Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2015., 12:12   #1
Smisao gostovanja Anđelka Milardovića u politčkim emisijama

Već jako dugo se pitam, pa mi možda netko može pomoći.

U mnogobrojnim TV-emisijama u zadnjih 10-tak godina kao gost je sudjelovao profesor Anđelko Milardović. Uvijek je predstavljan kao "politički analitičar" ili "politički komentator". Ja sam se uvijek jako trudio shvatiti što je to nama gledateljima novoga izrekao Milardović, što je to on nama "objasnio". No ne sjećam se da se ikad dogodilo da je on nešto bitno i konkretno rekao. Taj čovjek samo izgovara prazne i pitijske fraze i nekakve opće teze koje mogu značiti bilo što i istovremeno ne znače ništa.

Kad ga se pozove u studio da gledateljima "objasni" neki sukob ili mogućnost sporazuma političkih stranaka, on 5 minuta "objašnjava" kako je "sad teško reći što će biti", kako "postoji problem", kako će se stranke "morati dogovoriti", kako "nije dobro to što se događa" i sl.

Drugim riječima, Milardović melje bezvezne rečenice koje može izmljeti bilo koji čovek na cesti ili u lokalnoj birtiji. Nikad ništa bitno i novo za gledatelje, nikad nikakvo objašnjenje ili analiza.

Koja je poanta, zašto ga stalno zovu u političke emisije? Samo zato što je on uvijek na raspolaganju? Postoje li nekakvi honorari za ta gostovanja, pa je on najjeftiniji? Čovjek je simpatičan, nemam ništa protiv njega, niti njegovih dizajnerskih naočala s plavim okvirom, niti njegove želje da se pojavljuje na televiziji i zauzme "pozu ozbiljnog stručnjaka". Ali kad me zanima neka politička tema želio bih da mi HTV priušti nekog tko će nešto zaista i reći, tko će mi otvoriti nekakve nove vidike, informirati me o nečemu, iznjeti neke teorije koje ne znam, a ne samo trošiti vrijeme tako da govori a ne kaže ništa. Ako su u 60-minutnoj emisiji 3 gosta, a jedan od njih je Milardović, onda je unaprije jasno da 20 minuta emisije odlazi u vjetar...

PS: kao suprotne primjere spominjem Jasminu Popović, Raspudića, Šibera, Dujmovića, Rašetu, Slavicu Lukić, Malenicu, Klauškog i još 100 drugih zahvalnih gostiju. Za razliku od Milardovića, svi ti ljudi nešto konkretno kažu, iznose nekakve analize, stavove, ideje.. Pa makar ponekad bili i promašili, pridonose novim pogledima i širenju vidika gledatelja.
PS2: čak i beskrajno iritantna Aleksandra Kolarić, čiji je jedini smisao dolaska na TV borba protiv Milanovića (s čime je već dosadila i bogu i vragu) ponekad doprinese i nečem korisnom. Milardović nikad.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 12:18   #2
Možeš nadodati slobodno i Vlatka Cvrtilu.
A bilo bi ih još..
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:02   #3
Quote:
garp kaže: Pogledaj post
Možeš nadodati slobodno i Vlatka Cvrtilu.
A bilo bi ih još..
Bome da!

U zadnje vrijeme mi se čini da je taj Cvrtila na ekranu baš svaki put kad upalim televiziju. Je li možda vrijeme upisa na njegov privatni faks, pa se mora reklamirati, ili zaista emisije nisu potpune bez i njegovog "mišljenja"?

Koliko god se trudio, ne mogu nakon njegovih monologa shvatiti zašto smo sad informiraniji nego prije nego što ih je počeo izgovarati...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 14:06   #4
Slika na sliku bio je kvalitetan medij.
To je ukinuto od strane vile sa lokacije Sv.Pantelije u Zagrebu i pojavila su se Motrišta/Mokrišta gdje se prvi put pojavljuje g.Milardović koji je zamijenio vrhunskog gepolitičkog analitičara koji je dobio otakz još za vrijeme emitiranja Slika na sliku.

