Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2023., 21:28   #1
Mentalna retardacija i oštećenje motorike

Pozdrav!

Osoba sam s oštećenjem mozga. Radi se o intelektualnim teškoćama (blaga mentalna retardacija) i hipotoniji,slaboj motorici koordinaciji.

Zanima me: da li je slaba motorika prisutna baš kod svih osoba s intelektualnim teškoćama(duboka,teška,umjerena,laka mentalna retardacija,granična inteligencija)??

Dakle,ide li to baš uvijek jedno uz drugo?
JesenskaMagla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2023., 16:16   #2
Quote:
JesenskaMagla kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Osoba sam s oštećenjem mozga. Radi se o intelektualnim teškoćama (blaga mentalna retardacija) i hipotoniji,slaboj motorici koordinaciji.

Zanima me: da li je slaba motorika prisutna baš kod svih osoba s intelektualnim teškoćama(duboka,teška,umjerena,laka mentalna retardacija,granična inteligencija)??

Dakle,ide li to baš uvijek jedno uz drugo?
Ne ide,ovo vuče na Ašpergerov sindrom. A motorika se može vjezbati-postoji neurokognitivna rehabilitacija i restrukturacija
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2023., 11:55   #3
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ne ide,ovo vuče na Ašpergerov sindrom. A motorika se može vjezbati-postoji neurokognitivna rehabilitacija i restrukturacija


Ja dispraksiju udruženu sa blagom mentalnom retardacijom.

Provjereno to znaš?

Nažalost ne može se vježbati. Možeš ti vježbati,ali pomak će biti toliko malen da je neznačajan.

I puno više mi život otežava blaga m.r. nego disprkasija.

Jesi li ti neke medicinske struke ili ?
JesenskaMagla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 19:52   #4
Quote:
JesenskaMagla kaže: Pogledaj post
Ja dispraksiju udruženu sa blagom mentalnom retardacijom.

Provjereno to znaš?

Nažalost ne može se vježbati. Možeš ti vježbati,ali pomak će biti toliko malen da je neznačajan.

I puno više mi život otežava blaga m.r. nego disprkasija.

Jesi li ti neke medicinske struke ili ?
Zivotno iskustvo-i kretanje u lijecnickim i psihololskim krugovima.Postoji detaljno neuroopsiholosko testiranhe kihe rade 2'-3 osobe u Hrvatskoj prema novijim.istrazivanjima neuroplasticnost mozga se moze obnoviti ,odnosno regenerirati.Za dalje-vidjeti sa lom-om.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 14:45   #5
Ja stvarno vjerujem da je to moguće,ali u vrlo malom postotku.
Da je to tako onda bi se sve osobe s autizmom,Aspergom,Dawnovim sindromom,moždanim udarom,Parkinsonovom bolešću,ALS-om,multiplom sklerozom ,shizofrenijom,depresijom, demencijom, cerebralnom paralizom izliječile ili barem značajno olakšale simptome.

Mislim da neuroplastičnost postoji i da može pomoći,ali u zanemarivom postotku.

Meni je daleko najveći problemi blaga m.r. nego oštećenje motorike.
Da je to s neuroplastičnošću toliko djelotvorno već bih postala genije i znanstvenik (ironično). Već u osnovnoj školi sam učila više nego drugi na faksu i apsolutno nema pomaka.
JesenskaMagla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.