Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2016., 11:18   #41
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
.
Morat ces mi dokazati da ce to biti tako.
Ne moram, to je trenutačna praksa upisa na KBF ali ako imaš saznanja da imaju namjeru mjenjati način upisa molim te da to podijeliš sa nama.

Quote:
Ja tebi isto tako mogu kazati da trenutno za upis na FFZG trebas pokazati stranacku knjizicu SDP-a pa ti dokazuj da lazem.
Možeš reći štogod želiš ali te uvjeti za upis na stranicama FFZG demantiraju :klap:
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 11:19   #42
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
.
Morat ces mi dokazati da ce to biti tako.
Ja tebi isto tako mogu kazati da trenutno za upis na FFZG trebas pokazati stranacku knjizicu SDP-a pa ti dokazuj da lazem.
S obzirom na to da je za upis na KBF potrebno donijeti potvrdu o krštenju i preporuku župnika, izričito katoličke kongregacije ako se ne varam, a na FFZG ja kao vjernica nisam morala priložiti ništa osim osobnog znanja i prosjeka ocjena, rekla bih da imaš nekakav dokaz.

Također nikad u svom školovanju na FFZG-u nisam bila maltretirana kao vjernik niti mi je tko pokušavao vrijeđati vjerski identitet.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 11:23   #43
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Također, FFZG i KBF nisu ni na koji način dio iste firme, pa čak ni podružnice, ako ćemo ideološki. O takvoj poveznici s FFDI bismo mogli govoriti, ali o poveznici s KBF-om nikako.
Tesko mozemo raspravljati dok ne razumijete da su i FFZG i KBF tek djelovi zagrebackog sveucilista.

Ideoloski?...da ..mogu prihvatiti da je rijec o ideoloski suprostavljenim fakultetima ma koliko god meni osobno taj pojam bio mutan. Medjutim dokle je god rijec tek o dvaju fakulteta jednog te istog sveucilista, pri tome jos i drzavnog...za mene su oni dio "iste firme".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 11:27   #44
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da je za upis na KBF potrebno donijeti potvrdu o krštenju i preporuku župnika, izričito katoličke kongregacije ako se ne varam, a na FFZG ja kao vjernica nisam morala priložiti ništa osim osobnog znanja i prosjeka ocjena, rekla bih da imaš nekakav dokaz.

Također nikad u svom školovanju na FFZG-u nisam bila maltretirana kao vjernik niti mi je tko pokušavao vrijeđati vjerski identitet.
Ti si napisala da ce u buduce za upis na FFZG umjesto prijemnog biti potreban krsni list sto je naravno besmislica. Za trolanje bi od mene dobila odlican, ali za konstruktivnost rasprave...negetivnu ocjenu.


oprosti....nisi ti napisala nego Roy ...malo ste me zbunili!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 11:30   #45
Quote:
zapolja kaže: Pogledaj post
... To pitanje je neodgovoreno, ali bi htio uputiti na meni najlogičnije i najuvjerljivije objašnjenje, a to je da je Damir Boras (bivši dekan FF), sada rektor Sveučilišta u Zagrebu, trebao glasove KBF-a da bi danas bio u fotelji u kojoj jest, a za to je očito bio primoran i spreman udovoljiti nekim prohtjevima iz Domobranske, koji su nam danas očito objelodanjeni. Borasa je na mjesto dekana zamijenio Previšić (bio je jedini kandidat), koji postaje produženom rukom Borasove politike...
Yup. U tom zecu leži grm. Kako spojiti nespojivo? Ask Boras...
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 11:37   #46
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Tesko mozemo raspravljati dok ne razumijete da su i FFZG i KBF tek djelovi zagrebackog sveucilista.

Ideoloski?...da ..mogu prihvatiti da je rijec o ideoloski suprostavljenim fakultetima ma koliko god meni osobno taj pojam bio mutan. Medjutim dokle je god rijec tek o dvaju fakulteta jednog te istog sveucilista, pri tome jos i drzavnog...za mene su oni dio "iste firme".
Vi se pravite da ne razumijete?

Nije bitno samo jesu li dio Sveučilišta, nego je bitno i komu u pogledu tržišne vrijednosti odgovaraju nakon završetka studija.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 11:42   #47
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti si napisala da ce u buduce za upis na FFZG umjesto prijemnog biti potreban krsni list sto je naravno besmislica. Za trolanje bi od mene dobila odlican, ali za konstruktivnost rasprave...negetivnu ocjenu.


oprosti....nisi ti napisala nego Roy ...malo ste me zbunili!!
Nisam napisala, ali da, trollanje nije samo rezervirano za ovu temu, nego općenito ljudi sad trollaju i plenum i javnost.

