Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2013., 16:28   #1
Mačji batleri - Vol. 3

Vol. 2 je ovdje
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 03.07.2013., 16:30   #2
Jeeej nova tema.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 03.07.2013., 16:57   #3
Bome smo se raspisali o našim micama
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 03.07.2013., 16:59   #4
A, jeste se uzvrpoljile oko 10.000-itog posta! Nije topic tempirana bomba, pa da će eksplodirati na 10.000-iti otkucaj Obično se zatvara oko tog broja, ali zna prijeći oko desetak postova (vidi: Arhiva )

Moderatori su do grla u pripremi aukcije za napuštene mace, kada ovakve stvari gube na prioritetu i mogu pričekati jedan dan.

Ali dobro, kada ste otvorile nastavak batlera, želim vam ugodan nastavak čavrljanja i ogovaranja vaših ljubimaca . Otvorit ću negdje i njima topic, pa da, objektivnosti radi, čujemo i drugu stranu

Miceki
__________________
fermina-daza is offline  
Old 03.07.2013., 17:43   #5
Tko se uzvrpoljio? Samo sam rekla da je prešlo 10000 i da bi trebalo otvoriti novi. To što je hellie otvorila novi ne znači da se stari mora iste sekunde ključati



edit: ispričavam se, krivo sam shvatila ferminin post. Imam već PTSP od kojekakvih bezveznih optužbi pa malo pretjerano reagiram.
__________________
When you lose small mind you free your life

Zadnje uređivanje awia : 03.07.2013. at 18:42.
awia is offline  
Old 03.07.2013., 18:01   #6
Ma ja sam ih zezala na moderatorskom da prebace postove, otvore novu i zaključaju staru.

Ajd da se vratimo na muce, Hellie kupila sam mu ovaj sada prije 2-3 mjeseca, jebiga sad će se morat strpiti jer sam se izrikala para i na vetove i na hrane, paste, dodatke koje kakve. I moramo opet na kontrolu za 2-3 mjeseca tak da ne bude taj skoro vidio torbu. (a razmišljala sam o tome al rekoh to je za cucke, ovaj će mi se izmigoljiti, ako mu budu stavljali kateter ili nešto bolje da je u transpotreru )
I sjebala sam se kad sam kupivala, moram nositi transporter ko kutiju, ne mogu za ručke jer drži težinu gore na 2 neka plastična kurčića a ovo moje čudo od mačka ima podosta kila i sve se savija, strah me da ne pukne.

Drugi puta ću pametnije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 03.07.2013., 19:07   #7
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
edit: ispričavam se, krivo sam shvatila ferminin post. Imam već PTSP od kojekakvih bezveznih optužbi pa malo pretjerano reagiram.


Odoh tražit' duhovitije smajliće, a ne stavljat' bombe po topicu. Onda se čudim zašto je situacija postala eksplozivna

Ako ćemo iskreno, Leeloo je zakurila stvar


__________________
fermina-daza is offline  
Old 04.07.2013., 00:43   #8
jos ja i gledam, kako nemogu nista sa starim topicom i skontam da je prešišalo i da smo na vol.3. već

htjela sam se taman nadovezat na hellie kad je rekla da njeni osjete kad je lose pa tjese, tak je meni moja mic neki dan, vratila sam se od zubara totalno u raspadu sistema, kreten mi je vadio zivac na zivo, nakljukala sam se ibuprofenima ko narkić i plakala na kaucu, a cici je samo legla pored mene i prela, riba moja
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 04.07.2013., 01:18   #9
pozdrav svima. ne znam jesam pogodila temu ali ako ne, premjestite. vidim da se spominju mace pa imam jedno (par) pitanja.

prije 4 dana sam našla mače na ulici. doslovno pored ceste, nije se bojalo auta uopće, nije baš maleno, ima sigurno par mjeseci. dala mu da jede i pije,, malo ga izmazili i mislila sam da će otići. međutim kako se ni do jučer nije micalo od ispred vrata, odlučimo ga zadržati. bilo je dosta umeljano, dlaka kao masna pa sam ga i okupala u toploj vodi i šamponu (našla instrukcije na netu ) za vrijeme kupanja sam primjetila da ima buhe pa me zanima šta je najbolje protiv njih? spominju mi šampon protiv buha ali ne znam je li mi pametno da je opet kupam, pa ampule za koje se bojim da će polizati kad namažem, ili neo-peptid, koji nije štetan ali je opet nakon toga moram kupati. sva se tresla jadna dok sam je polijevala, žao mi opet. lizala se jedno 2 sata dok se osušila
__________________
''Those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.''
champs ellyses is offline  
Old 04.07.2013., 01:44   #10
stavi ampulu. ne može ju polizati jer se stavlja na šiju gdje ne može dohvatiti. ali moraš čekati 1-3 dana od kupanja da staviš ampulu.
treba ju očistiti i od unutarnjih parazita, pratel tableta, daš joj 1/4 i ponoviš za 2 tjedna. nije na odmet ni da posjetite veta da provjeri kakvo je opće stanje i procjeni dob.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 04.07.2013. at 02:35.
hellie is offline  
Old 04.07.2013., 02:34   #11
Kupila danas svjezi mazuran (zacinsko bilje) i Gile ko ovisnik navalio. Sad ni vlasac ni bosiljak nisu vise zanimljivi. Samo moram provjeriti da li ga smije jesti, da se ne otruje. Vise mu se svida stabljika, lisce nije fino . I jos mu klijam djetelinu (valjda i to smije) pa cemo vidjeti dal ce mu se svidjeti.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 04.07.2013., 16:40   #12
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post

