Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2013., 09:50   #21
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Evo da pohvalim ovu emisiju koju tek nedavno otkrila. Ide nedjeljom u 16:30.

Voditeljica me odusevila, biljke, njeni vrtovi, interesanti savjeti.

No jedno me vrijeme uzasno nerviralo kad se netko od ''sefova'' sjetio naprasito i neukusno promovirati onu kuharicu Anu koja bi svojom žnj pojavom oduzela pola ionako kratke emisije koju ljudi gledaju zbog biljaka, a ne kuhinje. A svasta.
"voditeljica" je i urednica i scenaristica emisije.
Ako se u njen koncept uklapa da netko kuha ono što ona uzgaja,zašto ne?
Bilo je i drugih gostiju koji su kuhali,davali savjete,promovirali nove pristupe...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 13:11   #22
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
"voditeljica" je i urednica i scenaristica emisije.
Ako se u njen koncept uklapa da netko kuha ono što ona uzgaja,zašto ne?
Bilo je i drugih gostiju koji su kuhali,davali savjete,promovirali nove pristupe...
Svi zaposleni na HRT-u koji imaju ''svoje'' emisije itekako primaju (posredno ili neposredno) sugestije ''nadredenih'' sto i kako hoce t.j nece prikazati u svojim emisijama. To tako jest uvijek bilo (i biti ce).

Pitas zasto? Ako zelis gledati emisiju o kuhanju gledas emisiju o kuhanju, a kad zelis savjete o poljoprivredi gledas vrtlaricu. Sto tu nije jasno. Jos ajde jednu emisiju da je gost, ne bih nis rekla. Ali nekoliko?

Recimo ja sam preskocila sve emisije (a inace ih pratim) u kojima se pojavila ta Ana jer me ne zanimaju.

Takoder, dosta znam njih kojima je ta ista Ana odbojna kao osoba (ne ulazim u kulinarske sposobnosti) pa su popljuvali meni dragu Vrtlaricu samo zbog njenog pojavljivanja u emisiji koja nema veze sa kulinarstvom. A to nije fer.

Imamo ionako petsto emisija o kulinarstvu. Nek se nose.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 21:37   #23
Vrtlarica je izvrsna emisija. Autorica je godinama radila prilog o vrtlarenju u sklopu poljoprivredne emisije "Plodovi zemlje". Smirena je, lijepog glasa, oku ugodna a pritom itekako zna što govori i radi, potpuna je iskrena i jednostavna pa je samim time emisija ali njena knjiga "Zeleni kvadrat" pun pogodak.

Bila sam na njenom predavanju u gradskoj knjižnici mojeg grada kad je predstavljala svoju knjigu. To je bilo jedno od najljepših predavanja na kojima sam bila.

Kako sam i sama odrasla u obitelji u kojoj je vrtlarenje od moje najranije dobi bilo nešto što se podrazumijevalo, i ja sam kao njena kćer Barbara bila okružena flancima, sjemenkama i bila prisutna u procesu sijanja, održavanja i branja biljaka. Godinama je moja majka održavala čak tri vrta u tri različita mjesta a u tome joj je zdušno pomagao moj otac i to je, moram priznati bilo i iscrpljujuće jer se zbilja radilo o prevelikim površinama ali se je svake jeseni zbilja vidio taj ogromni trud, pogotovu ako je priroda te godine bila naklonjena vrtlarima. No, imati barem neki mali prostor za uzgoj vlastitih biljaka koje se na kraju konzumiraju je neprocjenjivo.

Stoga predlažem svima koji imaju priliku za to, da to pokušaju. Ako to već ne mogu, onda barem da pogledaju redovno ovu emisiju. Zbog prekrasnih snimaka, ugodne glazbe i smirenosti, slobodno bih mogla reći neke zen-atmosfere, itekako se je isplati gledati.
Ba Nija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 00:58   #24
Quote:
Ba Nija kaže: Pogledaj post
Vrtlarica je izvrsna emisija. Autorica je godinama radila prilog o vrtlarenju u sklopu poljoprivredne emisije "Plodovi zemlje". Smirena je, lijepog glasa, oku ugodna a pritom itekako zna što govori i radi, potpuna je iskrena i jednostavna pa je samim time emisija ali njena knjiga "Zeleni kvadrat" pun pogodak.

Bila sam na njenom predavanju u gradskoj knjižnici mojeg grada kad je predstavljala svoju knjigu. To je bilo jedno od najljepših predavanja na kojima sam bila.

