehrani pasa - pas mora imati prehranu baziranu primarno na mesu, ne hranu koja je primarno industrijski otpad iz sarene vrecice s dobrim marketingom.

To je bit price jer ovi vasi problemi mi djeluju kao da se ja svakodnevno obzderavam u McDonaldsu i zalim doktoru kako me muci zeludac

Sto se tice dodataka mi koristimo kokosovo ulje koje mu se jako svida, a koliko citam vrlo korisno cak i kod alergija.
Od konzervi su do sada jeli GRANCARNO od Animonde. Pod tim mislim da je ta konzerva miješana sa suhom hranom, pošto jedan od dva psa nije ljubitelj suhe hrane. Pa je miješano da bi imala volje pojesti i to jednom na dan. Ne hranimo samo konzervom. Ne znam kakva su iskustva drugih, ali zar su sve konzerve loše?

Za kokosovo ulje sam isto čitala, tako da ćemo onda i to probati.

Hvala ti na savjetu i preporuci hrane, jer iskreno do sada za nju nisam čula, ali po tome što sadrži, definitivno ćemo proći na nju. Pa ćemo vidjeti jel bude promjene.
HVALA!
__________________
"Zašto se tako grčevito trudiš da se uklopiš kad si rođen da se ističeš."

Zadnje uređivanje shorty : 06.11.2015. at 09:07. Reason: dodana jedna riječ
shorty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 09:28   #353
Ove konzerve su cak po sastavu i vrlo dobre, tako da mozete s njima nastaviti ali svakako zamijeniti suhu. Inace kod pudlica je bolje zbog zuba forsirati suhu hranu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 09:43   #354
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ove konzerve su cak po sastavu i vrlo dobre, tako da mozete s njima nastaviti ali svakako zamijeniti suhu. Inace kod pudlica je bolje zbog zuba forsirati suhu hranu.
Znam da je bolje da su na suhoj hrani upravo zbog zubiju. Pudl jede sve i nije on problem oko suhe hrane, nego drugi pas koji baš i nije obožavatelj.(mješanka je pudle i yorkija) Ali to nije bitno, kada bude gladna, pojest će i suhu. Mada, moguće da sa ovom hranom koja sadrži meso ne bude problema. Baš me zanima kakva će biti reakcija kada napravimo promjenu. Javim u svakom slučaju!
__________________
"Zašto se tako grčevito trudiš da se uklopiš kad si rođen da se ističeš."
shorty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 09:52   #355
Promjena bi trebala biti vrlo vidljiva pocevsi od dlake pa do njihove energije. Moj yorkie inace filozofira oko hrane ali Orijen (trenutno Regional red) guta bez razmisljanja.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 13:29   #356
Eto, naručila sam ipak Orijen regional red.

Vrijeme će pokazati rezultate! Nadam se najboljem!
__________________
"Zašto se tako grčevito trudiš da se uklopiš kad si rođen da se ističeš."

Zadnje uređivanje shorty : 11.11.2015. at 13:29. Reason: krivo slovo
shorty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 19:52   #357
Unhappy alergija na vratu

večer
Imam ženku engleskog bull terriera staru 7 mj i danas sam joj uočila raspon 3x3cm bez dlake na vratu za koji sam dobila odgovor da se radi o alergiji. naime pas je kupljen za velike (čitaj pretjerane) novce od tobože odlične krvne linije. davno mi je jedna cura objašnjavala da pas ako je alergičar prekriži parenje jer nije dobar primjerak za isto. treba li pariti psa alergičara? zanima me je li moguće da je nasljedila alergije od roditelja i kako da se obratim uzgajivaču koji je prodao psa koji ima alergiju? je li uzgajicač kriv za to ili se svakom psu može desit da postane alergičar?

svaka pomoć dobrodošla
TheRealGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 22:37   #358
Ubod pčele ili ose

Ispričavam se ako postoji tema. Spojite me ako ima.
Imam psa koji je sve živo šnjofa po podu/travi.
Dolaskom proljeća imam strah od pčela i osa jer ih ona već sam vidjela pokušava uloviti.
Čitala sam savjete po drugim stranicama i užasno me moram priznati strah da ne dobije po njušci a ne bi se čudla da ju i ulovi u usta.
Imaju li veternari praksu davati injekciju za ne daj bože? Pretpostavaljam da nemaju jer bi svi došli po te injekcije..
Dosta hodamo po livadama a pčelice su skroz aktivne i bojim se.
Ona je još blesava beba od godinu dana koja mora sve probati.
Kakva su vaša iskustva sa ubodima?
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 01:14   #359
Koliko znam, veterinari nemaju praksu davati injekciju za ne daj bože, ali ako do alergijske reakcije na ubod dođe, onda promptno reagiraju. Pretpostavljam da je rijetkost da pas doživi anafilaktički šok. A kad primijetiš da psu otiče njuška ili počinje otežano disati, pravac prvi veterinar.

Jesenas sam bila u ambulanti kad je donešen manji pas čija je njuška bila široka poput pačjeg kljuna. I koliko god je svima nama bilo žao psa, zajedno s gazdaricom smo se nasmijali njegovom izgledu. Veterinari su ga uzeli preko reda, ali nisu zbog njega izbacivali pacijenta koji je tada bio u ordinaciji. Tako da smo desetak minuta razgovarali s vlasnicom. Od trenutka kad je primijetila da mu je počela oticati njuškica prošlo je već barem sat vremena i onda je ostala tako otečena. Paso je bio dobre volje, ono, sasvim normalan u ponašanju i da nije bilo tog 'kljuna' ne bismo ni smislili da ima problem.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 19:19   #360
Danas sam bila svjedok anafilaktičkog šoka kod psa... malo scary prizor.

Kujica se super igrala i trčala i sve i odjednom je stala, i počela dizati nogicu... pregledali smo je i ništa se nije vidjelo na šapi. I za 10-ak sekundi krenula s povraćanjem... vlasnica i ja smo brzo krenule do najbližeg veterinara, jer je izgledalo kao trovanje... ili nešto tako. Uglavnom, pas je za 10 minuta od trenutka ugriza kukca (saznali smo to kod veta i potpuno je potvrđeno analizom krvi, gdje se vidjelo povišeni neki pokazatelji za alergijsku reakciju) - totalno klonuo. Čak joj je i jezik počeo lagano bivati plavkast... Baš neugodan prizor. No, čim je dobila infuziju i neki antidot za svaki slučaj - za otrov, kako je klonula, tako se i brzo oporavila. Ali baš je bilo grdo za vidjeti...
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.