Tada Milardović započinje svoje lupetanje..Doista, da i budale uspijevaju u Hrvatskoj dokaz je i to da g.Milardović vodi poluprivatni think-thank IEGS..

Inače, jedan nezanimljiv i nerazumljiv čovac napisao je knjigu Politološki razgovorni leksikon..
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 19:15   #5
To možeš reći i za sve druge "analitičare" poput Puhovskog, Zakošeka, Cvrtile i drugih.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:48   #6
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
To možeš reći i za sve druge "analitičare" poput Puhovskog, Zakošeka, Cvrtile i drugih.
Cvrtila nabada kao da je netom prije pročitao na netu to što ste ga pitali. On je neuvjerljiv i općenit, toliko zna koliko i vozač tramvaja o stanju u Afganistanu. Mislim, pritom da vozač tramvaja pročita koliko ga zanima o Afganistanu, znat će više od samog Cvrtile koji uopće nema intelkt za točnu rasudbu.

Puhovski je ok.
Zakošek solidan.

Milardović je od svih njih zgubidan. Priča o ničemu. Nepovezano, bez smisla..Kao penzić koji pročita dnevne novine pa unuku divani o firmi gdje je nekoć radio.
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:12   #7
teško se othrvati anđelkovom davljenju iza kamere lakše ga je pozvat u emisiju, a i tko će eksperimentirati s nekim novim mlađim ljudima, nedavno je netko pokušao pa se ispostavilo da lik (zaboravih ime) muca ili je samo imao gadnu tremu uzmeš onda prokušane kadrove, glasaš za hdz ili sdp i sve je isto ko i lani
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:51   #8
Meni je od svih političkih analitičara najogavniji Gjenero.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:35   #9
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Meni je od svih političkih analitičara najogavniji Gjenero.
Ogavni Gjenero..dobro zvuči.

Ostavil sam pesa u autu.....Dovoljno ogavnosti za jedan medijski nastup u uvijek istom crnom odijelu sa dolčevitom na plus 35..
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:11   #10
Quote:
E-Kasije Hereja kaže: Pogledaj post
Cvrtila nabada kao da je netom prije pročitao na netu to što ste ga pitali. On je neuvjerljiv i općenit, toliko zna koliko i vozač tramvaja o stanju u Afganistanu. Mislim, pritom da vozač tramvaja pročita koliko ga zanima o Afganistanu, znat će više od samog Cvrtile koji uopće nema intelkt za točnu rasudbu.

Puhovski je ok.
Zakošek solidan.

Milardović je od svih njih zgubidan. Priča o ničemu. Nepovezano, bez smisla..Kao penzić koji pročita dnevne novine pa unuku divani o firmi gdje je nekoć radio.
Potpuno se slažem s opisom ove četvorice.

U zadnje vrijeme je dosta previranja u svjetskoj, europskoj i bliskoistočnoj politici. A na televiziju onda svako malo zovu Vlatka Cvrtilu, kao "stručnjaka za međunarodna sigurnostna pitanja". I onda on zauzme ozbiljnu pozu te potroši vrijeme.

Meni je najbolje po tim pitanjima slušati Damira Matkovića, on direktno i jednostavno u par rečenica objasni gledateljima bit situacije.

Npr (izmišljeni primjer):

Matković: Trump zbog svoje domaće situacije hitno treba prodati oružja za 300 milijardi.... Saudujci odmah koriste priliku.. a nemojmo zaboraviti da je tamo samo 30% sunita koj jedva čekaju... ..te tri velike francuske kompanije koje drže glavnu luku i naftnu industriju.

