Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2004., 00:09   #41
Urnebesno smiješna je za mene kod Carvera "They re not Your Husband". Naravno, zato jer je takav i gl. lik
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 00:34   #42
kad sam prvi puta gledala "let iznad kukavičjeg gnijezda", kad sam nakon filma izašla iz kina, bila je noć, ušla sam u tramvaj, noćni tramvaj - bila sam toliko puknuta filmom da mi se činilo kako on još uvijek traje... nepoznati ljudi u tramvaju, njihovi pokreti, pogledi, buljenje u prazno - sve je izgledalo kao da je nastavak filma
e, to mi se dogodilo i kad sam u jednom periodu intenzivnije čitala carvera.
i da, istovremeno sam osjećala kako me tekst "uvlači", tjera me da čitam dalje - a paralelno s tim "uvlačenjem" i ulaženjem sve dublje u materiju javljala se mučnina. baš mučnina, prava mučnina, fizički jasna, precizno locirana negdje u pleksusu.
ludo?


ne dvojim, carveru čisti
ivy-ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 08:07   #43
Kar vera uspoređuju sa Čehovom zato što su jedan i drugi smatrali, valjda su smatrali, da je sažeto i kratko napisana priča sestra talenta.

Dobro Čehov je pisao i drame.

Inteligentan čovjek uglavnom je mizantrop, s tim se slažem.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 08:12   #44
Let iznad kuavičjeg gnjezda i paviljon 6, čudne su ideje, a još čudnija ljudska ispreplitanja.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 08:57   #45
Quote:
Akinetoh blues kaže:

Inteligentan čovjek uglavnom je mizantrop, s tim se slažem.
To nikako ne mogu progutati. Ma tko će mene uvjeriti da su Feralovci mizantropi zato što daju jasniju , bistriju, oštriju sliku naše svakodnevice???! Lucidniju! Zato što sve vide i ostavljaju srce na papiru?! Znači, po analogiji bi budale i oni kojima je samo do vlastitog dupeta trebale biti filantropi??
Najbolje se držat političke korektnosti, pazit samo na tiražu i onda si ono
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 10:12   #46
Zar su Heni Erceg i Viktor Ivančić inteligentni ljudi ?

Nemoj me vući na priču o Feralu jer puno toga bi mogao kazati o tome što je Feral i tko je Feral, samo bi reko da su splićani odavno prestali čitati Feral jer su spojili dva i dva.

A uostalom pričamo o Carveru, kakve veze ima Feral i Carver.

A uostalom daj i batalimo priču o mizantropiji, jebe me se za to.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 10:47   #47
Quote:
Akinetoh blues kaže:
Inteligentan čovjek uglavnom je mizantrop, s tim se slažem.
Uberbullshit I Carver nije mizantrop. Jer je inteligentan.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 11:00   #48
Je li to govoriš iz prve ruke.

Mijerila si mu IQ, baš u trenutku kada ti je govorio daj utišaj se malo molim te.

Lijepa moja zaista mi nije bitno je li Carver mizantrop ili ne, ok.

Obrati pažnju na riječ 'uglavnom'
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 11:11   #49
Quote:
Akinetoh blues kaže:
Zar su Heni Erceg i Viktor Ivančić inteligentni ljudi ?

Nemoj me vući na priču o Feralu jer puno toga bi mogao kazati o tome što je Feral i tko je Feral, samo bi reko da su splićani odavno prestali čitati Feral jer su spojili dva i dva.

A uostalom pričamo o Carveru, kakve veze ima Feral i Carver.

A uostalom daj i batalimo priču o mizantropiji, jebe me se za to.
Ah oprosti, navela sam ih kao primjer jer jednostavno nemam meni bliskiji. kad već vučete stalno na mizantropiju glede odraslosti i inteligencije. Nisam iz Splita a sve i da jesam ne vjrujem da bi to utjecalo na moju providnost
Ti slobodno artikuliraj na samom Carveru, nemam ništa protiv.
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 11:29   #50
Ma oprosti ti meni, eto. Ja sam započeo sa inteligencijom, valjda Walter sa odrasosti.

A da otvorimo mi neki topic Mizantropija i stvaralaštvo.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 11:41   #51
Quote:
Akinetoh blues kaže:
Je li to govoriš iz prve ruke.

Mijerila si mu IQ, baš u trenutku kada ti je govorio daj utišaj se malo molim te.
Kojom rukom se smatra procjena nečijih osjećaja i inteligencije iz njegovog pisanja?

Jednostavno mislim da je u Carverovom opusu previše ljubavi za detalje i previše ljubavi za ljude da bi ikome palo na pamet proglasiti ga mizantropom.

A uberbullshit se odnosilo na konstataciju da su inteligentni ljudi mizantropi. Inteligentni ljudi prihvaćaju ljude upravo takvima kakvi jesu, i tu nema mjesta osudi, ni ljutnji, ni mržnji
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 19:27   #52
Pročitah puno shortstories od Carvera. Legenda, jednom rječju.
Potosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:30   #53
Katedrala

Nisam do sada čitao Carvera, nego tek sad pročitah Katedralu ponukan intervjuom Zorana Ferića u kojem spominje Carvera kao jednog od pisaca kojeg je gutao u mladosti, pa rekoh idem i ja vidjeti o čemu se radi. Ako je bio dobar Feriću onda mora da vrijedi.
I zbilja odlične su mu priče, mada imam dojam da jače djeluju na mlađe čitatelje, ja sam bliže trećoj dobi pa me malo teže obaraju.
U svakom slučaju
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.