Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2008., 14:15   #41
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
I ne slažem se da je Neptun planet budućnosti, to je uvijek bio(i dok ga nisu otkrili) i uvijek će biti Uran, planet vizija i futurizma. Ljudi Urana(i Vodenjaka) uvijek žive sa jednom nogom u budućnosti.
A drugom nogom u prošlosti (Uran vladar, Saturn suvladar).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:29   #42
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A drugom nogom u prošlosti (Uran vladar, Saturn suvladar).
To je kao da kažeš da su Jarac i Vodenjak znakovi prošlosti? Jarac je, Vodenjak sigurno nije. A to što je Saturn suvladar Vodenjaka možemo zahvaliti starim astrolozima koji nisu poznavali planet Uran,pa je Saturn vladao i Jarcem i Vodenjakom. Osobno(Sunce mi je u Vodenjaku) ne primjećujem utjecaj Saturna u svom karakteru(sav sam okrenut prema naprijed), ali zbog Venere u jarcu nisam ni najrealniji,iako nju najviše primjećujem u vezama (tu sam konzervativni Vodenjak).
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:33   #43
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
To je kao da kažeš da su Jarac i Vodenjak znakovi prošlosti? Jarac je, Vodenjak sigurno nije. A to što je Saturn suvladar Vodenjaka možemo zahvaliti starim astrolozima koji nisu poznavali planet Uran,pa je Saturn vladao i Jarcem i Vodenjakom. Osobno(Sunce mi je u Vodenjaku) ne primjećujem utjecaj Saturna u svom karakteru(sav sam okrenut prema naprijed), ali zbog Venere u jarcu nisam ni najrealniji,iako nju najviše primjećujem u vezama (tu sam konzervativni Vodenjak).
Ma ja samo htjedoh reći da je slobodan čovjek samo onaj koji živi u sadašnjosti, a to najbolje radi upravo Uran.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:38   #44
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma ja samo htjedoh reći da je slobodan čovjek samo onaj koji živi u sadašnjosti, a to najbolje radi upravo Uran.
Pa to je.. ali Uran uvijek planira unaprijed i nekad pretjeruje sa tim pa zaboravi i na sadašnjost(a o prošlosti ni inače ne razmišlja). Rekao bih da ipak merkur najviše živi u sadašnjosti, to su vječita djeca zodijaka kojih ne zanima ništa drugo osim što se sada događa..
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:39   #45
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Sa vodom se slažem ali sa tvojim tumačenjem vatre ne,Fish. Bez vatrenih znakova budućnost se ne može izraziti i projicirati prema "van". Voda prima utiske iz okoline svojim antenama,to da, ¸ali da bi ih sprovela u vanjski svijet i vjerovala u njih neophodna je vatra(Ovan,Lav ili Strijelac).
Mislim da je ovdje i problem definicije prisutan, tj. toga što netko podrazumjeva pod vidovitošću. Vidovitost je vančulni opažaj i veza s "univerzalnom mudrošću" bez potrebe za razumjevanjem ili shvaćanjem. Zato su element vode i transcendentalna tijela primarni, dok s vatrom treba oprezno jer ona u prvom redu daje naglašenu svijest o sebi. Vatra je vrlo "samoinicijativna". Isto tako suviše vatre ne paše vodi, tj. ometa prijemčljivost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:47   #46
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Pa to je.. ali Uran uvijek planira unaprijed i nekad pretjeruje sa tim pa zaboravi i na sadašnjost(a o prošlosti ni inače ne razmišlja). Rekao bih da ipak merkur najviše živi u sadašnjosti, to su vječita djeca zodijaka kojih ne zanima ništa drugo osim što se sada događa..
Ti sada pišeš o vodenjaku, a ne Uranu. Vodenjak je isto samo čoek, tj. pun slabosti. A jedna od najvećih vodenjakovih slabosti je da živi mentalno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:49   #47
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovdje i problem definicije prisutan, tj. toga što netko podrazumjeva pod vidovitošću. Vidovitost je vančulni opažaj i veza s "univerzalnom mudrošću" bez potrebe za razumjevanjem ili shvaćanjem. Zato su element vode i transcendentalna tijela primarni, dok s vatrom treba oprezno jer ona u prvom redu daje naglašenu svijest o sebi. Vatra je vrlo "samoinicijativna". Isto tako suviše vatre ne paše vodi, tj. ometa prijemčljivost.
Da.ali po tome ispada da za najvidovitije ljude većina ostalih i ne zna(osim najbliže rodbine)jer se boje istaknuti. A vatreni se istaknu bez problema. Vatra ne paše vodi kao ni voda vatri, to se slažem, ali oni zajedno daju intuiciju i viziju, emociju i žar.. Bez vatre nema probijanja onog prvog koridora i usmjeravanja vizija prema konačnom dostignuću..
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:52   #48
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ti sada pišeš o vodenjaku, a ne Uranu. Vodenjak je isto samo čoek, tj. pun slabosti. A jedna od najvećih vodenjakovih slabosti je da živi mentalno.
Točno,slažem se. Vodenjak mentalno sve pretpostavi, isplanira i dovede k svijesti. I ljuti ga što to drugi ne shvaćaju i šta se on tu mora više truditi (pa sve im je nacrtao a oni i dalje ne shvaćaju) Vodenjakova najveća mana je da od svojih "suludih"(njemu savršeno normalnih) teorija, napravi nešto praktično i tako dokaže svoje vizije.. A i ne da mu se uvijek..
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:53   #49
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Da.ali po tome ispada da za najvidovitije ljude većina ostalih i ne zna(osim najbliže rodbine)jer se boje istaknuti.


