Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2015., 21:26   #1
Najveca tajna vidovitosti...

Sad se vi nadate da ja budem napisal tu tajnu kak da budete vidiviti...to nema tajne za to to svako pronadje u sebi ak je vrjeme i potreba za to...

Ono kaj sam mislil reci nije vezano samo za vidivitost vezano je za sve aspekte ljudskog zivota...

Znaci misterija...Ak se neko kad zapital sam sebe...zasto sebi nemoze pomoci a drugima moze... ili zasto neko vidi sve tudje sudbine a svoje nemoze jasno...

odgovor je jednostavan...

Svako je sam za sebe beskonacni univerzum koji sam sebe istrazuje...sve kaj je vec istrazeno stvoreno je nasom percepcijom zato svi ljudi i sve kaj percipiramo nasa je kreacija nase percepcije...

zato ak vidimo neciju sudbinu to je zato jer je ta osoba nasa kreacija i mi vidimo sve kaj zelimo i znamo sve kaj zelimo znati o toj kreaciji...
((((e sad je pitanje zasto to nemozemo za sebe...odgovor je gore...jer smo mi kreacija koja sama sebe ostvaruje beskrajno...)))

mozda nekome ovo zvuci komplicirano ali skros je jednostavno za svatiti
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 01:50   #2
zasto mislis da isto tako ne mozemo i za sebe? slazem se da smo mi kreacija koja sebe ostvaruje beskrajno, ali to nije razlog da/ako sami sebi ne mozemo pomoc.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:55   #3
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
zasto mislis da isto tako ne mozemo i za sebe? slazem se da smo mi kreacija koja sebe ostvaruje beskrajno, ali to nije razlog da/ako sami sebi ne mozemo pomoc.
Ma nije da memozemo tak i za sebr ali je puno drugacije ipak...najtezi je put do samoga sebe dok nemas dovoljno veliko ogledalo da vidis sve svoje greske...

Ali u istu ruku je banalno jednostavno kad svatis da imas najvece moguce ogledalo...koje je cjeli svjet stvoreni nasom percepcijom i sve kaj vidimo i percipiramo u svjetu je nas odraz koda da gledamo sebe u ogledalu...

Ovo je nekej prekrasno kad covjek svati nar ideju metafizicki...svjet gleda sam sebe u ogledalu...to znaci da covjek nije samo tjelo nek je sve kaj postoji i sve kaj moze vidjeti ocima...doslovno sad ocjma fkzickim...vidi cjelog sebe...

Da sad ne duzjm sa objasnjavanjem slikovigim najljepsi trenitak je kad neko to spozna i shvagi tu ideju onda mu vise nije tesko pogledati nitijednu situaciju nitijedan djo sebe...

A slobodno se moze sve birati kad to znas jer sve sam stvaras ko i taj svjet tak i svoju sudbinu...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 11:46   #4
Ništ tu meni nije jasno Akujiki.
Molim za objašnjenje ko malom Ivici.
Koja je dakle najveća tajna vidovitosti?
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:06   #5
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Ništ tu meni nije jasno Akujiki.
Molim za objašnjenje ko malom Ivici.
Koja je dakle najveća tajna vidovitosti?
Sve je tajna i nist nije tajna...sve je u tebi i u svima...

Niko nije izabrani...

Samo iskljuci um i pogledaj sve oko sebe...to je tajna...

E ali kak to uspjeti to svako moze sam...jer svako je drugaciji i nema stvari koja je svima ista...

Jedna je istina ali beskonacne su varijacije istine
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 01:41   #6
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Sad se vi nadate da ja budem napisal tu tajnu kak da budete vidiviti...to nema tajne za to to svako pronadje u sebi ak je vrjeme i potreba za to...

Ono kaj sam mislil reci nije vezano samo za vidivitost vezano je za sve aspekte ljudskog zivota...

Znaci misterija...Ak se neko kad zapital sam sebe...zasto sebi nemoze pomoci a drugima moze... ili zasto neko vidi sve tudje sudbine a svoje nemoze jasno...

odgovor je jednostavan...

Svako je sam za sebe beskonacni univerzum koji sam sebe istrazuje...sve kaj je vec istrazeno stvoreno je nasom percepcijom zato svi ljudi i sve kaj percipiramo nasa je kreacija nase percepcije...

zato ak vidimo neciju sudbinu to je zato jer je ta osoba nasa kreacija i mi vidimo sve kaj zelimo i znamo sve kaj zelimo znati o toj kreaciji...
((((e sad je pitanje zasto to nemozemo za sebe...odgovor je gore...jer smo mi kreacija koja sama sebe ostvaruje beskrajno...)))

mozda nekome ovo zvuci komplicirano ali skros je jednostavno za svatiti
gluposti.

vidovitost -odnosno percepcija budućih događaja moguća je jer vrijeme ne teče u jednom smjeru kako većina ljudi misli. Zapravo vrijeme uopče ne teće. Vrijeme je. Baš kao što i prostor je.

I sad neki ljudi imaju tu sposobnost da vide mimo tog uobičajenog toka kojim gledaju drugi ljudi.

Zamisli da imaš roj mrava na nekom podu i na tom podu jednu špagu. Neki mravi mogu ići samo po toj špagi u jednom smjetu -e, to ti je većina ljudi. A neki mali broj mrava može ići po cjelom podu i gledati tu špagu iz svih kuteva.

Eto isto ti je sa vremenom. Većina ljudi ga percipira kao jednodimenzionalni i jednosmjerni tok, a tek jedan mali dio kao višedimenzionalnu plohu.

