Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2009., 14:04   #21
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Joj, sad si me vratila u djetinjstvo!
Isti problem sam imala, i mrzila sam se cesljati iz dubine duse. Jedini nacin da me mama poceslja je bilo da uzme skare i kaze da ce me sisati ako joj nedam da me poceslja.

I danas imam problema s rascesljavanjem ukoliko ne operem kosu duze od dva dana. Imam dugu kosu jos uvijek i moram se bar dva puta dnevno pocesljati.
Ja bi na tvom mjestu pocela malickoj stavljati regenerator, meni on spasava zivot. I cetka, ona okrugla, dlakava ali sa malo zubaca.
Iskreno ja joj baš ne prijetim šišanjem jer i meni je lijepa ta njezina kosica , ali ne želim da i ona jedog dana ima "traume" u smislu da se uvijek bude sjećala kako sam je nekad čupala.
Regenerator joj već duže vrijeme stavljam, očito treba mjenat četku ili pak šampon...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 14:05   #22
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
probaj promijeniti šampon..
meni je od fructisa kosa letila metar oko mene koliko je bila naelektrizirana..
i dosta regeneratora staviti, naravno

možeš joj i nakon pranja, kad je već polusuha kosica, proći s malo (par kapi na dlan) maslinovog ili nekog drugog ulja, čisto da kosica malo "legne" i ne budu suhe vlasi.

meni su se čvorovi radili ako bih nosila majice koje imaju sintetike ili su vunene ili imaju veći rolo oko vrata


mala je bombončić
Hvala...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 14:07   #23
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Prije spavanja joj spleti pletenicu, labavo da joj se ne zamrsi puno kosica, a i da joj ne smeta. Ovaj sprej iz dm-a što je netko spomenuo je dobar, bar nama.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 14:08   #24
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
regenerator koji se ne ispire i stepenasto šišanje da se smanji količina kose na istom mjestu.
interesantno.. hvala!
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 14:11   #25
Curica je preslatka, nemoj je šišati. Pletenicu sam i ja htjela predložiti ali me CB pretekla, samo pazi da bude slabija tako da ne žulja.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 14:31   #26
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Iskreno ja joj baš ne prijetim šišanjem jer i meni je lijepa ta njezina kosica , ali ne želim da i ona jedog dana ima "traume" u smislu da se uvijek bude sjećala kako sam je nekad čupala.
Regenerator joj već duže vrijeme stavljam, očito treba mjenat četku ili pak šampon...
I regenerator probaj uzeti onaj koji se ne ispire, ja koristim od panthena za suhu kosu.
Ja se sjecam koliko je mene to jako cupalo kad su me cesljali, tada nije bilo regeneratora nazalost i jedini nacin je bio da me mama polako pramen po pramen rascesljava. A bila sam zvrk i mrzila sam sjediti mirno, cak sam i jela penjuci se i spustajuci se sa stolca.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 14:40   #27
Ja neman rješenje za ovaj problem, samo komentar
Ja san imala još dužu kosu kad san bila mala (tj. kosa je bila valjda jednako duga ka tvojoj ćeri sad, al ja san imala onda 3-4 godine pa je meni bila duža ) i svaku večer san plakala jer me čupalo kad me mama češljala i pravila mi pletenicu prije spavanja (to je valjda pomagalo jer me ujutro raščešljavanje nije bolilo ), ali obožavala san svoju dugu kosu i još uvik joj zamiran šta me jedan dan odvela kod frizerke i dala me ošišati skroz na kratko

P.S. Sad iman 23 godine i još uvik san slaba na dugu kosu
Tako da dite može imat veće traume od šišanja nego od raščešljavanja ako već voli imat dugu kosu
una_muchacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:16   #28
Quote:
una_muchacha kaže: Pogledaj post
Ja neman rješenje za ovaj problem, samo komentar
Ja san imala još dužu kosu kad san bila mala (tj. kosa je bila valjda jednako duga ka tvojoj ćeri sad, al ja san imala onda 3-4 godine pa je meni bila duža ) i svaku večer san plakala jer me čupalo kad me mama češljala i pravila mi pletenicu prije spavanja (to je valjda pomagalo jer me ujutro raščešljavanje nije bolilo ), ali obožavala san svoju dugu kosu i još uvik joj zamiran šta me jedan dan odvela kod frizerke i dala me ošišati skroz na kratko

P.S. Sad iman 23 godine i još uvik san slaba na dugu kosu
Tako da dite može imat veće traume od šišanja nego od raščešljavanja ako već voli imat dugu kosu


Ma živila mi 100 godina... Hvala!
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:18   #29
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Curica je preslatka, nemoj je šišati. Pletenicu sam i ja htjela predložiti ali me CB pretekla, samo pazi da bude slabija tako da ne žulja.
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:18   #30
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
I regenerator probaj uzeti onaj koji se ne ispire, ja koristim od panthena za suhu kosu.
Ja se sjecam koliko je mene to jako cupalo kad su me cesljali, tada nije bilo regeneratora nazalost i jedini nacin je bio da me mama polako pramen po pramen rascesljava. A bila sam zvrk i mrzila sam sjediti mirno, cak sam i jela penjuci se i spustajuci se sa stolca.
danke mila...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:20   #31
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
http://i47.tinypic.com/ta1zjm.jpg
http://i48.tinypic.com/335blow.jpg
http://i50.tinypic.com/34j3rd5.jpg

Baš sam zločesta, ali jel još uvijek netko misli da je najbolje rješenje ošišat?

