Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2017., 21:57   #441
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nema nepogresivih. Kao sto nema niti ce biti nepogresivih ljudskih vozaca tako nece biti ni nepogresivih autopilota.


Na kraju ce se sve svesti na pitanje...dali je autopilot sigurniji od covjeka?

Jer..ako se na miljarde prijedjenih kilometara na kraju ispostavi da automobili koje voze ljudi ubiju stajaznam ...100 ljudi dok oni koje voze strojevi 50 ili 10 ili 5. Onda nema uopce rasprave oko toga dali uvesti autopilote ili ne. A koliko je meni poznato Teslini autopiloti prve generacije su vec sada 50% sigurniji od ljudi. A sto ce biti tek za destak godina kada se cijeli sustav usavrsi i kada se na koncu infrastruktura pocne prilagodjavati autopilotima.
Radi se o veoma složenim sustavima, zapravo za rad autopilota potrebno je upregnuti nekoliko veoma složenih sustava u zajednički rad. Recimo odjednom otkažu svi sustavi GPS-a radi pojačane sunčeve djelatnosti (primjer, nagađam), i što onda sa prijevozom koji je u potpunosti ovisan o GPS-u? Hoće li sva vozila radi toga stati?

Inače automatizacija upravljanja vozilima odličan je put k potpunoj dominaciji države nad građanima. Sjedneš u auto - i on te zaključanog odveze u lokalni ogranak sigurnosne službe, na malu 'provjeru'. To je praktički pokretna zatvorska čelija, samo treba uspostaviti kontrolu.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 22:20   #442
Ko naručeno

https://www.vecernji.hr/vijesti/uber...tudman-1178552
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 23:24   #443
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Hajmo pretpostaviti da na 1000 potencijalnih situacija kompjuter uspije rijesiti 999 medjutim 1 fejla.

Sa druge strane covjek od tih 1000 uspije rijesiti 991 ..ukljucujuci i onu koju kompjuter ne uspjeva ...ali ne uspije 9 koji kompjuter uspije.


Tko je tu po tebi sigurniji?
Za mene osobno je to na kraju stvar bodycounta...malo je ruzno receno.
Svi sustavi su dobri onoliko koliko su bili dobri oni koji su ih zamislili i izgradili. Što su sustavi kompleksniji - lakše ih je sabotirati i veća je mogućnost kvara. Naravno i čovijek može pogriješiti bilo radi krive procjene bilo radi umora (što je nepoznat pojam za stroj) ili radi neke treće okolnosti. Kod ljudi kvaliteta rada i vještina (u ovom slučaju upravljanje vozilom) mogu jako varirati, dok je kod strojeva to uniformno, A kada imaš uniformno razmišljanje onda će i potencijalna greška biti unifromna,
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 23:48   #444
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Sve što je bilo za osporiti već je osporeno.
Slobodan si pisati konkretne odgovore umjesto ovog "ja sam u pravu ja sam u pravu" pristupa.
Kad ih smisliš.


-Stipe
Ne želim ti kvariti veselje ali neodoljivo mi se čini da nisi osporio nijednu moju tvrdnju. Nekako me to ne čudi, teško je protiv činjenica.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 00:00   #445
Inače tema je skrenula u dosadne tehničko znanstvene teme. Dajte malo dobre stare svađe
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 00:01   #446
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ne želim ti kvariti veselje ali neodoljivo mi se čini da nisi osporio nijednu moju tvrdnju. Nekako me to ne čudi, teško je protiv činjenica.
Pa čuj, kad ti protivnik u raspravi krene s ad hominemom, znači da si pobijedio
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 09:55   #447
Gle što vele u ovom članku članku:

A ti troškovi, prema njihovoj računici, za oko 2500 taksista na godišnjoj razini iznose oko devet milijuna kuna. Stoga, smatraju taksisti, Uberovi vozači mogu imati niže cijene prijevoza jer nemaju troškove poput periodičkog pregleda vozila, baždarenja taksimetra, plaćanja licenci te taksi ispita za poznavanje grada...