"Ističu" se podznakom, ne vatrom....to htjedoh reć'.
Quote:
A vatreni se istaknu bez problema. Vatra ne paše vodi kao ni voda vatri, to se slažem, ali oni zajedno daju intuiciju i viziju, emociju i žar.. Bez vatre nema probijanja onog prvog koridora i usmjeravanja vizija prema konačnom dostignuću..
Baš to što se ističu bez problema je problem.


P.S. Ali znam što misliš.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:54   #50
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


"Ističu" se podznakom, ne vatrom....to htjedoh reć'.

Baš to što se ističu bez problema je problem.


P.S. Ali znam što misliš.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 15:30   #51
Joj mnogo se toga tu napisalo nisam stigao ni sve pohvatati.

Ovako fish samo ću za početak prokomentirati ono što si navela. Za početak moram reći da tvoj zaključak nije sasvim jasan. On je još samo dodatak na analizu. No koliko sam ja uspio isčitati ti tvrdiš da ta osoba nije u osnovi, vidovita da je dostra prizemna, ali da joj u nekim specifičnim situacijama radi intuicija? Ja volim kratko i jasno izražavanje, gdje se ograđivanje nemoguće.

Moj Komentar:

Natalna karta koju sam stavio je karta moje stare.

Radi se naprosto o tome što je ona okrenuta veoma praktičnim stvarima, no ima vezu sa okultnim silama. U njenoj blizini često padaju predmeti, neki ljudi je se jednostavno uplaše a nadređeni su joj, izaziva nenormalne fenomene. Ima veliku veliku moć pogađanja i gledanja u kavu ali to ne želi raditi. No njezina krajnja moć je moć spiritizma koju sam velikim dijelom ja naslijedio od nje.

Bio je jedan zanimljivi događaj koji mi je prepričala a dogodio se prije 20 godina. U mjestu u kojem je ona živjela je bio veliki hrast, i ona je jednog dana vidjela vatru koja gori ispred tog hrasta. Međutim nitko drugi to nije vidio. Naknadno se saznalo da je tamo bio zakopan ogroman novac jednog čovjeka koji je morao pobjeći za vrijeme rata. No , često puta mi je pričala , tj ona priča kad ju ja natjeram , da joj se često događalo da vidi nešto što netko drugi ne vidi i to se kasnije pokazalo točnim.

Meni su se u samo nekoliko navrata također događale takve stvari i još neke o kojima ću kasnije pisati.

Moj zaključak je sljedeći:

1. veliki dio si u pravu što si napisala
2. no malo si previše pažnje dala zemljanom elementu
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 15:36   #52
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Joj mnogo se toga tu napisalo nisam stigao ni sve pohvatati.

Ovako fish samo ću za početak prokomentirati ono što si navela. Za početak moram reći da tvoj zaključak nije sasvim jasan. On je još samo dodatak na analizu. No koliko sam ja uspio isčitati ti tvrdiš da ta osoba nije u osnovi, vidovita da je dostra prizemna, ali da joj u nekim specifičnim situacijama radi intuicija? Ja volim kratko i jasno izražavanje, gdje se ograđivanje nemoguće.
Probaj onda pročitati sutra još jednom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 15:59   #53
ti to mene malo cimaš?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 18:24   #54
Jedna od rijetkih , vidovitih astrologinja je Elizabeth Tessier koja je ujedno doktor astrologije i akademik iako je poprilično prašine podigla u Francuskoj jer se neki znanstvenici strogo ograđuju od priznanja jednoj vidovitoj astrologinji, no kako i sam francuski predsjednik Mitterrand koristi njene usluge veliki niz godina, reklo bi se ženska ima zaštitu iz vrha, a kad se postavi njen horoskop, to je tada druga priča.Vrlo, vrlo očito...
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:22   #55
Bogme da. Evo i karte:

