Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2010., 00:01   #61
jel je potpuno ozdravila? treba proc mjesec dana od ozdravljenja, jer joj cijepljenje moze narusit imunitet, sto moze ispast grdo ako vec ima slabiji imunitet. a sto se samog cijepljenja tice, moglo bi eventualno doc do manje upale na mjestu cijepljenja (tipa stvori joj se ranica mala i pocne se gnojit), povracanje ili lagani umor, no ja mislim da se macku isplati cijepit, pogotovo trovalentnim cjepivom. mislim da godine nece biti problem, ipak to nije starost neka a cjepivo ce sigurno biti ucinkovito.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:00   #62
Jeste,hvala bogu,potpuno je ozdravila,išli smo na kontrolu dva puta.
A jel se cjepivo daje kao inekcija,ili u venu kao vađenje krvi?
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 18:17   #63
Pod kožu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 21:20   #64
Fala,biće veselo sutra.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 21:45   #65
pitanje. danas sam nosila mačke na cijepljenje protiv zaraznih. i pitam veta da li opet moram doći za tri tjedna kao i dosad. i on mi kaže da se samo prve dvije godine cijepe dvaput, ona samo jednom godišnje. sad, mačka mi se dosad cijepila samo prošle godine tako da bi ove trebalo dvaput, a on je gledao u njenu knjižicu i rekao da ne treba. otići ću jedan dan preko tjedna pa pitat, ali sad me to ful zanima.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:55   #66
Moja se cijepila s 4 mjeseca protiv zaraznih i nitko kod vetaq mi nije rekao da trebam ponavljati za 3 tjedna , samo doći za godinu dana ponovno.
Zna da su joj smućkali neke 3 različite ampule u jedno cjepivo-ne znam ima li to kakve veze...
Koliko košta cijepljene mačke protiv bjesnoće, to nas uskoro čeka - dobije li i mačka onda čip kao pas ili ne?
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 15:09   #67
Mačka se cijepi sa oko 9 tjedana(jer su do tada zaštićeni majčinim At) cijepi se 2 puta s razmakom od 4 tjedna i nadocjepljuje se 1 godišnje.

Čini mi se da je cjepivo protiv bjesnoće oko 90kn... čipiraš mačku ako ti želiš...nije obavezno kao niti bjesnoća.
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 15:14   #68
moji su cijepljeni mačak sa nekih 4 mjeseca i to dvaput u razmaku od 3 tjedna. i sljedeće godine 2x. jučer mu je bila 3. godina kako se cijepi. mačka je prvi put cijepljena sa 1god i 8 mjeseci isto 2x u razmaku od 3 tjedna i sad bi joj za 3 tjedna trebalo biti 2. cijepljenje ako je tako kako je vet rekao da se prve dvije godine cijepi 2x u razmaku od 3 tjedna.
morat ću do veterinarske kad bude moja vetica radila pa nju sve fino pitat.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 15:22   #69
Znaš kojom je vakcinom cijepljena?
Ja sam govorila o Felocel vakcini...dok npr. Leucorifelin dva puta godišnje...
Ovisi ti o vrsti vakcine...
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 15:46   #70
evo čitam iz knjižice
gricko
2008. leucorifelin-P+ leucorifelin-HC, tri tjedna kasnije Leukocell 2
2009. Felocell CVR, 3 tj. poslije isto to
2010. Felocell CVR i to je sad ta jučerašnja

bom:
2009. Felocell CVR, 3 tjedna kasnije isto
2010. Felocell CVR, jučerašnja
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:39   #71
I moja je cijepljenja Felocell CVR, uopće mi nije jasno zašto mi nisu rekli da moram ponoviti za 3 tjedna-sigurno bih tako napravila.
Jel to sad znači da cjepivo nije djelotvorno jer ga nisam ponovila, prošlo je već 2,5 mjeseca od 1. cijepljenja?
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:46   #72
Gleda i Nataša su isto cijepljene s Felocell CVR, prve godine su cijepljene sa nekih 10 tjedana i docijepljene za tri tjedna, a ove godine su samo jednom docijepljene. Vet mi je tako i objasnio kad sam ih prvi put cjepila.
Prvi put čujem da se dvije godine mora ponavljati cjepivo.
Možda je to zato što ti je Gricko prve godine bio cijepljen nekim drugim cjepivom (tako ispadne po ovom prijepisu iz knjižice).
__________________
poetis omnia licent
clea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:48   #73
ali i prošle godine je dvaput cijepljen s felocellom. ništa, morat ću kod veta da to fino razjasnim. da ne vučem jadnu bom bezveze kod veta ako ne mora.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:56   #74
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
evo čitam iz knjižice
gricko
2008. leucorifelin-P+ leucorifelin-HC, tri tjedna kasnije Leukocell 2
2009. Felocell CVR, 3 tj. poslije isto to
2010. Felocell CVR i to je sad ta jučerašnja

