Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2014., 22:14   #1
Katty Perry i nastup na Grammy-u

Pozdrav svima!
Ne znam jeste li čuli za poznati "skandal" na dodjeli Grammy-a ove godine s Katty Perry? http://www.youtube.com/watch?v=ZSaxGesjybA

Mene zanima sljedeće:
1. Je li ina stvarno izvela neki magijski ritual, ili je to samo oponašanje? Sama pjesma se dosta uklopila u pokrete, koliko je magijskog u njoj? Je li ona pripremljena za takav nastup?

2. Optužuju je za sotonistički ritual, što taj" ritual" predstavlja ako se ne gleda kroz krščansku prizmu? Pretpostavljam da druge religije ne znaju za Sotonu, ili ga bar tako ne zovu?

Hvala svima!
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 22:20   #2
A ono, koliko su ga puta prizivali po Grammy-ima, MTV awardsima, EMA-ima i sl. nema vise ni potrebe,
tak da ne mislim da ga je prizivala
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 22:44   #3
Cijelo vrijeme pokušavam pronaći neka neovisna tumačenja, sva tumačenja po youtube-u su dali fanatični Krščani, i njima su puna usta Sotonizma, end is near spike, Sotona je opsjeo sve glazbenike i sl.

Dakle, očito se poigrala s arhetipovima, navodno je kći protestanstkog pastora, pa ih je mogla sve znati. Prvo kristalna kugla, pa templarski križ, pokreti...

Mene zanima, koliko je u tom nastupu zbilja okultnog, ali bez krščanske prizme?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:18   #4
E svašta, a ja mislio da je zazivanje Sotone rezervirano za metalce, rockere...itd.

Mislim da ću počet slušati Katty Perry

Moja nezavisna ateistička analiza je dala rezultat. Ovo je očiti ritual zazivanje Sotone (ili nekog od Demona). Pa moraš biti slijep i gluh da to ne vidiš. Počevši od teksta pa sve do koreografije.

Da ja tako nešto izvedem na javnom mjestu odmah bih bio kamenovan, zatvoren, poslan na psihijatrijsko promatranje, odbačen od društva.....itd.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:33   #5
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Cijelo vrijeme pokušavam pronaći neka neovisna tumačenja, sva tumačenja po youtube-u su dali fanatični Krščani, i njima su puna usta Sotonizma, end is near spike, Sotona je opsjeo sve glazbenike i sl.

Dakle, očito se poigrala s arhetipovima, navodno je kći protestanstkog pastora, pa ih je mogla sve znati. Prvo kristalna kugla, pa templarski križ, pokreti...

Mene zanima, koliko je u tom nastupu zbilja okultnog, ali bez krščanske prizme?
Ja ti, evo, kao netko tko nije kršćan, mogu reći da su filmska i glazbena industrija prepune okultnog i to ne onog konstruktivnog okultnog. Imala i osobnih doticaja s istim tako da nisu naklapanja. Googlaj si o projektu monarh za početak.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:50   #6
Stvarno ne volim te teorije zavjere , ali stalno smo svjedoci ovakvih primjera, i sto onda reci, kakvu zakljucak donijeti, ja ne znam vise, recite mi koja je normalna konstatacija kad je cijela glazbena i filmska industrija puno tih sotonistickih simbola, puna znakova illuminata i ostalih pizdarija. Katty Perry, Eminem, Rihanna, Lady Gaga, Jay-Z itd itd.... mogu nabrajati do sutra...
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 15:34   #7
E, to cijenim, napokon odgovori koji ne uključuju slanje u pakao i sl.

Hvala svima!

Dakle, taj ritual jest stvaran, tako izgleda i na taj način se izvodi? A odakle je, i kako se zove, što simbolizira?
Je li riječ baš o Sotonizmu ili je to samo Krščanima kojima je sve okultno sotonizam?