Pitanje je, ako se suradnja nametne, hoće li u smislu želje pojedinog studenta FFZG-a biti potrebno za studiranje na KBF-u i FFzg-u dvopredmetno biti potrebno priložiti te dokumente.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 12:03   #48
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Tesko mozemo raspravljati dok ne razumijete da su i FFZG i KBF tek djelovi zagrebackog sveucilista.

Ideoloski?...da ..mogu prihvatiti da je rijec o ideoloski suprostavljenim fakultetima ma koliko god meni osobno taj pojam bio mutan. Medjutim dokle je god rijec tek o dvaju fakulteta jednog te istog sveucilista, pri tome jos i drzavnog...za mene su oni dio "iste firme".
Taj argument moze imati smisla onda kada ce se svi studenti zagrebackog sveucilista na njega upisivati pod jednakim uvjetima. Onako kao sto je to recimo napravljeno na FFZG. Pa ti lijepo napisi prijemni tako da mozes slusati to sto zelis slusati, ili slusaj nesto drugo. Mozda je Pero htio studirati engleski, ali nije dovoljno dobro napisao prijemni, pa sad studira poljski.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 12:46   #49
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Vi se pravite da ne razumijete?

Nije bitno samo jesu li dio Sveučilišta, nego je bitno i komu u pogledu tržišne vrijednosti odgovaraju nakon završetka studija.
pa zapravo ne razumijem...kakve veze imaju trzisne vrijednosti nakon zavrsetka studija sa time dali spajati ili ne spajati neke fakultete?


Ok, nesto sam pratio uvod u plenum i vidio sam da se od strane studenata FF spominje nekakva veca trzisna vrijednost studenata KBF-a, medjutim iskreno nisam uspio uhvatiti o cemu je tu rijec.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 07.04.2016. at 13:10.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 13:04   #50
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Nisam napisala, ali da, trollanje nije samo rezervirano za ovu temu, nego općenito ljudi sad trollaju i plenum i javnost.
To je dio internet demokracije i svi mi ( ja prvi ) trolujemo ponekad...
Ja tu ne vidim nista loseg dokle se god stvari pokusavaju drzati u nekoj civiliziranoj razini.
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Pitanje je, ako se suradnja nametne, hoće li u smislu želje pojedinog studenta FFZG-a biti potrebno za studiranje na KBF-u i FFzg-u dvopredmetno biti potrebno priložiti te dokumente.
Ok, to je vec suvislije pitanje.
Odgovor naravno ovisi o tome kako se dogovore. Iz izjava koje sam ja cuo u medijima mislim da to nebi bilo potrebno.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 13:46   #51
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
pa zapravo ne razumijem...kakve veze imaju trzisne vrijednosti nakon zavrsetka studija sa time dali spajati ili ne spajati neke fakultete?


Ok, nesto sam pratio uvod u plenum i vidio sam da se od strane studenata FF spominje nekakva veca trzisna vrijednost studenata KBF-a, medjutim iskreno nisam uspio uhvatiti o cemu je tu rijec.
Već sam pojasnila, riječ je o tome da studenti KBF-a nakon studija ne idu na državne javne natječaje (ovo se tiče rada u prosvjeti i to je zapravo gorući problem), postavlja ih crkva, ne odgovaraju etički ni poslovno državi ili školi, nego crkvi, razrješuje ih ista.

E sad je to i tržišno i ideološko pitanje, prvo se možda i razriješi na korist svih pa im crkva neće značiti ništa pri zapošljavanju recimo za profesore hrvatskog jezika, drugo se neće razriješiti nikad, tj. dok ne prestanu s takvom praksom, to se kosi s temeljnim postulatima sekularnog društva i po tome recimo FFZG i KBF ne da nisu ni slični, nego su svjetlosnim godinama daleko jedan od drugoga.

Postoje i drugi problemi, a tiču se samog organiziranja nastave i autonomije kolegija. FFZG za mnoge KBF-ovce može postati mjesto sukoba, u smislu rodne teorije, u smislu poredbe građanskoga i kanonskoga prava, pitanje je na koji način misle urediti područja koja se kose s teološkom dogmom, a kojih ima gotovo na svakom studiju, ne samo na filozofiji, sociologiji, psihologiji.

