Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2008., 13:28   #41
ja stavila mirenu,platila1150kn,kod kramarića u os,a za ove obične spirale iliti bakrene sam čula da dođu ispod 2ookn
što se tiče cijene mjesečno na 5g izađe oko 20kn a pilule su skuplje a ima i manje hormona od njih
ja ne planiram u tom roku drugo
praktično mi je jer ne moram razmišljati
a koliko je sigurno neznam,pa ni pilule nisu 100% a ovo je kao bolje od pilula
u svakom slučaju nisam za ejakuliranje unutra ni sa kojom metodom
ja ne dojim a zaboravila sam što piše o tome,imaju svojustranicu ako koga zanima
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:22   #42
Pa da je planiram zadrzat 5 god, i ja bih je stavila
U tom i je fora... ak se odlucimo za drugo, to ce bit sad za cca godinu-dvije, ili nikad.

Inace mi Mirena zvuci kao super izbor, em otezava ovulaciju, em ne da jajascetu da se ukopa. A i menstruacije su manje obilne, neke zene ih cak ni nemaju
Sigurnost je koliko ja znam ista kao i kod pilula ako ih uzimas striktno po propisu - 99 posto ili tu negdje.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 16:19   #43
hm,meni je ujak ginekolog,i kad sam mu spomenula spiralu,čvrsto je rekao,ne,za mirenu nisan ni pitala,no znam dva odvojena slučaja di je upravo spirala napravila probleme...............za sad neću još ništa u sebe ugradjivat......
ina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 20:52   #44
Ne planiram ništa ugrađivat niti se nakljukavat pilulama, metoda izvadi van je do sad bila vrlo uspješna. Zašto ne naprave kakvu kemiju da ju muški piju
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 23:41   #45
meni je to 'izvadi van' k'o tinejdžerski seks, nemrem si pomoć
da ne spominjem da produkt izvadi van' metode upravo spava u kinderbetu
(doduše, vrrrlo ležerno provođene)

dakle, kondom očito jer još mi nitko nije rekao ima li mini pilule kod nas
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 00:56   #46
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
hmmm... ekološkim dojenjem se naziva ono dojenje kada dojilja nema menstruacije i u tom smislu ne može zatrudniti jer dojenjem odgađa ovulaciju/menstruaciju (čitaj: nema uopće ovulacije/menstruacije). drugim riječima, ekološko dojenje je kontraceptivna metoda ako si ti dobila već mengu i ako ti je redovita, onda nije riječ o ekološkom dojenju, nego samo dojenju
...pa kolko sam skužila iz onog linka, eko dojenje je zapravo dojenje po želji djeteta bez onih pravila kakva nas uče u bolnici, svako 3 sata po 20 min...ja od prvog dana dojim kćer kad god poželi,i noću i danju ...a to je vrlo često..
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 09:40   #47
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
ja već uredno imam svaki mjesec mengu...ginekolog mi je preporučio spiralu ili kondome... za sada još nisam ništa napravila
ak ovako nastavis, opet 9 mjeseci neces ni morat Ma zezam te, naravno
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 10:14   #48
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
meni je to 'izvadi van' k'o tinejdžerski seks, nemrem si pomoć
da ne spominjem da produkt izvadi van' metode upravo spava u kinderbetu
(doduše, vrrrlo ležerno provođene)

dakle, kondom očito jer još mi nitko nije rekao ima li mini pilule kod nas
Mi smo se štitili ovom metodom godinama , prije i poslije poroda ... nikad problema ..
Sad smo je stavili malo u stranu jer želimo još jedan pekmez pa ...
Lily08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 15:42   #49
Mi smo koristili "rikverc" oko 4 godine, s tim da bi se "opustili" u vrijeme mjesečnice, tjedan prije i tjedan poslije nje. I funkcioniralo je, međutim iza poroda smo tako isto nastavili i godinu poslije opet sam zatrudnila. Malo smo se iznenadili ali to je druga priča. Činjenica je,koliko sam čula, da su žene iza poroda plodnije (naravno kad počne ovulacija) nego prije. Meni je jako drago što sada iza drugog poroda gotovo svaku ovulaciju osjetim u obliku lagane tupe boli u dotičnom jajniku i tih je dana apstinencija.
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 18:17   #50
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...pa kolko sam skužila iz onog linka, eko dojenje je zapravo dojenje po želji djeteta bez onih pravila kakva nas uče u bolnici, svako 3 sata po 20 min...ja od prvog dana dojim kćer kad god poželi,i noću i danju ...a to je vrlo često..
ma u kojoj to bolnici?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 20:05   #51
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dakle, kondom očito jer još mi nitko nije rekao ima li mini pilule kod nas
Puko usred akcije par puta
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 21:05   #52
Prema nekim istraživanjima čak 25% žena koje su koristile rikverc metodu su ostale trudne
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 21:20   #53
E kako smo skeptično krenuli sa kontracepcijom najbolje rješenje će biti celibat
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 22:47   #54
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
Puko usred akcije par puta
Valjda mu je rok istekao. Ili ste bili prežestoki . Nama je jednom ispao
Što se tiče celibata nema šanse. Dok milo moje ne kaže drugačije
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:13   #55
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Nama je jednom ispao
e zato postoje mini, midi i maxi size

Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Što se tiče celibata nema šanse. Dok milo moje ne kaže drugačije

e slažem se u potpunosti, nas dvoje drži na životu vjera u što skoriji seks poslije poroda jer nam je trudnoća skoro cijela prošla u celibatu
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 00:08   #56
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...pa kolko sam skužila iz onog linka, eko dojenje je zapravo dojenje po želji djeteta bez onih pravila kakva nas uče u bolnici, svako 3 sata po 20 min...ja od prvog dana dojim kćer kad god poželi,i noću i danju ...a to je vrlo često..
to je dojenje na zahtjev,....kod riejtko koje bebe može biti svaka 3 sata po 20 min...Mihael je bio 3 sata doji 20 min spava

eko dojenje je samo i isključivo dojenje...bez duda, bočica, čaja, vode...znači cika i samo cika..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 00:11   #57
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
hmmm... ekološkim dojenjem se naziva ono dojenje kada dojilja nema menstruacije i u tom smislu ne može zatrudniti jer dojenjem odgađa ovulaciju/menstruaciju (čitaj: nema uopće ovulacije/menstruacije). drugim riječima, ekološko dojenje je kontraceptivna metoda ako si ti dobila već mengu i ako ti je redovita, onda nije riječ o ekološkom dojenju, nego samo dojenju

NE....nikakvo dojenje nije kontracepcijska metoda...

neke žene iako isključivo doje dobiju nakon mjesec dana M..neke ne dobiju dugo iako uopće ne doje...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 09:23   #58
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
NE....nikakvo dojenje nije kontracepcijska metoda...

neke žene iako isključivo doje dobiju nakon mjesec dana M..neke ne dobiju dugo iako uopće ne doje...
Mandy, jesi li ti to opet trudna? Mislim, tek sada sam primjetio sto ti pise ispod nicka...
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 10:32   #59
nisam .....to je naziv kampanje al ja stavila samo dio...još uvijek se odnosi samo na Mihu

jezik pregrizo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 10:38   #60
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
Ne planiram ništa ugrađivat niti se nakljukavat pilulama, metoda izvadi van je do sad bila vrlo uspješna. Zašto ne naprave kakvu kemiju da ju muški piju
http://www.24sata.hr/metro/clanak/mu...ain_page_metro

petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.