9 000 000 /2500 /12 = 300 kn mjesečno
Wtf
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:31   #448
Uber je zapravo golema prijevara koja direktno dere po egzistenciji tisuća ljudi samo u Hrvatskoj. Na stranu što je dio taksista doslovce stoka, ali je to drugi par rukava.

Intresantno, ljudi poput Vojkija - kojega jako cijenim - koji su za Uber, uopće ne reagiraju na kršenja zakona oko Ubera, ali isto tako ne reagiraju niti oko očitih monopola koji uzrokuju stravičnu štetu hrvatskom društvu u cjelini, tipa javnih bilježnika, a da ne spominjem ovršitelje.

Vojky, nećemo tako.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:40   #449
Uber je zapravo aplikacija koja spaja fušeraše sa njihovim tržištem tj. posao se odvija "ispod banka" lakše nego ikada prije, time direktno ugrožavajući one koji legalno pružaju svoje usluge te su time ne konkurentni sivoj konkurenciji, te oštećujući državni proračun.
Ako se takva praksa dozvoli u jednoj djelatnosti, što će onda i druge djelatnosti spriječiti da krenu tim putem?
Tko će onda sutra financirati škole, bolnice, ceste, a tko će garantirati kvalitetu usluge i zaštitu korisnika usluge u trenutku kada postoji na tisuće "one man companies" a koje nude svoje usluge.
Vojky jest u pravu, to je budućnost, ali to je ona korporativna budućnost kojom su nas nekada plašili u SF filmovima, u kojoj je država svedena na servisera velikih korporacija i kojima anarho kapitalizam savršeno odgovara, jer one su ipak najveće ribe u moru,veće i od same države.
Najveća tragedija ovdje je što su najveći zagovornici Ubera istodobno i najveći ovisnici o proračunu kao npr. oni što rade u školama, bolnicama i sl. i koji ne shvaćaju odakle dolazi njihova plaća. A ni to da će se sutra pojaviti aplikacija za "spajanje profesora/doktora sa studentima /pacijentima" i da će im se dogoditi - "prvo su došli po Židove, nije me bilo briga jer nisam Židov..."
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:13   #450
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Uber je zapravo aplikacija koja spaja fušeraše sa njihovim tržištem tj. posao se odvija "ispod banka" lakše nego ikada prije, time direktno ugrožavajući one koji legalno pružaju svoje usluge te su time ne konkurentni sivoj konkurenciji, te oštećujući državni proračun.
Ako se takva praksa dozvoli u jednoj djelatnosti, što će onda i druge djelatnosti spriječiti da krenu tim putem?
Tko će onda sutra financirati škole, bolnice, ceste, a tko će garantirati kvalitetu usluge i zaštitu korisnika usluge u trenutku kada postoji na tisuće "one man companies" a koje nude svoje usluge.
Vojky jest u pravu, to je budućnost, ali to je ona korporativna budućnost kojom su nas nekada plašili u SF filmovima, u kojoj je država svedena na servisera velikih korporacija i kojima anarho kapitalizam savršeno odgovara, jer one su ipak najveće ribe u moru,veće i od same države.
Najveća tragedija ovdje je što su najveći zagovornici Ubera istodobno i najveći ovisnici o proračunu kao npr. oni što rade u školama, bolnicama i sl. i koji ne shvaćaju odakle dolazi njihova plaća. A ni to da će se sutra pojaviti aplikacija za "spajanje profesora/doktora sa studentima /pacijentima" i da će im se dogoditi - "prvo su došli po Židove, nije me bilo briga jer nisam Židov..."
Ok, moram se ne sloziti tocno sa svime ovdje.

Prvo, Uber placa porez. Porez i doprinosi mogu se vrlo lako utjerati i od vozaca jer je upravo ovaj sustav maksimalno transparentan. Za razliku od taksista koji mogu prijaviti sto god zele i poznato je da je od njih lakse dobiti sakom nego racun, preko Ubera se tocno vidi koliko je tko kada vozio i koliko je za to novaca dobio. Dakle argument da nece nikto placati za skole i ceste je bullshit.