bom:
2009. Felocell CVR, 3 tjedna kasnije isto
2010. Felocell CVR, jučerašnja
Neznam zašto 2 puta... ...a Bom je cijepljena kak treba... najbolje pitati veta
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 02:01   #75
Fuck , ja sam svoje velike mačke cijepila samo jednom u godini (malene 2 x), i ove ulične odrasle koje spašavam cijepim samo jednom.
Znači da moje velike u opće nisu zaštićene od tih zaraznih bolesti?
Ako je tako, debelo ih dovodim u zdravstveni rizik s ovim uličnim macama, koje često znaju biti zaražene rinotraheitisom

Recite mi još samo, kada maci izlječim rinotraheitis, da li se smije poslije toga cijepiti i da li to djeluje, pošto sam čitala da taj virus ostaje u maci cijeli život i aktivira se padom imuniteta?
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 11:20   #76
Arvena, dobro si čula za Rinotraheitis. Ali tvoje su mačke zaštićene ako su dobile svake godine npr. Felocell. Ne brini, nije to baš tako sve kako struka voli plašiti ljude da proda čim više cjepiva. Moja sestra je nedavno pokupila s ceste mačku s teškim rinotraheitisom, uz svojih 5 od kojih jedna još ima i FeLV, dakle dodatno oslabljen imunitet, pa nikom nije bilo ništa. Ne paničarite ljudi! Razuman oprez - da, panika - ne!

A ovo s ponavljanjem cjepiva kasnijih godina je g-l-u-p-o-s-t !

Samo PRVO cjepljenje se ponavlja u razmaku od 3-4 tjedna a kasnije je dovoljno jednom godišnje, no ja cijepim čak svake druge godine jer cjepivo drži i duže. Optimalno je svake godine jer titar antitijela pada polako tijekom godine, no moje su mačke doma i nemaju kontakt s drugim, vanjskim životinjama tako da mi je žao opterećivati njihov imunitet bez veze.
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 11:23   #77
to je i meni jedna vet rekao da cjepivo drži 2 godine no oni zbog lakše evidencije cijepe svake godine.
a u ponedjeljak idem pitat da li moram bom još jednom cijepiti ili ne i zašto su gricka dvaput cijepili ako nije trebalo
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 03:37   #78
Mali miceki (koji baš više i nisu mali jer imaju 8 mjeseci) su mi uredno cjepljeni 2 puta, ali svoje stare mice nikada nisam cijepila 2x s tim razmakom od 3 tjedna, nego sam im dala 1 cjepivo svake god, jer su mi rekli da je tako OK cijepiti velike mace.
Obzirom da mi je u kući uvijek bar 1 - 3 ulične mace na oporavku od sterlizacija, ne bi mi bilo baš ugodno da i svoje moram liječiti, a bila sam uvjerena da su mi zaštićene.

Cijepim ih Felocellom.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 16:11   #79
A što sa odraslom, nikad cijepljenom macom? Ko za mačiće dvaput ili samo jednom? Hoće li joj uopće to sad išta značiti? Prvo raditi test na sidu i leukemiju?

Hvala!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 11:25   #80
moji su oboje bili testirani. mačak dok je bio bebač, sa nekih 4 mjeseca i onda je nakon toga cijepljen, a mačka je testirana, odmah tijekom sterilizacije, pa ju tu prvu godinu nisam cijepila, već tek sljedeću kad je imala već skoro 2 godine.
najgore je to što oni prvo cijepe pa onda tek gledaju u knjižicu. tako da i ako ne treba oni su već cijepili pa što sad.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.