Zabluda je misliti da ako znamo "budućnost" -da ćemo je moć mjenjat. Nećemo. Nema šanse. Kao što nemožemo smanjivati i povećavati prostor*-tako nemožemo niti mjenjati događaje u vremenu.



*za one kojima nije jasan pojam smanjivanja prostora -radi se o jednoj novoj teoriji gdje je moguće smanjiti ukupan prostor. Kada bi to bilo moguće -znatno bi bilo olakšano putovanje kroz svemir. Ima dosta eminentnih znanstvenika koji misle da je to moguće -ali je to totalna glupost. Jer su prostor i vrijeme nepromjenjive konstante.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 15:21   #7
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
gluposti.

vidovitost -odnosno percepcija budućih događaja moguća je jer vrijeme ne teče u jednom smjeru kako većina ljudi misli. Zapravo vrijeme uopče ne teće. Vrijeme je. Baš kao što i prostor je.

I sad neki ljudi imaju tu sposobnost da vide mimo tog uobičajenog toka kojim gledaju drugi ljudi.

Zamisli da imaš roj mrava na nekom podu i na tom podu jednu špagu. Neki mravi mogu ići samo po toj špagi u jednom smjetu -e, to ti je većina ljudi. A neki mali broj mrava može ići po cjelom podu i gledati tu špagu iz svih kuteva.

Eto isto ti je sa vremenom. Većina ljudi ga percipira kao jednodimenzionalni i jednosmjerni tok, a tek jedan mali dio kao višedimenzionalnu plohu.

Zabluda je misliti da ako znamo "budućnost" -da ćemo je moć mjenjat. Nećemo. Nema šanse. Kao što nemožemo smanjivati i povećavati prostor*-tako nemožemo niti mjenjati događaje u vremenu.



*za one kojima nije jasan pojam smanjivanja prostora -radi se o jednoj novoj teoriji gdje je moguće smanjiti ukupan prostor. Kada bi to bilo moguće -znatno bi bilo olakšano putovanje kroz svemir. Ima dosta eminentnih znanstvenika koji misle da je to moguće -ali je to totalna glupost. Jer su prostor i vrijeme nepromjenjive konstante.
Nist drugacije nisi napisal osim da si dodal rjec gluposti na pocetku svojeg komentara...
(kaj si mislil da sam ja pisal gluposti ili ovo kaj ti pises da su gluposti...nije ispalo nist jasno )

Jos jednostavnije prkpast materije je ocita u svemu...a psihicka veza na materiju je uvjek jednosmjerna...um>>>stvar...

Kuzis vidis psihicku vezu na stvar prklast je ocita...

Zadnje uređivanje Akujiki : 05.01.2016. at 15:32.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 14:30   #8
Logična stvar. Koliko vas zna kockara? Ja ih znam nekoliko i posudio sam im da prežive mjesec i jednom sam morao s riješiti situaciju sa kamatarom. Oni su svjesni na jednoj razini da je to što rade loše. Ali ta "nagrada" koju dobiju kockanjem je očito toliko velika da će si na kraju racionalizirati i opet postupiti isto. Isto tako žena sa nasilnim mužem će racionalizirati vezu. Muški koji je u vezi sa sebičnom i manipulativnom ženom će napraviti isto. Treća osoba sve to naravno vidi.

Sad, da bi se podsvijest "reprogramira" ili da bi se ogledalo dovoljno ispoliralo kako bi postalo refleksija uzvišenog potreban je red rad i disciplina U protivnom imamo grupu majmuna koji trče okolo i rade gluposti
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 14:58   #9
Vidovitost je potpuno logicna...ali i nelogicna ovisno kak se gleda jer sve je logicno i logika ne postoji
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 16:10   #10
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Vidovitost je potpuno logicna...ali i nelogicna ovisno kak se gleda jer sve je logicno i logika ne postoji
Ako želiš nešto objasniti moraš koristiti neki model. Einstein ima relativni model svemira, dok je Newtonov apsolutni. Oboje su u pravu i zakoni su objšnjeni na razini na kojoj su zapaženi. Što se sad tu gleda
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 17:49   #11
pa upravo to svaki model je istina...ali i onda druga njegova strana je istina...i nemoze se od doga stvarati neke cinjenice kad je samo jedna istina...

to ti ide ovak sve se manifestira po jednom principu...a princip sam po sebi je jedna strana dualnosti koja sama sebi pokisava biti svrha...
(npr...princip svjetlo je dobra strana...tama je losa strana)

ak je samo jedna istina onda je sve istina...
a ak je sve istina onda je i laz istina...
a ak je laz istina onda je sve laz...
a ak je sve laz onda je laz da je laz laz i onda mora biti istina...a onda to opet vodi da je sve istina...

i tu istine nema i pobjede osim da se prihvati da je sve jednako...a ak je jednako onda je sve jedno...

svaki princip ima svoju dualnu istinu npr...jos jedan banalni primjer

Moras sljediti stereotipe...to je istina...laz ako ne sljedis stereotipe...
Ne sljedim stereotipe...to je istina...laz je ako moras sljediti stereotipe...
I kaj je sad od toga laz...ili je sve ili je nist...

isto je i sa vidivitosti logika je da se nemoze biti vidovit...a druga istina je da se moze opet je logika

i tak svaka moguca stvar na kaj nacin dualno djeluje...ko jedno

Zadnje uređivanje Akujiki : 06.01.2016. at 18:27.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.