Drugo, sto se kvalitete tice, praksa nam pokazuje da su ispiti za taksiste i ostale birokratske budalastine korisne jedino za generiranje korupcija a da je slobodno trzizte i zdrava konkurencija to sto osigurava kvalitetu.

Sto ce sprijeciti druge djelatnosit da krenu tim putem? Apsolutno nista. Zivimo u dobu interneta i visoke tehnologije. Nacin na koji ljudi posluju se mijenja. Neki poslovi postaju nepotrebni, neki novi nastaju. Oni koji su sposobni pruziti kvalitetnu uslugu dobit ce vise prilika, oni koji nisu vise nece moci dembelijati pod zastitom birokratskog aparata.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:15   #451
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Uber je zapravo golema prijevara koja direktno dere po egzistenciji tisuća ljudi samo u Hrvatskoj. Na stranu što je dio taksista doslovce stoka, ali je to drugi par rukava.

Intresantno, ljudi poput Vojkija - kojega jako cijenim - koji su za Uber, uopće ne reagiraju na kršenja zakona oko Ubera, ali isto tako ne reagiraju niti oko očitih monopola koji uzrokuju stravičnu štetu hrvatskom društvu u cjelini, tipa javnih bilježnika, a da ne spominjem ovršitelje.

Vojky, nećemo tako.
Uber zapravo daje samo malu naznaku onoga sto ce se dogoditi s taksistima za malo godina kada pocnu voziti autonomna vozila. Taksi je kao specijalizirana djelatnost zastarjela i ljudi trebaju poceti traziti novo zanimanje.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:34   #452
Uber od početka iber ne podnosim. Kao i Dr Martens, Mötörhead, Brüno, "Ivanisevik", "Benkovač"...

Sve sam rekao...
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:49   #453
Buduci ce jos puno godina proci do samovoznih automobila, radiotaksisti i svi ostali koji nisu eko/cammeo/uber, dakle samaostalni obrtnici lijepo neka unesu nekoliko izmjena u svoj nacin poslovanja pa im posla nece faliti.
Za pocetak nek si unaprijede sistem narucivanja i placanja (imaju neku aplikaciju ali evo ja koja relativno cesto koristim taksi nisam za nju cula ni da se reklamira nit da bi mi sam taksist usmenom predajom rekao tak da je znam iskreno sto je s tom aplikacijom, kako radi).

Potom, dizanje kvalitete voznog parka i optimiranjem troskova.

E, da, elektricni i hibridi, onak, sta se ceka s tim?!
Nadalje, auto mora da je na cesti 24/7 a za to trebaju zaposliti drugu smjenu. Odnosno 3.smjenu. Kakva je to djelatnost ako 90% il 80% (70, 60, 50, 40) ne radis nego dezuras.

Zamislite poslovanje kafica sa prometom 30 kava, 10 pivi i 5 sokica na dan. Sta se to ne bi zatvorilo odma?

Maknut start, cijenu kilometra na 4,5kn i da vis sta bi se vozali, ne bi stajali.
Mnogi ne bi kupovali ni vozali vlastite automobile - ja sam npr ta koja procjenjuje da mi se vise isplati kombinirati javni prijevoz i taksi i ne, nisam jedina. Bas smo na poslu nabacili racunicu i od nas 8, 5 je zakljucilo da nam se ne isplati imati auto.

I dalje se mogu okretati lijepi novci i placati sva davanja samo treba malo ukljuciti mozak.

Ako sada neki tvrde da odvoze 300km tijekom 12h. Ovako (2-3 smjene) bi mogli odvoziti ne 600km tijekom 24h nego (spustanjem cijena) i 900.
900×4,5×30=121500 mjesecno
Dovoljno za platiti ljude, poreze, doprinosr, davanja, gorivo, licence i automobil.