Iz kojeg je pravca okultizma?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 18:05   #8
I ja sam razmišljala o upletenosti mnogih poznatih osoba iz svijeta glazbe u okultne rituale u kojima se ponavlja slični simbolizam: izgled poput Baphometa (ne mislim na našeg moderatora nego na demonsku ikonografiju istoimenog demona). Takav su outfit koristile Madonna i Rihanna (to je ono što znam, a vjerojatno su i ostali).
Zatim crno - bijela polja omiljena kod Lady Gage koja simboliziraju duality programiranje. Sjećam se da se za Beyonce pričalo kako se potpuno promijenila kad je započela suradnju s Jay-Z, dakle, od cure koja je pjevala u kršćanskom zboru do žene koja navodno promovira Iluminatsku simboliku.
Stvarno, kad pogledamo nastupe i video uratke poznatih osoba možemo vidjeti okultne elemente; piramide, pentagrame, jedno oko.. itd.
Koji je cilj svega toga?
Prema nekim autorima smatra se da je cilj subliminalnim porukama zatočiti ljude kako bi se bavili samo ispraznim ili trivijalnim stvarima, kako bi postali podložni, zaokupljeni seksom..
Meni je ovo svakako zanimljiva tema, ali čini mi se nedovoljno istražena.
Pohvala za autora koji je potaknuo razgovaranje o tome.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 18:48   #9
E bas isla pogledat to 'sotonisticko' cudo zbog koje se otvorila cijela tema.

Smijurija Pa nije svaka dramsko plesna scena (i to aljkava) sa motivom Halloweena– zazivanje vraga.

No, ako im je to (neki cudom) ikakav ritual/subliminal, totalno su me razocarali...jer od toliko para i mogucnosti napravili su stoputviđeni jeftini kic. Predosadan da uzme ikakvu energiju od gledatelja. I vrag je snizio kriterije. Sram ga bilo.

Najbolji mi je ovaj nadobudni ''Jay Z'' kad u onom sveopcem mraku uleti sa suncanim naocalama. Bice da ga ne oslijepi crveni kriz

Pole dance im je ocajan.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 19:39   #10
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
E bas isla pogledat to 'sotonisticko' cudo zbog koje se otvorila cijela tema.

Smijurija Pa nije svaka dramsko plesna scena (i to aljkava) sa motivom Halloweena– zazivanje vraga.

No, ako im je to (neki cudom) ikakav ritual/subliminal, totalno su me razocarali...jer od toliko para i mogucnosti napravili su stoputviđeni jeftini kic. Predosadan da uzme ikakvu energiju od gledatelja. I vrag je snizio kriterije. Sram ga bilo.

Najbolji mi je ovaj nadobudni ''Jay Z'' kad u onom sveopcem mraku uleti sa suncanim naocalama. Bice da ga ne oslijepi crveni kriz

Pole dance im je ocajan.


Ajme koji kič mora da je Rihana ljubomorna...ono taman za tinejdžerice darkerice koje se furaju na vještice da im se dopadne.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 20:47   #11
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Dakle, taj ritual jest stvaran, tako izgleda i na taj način se izvodi? A odakle je, i kako se zove, što simbolizira?
Je li riječ baš o Sotonizmu ili je to samo Krščanima kojima je sve okultno sotonizam?

Iz kojeg je pravca okultizma?
Ma daj...koji pravac što ti je?


Ovo što Katty Perry radi nema nikakve veze s magijskim ritualom, niti u ičemu odstupa od npr. nastupa Madone, Gage, Beyonce & co.



Svakom magijskom ritualu osnovna pokretačka snaga je svijest o njegovom značenju. Nadalje, svaki magijski ritual se obraća određenom arhetipu... ritualna magija to radi kao što sama riječ kaže putem - rituala. No bez obzira koja je tehnika u pitanju radi se o istom cilju koji imaju i mnoge druge spiritualne tehnike - pripajanja Arhetipova našoj svijesti. To se radi kako bi osoba svojoj svijesti pripojila "univerzalna iskustva" koja on-arhetip posjeduje...tako da je sasvim normalno da će ako je ritual uspješno izveden u našem biću paralelno krenuti neka vrsta reintegracije cjelokupne psihičke energije koja je za taj arhetip vezana.