Istu situaciju Cvrtila gledateljima objašnjava ovim stilom:

Cvrtila: U složenim međunarodnim odnosima javljaju se novi izazovi, na koje će međunarodna zajednica, a posebno NATO-pakt, morati iznaći nova rješenja... Sigurnosna pitanja dolaze u prvi plan, te više nije dovoljno primjenjivati dosadašnje paradigme, morat će se stvoriti nove politike koje će znati odgovoriti novonastalim međunarodnim izazovima, koja su posebno u zadnje vrijeme u žarištu na bliskom istoku, ali ne samo na bliskom istoku. Sjetimo se da izbjeglička kriza znatno nadilazi prostor bliskog istoka, a Europa još nije našla rješenje za taj izazov... bla, bla, bla...bla, bla, bla...

Uglavnom, od Matkovića u 1 minuti saznamo sve, a od Cvrtile u 10 minuta ne saznam ništa.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 12:58   #11
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem s opisom ove četvorice.

U zadnje vrijeme je dosta previranja u svjetskoj, europskoj i bliskoistočnoj politici. A na televiziju onda svako malo zovu Vlatka Cvrtilu, kao "stručnjaka za međunarodna sigurnostna pitanja". I onda on zauzme ozbiljnu pozu te potroši vrijeme.
Nda..Potroši vrijeme.
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Meni je najbolje po tim pitanjima slušati Damira Matkovića, on direktno i jednostavno u par rečenica objasni gledateljima bit situacije.

Npr (izmišljeni primjer):

Matković: Trump zbog svoje domaće situacije hitno treba prodati oružja za 300 milijardi.... Saudujci odmah koriste priliku.. a nemojmo zaboraviti da je tamo samo 30% sunita koj jedva čekaju... ..te tri velike francuske kompanije koje drže glavnu luku i naftnu industriju.
Matković je superdobar.
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Istu situaciju Cvrtila gledateljima objašnjava ovim stilom:

Cvrtila: U složenim međunarodnim odnosima javljaju se novi izazovi, na koje će međunarodna zajednica, a posebno NATO-pakt, morati iznaći nova rješenja... Sigurnosna pitanja dolaze u prvi plan, te više nije dovoljno primjenjivati dosadašnje paradigme, morat će se stvoriti nove politike koje će znati odgovoriti novonastalim međunarodnim izazovima, koja su posebno u zadnje vrijeme u žarištu na bliskom istoku, ali ne samo na bliskom istoku. Sjetimo se da izbjeglička kriza znatno nadilazi prostor bliskog istoka, a Europa još nije našla rješenje za taj izazov... bla, bla, bla...bla, bla, bla...

Uglavnom, od Matkovića u 1 minuti saznamo sve, a od Cvrtile u 10 minuta ne saznam ništa.
Očekivao sam od Cvrtile da će pokrenuti u život Vijeće za civilni nadzor obavještajno-sigurnosnosh sustava (VCNOS), ali to je ispalo traljavo..Uzeo je pare i otišao na more..

Najbolji vojni analitičar je bio Fran Višnar, a sada je solidni Igor Tabak...
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:24   #12
Čini mi se da je Matković u penziji, nažalost.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:51   #13
Nažalost...Ali, opet razmišljam, pa Matković ne smije u mirovinu..Računam na one koji sada ostaju na HRT..To je bijedna kvaliteta.
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 12:42   #14
A tek onaj Gjenero.
Tak fula svaki put.

Krešimir Macan mi posebno ide na živce.

DOlazi u goste kao nejki nezavisni komentaror a na platnoj je listi HDZ-a.

Osim toga, on je kao stručnjak za komunikaciju (jer se 90ih uhljebio u Ministarstvo informiranja) i daje komentare o gospodarstvu, gde kjako hvali premijera Plenkovića i izvrsne rezultate u gospodarstvu, posebici što se tiče Agrokora.

On naravno može u medije, ali ne kao neki neutralni stručnjak, nego kao PR vlade
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:59   #15
Puhovski je meni najpotkovaniji..
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:48   #16
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post

Krešimir Macan mi posebno ide na živce.

DOlazi u goste kao nejki nezavisni komentaror a na platnoj je listi HDZ-a.

