Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2015., 10:12   #21
Quote:
Anitram8 kaže: Pogledaj post
Otišla sam sa nepunih 20 god. Završila sam školu i imala sam posao, otišla sam sama u drugi grad udaljen 150km od njih, dakle nije baš nešto strašno daleko. Nisu htjeli da odem jer nisu vjerovali da ću uspjeti, a kad sam uspjela nisu imali više argumenata da budu protiv moje odluke. Krivo sam se izrazila sa "svojim malim svijetom", više sam željela svoj mali mir. Meni je jasno da su oni imali druge planove za mene, ali to što sam ja radila po svojim željama nije razlog da me sad odbace.
Najiskrenije sam otišla jer su me svi "ugnjetavali", njima sam uvijek bila na raspolaganju za sve kućne poslove, sestri za školu, bratu isto, doslovno mi se popelo navrh glave da im budem jeftina radna snaga, a znala sam da mogu više i bolje i zato sam otišla.
iskreno nisam htjela kometnirati ali ovu rečenicu ne mogu prešutjeti
....tipična hrvatska obitelj


ti imaš otrovne roditelje kojima nije stalo do tebe i to ti daju do znanja na način da te kažnjavaju ignorancijom

moj muž ima majku kakvu ti imaš i nakon cca 20 godina pokušaja da joj se približi tek nedavno shvaća da je ona jedno beskrajno sebično stvorenje koje ga nije nikad prihvatilo ni voljelo...

što prije shvatiš da ti takvi roditelji i rodbina ne trebaju tim bolje

ja sam shvatila kakvi su moji roditelji nakon godina i godina manipulacije s njihove strane.
već 5 mjeseci ne kontaktiram s njima jer su mi zabili nož u leđa
sretna sam
a to želim i tebi....
da bi bila sretna moraš razrješiti to s kim imaš posla i što ćeš u svezi s time napraviti.....što prije

želim ti sreću
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 23:23   #22
Ne mora znaciti da te ciljano ignoriraju, ali bi rekla da im ocito nije pretjerano stalo do tebe.
Koliko sam skuzila, odnos nije bio nesto dvosmjeran ni dok si bila doma (rekla si da si se i tada osjecala "koristena po potrebi"), tako da iskreno ne virujem da ti to sad rade da ti naplate nekadasnji odlazak.
Ti ocito imas odredeni, ne pretjerano dobar status u svojoj obitelji, te si u skladu sa time i tretirana. To da roditeljima nije jednako stalo do sve dice je nazalost ucestalija pojava nego sto se voli priznati. Nazalost, takvi roditelji to znaju priniti na ostalu dicu, te se tako dolazi do sindroma " crne ovce".
Dobra vijest je sto je, iako ti se mozda cini da nije tako, moguce naci "supstitucijsku obitelj" u nekim drugim ljudima. A nemoj podcijenjivati ni odnos sa partnerom. Nemoj misliti da nije moguce od nekih drugih ljudi dobiti ono sto ne mozes od svojih roditelja i krvnih srodnika.

Drzi se.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 15:43   #23
Vjerujem da boli, jer teško se osjećati odbačenim od svoje obitelji... ali treba pogledati i dobre strane čitave te situacije. I sama si rekla kako su te shvaćali zdravo za gotovo, tretirali te kao besplatnu radnu snagu a, zamisli ti si se drznula otići i stvoriti si lijep život. Biti otirač nekome samo zato jer ti je obitelj je sulido i kad već možeš imati život gdje si okružena ljudima kojima je stalo do tebe i koji su tebi važni onda ga živi.Ne mora ti netko biti krv da bi ti bio jako važan u životu jer podrška i povjerenje ne dolaze rođenjem nego se stvaraju godinama. Tvoji roditelji su očito ona vrsta ljudi (kojih usput rečeno kod nas ima jako jako puno) koja obožava nekome biti potrebna a onda kukaju kako im je teško, kako oni moraju pomagat jer šta bi "ovi nesposobnjakovići bez njih" i onda im kao pomažu a to im dnevno barem 10x nabiju na nos i tako u krug.
Vjerujem da želiš imati koliko-toliko korektan odnos, no ako ne ide ne treba se pretjerano zamarati time..možeš ev. pokušati i ti sa svoje strane njih izostaviti iz neke bitne stvari i pobrinuti se da "glas dođe do njih" i vidjeti kakve će biti reakcije.
Svakako ovako kao nepristrani promatrač ti sa svoje strane nisi napravila apsolutno ništa loše.Kad si osjetila da si spremna otišla si živjeti svoj život i bila si tu ako zatreba-ne znam šta si trebala više od toga. Ja sam isto dosta rano otišla od kuće, moj brat je ostao sa starcima -naravno da je moj odnos sa njima drugačiji od njegovoga, ponekad sam se i ja osjećala nekako izostavljena ali otkako sam zasnovala svoju obitelj sve je drugačije u mojoj glavi pa se više nisam niti zamarala takvim stvarima.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.