Postoji velika bojazan da će se tražiti kojekakve izmjene načina na koji se donose znanja na kolegijima, a autonomija kolegija nigdje se, koliko znam, u ugovoru ne spominje.

Uostalom interesa s druge strane nema, a postoje i drugi oblici suradnje koji nisu zajednički dvopredmetni studiji, recimo slušanje izbornih kolegija, suradnja na projektima, za početak, dok se ljudi ne naviknu, polako, da se vidi kako to klapa kad se pomiješaju jedni i drugi. Dobro je da komuniciramo međusobno, ali ne prisilno i nikako na štetu jedne strane.


Uzimam si neko pravo reći da za ovakve ugovore treba senzibilizacija, jasni kriteriji, jednaki za sve, a ponajprije neki oblik prijelaznog perioda da se vidi kako to funkcionira.

I smeta mi što KBF šuti, osim onih nekoliko govornika na plenumu, jako paze i prave se glupi kao da ih se ne tiče, ne izjašnjavaju se o tim problemima koji muče studente FFZG-a, bojim se da je to klasična dogmatska birokracija moje religije, gadi mi se to i znam kamo to vodi.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:01   #52
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Već sam pojasnila, riječ je o tome da studenti KBF-a nakon studija ne idu na državne javne natječaje (ovo se tiče rada u prosvjeti i to je zapravo gorući problem), postavlja ih crkva, ne odgovaraju etički ni poslovno državi ili školi, nego crkvi, razrješuje ih ista. E sad je to i tržišno i ideološko pitanje, prvo se možda i razriješi na korist svih pa im crkva neće značiti ništa pri zapošljavanju recimo za profesore hrvatskog jezika, drugo se neće razriješiti nikad, tj. dok ne prestanu s takvom praksom, to se kosi s temeljnim postulatima sekularnog društva i po tome recimo FFZG i KBF ne da nisu ni slični, nego su svjetlosnim godinama daleko jedan od drugoga.
Da i?
Oni to imaju suradjivali ili nesuradjivali sa FFZG-om.
Katolicka crkva ce u svojim institucijama uvijek zaposljavati svoje, pravoslavna svoje ljude islamska zajednica svoje ljude.

Zato i kazem da ne razumijem u cemu je problem. Pokusavam shvatiti koju ce oni to narocitu prednost dobiti u slucaju integracije sa FFZG a koju sada nemaju.


Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
I smeta mi što KBF šuti, osim onih nekoliko govornika na plenumu, jako paze i prave se glupi kao da ih se ne tiče, ne izjašnjavaju se o tim problemima koji muče studente FFZG-a, bojim se da je to klasična dogmatska birokracija moje religije, gadi mi se to i znam kamo to vodi.
Samo ovo...nisam gledao plenum pa neznam kako je sinoc bilo, ali sam gledao predavanje na temu Velecastivi na Filozofskom koji je slozit cemo se uvod u plenum.
S obzirom na izrazito neprijateljski nastrojenu publiku, i stopu netolerancije cudi me da je par tih mladih ljudi sa KBF-a uopce dosla i rekla ista.
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Postoje i drugi problemi, a tiču se samog organiziranja nastave i autonomije kolegija. FFZG za mnoge KBF-ovce može postati mjesto sukoba, u smislu rodne teorije, u smislu poredbe građanskoga i kanonskoga prava, pitanje je na koji način misle urediti područja koja se kose s teološkom dogmom, a kojih ima gotovo na svakom studiju, ne samo na filozofiji, sociologiji, psihologiji.
To moze biti samo dobro po studente. Postojanje sukoba ih tjera da aktivno brane ono za sto se zalazu. Jer ako cemo posteno, kadar koji trenutno izlazi sa oba faksa a tu prije svega mislim na FFZG jer je Bogoslovija manja i nevaznija danas uopce nisu sposobni polemizirati ni o jednoj bitnoj drustvenoj pojavi. Kako i bi kada se na FFZG-u ne njeguje kriticki nacin razmisljanja.

Mada ja mislim da su ljudi po prirodi komformisti i da kada se jednom smjeste i zacementiraju pozicije tu nece biti nikakvog sukoba.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 07.04.2016. at 14:39.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:52   #53
Nisi dobro shvatio. Ili jesi, ali malo trollas. Nijednom normalnom čovjeku nepotizam nije normalan, nije mu normalno da na svjetovne polozaje crkva nameće vjernike zakonom koji jeiznad ustava. Nijedna druga vjera u nas nema takve ugovore.

Sto se tice polemiziranja, mislim da bacas floskule jer ti nije blizak nacin na koji se polemizira i to nije korektno.

