Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 21:02   #41
mene zanima da li je istina kad stari ljudi kazu: ako si recimo bolestan oslabljena ti je aura, ako je aura oslabljena to si podlozniji drugim bolestima, ako si podlozniji drugim bolestima jel to znaci da kako se mozes jos vise razbolit tako se preko aure covjek moze i izlijecit? ako moze zasto koristimo onda "normalne" stvari za izljecenje? hm... kad god pokusam razmisljati o ovakvim stvarima uvijek se vrtim u krug... aura-cakre-energija...itd.
FEMMEFATALE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:02   #42
Quote:
dersu kaže:
e pa zasto ja tako to osjecam? i to pretezno se aktivira ili kad vjezbam neku meditaciju, ili imam visoku koncentraciju, ili kad sam u blizini neke jake dobre energije.
čakre se okreću kao virovi u oba smjera, normalno je to što osječaš, tj., to je znak da dobro funkcioniraju i da si dosta senzibilna, nekad je to dobro, a nekad loše, nije lako živjeti sa takvom visokom razinom osjetljivosti
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:10   #43
Quote:
Endimion17 kaže:
aura nije nikakva izmišljotina. postoji, to je EM zračenje koje ljudi ne mogu vidjeti.
aura nije nikakvo elektromagnetsko zračenje, da je vrlo lako bi se detektirala i mjerila općepoznatim instrumentima.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:15   #44
a meni nitko ne odgovara...
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:19   #45
A mogu li se uočiti neki entiteti na auri?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:28   #46
Quote:
infra red kaže:
A mogu li se uočiti neki entiteti na auri?
naravno!
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:36   #47
Drito na auri mogu se nalaziti larvinski entiteti
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:38   #48
Quote:
Adonia kaže:
a meni nitko ne odgovara...
I ja čekam da ti netko odgovori jer mi je to baš zanimljivo.

Znam da žena kad rodi usmjerava energiju za vlastiti razvoj na razvoj novog bića. E sad, kolko bi to moglo imati veze s viđenjem aure i općenito otvorenim trećim okom ne bih znala
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:54   #49
Quote:
delija kaže:
Kao prvo slobodno mi kazi ti.
Drugo, ovo: ...cijenjeni spisatelj... ne prihvacam ni u kom slucaju.
Slazem sa da sam "vodjen" onom stranom, no to ni u kom slucaju ne znaci da bih ja trebao biti spasitelj.
Naime moj zadatak je da ljude, narocito mladje, navedem na to da se "sluze Svojom glavom" a ne glavom nastavnika, profesora, novinara...
O.K. Svaka čast
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 00:06   #50
Pa evo malo i ovdje nekih podataka o auri.

Aura (formirana od Određenih energetskih čestica materije) je energetski omotač koji "obmotava" svako živo biće u kozmosu.

Do tih Određenih energetskih čestica, dakle aure, dolaze Određeni kozmički impulsi (iz jednog Određenog "energetski svjesnog" polja) i djeluju na te energetske čestice da se u njima stvore Određene vibracije - na koji će se način ostvariti koordinacija između SVIH energetskih čestica koje se nalaze u živom biću i oko njega.

Postojanje aure je dokazano putem snimaka sa specijalnim aparatima.

Interesantno je navesti da svi koji su u nekom momentu "vidjeli" svoju ili tuđu auru bez prethodnog učenja i saznanja o njenom izgledu i boji - jednostavno podsvjesno znaju da ona postoji iako ne znaju razjasniti koja je njena funkcija.

O auri su pisali mnogi autori.
Ako čovjek prouči svaku diskusiju o ovom energetskom omotaču, odmah će vidjeti da je osnovna misao i tumačenje u koncepciji svih autora potpuno ista.

Ipak ima razlike kod opisa aure.
Naime, jedni je "vide" u bojama, dok je drugi "vide" bijelu ili svjetlosivkastoplavu.

Kako će tko "doživjeti" auru, ovisit će od karaktera osobe koja "vidi" auru.

Poznato mi je da ima ljudi koji su u momentima odmaranja sa zatvorenim očima "vidjeli" u predjelu trećeg oka neke pojave, kao na primjer isparivanje iz tijela gdje se nalaze pojedini organi (jetra, želudac, srce...) i to kao tamne, ili tamnosive oblačiće iznad područja gdje se nalaze ti organi.

Normalno, ti ljudi nisu bili spremni prihvatiti "viđenje" energetskog čišćenja tih organa jer nisu bili upućeni da njihova Energija intelekta (misao) može ostvariti takvo "viđenje".