Ako ćemo iskreno, Leeloo je zakurila stvar


Narafno.


Quote:
champs ellyses kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. ne znam jesam pogodila temu ali ako ne, premjestite. vidim da se spominju mace pa imam jedno (par) pitanja.

prije 4 dana sam našla mače na ulici. doslovno pored ceste, nije se bojalo auta uopće, nije baš maleno, ima sigurno par mjeseci. dala mu da jede i pije,, malo ga izmazili i mislila sam da će otići. međutim kako se ni do jučer nije micalo od ispred vrata, odlučimo ga zadržati. bilo je dosta umeljano, dlaka kao masna pa sam ga i okupala u toploj vodi i šamponu (našla instrukcije na netu ) za vrijeme kupanja sam primjetila da ima buhe pa me zanima šta je najbolje protiv njih? spominju mi šampon protiv buha ali ne znam je li mi pametno da je opet kupam, pa ampule za koje se bojim da će polizati kad namažem, ili neo-peptid, koji nije štetan ali je opet nakon toga moram kupati. sva se tresla jadna dok sam je polijevala, žao mi opet. lizala se jedno 2 sata dok se osušila
A koliko je mače staro? Ako je jako malo ne bi ga trebalo tretirati sa ampulama. U biti postoje biljne ampule za buhe, ja kupila svom micanu jer mu je jetra malo u banani i nisam htjela klasične ampule da ne oštećujemo jetru dodatno, a pobrao mi je bio buhe i mogu ti reći da nisu loše. Iznenadila sam se, mislila sam da baš i neće funkcionirati.
Ove se smiju stavljati i na skotne mace, mačiće, bolesne mace i tak.

Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
Kupila danas svjezi mazuran (zacinsko bilje) i Gile ko ovisnik navalio. Sad ni vlasac ni bosiljak nisu vise zanimljivi. Samo moram provjeriti da li ga smije jesti, da se ne otruje. Vise mu se svida stabljika, lisce nije fino . I jos mu klijam djetelinu (valjda i to smije) pa cemo vidjeti dal ce mu se svidjeti.
Smije ga jesti.

http://www.naturallyanimals.co.uk/na...il-10ml-v.html
http://plantsforpets.co.uk/Origanum_majorana.html

Provjeri još na onoj stranici od Ascpe ili kak se već zove (jebemu uvijek zaboravim), utipkaj ovaj latinski naziv u onu njihovu tražilicu pa će ti izbaciti ako ima šta. Tako sam ja tražila sve biljčice koje me zanimaju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 04.07.2013. at 16:51.
leeloo27 is offline  
Old 04.07.2013., 20:53   #13
aspca . provjerila i nije navedena kao otrovna. ali sam kasnije našla odgovor na neki upit o začinskom vrtu, bil oje navedeno par biljaka, pa su rekli da je ok ako povremeno gricne ali sve te začinske biljke sadrže ulja koja mogu biti toksična. moj bi prasac obrstio cijeli taj mažuran da mu dam

ali sad mi je lakše kad sam ovo pročitala, tu i tamo ću mu ubrati par grančica pa nek uživa

jučer trčao za mnom (držala sam mažuran) ko da držim najfiniji komad mesa . catnip se može sakriti
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 04.07.2013., 21:46   #14
a o kojim to ampulama pričate? jer ja kad sam moju micu tek dobila većina ampula je pisalo od 8 tjedana da može.
moja je tada imala 7 tj pa je vet rekao da za tako male ide neki prah ( ne pitroid, nego neki koji je zapravo prah od gline pa to buhama zabetonira usta i ne mogu gristi pa krepu), ali kasnije je i on sam dao stronghold maci ali navukao na špricu po kilaži.