Dakle, radi se o tome da je ljudska psiha mnoge stvari (zbog raznoraznih trauma ) "odcijepila" od sebe...pa da bi naša svijest postala "ponovo" kompletna/cjelovita (što je u magiji prikazano punim magijskim krugom) mi moramo izvršiti njenu integraciju pripajanjem svih odcijepljenih elemenata. Zato je kod ritualne magije (ili bilo koje druge spiritualne tehnike) važna usmjerena pažnja i mora se biti malo istreniraniji mag da bi jednim ritualom postigao nešto...ono tu isto vrijedi ona nema kruha bez motike. Tj. nekako čist sumnjam da je Perryica godinama meditirala, učila tehnike vizualizacije i sl. se obučavala...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 20:57   #12
Prezirem teorije zavjera i sve što je alternativno, ali primjetio sam da se u zadnje vrijeme forsiraju određeni simboli u nastupima i spotovima kojekakvih blesavih plesačica tipa Lady Gaga, Rihanna i sl. Mislim da se ne radi o nekakvim tajnim sotonističkim kultovima i njihovim planovima, već o znaku totalne degeneracija i debilizma ljudi koji drže američku zabavnu industriju (a i publike koja to prihvaća). Očito su ispucali sve moguće "provokacije" i srušili sve moguće tabue (i svaki znak zdravog razuma i pristojnosti), pa su se sada od obijesti odali nekom kvazi-sotonističkom orgijanju. Vjerojatno se radi i o pljuvanju u lice kršćanskoj tradiciji, po onoj poznatoj "nu mene kako sam coool i progresivan". Ti ljudi zbilja ne znaju više što bi sa sobom.
__________________
Samo priroda, ništa više
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 21:18   #13
Quote:
Teolog kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne radi o nekakvim tajnim sotonističkim kultovima i njihovim planovima, već o znaku totalne degeneracija i debilizma ljudi koji drže američku zabavnu industriju (a i publike koja to prihvaća). Očito su ispucali sve moguće "provokacije" i srušili sve moguće tabue (i svaki znak zdravog razuma i pristojnosti), pa su se sada od obijesti odali nekom kvazi-sotonističkom orgijanju. Vjerojatno se radi i o pljuvanju u lice kršćanskoj tradiciji, po onoj poznatoj "nu mene kako sam coool i progresivan". Ti ljudi zbilja ne znaju više što bi sa sobom.
Baš si lijepo verbalizirao.

Ljudska rasa generalno pati od nedostatka kreativnog izražavanja i individualnosti zato jer društvo ne podupire "tu vrstu evolucije". Radi se na upravo suprotnome, tj. na tome da se ubije svaka individualnost i slomi individualni duh, zato i jest tako.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 08:20   #14
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Pretpostavio sam da je tako, ali opet su Krščani graknuli "Sotona", znam da je nekima svojstveno da vide Sotonu i u pašteti, ali opet graknuli su na cijeli spot, jednako kao i na Harrya Pottera ili Da Vinciev kod, i time samo potaknuli ljude da to gledaju, čovjek bi rekao da su i oni dio marketinga.

Uzme energiju od gledatelja znači da se gledateljima svidi, ne svidi ili nešto treće?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 13:42   #15
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Uzme energiju od gledatelja znači da se gledateljima svidi, ne svidi ili nešto treće?
Šok, nevjerica, nešto treće....sviđanje i ugodnost ne donose ništa
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 13:51   #16
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
E bas isla pogledat to 'sotonisticko' cudo zbog koje se otvorila cijela tema.

Smijurija Pa nije svaka dramsko plesna scena (i to aljkava) sa motivom Halloweena– zazivanje vraga.