Velecastivi... ekipa o kojoj govorim kad govorim o onima s kojima ne zelim surađivati. Ekstrem druge strane
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:57   #54
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Nisi dobro shvatio. Ili jesi, ali malo trollas. Nijednom normalnom čovjeku nepotizam nije normalan, nije mu normalno da na svjetovne polozaje crkva nameće vjernike zakonom koji jeiznad ustava. Nijedna druga vjera u nas nema takve ugovore.
Neznam, mozda sam ja glup......ali ja doista jos uvijek ne razumijem na sto bi u slucaju spajanja sa FFZG-om tocno studenti KBF-a imali pravo a sto sada nemaju.
Probaj mi objasniti ko djetetu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 07.04.2016. at 15:17.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 15:32   #55
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Uostalom interesa s druge strane nema, a postoje i drugi oblici suradnje koji nisu zajednički dvopredmetni studiji, recimo slušanje izbornih kolegija, suradnja na projektima, za početak, dok se ljudi ne naviknu, polako, da se vidi kako to klapa kad se pomiješaju jedni i drugi. Dobro je da komuniciramo međusobno, ali ne prisilno i nikako na štetu jedne strane.

Uzimam si neko pravo reći da za ovakve ugovore treba senzibilizacija, jasni kriteriji, jednaki za sve, a ponajprije neki oblik prijelaznog perioda da se vidi kako to funkcionira.
Mislim da se osnovni problem u cijeloj prici a to je netrpeljivost i netolerantnost dijela studenata FFZG nebi rijesio bez obzira na tempo. Ali eto da sam ja jedan od onih koji odlucuju svakako bih mozda prihvatio tvoju sugestiju i cijeli proces priblizavanja i suradnje izmedju dva fakulteta odradio u koracima..recimo kroz par godina.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 21:57   #56
KBF treba maknuti, jednako tako i polovicu smjerova na FFZG-u s drzavnog proracuna

indiologiju i slicne vratolomije neka djeca koju to zanima placaju iz vlastitog dzepa u potpunosti
drzava i porezni obveznici nikada nece vidjeti koristi od njih


kao i od raznih bogoslova raznih religija
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 22:32   #57
Ante Starčević:

"A u puku zapadne crkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo otuda, što on ne sluša i ne sledi popa."
plan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 22:47   #58
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
To moze biti samo dobro po studente. Postojanje sukoba ih tjera da aktivno brane ono za sto se zalazu. Jer ako cemo posteno, kadar koji trenutno izlazi sa oba faksa a tu prije svega mislim na FFZG jer je Bogoslovija manja i nevaznija danas uopce nisu sposobni polemizirati ni o jednoj bitnoj drustvenoj pojavi. Kako i bi kada se na FFZG-u ne njeguje kriticki nacin razmisljanja.

Da, da, da, da, da, da. I da.

Ovo je nova dogma koja se sad stalno ponavlja.

Svatko tko nije ultra desno, konzervativan, nacionalist i tradicionalist je ispranog mozga, neobrazovan, indoktriniran i ne zna kritički razmišljati.
Džabe ti i ako si vjernik ili kakve god religijske misli imao ako ne posjeduješ gore navedene karakteristike, Bozy i sateliti će se morati pobrinuti za reforme.
Klerikalizacija FFZG je svakako važan korak.
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 22:54   #59
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Da, da, da, da, da, da. I da.

Ovo je nova dogma koja se sad stalno ponavlja.

Svatko tko nije ultra desno, konzervativan, nacionalist i tradicionalist je ispranog mozga, neobrazovan, indoktriniran i ne zna kritički razmišljati.
Džabe ti i ako si vjernik ili kakve god religijske misli imao ako ne posjeduješ gore navedene karakteristike, Bozy i sateliti će se morati pobrinuti za reforme.
Klerikalizacija FFZG je svakako važan korak.
Hej, don't kill the messanger.

To da trenutno na FFZG ne postoji kriticka misao je jednostavna cinjenica.
Evo gledam jucerasnji plenum...njih 800 nije uspjelo proizvesti ni jednog jedinog pojednica koji ce dignuti ruku za spajanje. Pateticno!
Da se mene pita plenum bi se ponovio, ali ovaj puta bi cure dobile uputu da mogu kazati sto misle i da se ne moraju uvijek u svemu slagati sa partijskom linijom.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 07.04.2016. at 23:07.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 23:13   #60
Petrina uz studente filozofskog: Crkva je palila filozofe, a sad bi se spajali
plan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.