a što se tiče kupanja, gledala sam baš za stronghold i ne preporuča se 2h poslije kupati. znači prije je posve okej, a čak sam našla nešto gdje piše da ni kupanje odmah poslije ampule nije smanjilo apsorpciju i učinkovitost ali eto da preporučuju 2 h ipak pričekati za svaki slučaj.
lilith.. is offline  
Old 04.07.2013., 21:58   #15
stronghold ima 0-2,5 kg. baš za bebače. znam da sam ga kupila prijatljici za njenog koji je imao možda mjesec dana
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 04.07.2013., 23:05   #16
Samo bih htjela zahvaliti leeloo27 na pomoći
A kad sam već na temi, danas je moje Visočanstvo ubilo vrapca ( ) i jedva sam mu ga iščupala iz ralji
Mali je opak
Kulu is offline  
Old 05.07.2013., 01:10   #17
leeloo27 nisam ti sigurna, ofrlje bih rekla oko 2 mjeseca.

evo i slike, mačak je i nazvali smo ga Ari
umiljat je skroz, kad nosim hranu digne se ko kengur na zadnje noge i maše šapom da pomogne spustiti




idućih dana ga vodim veterinaru, bar da mi kaže kako šta ubuduće, i nek vidi jel sve ok
__________________
''Those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.''
champs ellyses is offline  
Old 05.07.2013., 02:32   #18
Evo ja sam pričala o ovim ampulama: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...e-5x2-0ml.aspx

To su biljne ampule na bazi nima, mogu se stavljati na mačiće, štence, skotne životinje, životinje koje su bolesne ili u fazi oporavka, na životinje koje su u kontaktu sa malom djecom. Postoji i ogrlica isto na bazi nima, ja je bila uzela, bježte od toga ako boga znate. Kao prvo jako se teško naštimava, ja sam vukla to kombinirkama da stegnem i ako je treba otegnuti teško se i da skidati. Micko je imao na vratu ni jedan dan, maknula sam mu i poklonila ogrlicu jer se nisam usudila to držati, nekakva je kruta i gušila ga je kad bi spavao a imao je prst razmaka između vrara i ogrlice. Ne znam, meni se jako nije svidjela pa sam na kraju uzela ampule.
U kutiji ima 5 komada i koristi se svakih par dana ako je invazija buha, ako nije onda se preventivno stavlja jedna svakih 10-15 dana tako da kutija traje 2 mjeseca.

Meni je izgleda micko kod veta u čekaonici pokupio buhe pa sam na mačku stavila normalnu ampulu a njemu sam u razmaku par dana stavila 2 ili 3 i prestali su mi se čohati. Budem mu sada stavila i ostatak, a kupila sam nim prah (ima u bio bio, mogu se praviti čajevi i tak to od njega, super je za koješta) i kontam da ću kad potrošim ovo sama u ulje stavljati nim i to im tako aplicirati na dlaku.

Uglavnom ja sam zadovoljna kako to fznkcionira a i izuzetno mi je bitno sada da na micka ne stavljam nikakvu kemiju jer je zbilja imao katastrofalne jetrene nalaze i malo me prpa bilo šta stavljati/davati. Tako da ako netko zna šta bi mu umjesto pratela mogla dati a da je na biljnoj bazi bila bi jako zahvalna. ždere pizdek muhe, a ne usudim se sada davati pratel pa sam na mukama. Za bude sam našla alternativu, za gliste još nisam.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 05.07.2013., 11:05   #19
ja ću morat uskoro po stronghold i ono drugo čudo za unutarnje...
jutros mazim micu i osjetim nešto na vratu a ono mala krastica... nešto se čoha pojačano, mislim da su joj samo uši prljave pa ću danas joj očistiti a onda u pon po ampule za svaki slučaj.

i da se pohvalim!
jutros ( oko 4 ujutro) joj se igralo pa me napadala u krevetu i uspjela me bocnuti kandžom gdje drugdje nego u SISU!!!!

još sam imala na sebi samo tanku atensku spavaćicu... i jutros kad sam se probudila ono krvava spavaćica!

užas... a nevidim nigdje gdje je taj ubod...valjda me baš po sred bradavice zakvačila...
lilith.. is offline  
Old 05.07.2013., 15:57   #20
meni je moja zarila bas u bradavicu. istusirala sam se i izasla iz tus kade a ona odmah smugnula unutra i sva se smocila i takva krenula gacati po stanu pa sam je copila onak gola i krenula brisati sa papirnatim rucnikom i kako se otimala tako mi kandu zarila. ocistila sam si sa alkoholom i stavila gazu. malo me peklo ali za dva dana nisam nista vise osjetila...istina, jos je bila i manja...mozda mjesec i po stara
__________________
Too beautiful to die.Too wild to live.
gia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.