Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2013., 23:45   #41
U Norvešku se ne može bez putovnice.
Norveška je unutar Schengenskog prostora tako da nema granične kontrole ako se u nju ulazi iz bilo koje druge zemlje Schengena.
Ali svejedno, hrvatski državljani koji borave u Norveškoj moraju imati putovnicu.

Vidi na web stranicama Ministarstva: http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...ska,195.html#p
Viza ne treba, ali sa osobnom ne može.
karlo-karlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 21:08   #42
Pozdrav!
Dali se može npr ako se da radit osobna za dijete, sa tom potvrdom da si dao radit osobnu iskaznicu preć granica ili moramo ipak čekat mjesec dana osobnu?
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 13:44   #43
Ne može se prijeći granica samo sa potvrdom, treba čekati osobnu.
malaIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 10:50   #44
Koliko sam upućena, još uvijek se ne može preko granice samo s osobnom..ljude vraćaju natrag pa se jako dobro informirajte prije nego li krenete na put.
__________________
Unthinking respect for authority is the greatest enemy of truth. - A.E.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 23:50   #45
Quote:
Miriam kaže: Pogledaj post
Koliko sam upućena, još uvijek se ne može preko granice samo s osobnom..ljude vraćaju natrag pa se jako dobro informirajte prije nego li krenete na put.
Ja sam isla u slo cim sam dobila osobne za djecu i normalno sam prosla. Jedino se policajka malo cudila (ili divila) jer joj je to bilo prvi put da vidi osobnu od male bebe, kaze da je do sad bila s tim upoznata samo u teoriji
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 09:58   #46
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Ja sam isla u slo cim sam dobila osobne za djecu i normalno sam prosla. Jedino se policajka malo cudila (ili divila) jer joj je to bilo prvi put da vidi osobnu od male bebe, kaze da je do sad bila s tim upoznata samo u teoriji
Govorim za Njemačku i dalje, ne za SLO. Tamo se moglo s osobnom i prije EU. Informacija direktno iz policijske stanice prilikom podizanja dokumenata - "Gospođo, prije nego li krenete dalje od SLO, provjerite da li će vas pustiti samo s osobnom jer imamo informacije da ljude vraćaju natrag s obzirom da sustav još ne funkcionira."
__________________
Unthinking respect for authority is the greatest enemy of truth. - A.E.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 18:15   #47
Mi smo pocetkom kolovoza isli u Pariz i to sa starim osobnama,sve 5. Za djecu ne znam.
__________________
Koliko daš- toliko dobiješ
piramida33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 21:35   #48
A ja baš u Njemačku i to još u 7. mj sa starom osobnom i nitko nikog ne vrača nazad...gluposti.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 09:00   #49
Početkom travnja spremamo se na put u Pariz. I to preko Švicarske. Imamo curicu od 7 godina (navršila upravo jučer, sunce tatino malo). Prolazimo li samo s osobnom iskaznicom za nju (i za nas) ili joj treba vaditi putovnicu (naše su važeće). Postoji li jasno i nedvosmisleno pravilo ili je to diskreciona odluka nekog birokrata... na Švicarskoj granici... recimo.
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 12:09   #50
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Početkom travnja spremamo se na put u Pariz. I to preko Švicarske. Imamo curicu od 7 godina (navršila upravo jučer, sunce tatino malo). Prolazimo li samo s osobnom iskaznicom za nju (i za nas) ili joj treba vaditi putovnicu (naše su važeće). Postoji li jasno i nedvosmisleno pravilo ili je to diskreciona odluka nekog birokrata... na Švicarskoj granici... recimo.
koliko mi je poznato,za švicarsku vam svima trebaju putovnice.
__________________
Not my circus,not my monkeys.
marijaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 15:34   #51
Pozz, moj maleni ima 3 i pol godine i treba nam osobna jer idemo u Italiju.

Zanima me koje sve dokumente moram donijeti u PP i kolko se plaća?
Hvala!
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 21:56   #52
Uplati se uplatnica na 50 kn. Od dokumenata rodni list i domovnica, original na uvid i jedna slika.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 10:53   #53
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Uplati se uplatnica na 50 kn. Od dokumenata rodni list i domovnica, original na uvid i jedna slika.
Hvala!
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 11:49   #54
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
A ja baš u Njemačku i to još u 7. mj sa starom osobnom i nitko nikog ne vrača nazad...gluposti.
Nas su vratili. Tako da nisu gluposti.


službeni odgovor
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 11:33   #55
Jedno praktično pitanje: uz dokumente i fotku, prilikom predavanja zahtjeva trebaju biti prisutna i djeca?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 14:04   #56
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Jedno praktično pitanje: uz dokumente i fotku, prilikom predavanja zahtjeva trebaju biti prisutna i djeca?
Da ako su starija od 16, jer se onda trebaju potpisati. Mladi ne trebaju ici.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 15:10   #57
Dijete mlađe od 12 godine ne mora osobno biti prisutno kod podnošenja zahtjeva za izdavanje osobne iskaznice. Djeca starija od 12 godina moraju biti prisutna kod podnošenja zahtjeva radi davanja otiska papilarnih linija i potpisa.

Izvor: http://www.mup.hr/main.aspx?id=159726
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 19:56   #58
E baš vam puno hvala za info!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 17:39   #59
Bok,
Imam pitanje. Dijete mi ima 11mj i idemo u Njemacku 20.12 pa me zanima da ki moraju biti prisutna oba roditelja? Tata je u Njemackoj, nije ovdje. Mogu li ja sama predati zahtjev obzirom da nisno jos u braku?
Emanuela88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 21:34   #60
Išla sam sama vaditi osobnu za 2-godišnjaka, ništa me nisu pitali za oca (u braku smo).
Kad sam vadila putovnicu (prije toga), pitali su jesmo li u braku? (da), a gdje mi je vjenčani list? (doma), zašto dijete i ja nemamo isto prezime? (zato što me tako volja), i na kraju mu napravili putovnicu bez da se otac pojavio tamo.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.