Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 18:26   #8601
Quote:
Jess22 kaže: Pogledaj post
Može budem onda tako, a čučanj mogu više ponavljanja? A što za ruke da radim? Ne ramena već baš ruke, probala sam biceps pregib s 5kg i umrla. Ruke su mi baš slabe.
Probaj ruke raditi sa gumom za vježbanje, ljudi misle da je to glupost ali to je prava stvar jer nije konzistentan otpor. Daj šansu kažem ti da nećeš požaliti.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:34   #8602
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Baš me zanima gdje si pročitao da deadlift nije vježba za više ponavljanja.

Vjerojatno na istom mjestu gdje si pročitao da je crossfit opasan sport.
Pa ja ne bih radio. Nisam nigdje procitao, to je moj zdrav razum. DL je vjezba snage, ne hipetrofije. Vise ponavljanja samo povecava sanse da neko ponavljanje fušaš.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:37   #8603
Quote:
Jess22 kaže: Pogledaj post
Svaka čast ako ništa ne uzima, prehrana joj je onda savršena. Visoka je kao ja, a izgleda puno višlje. Ja kako važem hranu primjetih da puno više unosim, nekak sam si mislila da 100gr izgleda puno više ali zajeb. Ali dobro, učim polako što i kako.

Može budem onda tako, a čučanj mogu više ponavljanja? A što za ruke da radim? Ne ramena već baš ruke, probala sam biceps pregib s 5kg i umrla. Ruke su mi baš slabe.
Ni cucanj nema potrebe raditi s vise ponavljanja. Nema potrebe osim ako se ne bavis s nekim sportom gdje si stalno u polucucnju pa ti treba, onda si modificiras trening, ali onda ne radis 10 nego radis vise. Za ovako prosjecnog vjezbaca koji radi cucanj i dl, ne trebas.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:50   #8604
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Pa ja ne bih radio. Nisam nigdje procitao, to je moj zdrav razum. DL je vjezba snage, ne hipetrofije. Vise ponavljanja samo povecava sanse da neko ponavljanje fušaš.
A gdje piše da je Dl vježba snage?

Hipertrofiju ćeš raditi i ovako i onako, samo je pitanje koja će biti dominantna, a to ne određuje sama vježba po sebi.

Šta ako radim deadlift 60% od 1RM, 12 ponavljanja? Šta onda razvijam?

Ili recimo ako eksplozivno izvodim samu vježbu?

Nećeš ništa fulati na niti jednoj vježbi ako ti je tehnika savršena.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:26   #8605
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
A gdje piše da je Dl vježba snage?

Hipertrofiju ćeš raditi i ovako i onako, samo je pitanje koja će biti dominantna, a to ne određuje sama vježba po sebi.

Šta ako radim deadlift 60% od 1RM, 12 ponavljanja? Šta onda razvijam?

Ili recimo ako eksplozivno izvodim samu vježbu?

Nećeš ništa fulati na niti jednoj vježbi ako ti je tehnika savršena.
Sto razvijas? Reci ti meni.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:32   #8606
Ne fali ništa dodati 10 ponavljanja serije deadlifta nakon kvalitetno odrađenih 5 i manje kao snage. Volumen je mama. Ali raditi cijeli DL sa 10+ mi se čini blesavo, al opet ako radi neko, neće fulat ako je intenzitet na nivou...
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:37   #8607
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Probaj ruke raditi sa gumom za vježbanje, ljudi misle da je to glupost ali to je prava stvar jer nije konzistentan otpor. Daj šansu kažem ti da nećeš požaliti.
Kakve vjezbe da radim? Nisam nikada tu gumu koristila.

Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ni cucanj nema potrebe raditi s vise ponavljanja. Nema potrebe osim ako se ne bavis s nekim sportom gdje si stalno u polucucnju pa ti treba, onda si modificiras trening, ali onda ne radis 10 nego radis vise. Za ovako prosjecnog vjezbaca koji radi cucanj i dl, ne trebas.
Okej, skratit cu ponavljanja, a pojačat tezine za sve tezinske. 3x tjedno to, ostalim danima jogu i kradio
Jess22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:47   #8608
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Sto razvijas? Reci ti meni.
Bilo bi jednostavnije da si napisao: "Nemam pojma".

Znao sam da ne znaš, šta misliš zašto sam te to pitao, da znaš, ne bi takve gluposti pisao, ali sam se nadao da ćeš barem googlati odgovore, ali vidim da ni to ne ide, iako su ti svi hintovi u samim pitanjima.

Zdrav razum FTW

Nema veze, ionako ti je forum hr jedino mjesto gdje možeš prosipati mudrosti.

I super ti je tvoje objašnjenje zašto je DL vježba snage, tek sada sam pažljivije pročitao.
__________________
"Where the Rainbow Ends"

Zadnje uređivanje brunejz : 24.04.2017. at 21:03.
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:28   #8609
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Bilo bi jednostavnije da si napisao: "Nemam pojma".