Elizabeth Tessier - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 20:07   #56
Ja sam par puta sanjala točno no što mi se dogodilo

Uran i Pluton u 12.
Venera, vladar asc u skoro egzaktnoj opoziciji s Uranom i Plutonom

Mjesec trigon Uran i Pluton

Mislim da imam jako dobru intuiciju, ali sad baš da sam vidovita, nisam
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 08:55   #57
Kod Elizabeth bih izdvojila trigon Merkura i Urana, trigon Neptuna i Urana i Saturn na 29 stupnju Riba, Neptun u 8 kući i tada nezaobilazni Merkur na AC, ali u 12 kući!Žena je napisala knjige o svojim iskustvima, ja sam imala posuđenu na njemačkom i mogla sam čitati, nevjerovatne stvari je prorekla, ali na osnovu astrologije.Oduvijek mislim da pravi astrolog osim da dobro barata činjenicama mora imati u v i d e ili v i d j e t i osobu kada joj očitava kartu, bez prisustva osobe.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 10:16   #58
Ovdje je stvar vrlo jasna kod ove Elizabeth. Imamo čak AC u Jarcu skoro na istom stupnju

Nego što sam htio reći jest da ona ima Mjesc u Ribama, Mjesec na 0 u 12, trigon Merkura i Urana.

Ali ja mislim da bi to sve bilo jedno veliko ništa da nema vladara na 29 Riba. To bi sve bila jedna veblika bljuzga. Saturn je 120 Pluton također na 29 i to je to. 29 stupanj je potvrđen kao stupanj vidovitosti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 10:29   #59
I još nešto "o toj" Elizabeth koja je jedini astrolog valjda na svijetu u akademiji znanosti kao doktor astrologije, njen Merkur kvadrat Saturn natalno govori o njenoj disertaciji iz sociologije kojoj je u ovom slučaju bila tema astrologija, pisala je punih deset godina i nailazila na velike prepreke, a žena je puna love i bila je glumica, znači čista ljubav prema astrologiji i put za druge koji dolaze, to je meni super, ta borba sa vjetrenjačama.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:10   #60
Djevica, AC Jarac, Mjesec Rak

Vodene kuce su mi u vatri/zemlji
8. kuca - Sunce 0 juzni cvor/Mars, Pluton
4. kuca - Saturn
12. kuca - 0 bodova, u Strijelcu

9. kuca - Merkur (Djevica), Uran i Venera (Vaga)

Pluton 0 Merkur (Djevica)
Neptun i Jupiter (vlada 12.) u Skorpionu
Ribe na vrhu 3. kuce

aspekti
Mjesec 120 Neptun (egzaktno, u vodi)
Mjesec 60 Merkur/Pluton
Neptun 60 Merkur/Pluton
Merkur 0 Uran
AC 90 Merkur, Pluton, Uran
Saturn 120 Pluton
Saturn 180 Neptun
Sunce 60 Jupiter (vlada.12.)
Sunce 90 Neptun

Nisam vidovita, iako nekad u snovima imam prekognitivne bljeskove, ali na mikroskali (nedavno sam sanjala jedan opskurni film kojeg sam za nekoliko dana nasla u programu festivala - Neptun).

Intuitivna sam, iako mi je tesko filtrirati utiske - Ribe na vrhu 3., Neptun u 11., sve u kombinaciji s plutonovskom paranojom i seciranjem motiva i Saturnovim pesimizmom, uvijek ocekujem najgore.
Reakcije na ljude i pojave su mi vrlo visceralne i monokromne, iako ih uvijek mogu konzistentno racionalno objasniti. O ljudima cesto konstruiram ilustrirane pricice, sklona sam im sloziti biografiju i sazeti ih na par kliseja u tren oka, obicno prilicno tocno.

Trebalo mi je jako puno godina da si ocvrsnem opnu i uspijem kontrolirati upliv okoline u moje energetsko polje, u adolescenciji me to dovelo na rub psihoze. Receno mi je da imam iscjeliteljski potencijal.

Pa bih sumirala na vlastitom primjeru - Uran mi je slabo aspektiran (ta konjunkcija s Merkurom ima jako siroki orbis), Mars u Lavu mi je jedina vatra, a fali mi i zraka. Iako imam aspekte po spranci, sve je u pasivnim elementima, u domeni sadasnjosti i proslosti, nedovoljno za znacajne vizije.

Cini mi se da bi aspekti Mjeseca i Urana i Jupitera i Urana bili dosta bitni za vizije.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.