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:58   #454
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Uber zapravo daje samo malu naznaku onoga sto ce se dogoditi s taksistima za malo godina kada pocnu voziti autonomna vozila. Taksi je kao specijalizirana djelatnost zastarjela i ljudi trebaju poceti traziti novo zanimanje.
Glupost.
Uber daje naznaku što će se se dogoditi sa svim djelatnostima koje su imalo regulirane a ne zahtjevaju prevelika ulaganja. Pa ćemo tako sutra imati aplikaciju za dostavu torta i kolača, što je to, pa kolače bar zna peći svatko, pa će se glup narod čudom čuditi zašto su propale sve slastičarne, pa će se čudom čuditi kako se potrovalo 500 svatova i jebavat majku i državi i policiji zašto nisu nešto poduzeli dok je bilo na vrijeme. Ljudi umiru i od salmonele kamoli od botulinusa.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 14:50   #455
I am Radiš lažnu dilemu kao da je Uber jedina alternativa taksistima kriminalcima.
A ni ne shvaćaš neke osnovne pojmove.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post

Drugo, sto se kvalitete tice, praksa nam pokazuje da su ispiti za taksiste i ostale birokratske budalastine korisne jedino za generiranje korupcija a da je slobodno trzizte i zdrava konkurencija to sto osigurava kvalitetu.
.
Možeš li nam reć malo više o tom "slobodnom tržištu" I "zdravoj konkurenciji" di jedni moraju ispunjavati sve zahtjeve struke a drugi ništa.
Čime se ti baviš, da ti malo bacam grah i gatam budućnost u eri ovakvih korporativnih aplikacija za parazitiranje na nezaštićenim tržištima.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 14:51   #456
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Glupost.
Uber daje naznaku što će se se dogoditi sa svim djelatnostima koje su imalo regulirane a ne zahtjevaju prevelika ulaganja. Pa ćemo tako sutra imati aplikaciju za dostavu torta i kolača, što je to, pa kolače bar zna peći svatko, pa će se glup narod čudom čuditi zašto su propale sve slastičarne, pa će se čudom čuditi kako se potrovalo 500 svatova i jebavat majku i državi i policiji zašto nisu nešto poduzeli dok je bilo na vrijeme. Ljudi umiru i od salmonele kamoli od botulinusa.
Aplikacija za dostavu kolača ili naručivanje taksija je samo po sebi super stvar.

Firma koja pod krinkom iste eksploatira djelatnike i izbjegava odgovornost nije.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:24   #457
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post

Možeš li nam reć malo više o tom "slobodnom tržištu" I "zdravoj konkurenciji" di jedni moraju ispunjavati sve zahtjeve struke a drugi ništa.
Čime se ti baviš, da ti malo bacam grah i gatam budućnost u eri ovakvih korporativnih aplikacija za parazitiranje na nezaštićenim tržištima.
Koje zahtjeve struke? Ispit iz poznavanja grada? Pa danas svatko ima navigaciju na mobitelu ili tabletiću i može voziti da teoretski nikad ne zna ime niti jedne ulice

Sva vozila na cesti moraju ispunjavati tehničke zahtjeve i prolaze tehnički pregled, bila uberova ili od radio taxi ili koga god. Kakve to dodatne preglede realno treba prolaziti taxi vozilo, osim ako nisu izmišljeni za plaćanje nekih naknada?

Baždarenje taksimetra? Nek si uvedu aplikaciju koja sve lijepo bilježi i za taksistu i za korisnika, GPS ne treba "baždariti" i ne može se prevariti.

Plaćanje licenci služi samo za ograničavanje konkurencije i trenutni sustav funkcionira tako da taksisti dobrovoljno plaćaju nekakvu naknadu za licencu, jer time zapravo plaćaju državi da ih zaštiti od konkurencije. Vjerojatno poslovna računica kaže da im je jeftinije platiti licencu nego se ponašati tržišno uz konkurenciju i pružiti bolju i jeftiniju uslugu, što bi po defaultu značilo da moraju biti produktivniji i više raditi za istu zaradu.