Naravno da nije...
preslatka je curica
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:23   #32
Chicco ima regenerator za djecu...košta nkeih 20-ak kuna i mame curica kažu da je sa njim nema problema kosu počešljati

Ako nema tog staviti malo nekog za odrasle i njoj....meni je bolje staviti pa isprati nego onaj što se ne ispire.

NBemoj je šišati, preslatka je sa dugom kosom
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:27   #33
O znam kako ti je...............

Ovak - skratiti malo vrhove (kojih 5 - 10 cm), jer kad su vrhovi istanjeni 8 ako se redovito ne podšišavaju (par cm, svakih par mjeseci) onda se lakše zvuzlaju.

Četka ti ovisi kak kome paše, ja svoje uspijem raščešljati samo sa najglupljom četkom - piše Slap ili Lady na njoj - to je drvena četka sa metalnim zupcima u onoj gumi (bitno je da je guma mekša) - ja ju kupila u Konzumu.

Regenerator nam je prijatelj od najranijeg djetinstva, a pomažu i oni sprejevi za raščešljavanje. Možeš pogledat i kad šampon kupuješ da kupiš onaj na kojemu piše da je za lakše raščešljavanje.

Al' ak' joj je kosa takva da se lako zapetlja..................ebga, to ne možeš promijenit.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:27   #34
pa staviš joj regenerator nakon što joj kosu opereš šamponom i onda tak mokru kosu češljaš onim češljem širokim zupcima i usput se regenerator lijepo raspodijeli po kosi.
a kak se radi o djetetu vjerujem da više od jednom tjedno nije potrebno prati kosu jer se ne masti često.

btw...mala je prekjut!!!
ne šišaj ni slučajno!!!!!!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:31   #35
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
da, ja mislim da je, na jedan moderni bob.
Ma koji bob može biti ljepši od ove prekrasne duge kose i odakle ti ideja da je bob moderan
__________________
31.07.2008. Naš Borna je konačno sa nama!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:34   #36
Nemoj šišati djevojčicu ima prekrasnu kosu i sasvim je razumljivo da se ni sama ne želi ošišati............
__________________
31.07.2008. Naš Borna je konačno sa nama!
MAX021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:41   #37
ne sisati. to je za mame koje nemaju strpljenja, a ni ideje sta bi se sve s kosom moglo raditi.

ja imam kcer od 12,5 godina i nikad je nismo sisali. siske da dok je bila manja, ali sad vec nekoliko godina ni njih. kosa joj je sad, kad je mokra pa se izravna potpuno, skoro do koljena.

cesljanje nije uvijek najsretniji trenutak zivota, ali kao sto je vec receno, pramen po pramen, regenerator (moze u kuci nestati sve hrane, ali regeneratora mora biti), rascesljavanje pod mlazom vode, navecer pletenica. s tim da ja ne radim labavu. napravim cvrstu pa moze "stajati" i dva, ako ima srece i tri dana.

jedino sto nikad ne dolazi u obzir je susenje kose. cak ni rucnikom, a kamoli fenom.
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:45   #38
moja mala ima 3 godine i kosu do pola ledja i naravno imamo problema sa cvoricima i petljanjem, ona obozava svoju kosu i samo mi dopusta da joj rezem krajeve jednom u 2 mjeseca (ovo je vazno jer tanki krajevi se brze petljaju), kad joj perem kosu obavezno stavljam regenerator (djeciji po mogucnosti) ponekad koristimo i sprej regenerator koji ostane u kosi. Kad je cesljam podijelim kosu na 4 dijela i polako krenem od krajeva, znaci drzis kosu pri korijenu i cesljas malo pomalo od krajeva prema gore, tako ce je najmanje cupati, i da cetka je najbolja bar za nas, ali ako je pravo gnijezdo lakse je rascesljati cesljem sa sirokim subcima. Probali smo plesti kosu prije spavanja ali mi se cini vise zapetljana tako nego kad je pustena, preko dana obavezo vezemo u pletenicu ili kiku jer u vrticu bas i ne pazi hoce li joj hrana, boje ili plastelin doci u kontakt sa kosom a to se zalijepiiiiii Nekad se i ne da pocesljati ali joj ne prijetim sisanjem nego objasnim da bi bilo lakse da je kosa kraca ali posto znamo da ona to ne zeli mora pustiti da je pocesljam danas jer ako tako ostavimo sutra ce biti gore.
lutkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 16:05   #39
ne znam jel ovo već netko spomenuo/isprobao..
al ovo je baš za djecu za raščešljavanje kose..
i miriše predivno na jagodu..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:43   #40
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
preslatka je curica
Fala...
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.