Znao sam da ne znaš, šta misliš zašto sam te to pitao, da znaš, ne bi takve gluposti pisao, ali sam se nadao da ćeš barem googlati odgovore, ali vidim da ni to ne ide, iako su ti svi hintovi u samim pitanjima.

Zdrav razum FTW

Nema veze, ionako ti je forum hr jedino mjesto gdje možeš prosipati mudrosti.

I super ti je tvoje objašnjenje zašto je DL vježba snage, tek sada sam pažljivije pročitao.
Ti si nesto ljutis na mene?

Pa sta da i ne znam? Nista. Pitao sam te lijepo jer upadas i zelis se svadati. Napisao sam vec, ja to ne bih radio, ali ti izvolis. 8-12 ponavljanja je ionako izmisljena bodibilderska kategorija u kojoj nema stete kad radis neke kontrolirane vjezbe, ali nema smisla kad radis tehnicki zahtjevniju vjezbu. DL i cucanj funkcionira na niskom broju ponavljanja i ne treba komplicirati. Pogotovo ne kad dajes savjete pocetnicima.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:33   #8610
cura je prije par dana napisala da joj je 20kg na mrtvom teško i da jedva odradi 3 ponavljanja s više kila, osobno ne kužim baš taj savjet da podeblja na 40.

pa jel nije onda pametnije da s 30 kg radi manje ponavljanja, npr. 5x5 dok joj to sve ne sjedne umjesto da se odmah ide kriviti s većim težinama?

početniku prvo treba da mu sjedne pokret i da stekne formu, pa ne vidim problem u 10 čučnjeva s praznom šipkom.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:00   #8611
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ti si nesto ljutis na mene?

Pa sta da i ne znam? Nista. Pitao sam te lijepo jer upadas i zelis se svadati. Napisao sam vec, ja to ne bih radio, ali ti izvolis. 8-12 ponavljanja je ionako izmisljena bodibilderska kategorija u kojoj nema stete kad radis neke kontrolirane vjezbe, ali nema smisla kad radis tehnicki zahtjevniju vjezbu. DL i cucanj funkcionira na niskom broju ponavljanja i ne treba komplicirati. Pogotovo ne kad dajes savjete pocetnicima.
Dakle priznaješ da ne znaš, i unatoč tomu se osjećaš kompetentan davati savjete o vježbanju?

To je jako neozbiljno od tebe, a da ne pričam da je opasno po zdravlje za ljude koji tu dolaze tražiti pomoć.

Za boldani dio teksta nemam komentara, sve i svašta si napisao, i niti mi se da tu išta objašnjavati, niti bi ti to doživio.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:13   #8612
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
cura je prije par dana napisala da joj je 20kg na mrtvom teško i da jedva odradi 3 ponavljanja s više kila, osobno ne kužim baš taj savjet da podeblja na 40.

pa jel nije onda pametnije da s 30 kg radi manje ponavljanja, npr. 5x5 dok joj to sve ne sjedne umjesto da se odmah ide kriviti s većim težinama?

početniku prvo treba da mu sjedne pokret i da stekne formu, pa ne vidim problem u 10 čučnjeva s praznom šipkom.
Potpis pod sve
Cak nisu ni bitna ponavljanja vec polako da izvodi pokret dokle god ne popravi posturu i izvedbu na max. Kad joj to sjedne kao vodu piti, onda moze dodavati kile.

Iako bi se ja sa svakom dodanom kilom svejedno malo namjestala i isprobavala polako iako mi nije 1.put. Ziher je ziher

Nema zurbe, ima vremena, stigne dici tezine Nigdje ne gori.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:17   #8613
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Potpis pod sve
Cak nisu ni bitna ponavljanja vec polako da izvodi pokret dokle god ne popravi posturu i izvedbu na max. Kad joj to sjedne kao vodu piti, onda moze dodavati kile.

Iako bi se ja sa svakom dodanom kilom svejedno malo namjestala i isprobavala polako iako mi nije 1.put. Ziher je ziher

Nema zurbe, ima vremena, stigne dici tezine Nigdje ne gori.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=8490

Cura pise da nije laik, sta serete. Ako nije laik, onda vec mozemo pricati o treningu. Na sto da se fokusira, a na sto ne. Osim toga, 10 puta dize 30 kg. 40 kg je onda njena tezina. Zapravo, i malo vise, ali ajde, neka se sama nade.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:36   #8614
nego je šta, profi s 20 kila?
možda nije laik što se tiče same vježbe, ali s kilažom je. ne kužim zašto ti misliš da je to savršeno odrađenih 30kg 3x10 ako je prije toga napisala da je jedva to triput digla.
lupiti 20 kila više početniku nakon ni 2 tjedna je meni iz rubrike 'baš svašta', ali javit će se već pa ćemo je ispitati.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:50   #8615
Quote:
Jess22 kaže: Pogledaj post
Kakve vjezbe da radim? Nisam nikada tu gumu koristila.
Radiš sve klasično samo što umjesto utega imaš gume. Ima ih više vrsta, a u teretani sto posto ih imaju pa si vidi koja vrsta guma ti odgovara.
Kada sam imao ozljedu na podlaktici s njima sam bez problema radio biceps i skroz drugačije je nego sa utezima. Drugačije je jer što više rastežeš gumu ona daje veći otpor pa na samom kraju imaš najveći otpor, što je za mene tad bilo super jer mi nije opterećivalo mjesto ozljede.