Dakle, oni koji "dožive" ovakvo "viđenje" trebaju znati da će biti u stanju vidjeti svoju ili tuđu auru, a također i energetsko čišćenje organa kroz čakre.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 00:06   #51
Quote:
Tinchi kaže:
I ja čekam da ti netko odgovori jer mi je to baš zanimljivo.

Znam da žena kad rodi usmjerava energiju za vlastiti razvoj na razvoj novog bića. E sad, kolko bi to moglo imati veze s viđenjem aure i općenito otvorenim trećim okom ne bih znala
jedan mi je covjek rekao da su prije govorili da vjestice ne mogu imati djecu tj. ne smiju jer izgube moci kad rode.. mozda je to nekako povezano..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 07:52   #52
Quote:
Bhakti kaže:
čakre se okreću kao virovi u oba smjera, normalno je to što osječaš, tj., to je znak da dobro funkcioniraju i da si dosta senzibilna, nekad je to dobro, a nekad loše, nije lako živjeti sa takvom visokom razinom osjetljivosti
ipak ja osjecam uvek jedan smjer. to je smjer u kome idu skazaljke na satu.
inace pitam se zasto osjecam najvise bas tu sestu cakru, a ne ostale? i to osjecam dve njene emanacije, odnosno u odredjenim situacijama osjecam samo prednju emanaciju gdje je trece oko, a u drugim situacijama osjecam zadnju emanaciju otpozadi na glavu ispod tjemena u vidu polu mjeseca (narocito kad slusam klasicnu glazbu).

pitam se zasto ne osjecam prvi tri cakre (nikad ih nisam osjetila), retko osjetim srcanu cakru obicno gdje su crkveni objekti, a sedmu cakru osjecam samo u dlaboku meditaciju kad se svijest siri.
sesta cakra mi je uobicajeni lajt motiv
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 14:57   #53
bez uvrede, ali dosta vas priča gluposti.
aura jest elektromagnetsko polje oko čovjeka i oko svake tvari koja nije na apsolutnoj nuli. pošto apsolutna nula ne postoji, sve ima EM polje oko sebe, koliko god slabo bilo. aura nije paranormalna.

to što se čakre ne vide je samo znak da zapravo ne postoje, jer bi mogle biti detektirane kao aura koja je direktno povezana s njima.

čakre ne postoje. energija je podložna entropiji - rasipanju.
molim dokaz da postoje i ušutjet ću. ali ne dokaze "moja baba ih je vidila" nego pravi dokaz.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 19:17   #54
Ali ne možeš to tako lako odbaciti - samo zato što se znanstveno ne može dokazati. Mnoge se stvari koje danas uzimamo zdravo prije su isto zvučale suludo.
Pa na primjer neke Hawkingove teorije o svemiru iako nedokazive vjerojatno imaju neku težinu za tebe i ne odbacuješ ih tako lako, odnosno prihvaćaš da bi mogle biti točne.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:00   #55
Quote:
Endimion17 kaže:
bez uvrede, ali dosta vas priča gluposti.
aura jest elektromagnetsko polje oko čovjeka i oko svake tvari koja nije na apsolutnoj nuli. pošto apsolutna nula ne postoji, sve ima EM polje oko sebe, koliko god slabo bilo. aura nije paranormalna.

to što se čakre ne vide je samo znak da zapravo ne postoje, jer bi mogle biti detektirane kao aura koja je direktno povezana s njima.

čakre ne postoje. energija je podložna entropiji - rasipanju.
molim dokaz da postoje i ušutjet ću. ali ne dokaze "moja baba ih je vidila" nego pravi dokaz.
nekada su smatrali da se zemlja ne okrece oko sunca.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 00:57   #56
Quote:
Endimion17 kaže:

čakre ne postoje. energija je podložna entropiji - rasipanju.
Energija je podložna entropiji - rasipanju nakon smrti živog bića.

Ti si upravo napisao da je nemoguće da smo živi.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 11:48   #57
Vidim, kako si ti Endimion17 veoma znanstveno potkovan, iz kog razloga ne iznosiš gluposti, to mi je drago da se nalaziš među nama - jer svakako da tvoje tvrdnje nepostojanja čakri imaju znanstvenu podlogu.
(Jedino što bih htio spomenuti onima koji to ne znaju, a što ti kao znanstvenik svakako znaš - u starim zapisima ne stoji, od onih koji su pisali gluposti, da su čakre otvori već da su to energetske točke, ili centri, ili središta).