Naravno da svi trebaju plaćati porez na svoju zaradu jednako, i to je jedino područje u koje se po mojem mišljenju država treba petljati, a sve ostalo treba pustiti konkurenciji i neka korisnici odaberu s kime će se, kako i po kojoj cijeni voziti.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:42   #458
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Uber je zapravo aplikacija koja spaja fušeraše sa njihovim tržištem tj. posao se odvija "ispod banka" lakše nego ikada prije, time direktno ugrožavajući one koji legalno pružaju svoje usluge te su time ne konkurentni sivoj konkurenciji, te oštećujući državni proračun.
Ako se takva praksa dozvoli u jednoj djelatnosti, što će onda i druge djelatnosti spriječiti da krenu tim putem?
Situaciju treba sagledati iz šireg aspekta. pravilo kaže da što god može biti potkopano (disruptano) biti će potkopano. Taksi, liječnik, prodavačica, pravnik, javni bilježnik, banka, trgovina, osiguranje, novinar. Internet teži tome da svima koji nisu dovoljno efikasni izmakne tlo pod nogama.

Uopće ne mislim da će taj proces biti zaustavljen jer je dio šire i vrlo opsežne tehnološke revolucije. Kada je Nobel patentirao eksploziv mogao si vaditi rudu ali i lišavati života druge ljude. Ovo drugo nije spriječilo upotrebu.

Zato mislim da je bolje ljudima da pokušaju naći neki egzistencijalni spas umjesto da se bore protiv vjetrenjača. Uberi nadiru nezadrživo u svim segementima društva.

Na jednoj strani biti će elita, vlasnici ovakvih firmi i algoritama, na drugoj 'taksisti' svih vrsta i tipova, tj većina nas običnih građana koje moguće ne čekaju najbolji dani.

Jedna studija govori da danas jako treba paziti za koje se zanimanje školuješ da ne ostaneš nezaposliv u srednjim godinama. Baš tu sintagmu koriste za velike grupacije ljudi u budućnosti, apsolutno nezaposliv i nepotreban društvu na tržištu rada.

Pa navode primjer, ako budeš npr trgovac i revolucija te zatekne u srednjim godinama, nemaš šanse da se prekvalificiraš i konkuriraš onima koji to rade dulje i od početka.

Sve u svemu prilično zabrinjavajuće za većinu. Mislim ponovo da bi nam vid socijalizma donio neke nade u opstanak, jer kreativnom kapitalizmu definitivno nismo dorasli. Mislim da je Uber samo vjesnik puno masovnijih i žešćih stvari koe nam dolaze.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:49   #459
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Glupost.
Uber daje naznaku što će se se dogoditi sa svim djelatnostima koje su imalo regulirane a ne zahtjevaju prevelika ulaganja. Pa ćemo tako sutra imati aplikaciju za dostavu torta i kolača, što je to, pa kolače bar zna peći svatko, pa će se glup narod čudom čuditi zašto su propale sve slastičarne, pa će se čudom čuditi kako se potrovalo 500 svatova i jebavat majku i državi i policiji zašto nisu nešto poduzeli dok je bilo na vrijeme. Ljudi umiru i od salmonele kamoli od botulinusa.
Ovo je poznata pogrešna percepcija Internet biznisa. Za uspjeti na Internetu treba puno više ulaganja od prosječnog biznisa, a uspjeh je upitniji od velike većine pokrenutih poslova. Zato od tisuća samo nekoliko njih uspije.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 19:08   #460
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ovo je poznata pogrešna percepcija Internet biznisa. Za uspjeti na Internetu treba puno više ulaganja od prosječnog biznisa, a uspjeh je upitniji od velike većine pokrenutih poslova. Zato od tisuća samo nekoliko njih uspije.
Malo ih uspjeva jer je najlakše pokrenut "int. biznis" a ne zato jer nešto teže od "klasičnog", jer nije.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.