Osim toga, on je kao stručnjak za komunikaciju (jer se 90ih uhljebio u Ministarstvo informiranja) i daje komentare o gospodarstvu, gde kjako hvali premijera Plenkovića i izvrsne rezultate u gospodarstvu, posebici što se tiče Agrokora.

On naravno može u medije, ali ne kao neki neutralni stručnjak, nego kao PR vlade
Sa strane lažne "nepristranosti" najgori je tzv "nezavisni ekonomski analitičar" Damir Novotny. On već 20 godina svako malo gostuje u TV-emisijama, a bilo bi dobro saznati od čega zapravo živi. Nekako se iz svega izrečenog čini da je on PR banaka i krupnog kapitala.

Za nas gledatelje on ne daje nikakve "ekonomske analize", već svako malo samo šalje ideološke poruke ("nužnost reformi"; "potreba rezanja", "preveliki porezi" i tome slično, sve ono što igrom slučaja odgovara kapitalu). Je li nekog zavaralo to što je on uvijek jako ozbiljan i izgleda kao engleski lord? Čini li se nekom da je od njega nekad čuo nekakvu "ekonomsku analizu"?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:12   #17
Macan, Puhovski i, u zadnje vrijeme prisutniji, Višeslav Raos su oni koje mi je drago poslušati.
Većina ostalih mi je loša.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:15   #18
Macan radi (među ostalima) i za RBA štedionicu.

Ma sve je to legalno, a neka svako odluči da li je to normalno 9 moralno.

Nego, apsolutno je neprihvatljivo da na televiziji skače iz paštete i da ga predstavljaju kao neutralnog stručnjaka i komentatora.
Neka ga poptpišu u čije ime nastupa i sve će biti u redu.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:21   #19
Da li je nekom poznat politički analitičar mlađih godina koji je jedva par puta gostovao na HRT i to jednom na Otvoreno..
Ime mu je nekako Talas, Talan ili tako nekako...Zapravo ima dva prezimena, i čovjek ima svoju stranicu.

Želim reći da je čovjek vrlo profesionalno odradio svoje izjave..Ne razumijem zašto ne pozovu i te osobe u studio..Ovaj monopol istih faca nije mentalno zdrav.
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 08:50   #20
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Macan radi (među ostalima) i za RBA štedionicu.

Ma sve je to legalno, a neka svako odluči da li je to normalno 9 moralno.

Nego, apsolutno je neprihvatljivo da na televiziji skače iz paštete i da ga predstavljaju kao neutralnog stručnjaka i komentatora.
Neka ga poptpišu u čije ime nastupa i sve će biti u redu.
Televizija bi trebala prestati s praksom tituliranja osoba s "nezavisni analitičar", "politički komentator", " nezavisni komentator" ili "ekonomski analitičar", ukoliko se ne radi o profesorima s javnih fakulteta, koji nius članovi niti jedne stranke.

Ako netko nije profesor dotične discipline, on nekako drugačije zarađuje za život. A onda je odmah "umočen" i nema tu nikakve "nezavisnosti". On onda nije nikakav "analitičar" niti "komentator", već je prvenstveno PR.

Od čega Damir Novotny živi zadnjih 20 godina? Ima firmu za konzultacije? A gostovanja na TV-u su mu samoporomocija, i to baš za određenu slupinu klijenata? Pa će sve što na TV-u "nezavisno komentira", s čime već 20 godina puni glave gledateljima, "slučajno" biti melem za uši baš toj ciljanoj grupi njegovih klijenata (---štajaznam, pucam otprilike, banke, telekomi, osiguranja)? TV bi trebao pošteno kod svakog komentatora reći tko su mu klijenti od kojih živi. Jer ovako je stvar apsurdna, slušamo "nezavisnog" koji je "nenzavisan" kao kad bi umjesto "oka sokolovog" sudačke greške nakon utakmice komentirao igrač Dinama.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.