Evo neki bezveze video da dobiješ dojam. Ovakve iste ja imam pa si možeš namještavati težinu, po meni fenomenalna stvar pogotovo za nekoga tko putuje ili radi na terenu. Ja sam svoje uzeo sa ebaya i platio pet guma sa svim dodacima smješnih 100kn.
https://www.youtube.com/watch?v=EBvy...annel=ToneItUp
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:02   #8616
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
nego je šta, profi s 20 kila?
možda nije laik što se tiče same vježbe, ali s kilažom je. ne kužim zašto ti misliš da je to savršeno odrađenih 30kg 3x10 ako je prije toga napisala da je jedva to triput digla.
lupiti 20 kila više početniku nakon ni 2 tjedna je meni iz rubrike 'baš svašta', ali javit će se već pa ćemo je ispitati.
Ne trebamo je ispitivati, kuzim da je ovo forum pa svatko upada, ali trebas brat svoju brigu. Jess sam ostavio 10 postova barem i u prvom sam joj odmah naglasio pravilnu formu i jos barem jednom. Ti polazis od toga da je cura tupa pa ne zna sto radi. Ili polazis od sebe. Kaze da trenira jogu i da trenira. Realno, 40 kg je pizdin dim za osobu koja trenira jogu i DL nije nuklearna fizika ipak. Krenula je krivo pa sam joj napisao sto mislim. Mozda zbilja treba raditi sa sipkom, to ne znamo, ali mozda i ne mora. Svejedno stoji: umjesto 10 puta 30 3 puta po 40.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:29   #8617
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ne trebamo je ispitivati, kuzim da je ovo forum pa svatko upada, ali trebas brat svoju brigu. Jess sam ostavio 10 postova barem i u prvom sam joj odmah naglasio pravilnu formu i jos barem jednom. Ti polazis od toga da je cura tupa pa ne zna sto radi. Ili polazis od sebe. Kaze da trenira jogu i da trenira. Realno, 40 kg je pizdin dim za osobu koja trenira jogu i DL nije nuklearna fizika ipak. Krenula je krivo pa sam joj napisao sto mislim. Mozda zbilja treba raditi sa sipkom, to ne znamo, ali mozda i ne mora. Svejedno stoji: umjesto 10 puta 30 3 puta po 40.
drugim riječima, ja upadam umjesto da berem svoju brigu jer valjda nisam primijetila u njenom prvom pitanju da je tebe osobno imenovala svojim guruom ili da je ovo tema 'pitajte medu'?

ne mislim da je cura tupa, za razliku od tebe koji misliš da su tupi svi koji misle drukčije od tebe, a s ad hominemom odlepršaj.
da, vidim okolo da se na yogi neka golema snaga za šipku gomila

osim toga, pitanje mi je bilo sasvim normalno, odgovorio- nisi. 'ja kažem, ja mislim' nije odgovor na moje pitanje. jel ti možda palo na pamet da me zbilja zanima konkretan odgovor zašto umjesto nadjebavanja?

pošto ti očito drukčije razgovarati ne znaš, kraj priče, što se mene tiče.
pa tko se kasnije pokida, pokida.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 01:36   #8618
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ne fali ništa dodati 10 ponavljanja serije deadlifta nakon kvalitetno odrađenih 5 i manje kao snage. Volumen je mama. Ali raditi cijeli DL sa 10+ mi se čini blesavo, al opet ako radi neko, neće fulat ako je intenzitet na nivou...
Ne fali ništa dodati, ali ti i ne treba, ako si muško.

Ženama je 1x10 po mjeri


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 02:55   #8619
Ne razumijem, kakve veze ima muško sa dodavanjem volumen setova? Sam Wendler ih preporuča u svom programu koji radim. prva i druga radna serija koja nisu failure + treća radna do failura, i onda pet serija sa slabijim intenzitetom x10 po setu. Pumpanje volumena a da ne pregoriš. Super šema.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 09:11   #8620
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
drugim riječima, ja upadam umjesto da berem svoju brigu jer valjda nisam primijetila u njenom prvom pitanju da je tebe osobno imenovala svojim guruom ili da je ovo tema 'pitajte medu'?
.
Ne, nego nisi primijetila da je cura napisala da nije laik i da trenira, nego bez veze upadas i glumis pametnjakovicku, a sad i ad hominem zrtvu.

Sto se tice joge, da, ljudi koji ozbiljno treniraju joge imaju super jak core i super fleksibilnost i DL im dode prirodno.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.