Dakle, ti znanstveno tvrdiš da čakre ne postoje - dok aura postoji.
Prema tome, energija čiji se fotoni nalaze na frekvenciji nijansi, recimo, crvene boje ulaze u tijelo čovjeka PREKO SVIH STANICA KOJE SE NALAZE NA VANJSKOM DIJELU ČOVJEČJEG TIJELA.
Znači: i putem kose (ako čovjek nije skroz ćelav ) i putem dlaka, zuba, noktiju, dabome i stanica na koži... ti će fotoni pronaći svoju glavnu žlijezdu koja, sa ostalim žlijezdama, vrši funkciju da za čovjeka kažemo da je živ.

E sad, kako, i po tebi, aura postoji oko svake tvari koja nije na apsolutnoj nuli - to bih te zamolio da nam izneseš znanstveno objašnjenje u vezi neraspadnutih tijela živih bića i raspadnutih tjelesa mrtvih bića.
Jer, oko jednih i drugih postoji aura.

Svakako, nakon odgovora na ovo - zamolio bih te da nam izneseš također znanstveni odgovor na pitanje: Kako to da postoje (nakon smrti) RASPADNITA tijelesa i NERASPADNUTA tijelesa.
Naime ti, kao znanstvenik, svakako znaš da postoje neraspadnuta tjelesa: svetoga Leona Bemba, svetog Ivana Olinija i svete Nikoloze Burse.
Također, u crkvi sv. Blaža se nalaze i manji NERASPADNUTI ostaci tjelesa sv. Marije Egipatske, sv. Sebastijana i sv. Barbare.
Tjelesa, koja se čuvaju, su od poznatih svetaca koji su živjeli u vremenskom razdoblju od petnaest stoljeća i na čitavom prostoru bivšeg Rimskog Carstva, a tjelesa im nisu balzamirana ni hermetički zatvorena???

Konačno, odgovori nama neznanstvenicima: Kako to da je Belgijanka Leonie van de Dijk mogla 1949. godine izjaviti, prije smrti, da se njeno tijelo neće u grobu RASPASTI.
Uz to je interesantno navesti da je ostavila pismenu poruku da će njen grob biti otvoren nakon 23 godine.
1972. godine je STRUČNA KOMISIJA pred TV kamerama (lično sam gledao) otvorila grob - gdje je nađen RASPADNUT drveni lijes, a NERASPADNUTO tijelo Leonie.

Pazi znanstveniče!
Za sve ovo koje sam objavio postoji ČVRSTA DOKUMENTACIJA čiji uvid nam daje ISTINITOST koje nije: "moja baba ih je vidila".

Eto, očekujem tvoje znanstveno objašnjenje za gore navedeno.

Unaprijed zavaljujem na odgovoru!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 11:50   #58
Quote:
ijon kaže:
Energija je podložna entropiji - rasipanju nakon smrti živog bića.

Ti si upravo napisao da je nemoguće da smo živi.
Dragi bože !

Pa tebi stvarno treba crtati

Sada ćeš reći da je netko ironičan, licemjeran , nakon ovakove gluposti

...oče naš, koji jesi na nebesima, sveti se ime tvoje.........
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 12:04   #59
Zanimljivi su ti "the incorruptibles" (ne znam koja je hrvatska riječ za to). I sveta Zita tu spada.
Kako znanost objašnjava taj fenomen, a kako oni iz duhovnih sfera?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 12:08   #60
Quote:
delija kaže:

Pazi znanstveniče!
Za sve ovo koje sam objavio postoji ČVRSTA DOKUMENTACIJA čiji uvid nam daje ISTINITOST koje nije: "moja baba ih je vidila".
Delija, sorry što se miješam u "vjerojatnu" raspru između tebe i Endia, no i od poznatoga iluzionista Davida Copperfielda postoji ČVRSTA DOKUMENTACIJA, VIDEO ISJEČCI, CIJELI VIDEO DVD-ovi od po dva sata.

Čovjek (pred publikom na televiziji JA GLEDAO leti , levitira, nestane (dematerijalizira se), prolazi kroz kineski zid i to nitko do sada nije prokužio kako.

Možda David stvarno posjeduje paranormalne sposobnosti, a ne iluzionističke

Tako da primjer sa belgijankom i "STRUČNOM KOMISIJOM" i nije nekakav dokaz istinitosti događaja, barem gledano sa stanovišta "bilo je na televiziji"
normall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.