Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2016., 00:24   #21
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ono što sam osobno shvatila je da kod pisanja moraš imati svakodnevnu rutinu tj. svaki dan nešto napisati kako ne bi izašao iz toka svega.
Nisam baš siguran u to.
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 01:00   #22
Može se sjesti i piskarati uvijek u isto doba dana, stvoriti nekakvu rutinu.
No kad sam svjesna da pišem zahtjevno djelo (a svaka moja priča to jest ili nastoji biti), tu je rutina nepotrebna.

Kaže King, horor je u glavi.
Tvoje buduće djelo je također u glavi i o njemu se dade misliti u autu, busu, na bicikli, u čekaoni kod liječnika (osim zubara!), ma posvuda. I uvijek imaš po dzepovima raznih računa, potvrda, papirića, praznih kutija od cigareta gdje se te misli mogu kratko i površno zapisati.
Kad dodješ do kompa i zasjedneš, posložiš sve što si netom zapisao i sjetiš se što si mislio o likovima, zapletu, čemu god.
I pišeš, pišeš, pišeš.


Za mene je to pravi put, za tebe nek bude jedna od opcija.
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:48   #23
Svatko je jedinstven i ima svoje načine pisanja. Nekome bolje ide svakodnevno piskaranje dok ja ne spadam u te tipove. Pišem kad baš odlučim da ću sjesti i napisati nešto. Ili ako me inspiracija iznenadi. Nemojte zato gubiti vrijeme okrivljavanjem sebe što ne pišete svaki dan jer se i kampanjski knjiga može završiti. Meni je za prvu uz posao i ostale obaveze trebalo godinu i pol. Krenuh s drugom knjigom. Imam već tri stranice u dva mjeseca Al onaj period kad ne pišete, bar razmišljate o pisanju, o likovima, radnji, zapisujte.....sve to dobro dođe kad mi neredoviti pisci sjednemo i ulovimo se pera :klap:
creativa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.