No, ako im je to (neki cudom) ikakav ritual/subliminal, totalno su me razocarali...jer od toliko para i mogucnosti napravili su stoputviđeni jeftini kic. Predosadan da uzme ikakvu energiju od gledatelja. I vrag je snizio kriterije. Sram ga bilo.

Najbolji mi je ovaj nadobudni ''Jay Z'' kad u onom sveopcem mraku uleti sa suncanim naocalama. Bice da ga ne oslijepi crveni kriz

Pole dance im je ocajan.
Možda je tebi dosadan ali običnom puku to je daleko od dosade. Zamisli 80% građana Hrvatske, vrlih katolika, kako bi se zgražali nad takvim performansom.

Vragu je bitniji kvantitet. Koji će mu vrag ( ) da šokira one koji to već znaju i neće napraviti ništa od toga. Više mu vrijedi jedan zgoženi katolik koji će tu priču potencirati koliko god može od 10 okultista koji će mahnuti rukom i reći "Meh...."
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 14:02   #17
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma daj...koji pravac što ti je?

Ovo što Katty Perry radi nema nikakve veze s magijskim ritualom, niti u ičemu odstupa od npr. nastupa Madone, Gage, Beyonce & co.
Bogme ja mislim da je ovo preslika rituala koji se može naći među wiccanima, telemitima itd.

To što Katica nije istrenirana nije previše bitno, važno je što ona predstavlja u tom ritualu. Ne bi bilo prvi put da je u ritualu bitnije što više vizualno približiti se onome što bi ta osoba morala utjeloviti. Ovolika masa obožavatelja sasvim će dovoljno napuniti egregor Katty
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 15:06   #18
Quote:
Teolog kaže: Pogledaj post
ali primjetio sam da se u zadnje vrijeme
Takva "zadnja vremena" su zazivali sa metalcima u osamdesetima, hardrok hipijima u sedamdesetima.... "sotonskim" ljestvicama u antici ...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 15:13   #19
Quote:
Teolog kaže: Pogledaj post
Prezirem teorije zavjera i sve što je alternativno, ali primjetio sam da se u zadnje vrijeme forsiraju određeni simboli u nastupima i spotovima kojekakvih blesavih plesačica tipa Lady Gaga, Rihanna i sl. Mislim da se ne radi o nekakvim tajnim sotonističkim kultovima i njihovim planovima, već o znaku totalne degeneracija i debilizma ljudi koji drže američku zabavnu industriju (a i publike koja to prihvaća). Očito su ispucali sve moguće "provokacije" i srušili sve moguće tabue (i svaki znak zdravog razuma i pristojnosti), pa su se sada od obijesti odali nekom kvazi-sotonističkom orgijanju. Vjerojatno se radi i o pljuvanju u lice kršćanskoj tradiciji, po onoj poznatoj "nu mene kako sam coool i progresivan". Ti ljudi zbilja ne znaju više što bi sa sobom.
Nemoj biti naivan, sigurno to nije puko glupiranje od strane ljudi koji drze americku zabavnu industriju, kakvi god oni bili, sigurno nisi glupani, to su pametni, skolovani i inteligentni ljudi, i uvjeren sam da se ovakve stvari ne dogadaju slucajno, (koliko god i ja mrzio te teorije zavjere) a druga stvar su njihove marionete, te pjevacice, glumci koje je droga pojela i koji bi mamu prodali za slavu i kes, poput Rihanne, Lady Gage itd... Sada bi se moglo raspravljati i o tome jel publika to sama trazi ili im je to nametnuto, ja ipak mislim da je ovo drugo, jel se bas sve moze servirati i prodati, samo treba znati upakirati proizvod.
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 15:22   #20
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bogme ja mislim da je ovo preslika rituala koji se može naći među wiccanima, telemitima itd.
Može neki link ili bibliografska jedinica? Hvala
Digging Bill86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.