Kako sam i sama odrasla u obitelji u kojoj je vrtlarenje od moje najranije dobi bilo nešto što se podrazumijevalo, i ja sam kao njena kćer Barbara bila okružena flancima, sjemenkama i bila prisutna u procesu sijanja, održavanja i branja biljaka. Godinama je moja majka održavala čak tri vrta u tri različita mjesta a u tome joj je zdušno pomagao moj otac i to je, moram priznati bilo i iscrpljujuće jer se zbilja radilo o prevelikim površinama ali se je svake jeseni zbilja vidio taj ogromni trud, pogotovu ako je priroda te godine bila naklonjena vrtlarima. No, imati barem neki mali prostor za uzgoj vlastitih biljaka koje se na kraju konzumiraju je neprocjenjivo.

Stoga predlažem svima koji imaju priliku za to, da to pokušaju. Ako to već ne mogu, onda barem da pogledaju redovno ovu emisiju. Zbog prekrasnih snimaka, ugodne glazbe i smirenosti, slobodno bih mogla reći neke zen-atmosfere, itekako se je isplati gledati.
Je,Kornelija djeluje tako umirujuće
Sjajna je i ona i emisija.
Bilo bi super da ih objave na dvd-u,prva bi kupila.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:06   #25
odlična je vrtlarica, i uvijek me onako nabrije pozitivnom energijom pa odletim u vrt. naravno, nisam njenih vještina ni približno, pa moj vrt erm.. nije ni upola kao njen. ma kakvi upola, ni trećinu
ali nije bitno, volim gledati njene emisije, slušati njene savjete, ugodna je glasa i stasa, a i k tome pametno zbori. samo tako naprijed!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 02:05   #26
Quote:
Holly G. kaže: Pogledaj post
Je,Kornelija djeluje tako umirujuće
Sjajna je i ona i emisija.
Bilo bi super da ih objave na dvd-u,prva bi kupila.
Ja bih bila druga koja bi kupila DVD-e a možda i prva.

Ne sjećam se kad me neka knjiga toliko razveselila kao Zeleni kvadrat i to kad nisam bila ni blizu nekakve zemlje za vrt.
Čitajući knjigu osjetila sam veliku potrebu za uroniti prste u zemlju i sama nešto zasaditi i kopati. Kad sam prošle godine krenula sa vrtlarenjem, zadovoljstvo je bilo još veće nego što sam mogla zamisliti.
Ove godine nakon prošlogodišnjih greški, puno bolje razumijem neke stvari o kojima Kornelija govori.
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 19:26   #27
Stvarno je emisija ok...nemam riječi zamjerke...
rafaela m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 02:50   #28
Emisija je vrh!
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 02:54   #29
slažem se: odlična kornelija, odlična emisija, odličan vrt!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 09:24   #30
Da emisija je sjajna ali repriziraju nemilo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 21:17   #31
Sve već rečeno, moram se samo složiti , emisija je zaista izvanredna, kvalitetna i posebna, sve je atraktivno snimljeno, lijepo, jedna od najboljih ako ne i najbolja emisija i uvijek ju gledam s velikim guštom. Sve pohvale i Korneliji, puno pozitivnosti, truda, znanja, vještine, napori, odricanja, promicanje organskog uzgoja, ogromna količina ljubavi prema prirodi i biljkama koju želi prenijeti na sve oko sebe.

Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Da emisija je sjajna ali repriziraju nemilo.
Pa, mislim da su tek prije dva/tri tjedna počeli reprizirati stare epizode (tako je uvijek bilo) i tako će sad biti do jeseni (tamo negdje krajem desetog, početak 11-og) do početka nove sezone. Sad vjerojatno snimaju novu sezonu.
Meron is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 21:28   #32
Emisija je dobra.
Reprize emisija iz 2012. godine, bar dvije zadnje.
Ako to već rade mogli bi pripaziti na to da savjeti budu aktuelni.
Ponekad su prekasno za ovu godinu a dogodine tko živ tko... bez vrta.
anista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:30   #33
Baš volim ovu emisiju. Za sve vas koju ju volite i one koji ne znaju o čemu se radi evo na HRT emisije na zahtjev, sve epizode od 6.10.2013. do prošlonedjeljne.

Svaka emisja je klasik.
Adam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 15:48   #34
Najava za sljedeću nedjelju

Quote:
16:27, Nedjelja (28. rujan), HRT 1
Vrtlarica - Zaboravljene vrste
redatelj: Nino Šoštarić
snimatelj: Nino Šoštarić
urednik: Kornelija Benyovsky Šoštarić
voditelj emisije: Kornelija Benyovsky Šoštarić

