Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 14:32   #201
Marcipanka, ti pijes tablete? Ja si mislim da se ipak na tablete odlucim.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:33   #202
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Marcipanka, ti pijes tablete? Ja si mislim da se ipak na tablete odlucim.
da, počela sam. nastavila sam sa cilestom kojeg sam i prije uzimala.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:46   #203
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
da, počela sam. nastavila sam sa cilestom kojeg sam i prije uzimala.
Bez da si dobila mengu? Jesi onda od njih dobila ili....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:22   #204
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Bez da si dobila mengu? Jesi onda od njih dobila ili....
bez da sam je dobila. i nisam je dobila (još...).
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 03:11   #205
je, nacicava s eprirodnih hormona tak i onak i onda mu uvališ još i umjetne kužiš.
moj tak i onak dobije prištić gnojni svako malo u zadnje vrijeme, još da počnem pilule pit, bio bi ko u pubertetu valjda
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:56   #206
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
pa kaj ginićka ne zna da žene same proizvode hormone? tako da se on itekako nacica i tvojih "prirodnih" hormona...
Pa zna naravno,ali ovo su još dodatni hormoni...Beba je po rođenju puna majčinih hormona,a nakon nekoliko dana slijedi čišćenje,,,al svejedno ih dobiva putem mlijeka pa ne treba još i putem tableta.
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:01   #207
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
je, nacicava s eprirodnih hormona tak i onak i onda mu uvališ još i umjetne kužiš.
moj tak i onak dobije prištić gnojni svako malo u zadnje vrijeme, još da počnem pilule pit, bio bi ko u pubertetu valjda
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Pa zna naravno,ali ovo su još dodatni hormoni...Beba je po rođenju puna majčinih hormona,a nakon nekoliko dana slijedi čišćenje,,,al svejedno ih dobiva putem mlijeka pa ne treba još i putem tableta.
ali kad si na tabletama, umjetni hormoni zamjenuju tvoje. tak je svejedno jel dobiva tvoje prirodne ženske hormone ili umjetne ženske hormone

medicina mi nije struka, tako su meni objasnili i to mi se čini logično
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:34   #208
pa ne prestane žena proizvodit hormone od pilula ili...?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 16:06   #209
Ja sam stavila onu bloody mirenu. Boli za pop...it, ako niste rodili vaginalno, ja nisam...hvala na pitanju...krvarim već 3 mj. Oni to zovu točkasto krvarenje. E pa nije točkasto. Došlo mi je već par puta da odem ginekologu da mi to izvadi ali posvađali smo se kad je stavljao jer je rekao da NEĆE BOLIT. Bolilo je više od truda pod dripom!
__________________
Tko je vidio sadašnjost, vidio je sve...

Filozof 10.04.2009.
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 16:10   #210
Quote:
Misliteljica kaže: Pogledaj post
Ja sam stavila onu bloody mirenu. Boli za pop...it, ako niste rodili vaginalno, ja nisam...hvala na pitanju...krvarim već 3 mj. Oni to zovu točkasto krvarenje. E pa nije točkasto. Došlo mi je već par puta da odem ginekologu da mi to izvadi ali posvađali smo se kad je stavljao jer je rekao da NEĆE BOLIT. Bolilo je više od truda pod dripom!

Ma daj!
Jos nisam nasla da boli stavljanje! Nisam ni ja vaginalno rodila.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 16:12   #211
jel ima netko bolje iskustvo od ovoga?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 18:34   #212
Smile Mirena

Pozz!
Vezano uz Mirenu, bila sam prije par dana s frendicom na kavi i ona mi priča kako je prije par mjeseci stavila Mirenu i prezadovoljna je. Rekla mi je da je stavljanje nešto poput pape, nije jako bolno ali je nelagodno. Inače ju ne osjeća. Menstruacija joj je takva da prolazi s dnevnim ulošcima. Btw rodila dvoje djece vaginalno.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 18:49   #213
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Pozz!
Vezano uz Mirenu, bila sam prije par dana s frendicom na kavi i ona mi priča kako je prije par mjeseci stavila Mirenu i prezadovoljna je. Rekla mi je da je stavljanje nešto poput pape, nije jako bolno ali je nelagodno. Inače ju ne osjeća. Menstruacija joj je takva da prolazi s dnevnim ulošcima. Btw rodila dvoje djece vaginalno.
Ali sto je s nama koje nismo vaginalno rodile?
Nek se javi neko kog nije boljelo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 19:59   #214
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ali sto je s nama koje nismo vaginalno rodile?
Nek se javi neko kog nije boljelo.
Ja u petak idem ginekologici na dogovor za Mirenu, a sa slijedećom menstruacijom ju stavljam. (isto sam imala carski)
Sumnjam da boli tak strašno da ću vrištati. Ak sam izdržala 17 sati u boksu bez epiduralne i plakala od bolova, ovo će biti piece of cake.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:53   #215
Sve koje niste rodile vaginalno, a zanim vas umetanje Mirene evo iskustvo iz prve ruke. Prije dvije godine rodila na carski, a prije godinu i pol umetnula mirenu. Što se tiče umetanja, ne bih rekla da boli, već je poprilično neugodno, dok ti prčkaju "dolje" i umeću tu stvarčicu, ali da sam se s njom preporodila, fakat jesam. Prva četiri mjeseca još imala nekakve menge, a sada ništa.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:58   #216
ja ne znam dal da ga idem ugrađivat kod harni il kod svog socijalnog...kolko može on bit lošiji od ovih ginekologica u pk harni
jel on to isto naplačuje(samu ugradnju) ak ne, to je skoro 600kn razlike ak su fkt 960kn u ljekarnama..ja bi radije tih 600kn dala za nešto lijepo malome
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 23:00   #217
žene koje ste ugrađivale mirenu - di ste ugrađivale i kolko ste sve to platile?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 08:53   #218
Quote:
Durica26 kaže: Pogledaj post
Sve koje niste rodile vaginalno, a zanim vas umetanje Mirene evo iskustvo iz prve ruke. Prije dvije godine rodila na carski, a prije godinu i pol umetnula mirenu. Što se tiče umetanja, ne bih rekla da boli, već je poprilično neugodno, dok ti prčkaju "dolje" i umeću tu stvarčicu, ali da sam se s njom preporodila, fakat jesam. Prva četiri mjeseca još imala nekakve menge, a sada ništa.
E vidis, mene ovo brine. Kako znas da nisi trudna? Ozbiljno pitam. Sve te metode su 99,9 % sigurne ali na tabletama barem znas da nisi zatrudnio kad dobijes mengu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:37   #219
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
E vidis, mene ovo brine. Kako znas da nisi trudna? Ozbiljno pitam. Sve te metode su 99,9 % sigurne ali na tabletama barem znas da nisi zatrudnio kad dobijes mengu.
Vidiš, vidiš, mudro zboriš. To ću baš sutra pitati svoju dokicu u Petrovoj. Na službenoj stranici od Mirene piše da je zaštita s njom jednaka sterilitetu.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:43   #220
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ja ne znam dal da ga idem ugrađivat kod harni il kod svog socijalnog...kolko može on bit lošiji od ovih ginekologica u pk harni
jel on to isto naplačuje(samu ugradnju) ak ne, to je skoro 600kn razlike ak su fkt 960kn u ljekarnama..ja bi radije tih 600kn dala za nešto lijepo malome
Ma svi su oni prošli istu edukaciju za ugradnju. Jedino kaj bi u Harniju valjda platila duplo više. Inače kod mojeg socijalnog je mirena s ugradnjom 1100 kn.
Mislim da je to realna cijena.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.