Za sve one koji prirodu osjećaju kao dio svog života, za one koji uživaju u ljepoti zelenih biljaka i cvijeća, za one koji su vrtlarstvo uveli u svoju svakodnevicu, tu je emisija Vrtlarica. Polazeći s pozicije zaštite prirode i vlastitog zdravlja, autorica Kornelija Benyovsky Šoštarić, uz već poznate priče o organskom uzgoju povrća, voća i cvijeća, istražuje i nova područja vezana uz hortikulturu i zeleni biljni svijet. Otkriva uzgajivače kojima su biljke i strast i život, predivno oblikovane vrtove, ali i načine na koje biljke možemo pripremiti, preraditi i koristiti u svakodnevnom životu. Baza i ishodište tih istraživanja je autoričin vrt smješten na zagorskoj strani obronaka Medvednice. On je mjesto stalnih eksperimanata s biljakama, ali i mjesto susreta sa zanimljivim gostima koji prenose vlastita iskustva o uzgoju ili korištenju biljaka. No, autorica polazi i dalje, putuje po Hrvatskoj i upoznaje zanimljiva mjesta i ljude koji su svoj život vezali uz uzgoj neke neobične vrste. Za sve one koji se žele doista opustiti i uživati u sadržaju koji će pružiti inspiraciju i mnoštvo korisnih ideja, nedjelja poslijepodne bit će od sada rezervirana za Vrtlaricu.

MojTV

Zadnje uređivanje Adam : 25.09.2014. at 15:53.
Adam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 01:23   #35
Iskreno,ja bih Korneliji dala cijeli jedan program na tv da uredi.
Sjećam se davno da je u jutarnjem dječjem programu uređivala emisiju Ruke ručice i to je bilo nešto fenomenalno.Emisija je bila za djecu ali je unutra bilo fenomenalnih hobby art projekata za sve,i odrasle i djecu,bilo je dosta ekologije i biljaka.Emisija se djelomično snimala i u toj njezinoj kućici u Zagorju gdje danas snima Vrtlaricu.
Imala je i emisiju Biljkovnica,isto sjajnu,formalno za djecu,ali zapravo je bila više za malo stariju djecu.Uglavnom žena fenomenalno šiva,kuha,vrtlari,zna puno toga i ja bi joj dala HTV 5 da uredi.
Ne gledam kuharske serije, ali njezinu bi gledala.

A muž i ona su super tandem očito,serija je vizualno genijalna,svaka pohvala i njemu.Da je vani,ona bi bila zvijezda.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:28   #36
Možda nije primjereno reći,jer ne komentirajući hortikulturu,dojma sam da je gospođa vrtlarka vrlo erotična osoba.Ima seksipil.
Sanjin Ževrnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:53   #37
Quote:
Holly G. kaže: Pogledaj post
Iskreno,ja bih Korneliji dala cijeli jedan program na tv da uredi.
Sjećam se davno da je u jutarnjem dječjem programu uređivala emisiju Ruke ručice i to je bilo nešto fenomenalno.Emisija je bila za djecu ali je unutra bilo fenomenalnih hobby art projekata za sve,i odrasle i djecu,bilo je dosta ekologije i biljaka.Emisija se djelomično snimala i u toj njezinoj kućici u Zagorju gdje danas snima Vrtlaricu.
Imala je i emisiju Biljkovnica,isto sjajnu,formalno za djecu,ali zapravo je bila više za malo stariju djecu.Uglavnom žena fenomenalno šiva,kuha,vrtlari,zna puno toga i ja bi joj dala HTV 5 da uredi.
Ne gledam kuharske serije, ali njezinu bi gledala.

A muž i ona su super tandem očito,serija je vizualno genijalna,svaka pohvala i njemu.Da je vani,ona bi bila zvijezda.
kao klinac sam gledao to ! Odlična je bila emisija i od tad mi je drago svaki put kada je vidim na tv-u

Quote:
Sanjin Ževrnja kaže: Pogledaj post
Možda nije primjereno reći,jer ne komentirajući hortikulturu,dojma sam da je gospođa vrtlarka vrlo erotična osoba.Ima seksipil.
nema me
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:59   #38
Quote:
Sanjin Ževrnja kaže: Pogledaj post
Možda nije primjereno reći,jer ne komentirajući hortikulturu,dojma sam da je gospođa vrtlarka vrlo erotična osoba.Ima seksipil.
Ma žena je savršena, stas, glas, pamet, kultura, prirodnost, uživanje u tome što radi... i da, to što kažeš.

Nije na odmet staviti link na zadnju emisiju (HTV emisije na zahtjev).

I intervju s autoricom.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:55   #39
Pretjerali su s reprizama.
Jučer je bila repriza emisije iz 2011. godine.
pa nismo baš svi senilni.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 17:55   #40
počele su nove prije nekoliko nedjelja, prošlu nedjelju bila ep. Produktivni vrt, 1.dio, vidim da nove nema ni ovu ni sljedeću nedjelju... zaštoooo?
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.